PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון על נסיעת אופניים בשולי הכביש

שחף110
17-04-11, 12:48
היי,
לאור העובדה שהם נהרגים לא מעט, רציתי לערוך דיון בנושא.
לא פעם בשבת בבוקר אני מוצא אותם רוכבים בשוליים, בעיקר באזור שער הגיא, נס הרים, בית שמש וכו',
כאשר השול בכבישים החד מסלולים (אך דו סיטריים) שואף לחצי מטר במקרה הטוב.
במרבית המקרים הם אפילו נוסעים אחד לצד השני (כאשר אחד בשול ואחד גולש לתוך הנתיב).

אם אינני טועה, החוק במדינת ישראל אוסר על כלי רכב לנסוע בשול.
אופניים מוגדרים ככלי רכב לכל דבר וחלים עליהם חוקי התנועה. אם כך - האם מותר להם לנסוע בשול ?

במידה ומותר להם לנסוע בכבישים בין עירונים לא מהירים - הם מסכנים את התנועה ואת עצמם, גם לכך יש תקנה.
מדוע לא אוכפים אותה ?

מצאתי שמשרד התחבורה אפילו מעודד את הנסיעה בשוליים (בסעיף כיצד אשמור על עצמי בכביש בין עירוני ?)
http://www.gov.il/FirstGov/TopNav/Situations/SPopulationsGuides/SPSafeDriving/SPTwoWheeledVehicle/SPTBicycle/

דעתכם ?

omri_t
17-04-11, 17:34
לא אכנס לסוגיה החוקית.

אבל בפועל, עם כל הצער שבדבר- רוכבי האופניים הם סכנה בכביש- והרבה מתוך זה באשמתם.
לא אחת אני נוסע בכביש כשרוכבי האופניים נוסעים זה לצד זה, עוברים נתיבים בפזיזות, נוסעים נגד התנועה ומפתיעים בחיתוכי נתיב לא צפויים.
מצד אחד הם משתמשים בכביש, מצד שנים לא מתנהגים כאילו הם בכביש.
לצערנו, ההתנהלות הזו של רכב הנוסע ב 100 קמ"ש מול אפניים שזוחלות בכמה עשרות במקסימום- היא פשוט מתכון לאסון.

לתחושתי האווירה היא שרוכבי האופניים הם הקורבנות, אני לא מרגיש כך- להיפך.
מבחינתי, בעולמי הצר- הכביש הוא ממלכת הרכבים. ובמידה ומישהו מתנהג בכביש אחרת הוא לא צריך להיות שם.
אני לא אוהב את החשש המתמיד כשאני נוסע בכביש ובו רוכבים- אני ממש מפחד, מאט, מתרחק מהשול, צופר, מפריע לרכבים שאחרי- רק כדי שאיזה אלמוני יוכל לפדל לו בכיף בשולי הכביש.

מתנצל אם מישהו מהקוראים מוצא עצמו נפגע- זו לא הכוונה.
אבל כרגע אנחנו במצב בלתי נסבל. החשש שלא באשמתי יפגע או חלילה ימות רוכב אופניים מאוד מטריד אותי.

שחף110
17-04-11, 18:34
מאוד מסכים איתך ושותף לתחושת, לכן פתחתי את הדיון ואני מכוון אותו בכוונה לנושא החוקי.
אם יש כאלו השותפים לתחושות של עמרי או יודעים להאיר לגבי נושא החוקיות - אשמח לדעת.

דרור ברלי
17-04-11, 18:57
החוק מתייחס לאופנים כאל כלי רכב, ורשמית מותר להם לנסוע בכל כביש שאינ ומוגדר כ"כביש מהיר", גם אם בפועל זה כביש בינעירוני בעל שני נתיבים לכל כיוון כמו כביש 40 בקטע שבין רמלה לצומת בילו (שם ארירעה התאונה האחרונה) שמהירות התנועה בו לא יורדת מ-70 עד 80 קמ"ש , בדרך כלל נוסעים 90-100 קמ"ש.

יתרה מזו - אופניים נחשבים לספורט בריא ו"ירוק", ורוכבי האופנים נהנים מאמפטיה בכלי התקשורת לא רק כי הם ירוקים, אלא גם כי הם ה"קורבן", הצד הנפגע, גם אם וכאשר הם עשוים שטויות מטורפות וממש מתאבדים מתחת לגלגלי המכוניות. מבחינת נהגי המכוניות זה מצב בלתי נסבל.

המשטרע לא אוכפת את חוקי התנועה על רוכבי אופניים, כי אין להם מספר עישוי על התחת - הם לא ציבור שאפשר לצלם/לתת לו דו"חות ולגבות ממנו קנסות.

בשורה התחתונה - מוטב להיות חכם ולא צודק. הרשויות לא מחפשות את הצדק ו/או הגיון אלא ניצמדות לחוק היבש - מה שלא פוטר את נהגי המכוניות מאחריות גם כאשר התאונה לחלוטין לא באשמתם. אז פיקחו עיניים.

שחף110
17-04-11, 19:05
ובכן, ע"פ סעיף 128 בתקנות התעבורה, מותר להם לנסוע על הכביש (ככה שיכולתי לחסוך את הדילמה):

הגדרת השול

"שול הדרך" - השטח שאין לצדו מדרכה הסמוך לשפת הכביש, עד לרוחב של שלושה מטרים או עד לקצה תעלת ניקוז, כאשר דופן התעלה מצוי פחות משלושה מטרים משפת הכביש;

סימן ג': אופניים ותלת-אופן
123. (א) לא ירכב אדם על אופניים אלא אם הם במצב תקין וראויים לשימוש.
(ב) לא ירכב אדם על אופניים אלא על גבי המושב הקבוע המחובר אליהם.
124. (א) הרוכב על אופניים לא ירכיב עליהם אדם, אלא אם הם עשויים לרכיבתם של אנשים במספר הרוכבים עליהם, ולא ירכב אדם על אופניים נהוגים בידי אחר אלא אם הם עשויים כאמור.
(ב) על אף האמור בתקנת משנה (א) מותר להרכיב ילד שטרם מלאו לו 8 שנים על אופניים המצויידים במושב נפרד המבטיח את שלום הילד המורכב עליהם.
(ג) מי שטרם מלאו לו 14 שנה לא ירכיב אדם אחר על אופניים.
125. הוראות תקנות 121 ו-122 יחולו גם לגבי הובלה ורכיבה על אופניים.

126. (א) הרוכב על אופניים לא יאחז ברכב אחר הנע בדרך, ולא יחבר אליו את רכבו באופן אחר.
(ב) לא יגרור אדם באופניים.
127. הרוכב על אופניים ישמור על ריווח בינו ובין רכב הנוסע לפניו, כדי שיספיק להיעצר מיד וללא חשש תאונה במקרה של עצירה או מתן אות על ידי הרכב שלפניו.

128. הרוכב על אופניים ירכב קרוב ככל האפשר לשפתו הימנית של הכביש וינהג בזהירות ובמיוחד בעברו רכב העומד או בעקפו רכב הנע באותו כיוון.
129. (א) לא ירכב אדם על אופניים על מדרכה או על חלק מהדרך המיועד להולכי רגל בלבד; אולם מותר להולך רגל להסיע אופניים על המדרכה אם אין בכך הפרעה להולכי רגל.
(ב) הוקצה בדרך שביל מיוחד לאופניים וסומן בתמרור מתאים לא ירכב רוכב אופניים בכל חלק אחר של הדרך אלא באותו שביל.
(ג) לא ירכב אדם על אופניים במנהרה.
130. לא ירכב אדם על אופניים אלא אם הם מצויידים בכל עת –
(1) בפעמון;
(2) במנגנון בלימה יעיל לעצירה;
(3) במחזיר אור של אחורי האופניים מסוג כאמור בחלק ג' בתוספת השניה.
131. הציוד המפורט בתקנה 130 יהיה בכל עת במצב תקין.

132. לא ירכב אדם על אופניים בזמן תאורה אלא אם –
(1) מאיר בהם פנס קבוע מלפנים המפיץ אור לבן הנראה לעין במזג אוויר נאה ממרחק של 150 מטר לפחות מלפני הרכב;
(2) מאיר בהם פנס קבוע המפיץ אור אדום מאחורי האופניים.
(3) יש מחזירי אור בצבע צהוב על דוושות האופניים שניתן לגביהם לראשונה רשיון על ידי רשות מקומית אחרי יום כ"ד בטבת תשמ"א (31 בדצמבר 1980).
133. לענין חלק זה, הולך רגל המסיע אופניים בדרך, דינו כדין רוכב אופניים, זולת אם מהקשר הדברים משתמע אחרת.

134. מצא שוטר אופניים שרוכבים עליהם תוך הפרת הוראות תקנות שהותקנו על פי הפקודה, רשאי הוא להוציא את האוויר ואת השסתומים כדי למנוע המשך רכיבה עליהם תוך הפרת הוראה כאמור.
135. הוראות תקנות 123, 126, 127, 128, 129(א) ו-(ג), 130, 131, 133 ו-134 יחולו גם לגבי תלת-אופן.

136. (א) בזמן תאורה לא ירכב אדם על תלת-אופן אלא אם נתקיימו הוראות אלה:
(1) בתלת-אופן שבו הגלגל היחיד נמצא לפנים –
(א) מאיר בו פנס קבוע מלפנים ומפיץ אור לבן הנראה לעין במזג אוויר נאה ממרחק של 150 מטר לפחות מלפני הרכב;
(ב) מאירים בו מלפנים באור הנראה לעין במזג אוויר נאה ממרחק של 150 מטר לפחות שני פנסים המסמנים את רחבו;
(ג) מחזירור, בצבע אדום, קבוע בו על הכנף השמאלית מאחור הנראה לעין במזג אוויר נאה ממרחק של 150 מטר לפחות;
(2) בתלת-אופן שבו הגלגל היחיד נמצא מאחור –
(א) מאירים בו מלפנים שני פנסים כאמור בפסקה (1)(ב);
(ב) שני מחזירורים, בצבע אדום, קבועים בו מאחור על הכנף האחורית וכן על הארגז מצד שמאל, והם נראים לעין במזג אוויר נאה ממרחק של 150 מטר לפחות.
(ב) מחזירור בתקנה זו יהיה מסוג כאמור בחלק ג' בתוספת השניה.

בנוסף, שימו לב לסעיף 38 ב'

38. (א) לא ינהג אדם רכב או בעלי חיים על פני מדרכה, שביל או נתיב שיועד וסומן לסוג מסוים של רכב או של עובר דרך מסוים, אלא לשם חצייתם כדי להיכנס לחצרים או לצאת מהם.

(ב) הנוהג ברכב שאינו מנועי, וכן בטרקטור וברכב איטי חייב להימין ולנסוע בשולי הדרך אם הדבר דרוש ואפשר כדי לתת מעבר לתנועה שמאחוריו.

הגדרת רכב

"רכב" - רכב הנע בכוח מיכני או הנגרר על ידי רכב או על ידי בהמה, וכן מכונה או מיתקן הנעים או הנגררים כאמור, לרבות אופניים ותלת-אופן, ולמעט רכב ששר התחבורה פטר אותו בצו מהוראות פקודה זו כולן או מקצתן;

אם זה מעניין, פקודות ותקנות התעבורה באתר הרשות לבטיחות בדרכים
http://www.rsa.gov.il/TeachingCenter/Pages/guidance.aspx

talw
17-04-11, 21:06
למה לחפור בחוקים?
מה חוקים יעזרו לתרבות נהיגה אגרסיבית ואגואיסטית ששולטת ברובנו?
וזה נכון לרוכבי האופניים ונהגי המכוניות
כל אחד חושב שהכביש של אבא שלו
על אותו מטבע אני יכול ליטעון בתור רוכב אופנוע ספורטיבי שהמכוניות מעכבות אותי ,לא רואות אותי ,חותכות לי את הנתיב ומסכנות אותי.
אולי הבעיה בנו?
נכון להרגע ביתי יושבת מול פסיכולוג עם כל חבריה לכיתה לאחר שאתמול נהרג אביה ז"ל של חברתה בתאונה המדוברת

raanan
17-04-11, 21:25
מי שרוצה לראות טימטום ומטומטמים שיגיע לכביש הגישה לבסיס פלמחים לפני השעה 8:00 בבוקר.
חבורה קבועה שנוסעת בכביש הצר ללא שול, הכביש הוא עקומה אחת גדולה ללא שדה ראיה. כול זאת כאשר חיילים ממהרים להגיע לבסיס.
כמובן שהחוק מהם והלאה. בכניסה לכביש הגישה יש שלט המורה על "כניסה למורשים בלבד" (שטח המוגדר כסטרילי).
אבל, כנראה שהם ממחישים לנו את תורת האבולוציה (החזקים והחכמים שורדים ומעבירים את הגנים)

רענן

BackDoorMan
17-04-11, 23:26
בתור רוכב כביש, שבתקופחרונה ממעט ברכיבות בין-עירוניות, אני מודע היטב לסכנה, אבל אין ברירה אחרת.
אני משתדל לרכב עמוק בשוליים, אבל המצב המחפיר של טיפול הרשויות בכבישים מאלץ אותי להתקרב לצד המסוכן בנסיון מלחמוק מאבנים זכוכיות ומסמרים העומדים ם ללא הופכין.

פלמחים, נמצא ברשימה שלי, אבל יש שם אכן קטעים עם שוליים צרים, לפחות הכביש שומם רוב הזמן.

אני לא מבין מה יש לנהגים לחפש בשוליים, הבנתי לפני שנים שהסכנה נמצאת בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות, במיוחד בשבת כשבלייני הפריפריות חוזרים מאפטר פארטי בת"א
ובמקרה האחרון ביום חול לאחר משמרת לילה, מאז אני מקפיד לרכב בשעות בוקר מאוחרות ותמיד מזרח או דרום, לא מעיז להצפין מת"א, סטטיסטיקה מפחידה מידי.
כשקניתי את האופניים הנוכחיים ברעננה, התחמקתי מרכיבה בכביש המהיר כשרכבתי דרך הרצליה -רמה"ש- שיכון דן -פארק ירקון- ת"א-חולון.

אמיר ב.א
17-04-11, 23:31
בתור רוכב אופניים בכבישים לשעבר ,
אני יכול להעיד שהתאונות האלה לרוב ניגרמות בגלל מכונית,
שהנהג שלה לא שם לב לרוכב האופניים בכביש.
מדובר כמעט תמיד ברוכב בודד ,
שדווקא נסע בשול ,
אבל גם המכונית גירדה את השול ויחד איתו גם גירדה את הרוכב.

לא מדובר בקבוצות שרוכבות אחד לצד השני ,
למרות שזה כמובן נגד החוק וגם טימטום ,
פשוט מכיוון שקבוצה ניראת יותר טוב ,
רוכב בודד בצד - פשוט לא שמים לב אליו.

הייתי עד לכמה תאונות כאלה עם ניפגעים ,
תמיד היה מדובר ברוכב בודד שרכב בצד.
תחשבו על זה שרוכב האופניים לא יכול לעשות יותר מידי כדי שיראו אותו,
חוץ ממחזירי אור ופנס...
בארץ אין כמעט מסלולים שמיועדים לרוכבי אופניים ,
וגם בשטח לפעמים כמעט דורסים אותם.

צריך פשוט לנסוע עם עיניים פקוחות לכל הכיוונים,
ולחפש אותם...

אני הפסקתי לחלוטין לרכוב בכביש ,
אחרי שהייתי עד לכמה תאונות כאלה.

דרור ברלי
17-04-11, 23:39
כמי ששלושים וכמה שנים חוטא מדי פעם ברכיבה על כלי המשחית הזה (לטעמי כלי התחבורה המסוכן ביותר שיש - גם החוק מכריח אותו לנסוע בכביש, גם הרגיש מכולם לפגעי מזג אויר - תמיד קר מדי/חם מדי, תמיד רטוב - מזיעה או מגשם - גם דו גלגלי שמטבעו פחות יציב ויותר פגיע, גם גניב בטירוף, והעיקר - "מנוע מעפן" שלא מאפשר מהירות סבירה, ובטח לא להתחמק משום דבר) אני יודע שמקומם של האופניים אינו על הכביש, ושיגידו חכמי משרד התחבורע מה שהם רוצים.
לא אכפת לי מי אשם ומה אומר החוק. רכיבה על אופניים בכביש משולה בעיני להתרוצצות בתוך שטח מטווח פעיל בין כדורים ששורקים מכל הכיוונים.

מילא הרוכבים בשטח - שזה נראה כיף אמיתי, וגם פחות מסוכן. מי שנפגע זה רק בגלל שהוא מחפש לעצמו אתגרים, לא בגלל שהוא דוחף את עצמו בכוח ודווקא-להכעיס מתחת לגלגלים של משהו הרבה יותר גדול, הרבה יותר כבד והרבה יותר מהיר ממנו... כמו שעושים רוכבי הכביש.
רוכבי הכביש הם מתאבדים אמיתיים, וממש לא בא לי שיסבכו לי את שארית החיים ויגרמו לי לנקיפות מצפון עד סוף ימי בגלל התחביב ההזוי שלהם.

BackDoorMan
17-04-11, 23:51
עכשיו אתה יורה לכל הכיוונים.
כן, יש רוכבים לא מעטים בתוך הכביש עצמו, בד"כ אלו שרוכבים בקבוצות, ושמעצבנים גם אותי כשיוצא להתקל בהם.
אבל לא מעט רוכבים נמצאים בתוך השוליים, לא מפריעים לאף אחד ולא נדחפים בכח מתחת לשום גלגל ובכל זאת נמצאים הנהגים שיגרדו אותם מהצד הימני של הקו הצהוב.

סופת המדבר
18-04-11, 12:16
אם אני לא טועה השוליים נועדו בשביל רכבי חרום
וגם בשביל הנהגים בכביש שאם הם טיפה סוטים שלא יעופו ישר לוואדי

בקשר לנושא גם אני לא מבין למה רוכבי האופניים שרואים \ שומעים מה קורה בכבישים
לא עושים איזה ''הסבת מקצוע'' ועוברים למשהו פחות מסוכן או אופניי שטח
ניסתם בדקתם וראיתם שהכביש מסוכן לכם

BackDoorMan
18-04-11, 12:35
אם אני לא טועה השוליים נועדו בשביל רכבי חרום
וגם בשביל הנהגים בכביש שאם הם טיפה סוטים שלא יעופו ישר לוואדי

בקשר לנושא גם אני לא מבין למה רוכבי האופניים שרואים \ שומעים מה קורה בכבישים
לא עושים איזה ''הסבת מקצוע'' ועוברים למשהו פחות מסוכן או אופניי שטח
ניסתם בדקתם וראיתם שהכביש מסוכן לכם

אתה לא טועה, אבל א ני מאוד מסופק אם היתה אי-פעם תאונה בין רכב חירום או נהג שנאלץ לסטות לשוליים כדי לחמוק מתאונה או כתוצאה מתת-היגויי ממהירות פניה גבוהה מידיי לבין
רוכב אופניים.

אתה הרי יודע שהתאונות האלו נגרמות ע"י נהגים רדומים, שיכורים או מסוממים, נהגים שהיה עדיף אם לא היה להם רשיון נהיגה ומהוים סכנה רבה יותר לסביבה מנקיפות
מצפון על רוכב מת.

eran4x4
18-04-11, 14:40
לפני מספר ימים - בכיכר שליד מחלף הדרים - יום שישי בבוקר - הכבישים הופכים באזור הזה לממלכת האופניים.
רוכב כביש - בן כ 50 נכנס לכיכר, מתאלם ממני שנוהג ברכב לחלותין - מבחינתו אני לא קיים שם..... אם אני לא הייתי רואה אותו ובולם הוא לא היה ממשיך לרכב היום....
לאחר שנכנס לי מתחת לגלגלים ממשיך לרכב במרכז הכביש - פשוט מקצר את נתיב הנסיעה בלי קשר למבנה הנתיבים הכיכר ושוב נוסע באמצע הכביש לפני - מתאבד!
ואם הינו נוגעים אחד בשני - אני הייתי הנהג הפוגע? האחראי? .....
למזלי ראיתי אותו ונזהרתי ממנו האדון פשוט לא העלה את האופציה שהוא אמור להזהר ממני.... ולא להיכנס לי לתוך הנתיב.....

omri_t
18-04-11, 14:46
אתה הרי יודע שהתאונות האלו נגרמות ע"י נהגים רדומים, שיכורים או מסוממים, נהגים שהיה עדיף אם לא היה להם רשיון נהיגה ומהוים סכנה רבה יותר לסביבה מנקיפות
מצפון על רוכב מת.

אז זהו- שההכללה הזו היא התירוץ שהתקשורת מוכרת ויוצרת בכך את תדמית הקורבן לרוכבי האופניים.
נכון שחשין נדרס ע"י מסומם שהיה מוטב שלא היה מקבל רשיון.
נכון שהסלקטורית שדרסה את תמרי היתה אחרי משמרת לילה.
אבל מכאן ועד הקביעה הנחרצת והמאוד לא מבוססת- המרחק גדול מאוד.

שכן שלי למשל פגע בשני רוכבי אופניים באיזה כביש לא מואר בשעות אחה"צ המאוחרת. (יצאו בפגיעות קלות)
שני אלו נסעו כפי הנראה זה לצד זה, ללא מחזירי אור או פנס- בצורה שהוא לא הבחין בהם.
מדובר בנהג בוגר, ומנוסה שנסע בשעה נורמאלית בכביש נורמאלי.
למזלו, הצליח עו"ד שלו להוכיח שלא יכל לראות את אותם שניים והנ"ל זוכה מכל אשמה.
היום אם זה היה קורה- הוא היה יושב בכלא- בגלל האווירה הציבורת המעוותת.

אגב, מהידוע לי אסור לרכב לנסוע בשוליים, מכאן שלא ברור לי מה רוכבי האופניים עושים שם.
או איך פתאום הם הופכים מכלי רכב להולך רגל וחותכים דרך מעבר חציה, או דרך רמזור אדום כי החוק לא חל עליהם.
בקיצור... חזרנו לאותה הנקודה...

talw
18-04-11, 15:27
למה בהולנד הולכי רגל יודעים(תת מודע/חינוך) שנתיב אופניים זה רק לאופניים?
אתם מנסים לחקור תופעות במדינת תשתיות מיזרח תיכוניות עם חוקים של עגלות וסוסים ותלת אופן כמו שהיה פעם בשוק הכרמל.

אנו הציבור שואף מערב אירופה
אבל מה לעשות ?חיברו לנו בירוקרטיה של מיזרח אירופה עם היגיון של מיזרח תיכון
תישאלו איך משנים את זה,ולא איך בדרכינו המתוחכמת ניחיה עם זה
כי מה שייצא, זה עוד תקנות מפגרות ועוד תקנים למישטרע לירדוף אחרי רוכבי אופניים.
מי ירויח מזה?
מי יפסיד?כרגיל.....

BackDoorMan
18-04-11, 15:33
אז זהו- שההכללה הזו היא התירוץ שהתקשורת מוכרת ויוצרת בכך את תדמית הקורבן לרוכבי האופניים.
נכון שחשין נדרס ע"י מסומם שהיה מוטב שלא היה מקבל רשיון.
נכון שהסלקטורית שדרסה את תמרי היתה אחרי משמרת לילה.
אבל מכאן ועד הקביעה הנחרצת והמאוד לא מבוססת- המרחק גדול מאוד.

שכן שלי למשל פגע בשני רוכבי אופניים באיזה כביש לא מואר בשעות אחה"צ המאוחרת. (יצאו בפגיעות קלות)
שני אלו נסעו כפי הנראה זה לצד זה, ללא מחזירי אור או פנס- בצורה שהוא לא הבחין בהם.
מדובר בנהג בוגר, ומנוסה שנסע בשעה נורמאלית בכביש נורמאלי.
למזלו, הצליח עו"ד שלו להוכיח שלא יכל לראות את אותם שניים והנ"ל זוכה מכל אשמה.
היום אם זה היה קורה- הוא היה יושב בכלא- בגלל האווירה הציבורת המעוותת.

אגב, מהידוע לי אסור לרכב לנסוע בשוליים, מכאן שלא ברור לי מה רוכבי האופניים עושים שם.
או איך פתאום הם הופכים מכלי רכב להולך רגל וחותכים דרך מעבר חציה, או דרך רמזור אדום כי החוק לא חל עליהם.
בקיצור... חזרנו לאותה הנקודה...

התייחסתי למקרים של נהגים גרועים שחודרים לתוך השוליים ומעיפים את הרוכבים, תקרא שוב את תגובה מספר 11 שלי.

אם רוכב החליט לרכב באמצע הכביש כשידוע לו שמאחוריו עלולות להגיח מכוניות, או בחושך ללא אורות אז מבחינתי לפחות, הוא חסר אחריות ואין לו להאשים אף אחד מאשר עצמו,
(זה במקרה הטוב אם הוא הגיע לשלב התירוצים) כנ"ל לגבי הרוכבים זה לצד זה.

אני יודע על מה אתה מדבר, אבל בגלל זה הפרדתי בין המקרים, להסתכל ברזולוציה נמוכה על כל הסיטואציות ולהכליל זה מאפיין של עצלנות מחשבתית.

התקשורת כהרגלה מחפשת את המקרים עם הרייטינג הגבוה, אבל כמו שאותם נהגים חסרי אחריות גרמו למוות, יש גם מקרים בהם רוכבים נושאים באחריות לתאונה.

בנוסף לשיכורים למסוממים ולרדומים הייתי מוסיף את הגריאטרים.

dice2
18-04-11, 17:30
רוצים להוציא את רוכבי הכביש אל מחוץ לחוק כדי להגן עליהם.....סבבה
רגע גם רוכבי הדו גלגלי רגישים לפגיעת כלי רכב אז גם אותם.....
לפעמים אני נוסע בכביש ועוברות לידי כל מיני מכוניות צעצוע במהירות שכל נגיעה בהן תהפוך אותן לעיסה.....אז מה איתן?
גם אנחנו נהגי הגיפים קטנטנים ליד אוטובוסים ומשאיות (תאמינו לי אני נוהג בכלים כבדים ומרגיש איך גיפאים ושות' מתנהגים לידי) נו אז גם גיפים זה מחוץ לחוק
אבל גם משאיות מתגמדות ליד רכבות.......ורכבות נו טוב כבוד השר כבר יטפל בהם

לכולם מותר להשתמש בכביש .....רק בכבוד הראוי לכביש

בועז

Juv
18-04-11, 17:43
דווקא עם אופניים - אני לא רואה בעיה.
הרוכבים מכירים את הסיכונים ובמפגש עם רכב די ברור מי יפסיד. הם לא מסוגלים לגרום לנזק לאחרים - אז עפ"י תפיסת "שכל אחד יהיה אחראי לעצמו", אם זאת הדרך שהם רוצים ללכת בה זה בסדר גמור מבחינתי. אותי, למשל, הפחד מונע מלהתחיל לרכב כביש ברצינות. שכל אחד יעשה מה שמתאים לו.
לגבי רגשות האשם של הנהג - אם נהגת בסדר ובכ"ז הרגת אחד מהם, כדאי שתהיה חזק מספיק בשביל לדעת את האמת ולהמשיך הלאה. ואם לא נהגת בסדר (עייף, שיכור, טעות אדיוטית וכו') - אז תחיה עם רגשות האשם שכנראה מגיעים לך.
ד"א - מה שמוזר לי הוא (שעפ"י מיטב ידיעתי) שאין מהם דרישות ביטוח גוף שמעבר להולך רגל רגיל (כלומר - כלום). זה עיוות אמיתי.

omri_t
18-04-11, 18:15
לגבי רגשות האשם של הנהג - אם נהגת בסדר ובכ"ז הרגת אחד מהם, כדאי שתהיה חזק מספיק בשביל לדעת את האמת ולהמשיך הלאה. ואם לא נהגת בסדר (עייף, שיכור, טעות אדיוטית וכו') - אז תחיה עם רגשות האשם שכנראה מגיעים לך.

לא מסכים, כי מי שקובע אם אתה אשם או לא זה לא המצפון- אלא השופט.
ובמקרה ושטפו לו את המוח, ויש אווירה ציבורית שרוכבי האופניים הם הקורבן- כנראה שהפוגע יכנס לבית הכלא גם אם אינו באמת אשם ולא יכל באמת להימנע מהתאונה.

שחף110
18-04-11, 18:22
בועז, בדיוק בגלל כל הדברים שנאמרו כאן -
אני חושב שצריך להוציא את הרכיבה על אופניים בכביש בשוליים מחוץ לחוק (וגם את הנסיעה של אופניים בכלל בכביש).

boaz avrahami
18-04-11, 18:31
הרוכבים לא לוקחים את הסכנה ברצינות.

לו היו מתיחסים ברצינות לסכנה אזי כנראה היו רוכבים עם בגדים זוהרים, פליקר אור מאחור ואולי גם ראי קטן לראות מי מגיח מאחוריהם.
שלא לדבר על רכב ליווי.

מהירות הסגירה (הפרשי המהירות) גדולים מאוד,צורת הרכיבה ומבנה האופניים משאירים צללית\פרופיל מאוד נמוך ואם אתה לא ערני מספיק אז דרסת רוכב.

כל זמן שזה המצב שלפחות יידרסו בדממה...

talw
19-04-11, 00:13
כניראה ש"מהירות הסגירה" ביני לבינכם גדולה מאוד....
שחף,אתה לא טיפש
מזה השטויות האלה?
מישהו אמר פעם "פשיזם"
אולי אני טועה?

MR BIG
19-04-11, 00:49
שחף, תחזור כבר לצבא, אתה משתגע בבית...- יש לך יותר מדי זמן פנוי!!!!

ועכשיו ברצינות,
אני עם דעתם של שחף ודרור : מקומם של רוכבי האופניים אינו בשולי הכבישים. הם לא שייכים לשם!!!
נכון...אין תשתיות לרוכבי אופנים....- אז מה!!! (גם אין פה משטרה , ומערכת חינוך ומערכת בריאות...)
אבל עד שיהיו נתיבי אופניים....- אל תרכבו בכבישים!

כל יום אני יורד לנחל צין בדרום. בכביש הפונה ימינה מכביש 25 לכיוון אורון אני תמיד עוקף 2-3 רוכבים חוכמולוגים שחושבים שזהו כביש ריק ששייך רק להם והם יכולים לרכב שם חופשי באמצע הכביש.משאיות של 62 טון שנוסעות שם יפוררו אותם כמו פומפיה....
האחריות צריכה להיות לא רק על ציבור הנהגים. חלק מהרוכבים מתנהגים בטיפשות וואנחנו לא צריכים לשלם על זה במקרה של תאונה!

חג שמח ובטוח.

talw
19-04-11, 01:15
רגע...
"אל תירכבו בכבישים"
זה גם כבישים עירוניים?
אם לא, אז זו צביעות
אם כן ,אז גם לא מידרכות,נכון?

אז מה נישאר ?
חיסלתם ענף ספורט
רק אחרי זה אל תיבכו שאין לכם ספורט מוטורי
כי בדיוק, אבל בדיוק אותו סנריו של היתחכמות יתר
מדינת היהודים עאלק

שחף110
19-04-11, 10:00
טל, אני יותר מפחד מהם כשהם נוסעים על הכביש או על הקו הצהוב מאשר בשוליים נורמליים.

הכביש בישראל כיום (בנפח התחבורה שקיים) הוא לא מקום שמיועד לאופניים.
המהירות וצורת הרכיבה שבה הם נוסעים מסכנת את עצמם ואת הסביבה.

שירכבו בשבילי אופניים בפארק הירקון או בנתיבי אופניים ואם אין -
אני מציע ללובי הגדול של אור ירוק ורוכבי האופניים, להשקיע את מרצו בכנסת על מנת שזה יקרה.

יודע מה ? מכיוון ששנינו יודעים שבמדינה הזאת כלום לא יזוז -
שירכבו בשוליים - אבל במקומות שבהם הם לפחות 3 מטר ולא אחד לצד השני כאשר אחד נוסע לי בנתיב.
אבל ! שישנו את החוק ויאכפו אותו.

talw
19-04-11, 10:36
שחף,זו בדיוק הסיבה שאני כועס
רוכבי האופניים הם אזרחים כמוני וכמוך ,זה שחלק מהם רוכבים בחוסר אחריות ,אין ויכוח.
אבל מה קורה בפועל?
תמיד אנחנו נימצא סיבות לנדות ציבור זה או אחר בטענה "שבמדינה הזו לא יזוז כלום"
שיטת ה"הפרד ומשול" עושה חיים קלים לניבחרינו.
אנו ניתוכח ביננו ,ובנתיים יסללו לך כבישי אגרה לת"א ,יסללו כבישים מהירים בשטחים שאף כלב לא נוסע בהם וייבנו גשרים כמו פילים לבנים
ואנחנו נמשיך לאכול אחד את השני
תעזור "ללובי של אור ירוק ורוכבי האופניים" כדי שיעזרו לך להקים פאקינג מסלול מרוצים.

"שישנו את החוק ויאכפו אותו"-אם לא שמת לב זה מה שקורה פה בשישים שנה האחרונות חדשות לבקרים,אני לא רואה שום שינוי לטובה עם הפטנט הזה

תתחילו ליראות עצמכם כעם אחד
כולנו נרויח
תשים לב איך החרדים מקבלים מה שהם רוצים
למה?
יד אחת

טל

דרור ברלי
19-04-11, 13:22
טל, ההשוואה לא במקומה.

למכוניות מירוץ אסור לנסוע על כביש ציבורי, אז הן לא נוסעות. נקודה!
ואופניים? למרות שזה מסוכן ושמתים מזה כמו זבובים, החוק לא דורש מהם שום סוג של ביטוח, לא אוכפים עליהם שום חוק (כי אין להם לוחית רישוי על התחת, והם לא מחוייבים ברשיונות ובביטוחים, אז אין שום סנקציה שהחוק יכול להפעיל נגדם. אי אפשר לצלם אותם ולתת להם דו"חות וקנסות שמנים. מה החוק מתיר לשוטר לעשות להם? מקסימום להוציא ונטיל. לכל רוכב יש ונטיל ספייר ומשאבה...), אז הם עושים מה שהם רוצים, והאחריות לשלומם ולספורט שלהם מוטלת עלי ועליך.
ואך תספר לי שהם לא רוכבים זה ליד זה. בכבישים הרריים ו/או לא ראשיים הם כן רוכבים זה לצד זה, בעיקר באמצע הנתיב, ואוי לך אם תצפור/תפחיד/תבהיל אותם. תנסה לנסוע בנס-הרים למשל, בימי שישי ושבת, אז הם "כובשים" את הכביש הזה, וכל מכונית שנוסעת שם זוכה למבטי זעם, לקללות, לעתים זה מגיע גם לויכוחים ולקטטות.
גם אם החוק מתיר להם לנסוע על כביש, אני מצפה מהם - כי רובם אנשים מבוגרים, רציניים, בעלי משפחות - להפעיל קצת שיקול דעת. לא ייתכן שהם ישחקו לנו במין משחק-איציק שכזה, והאחריות תיפול על כתפיו של מישהו אחר. גם כדורגל לא משחקים באמצע כביש, אז בבקשה.

אלפים רבים מאוד עוסקים ברכיבה על אופניים - לא פחות מכמות האנשים שמשחקים כדורגל להנאתם למשל. אבל מגרשי כדורגל יש בכל פינה. רוכבי אופניים, להבדיל משחקני כדורגל - נפגעים ונהרגים. אז למה לא סוללים להם נתיבי אופניים כמו בכל מדינה נורמלית?... אני חושב שצריכים לסלול להם מאות על מאות של קילומטרים של נתיבי אופניים כדי שיוכלו לרכב בבטחון ובכיף. אבל עד שזה יקרה, זה לא מצדיק את ההתאבדות ההמונית שלהם בכבישים על חשבונו של מישהו אחר. כמו עם ספורט מוטורי - העובדה שזה עדיין לא חוקי עד הסוף ושאין עדיין מסלולים, לא מתירה לרכבי מירוץ לנסוע בכביש או בכלל. העובדה שהם כן נוסעים - זו עבירה על החוק וזו אחריותם בלבד.
ולא כל מי שפוגע בהם הוא שיכור, מסומם או עייף. לפניכמה שנים, גלגל שניתק ממשאית הרג רוכבת אופניים ונהג המשאית בכלל לא שם לב.
להולכי רגל אסור ללכת בשול הכביש, אז למה לאופניים מותר לנסוע שם? זו חלמאות, זה רצח.

BackDoorMan
19-04-11, 13:57
במקרה ההוא נהג המשאית ידע שהיה צריך להדק את הברגים בגלגל אבל התעצל ודחה את ההידוק, רשלנות וחאפריות ישראלית פושעת שהסתימה במוות.

את דעתי על הרוכבים בשורה והמשתלטים על הנתיב במיוחד בהרים כבר הבעתי, אתה רוצה למנוע גם את הרכיבה מאלו שנמצאים בשוליים, כשאתה מודע לכך שאיך תחליף לכבישים ושבילים לרוכבים בהיקף המדובר לא יסללו גם עוד הרבה שנים.

עד לא מזמן הייתי רוכב מחולון לאשדוד (כניסה דרומית ), כמעט פעמיים בשבוע בכביש המהיר בד"כ, ולפעמים בכביש היוצא מיבנה, שנים על שנים.
כשאני בתוך השוליים עם רכבים בהפרש של מעל 100 קמ"ש ממני וללא בעיות.
אני זוקף את זה ליותר ממזל, כשהשוליים כמעט נעלמו בגלל עבודות בכביש החלפתי את נקודת הכניסה למהיר ממחלף הקוממיות למחלף הבא.
כשמשאית מתקרבת אני מסוגל לזהות לפי רמת הבאסים את הגודל שלה ועד כמה האויר סביבה חזק ומאט תוך שבירה חזקה לעומק השוליים,
את הרכיבות לבר-אילן הפסקתי כשהבנתי עד כמה הקטע חסר השוליים בין אלוף שדה לבר-אילן מסוכן.
לצומת שמשון הפסקתי לרכב ביום חול אחרי שגיליתי שנהגי המשאיות היוצאות מנשר נוהגים בתוך השוליים עם מאותתי גומי ענקיים הבולטים חצי מטר מהמשאית, וסטירה מכזו
ב 70 קמ"ש יכולה להוריד את הראש.

talw
19-04-11, 14:11
דרור חבל שניגרר
בחניה שלי רובץ כלי רכב סטנדרטי לחלוטין ,עם רישיון וביטוח כדת וכדין,שהראשון שלו מגרד את ה 140(יש לו שש הילוכים) והמחשב לא נותן לך לעבור את ה 299.
תגיד לי ,מה זה אם לא רכב מרוץ חוקי ?
ואני לא יחיד סגולה ,יש עוד הרבה כמוני.
אם אתה חושב שאני סובל את חלק מרוכבי האופניים החוצפנים האלה אתה טועה בגדול
מה שאני טוען זה שאנשים זורקים פצצות לאויר ולא מבינים שהם זורקים בומרנג שחוזר להם לפנים.
תכ'לס ,יש גל של רוכבי כביש חוצפנים,הוא ידעך כי כניראה שיהרגו עוד כמה ח'ברה ,וזה יכניס שכל לשאר.
רק שאנחנו נישאר עם עוד תקנות כפיצוי על תשתיות ,ויותר שוטרים שירדפו גם אחרי רוכבי אופניים,וכשרוכבי האופניים יגמרו לא יפטרו את השוטרים הנוספים אלא ישגרו אותם כמו אר.פי.גי אחרי התחת שלנו עם תקנות חדשות .

כרגיל, פיתרונות אינסטנט

raanan
19-04-11, 15:22
שחף,זו בדיוק הסיבה שאני כועס
רוכבי האופניים הם אזרחים כמוני וכמוך

עפ"י התזה שלך,
מחר ירצו לשייט הרחפנים והדאונים בנתיבים ובגבהים של מטוסי הקרב ומטוסי הנוסעים.
שירחפו הם אזרחים כמוני וכמוך, שטייסי הקרב יזהרו יותר ...

רענן

talw
19-04-11, 15:29
הבנת?
מה הבנת?
לא הבנת....

boaz avrahami
19-04-11, 18:46
במקרה ההוא נהג המשאית ידע שהיה צריך להדק את הברגים בגלגל אבל התעצל ודחה את ההידוק, רשלנות וחאפריות ישראלית פושעת שהסתימה במוות.

את דעתי על הרוכבים בשורה והמשתלטים על הנתיב במיוחד בהרים כבר הבעתי, אתה רוצה למנוע גם את הרכיבה מאלו שנמצאים בשוליים, כשאתה מודע לכך שאיך תחליף לכבישים ושבילים לרוכבים בהיקף המדובר לא יסללו גם עוד הרבה שנים.

עד לא מזמן הייתי רוכב מחולון לאשדוד (כניסה דרומית ), כמעט פעמיים בשבוע בכביש המהיר בד"כ, ולפעמים בכביש היוצא מיבנה, שנים על שנים.
כשאני בתוך השוליים עם רכבים בהפרש של מעל 100 קמ"ש ממני וללא בעיות.
אני זוקף את זה ליותר ממזל, כשהשוליים כמעט נעלמו בגלל עבודות בכביש החלפתי את נקודת הכניסה למהיר ממחלף הקוממיות למחלף הבא.
כשמשאית מתקרבת אני מסוגל לזהות לפי רמת הבאסים את הגודל שלה ועד כמה האויר סביבה חזק ומאט תוך שבירה חזקה לעומק השוליים,
את הרכיבות לבר-אילן הפסקתי כשהבנתי עד כמה הקטע חסר השוליים בין אלוף שדה לבר-אילן מסוכן.
לצומת שמשון הפסקתי לרכב ביום חול אחרי שגיליתי שנהגי המשאיות היוצאות מנשר נוהגים בתוך השוליים עם מאותתי גומי ענקיים הבולטים חצי מטר מהמשאית, וסטירה מכזו
ב 70 קמ"ש יכולה להוריד את הראש.

התגובה הזו ממש עושה לי חשק לדרוס איזה רוכב או שניים שחושבים שהכביש הוא רכושם הפרטי....
אתה מעיד על עצמך שאתה נכנס לרכב בכביש מהיר שאליו הכניסה אסורה בתכלית האיסור!
אני מחדד את העניין - יש חוק שאוסר על אופנועים קטנים, טרקטורים,עגלות ואופניים מלהיכנס לכבישים האלו.

כל זמן שאינכם מכירים במגבלות שלכם וחושבים שמותר לכם לעשות הכול, ממש לא מגיע לכם להשתמש בכביש.
לא תבינו מהר בטוב אז תבינו מהר ולא בטוב.

ממש הצלחת להרגיז אותי ולהפוך אותי לאחד שממש לא רוצה לראות אותכם בשום מקום.

דרור ברלי
19-04-11, 19:57
דרור חבל שניגרר
בחניה שלי רובץ כלי רכב סטנדרטי לחלוטין ,עם רישיון וביטוח כדת וכדין,שהראשון שלו מגרד את ה 140(יש לו שש הילוכים) והמחשב לא נותן לך לעבור את ה 299.
תגיד לי ,מה זה אם לא רכב מרוץ חוקי ?
ואני לא יחיד סגולה ,יש עוד הרבה כמוני.
אם אתה חושב שאני סובל את חלק מרוכבי האופניים החוצפנים האלה אתה טועה בגדול
מה שאני טוען זה שאנשים זורקים פצצות לאויר ולא מבינים שהם זורקים בומרנג שחוזר להם לפנים.
תכ'לס ,יש גל של רוכבי כביש חוצפנים,הוא ידעך כי כניראה שיהרגו עוד כמה ח'ברה ,וזה יכניס שכל לשאר.
רק שאנחנו נישאר עם עוד תקנות כפיצוי על תשתיות ,ויותר שוטרים שירדפו גם אחרי רוכבי אופניים,וכשרוכבי האופניים יגמרו לא יפטרו את השוטרים הנוספים אלא ישגרו אותם כמו אר.פי.גי אחרי התחת שלנו עם תקנות חדשות .

כרגיל, פיתרונות אינסטנט

מצידי, שיגיע ל-4,000 קמ"ש. אם יש לזה רשיון וביטוח, ומותר לזה לנסוע על כביש, סבבה. יש מהירות מותרת, וזה עניין שלך אם אתה שומר חוק או עבריין.
גם לאופניים מותר, וזה האבסורד. זה "כלי רכב" שנוסע 15-30 קמ"ש במרחב שבו כלי רכב כבדים ממנו פי 20 נוסעים 100-110 קמ"ש. אין לו שום סיכוי לשרוד את הפרשי המהירויות והמאסות. גם אם לא יפגעו בו פיזית, מספיקה מכת רוח ממשאית או אוטובוס כדי להעיף את ה"כלי רכב" הזה לכל הרוחות ולפגוע ברוכב שלו.

זה לא עניין של לסבול אותם או לא.
הם הולכים ומתמעטים פשוט כי הטבע דואג שמטומטמים כאלה שמסתכנים במודע רק כי "זו זכותם ומותר להם", ימותו מהר יותר.
מצד שני, אם הם כל כך רוצים למות - בבקשה. אבל אני לא בעסק. שמישהו אחר יהרוג אותם, לא אני. מבחינתי נוכחותם המתריסה/פושעת/מסוכנת/מסכנת/חצופה/הזויה בכבישים היא עובדה קיימת ואני מפחד להיות זה שיפגע בהם, אז אני משתדל ברצינות להיזהר יותר. נורא פשוט. מקלל קצת וממשיך הלאה.

talw
19-04-11, 21:47
בודאי שאני שומר על החוק ,איך חשבת אחרת
בדיוק כמו שאתה שומר על החוק ,לא פחות ולא יותר

אני גם שומר על ציבור "מטומטם" שמיתאבד בכוונה על הכבישים
כי הציבור הזה הוא אנחנו וצריך לידאוג לו לחלופה הגיונית
לא ייתכן שבגלל כמה עשרות חוליגנים תצאו בהצהרות גורפות כאלה
זה לא מתאים לאנשים שרוצים לקבל אמפתיה על תחביביהם, שלא מעט רואים כ "שנויים במחלוקת".

אני מיציתי
יאללה צריך ללכת להעמיס את הג'יפ

opl
20-04-11, 09:03
חשבתי הרבה אם להגיב... דיי ברור שאני יהפוך למטרה לאחר מכן.

אני הגעתי לרכיבת כביש אחרי 3 שנים על אופני שטח. בפעם הראשונה שרציתי לקנות אופניי כביש הבן של חשין נהרג וזה דחה את הסיפור בערך כשנה וגרם לי לחשוב הרבה. אחרי שנה קניתי אופני כביש משנות ה-70 והתחלטתי לשפץ ולרכב. במשך 3 חודשים רכבתי על הכביש בין איקאה ראשל"צ (לחניה של החנות אני מגיע עם הרכב) לחוף לפלמחים. כביש יחסית רגוע ושקט אבל שוליים מלוכלכים והמרחק קצר.

לאחרונה התחלתי לרכב את - לטרון - 424 - 44-ובחזרה ללטרון עם 3. שזה נחשב לכביש הכי רגוע באיזור בשעות הבוקר שבו כמות האופניים בשעות הללו היא פי 10 מכמות הרכבים. (יש גם מפה לנושא - חפשו את "מפת כיס לכבישי המשולש")

אני לא מתאבד, לא מטומטם, לא חושב שכביש שייך רק לי. אני אסע בשוליים גם אם הם מלוכלים כשיש רכב מאחורי וגם אם לא, יש לי מראות ואני לובש בגדים בצבעים בהירים ומפעיל נצנץ. לעקיפה אני אצא רק כשאני 100% בטוח שאין רכב באיזור וגם זה אשתדל לעשות בתוך השוליים אם הרוכב הנעקף יאפשר לי. ורוב הרוכבים שאני פוגש בדרך נוהגים כמוני. ממש כמו שרוב הגיפאים שאני פוגש בדרך הם אנשים אוהבי הארץ שלא יורדים משבילים ומנקים אחריהם, ממש כמו שהאופנועים ורוכבים הטרקטורונים שאני פוגש הם אחלה חברה שמאטים לידי על מנת שלא לכסות אותי באבק או להפחיד אותי ומציעים עזרה כשהם חושבים שנתקעתי. אבל לכל קבוצה יש את אלה שמוציאים לה שם רע.

אני חבר בפורום הזה, בפורום גרופי לאופניים, בפורום פול גז לאופנועים וזה תמיד מדהים אותי מחדש איך יש כאלה בכל קבוצה ששונאים את האחר ועושים הכללות שהם לפעמים קצת מגעילות וקיצוניות.

גם אני רואה את אלה שרוכבים בצורה פשוט מגעילה ולפעמים הם גם עושים לי פרצופים על איך אני מאז לצפצף להם ולעקוף אותם עם אופניים משנות ה-70 שלא שוות עשירית משלהם. היו, ויש על זה עשרות דיונים בגרופי:
http://www.groopy.co.il/forummessage.aspx?messageid=244130&page=1

אבל מכאן ועד להוציא את רכיבת האופניים מחוץ לחוק יש קצת מרחק לדעתי. אני מסכים שאם הייתה אכיפה יותר אינטנסיבית זה היה עוזר, ואם היו מנקים כבישים מסויימים בתדירות גבוהה יותר זה גם היה עוזר. .(הידעתם שמצמן את מרוץ מנקה כבישים על חשבונה לטובת הגדלת הבטיחות של הרוכבים? )

BackDoorMan
20-04-11, 09:30
התגובה הזו ממש עושה לי חשק לדרוס איזה רוכב או שניים שחושבים שהכביש הוא רכושם הפרטי....
אתה מעיד על עצמך שאתה נכנס לרכב בכביש מהיר שאליו הכניסה אסורה בתכלית האיסור!
אני מחדד את העניין - יש חוק שאוסר על אופנועים קטנים, טרקטורים,עגלות ואופניים מלהיכנס לכבישים האלו.

כל זמן שאינכם מכירים במגבלות שלכם וחושבים שמותר לכם לעשות הכול, ממש לא מגיע לכם להשתמש בכביש.
לא תבינו מהר בטוב אז תבינו מהר ולא בטוב.

ממש הצלחת להרגיז אותי ולהפוך אותי לאחד שממש לא רוצה לראות אותכם בשום מקום.

לקרוא לגזור ולשמור, התקרבנות ואלימות ישראלית אופיינית.

שחף110
20-04-11, 15:24
אלירן ידידי היקר משכבר הימים וטל,
אף אחד לא אומר שכולם כאלה. באותה מידה שלא כל רוכבי האופנועים / קטנועים מתנהגים כמו מתאבדים שיעים על הכביש.
מסכים ותומך שאסור לעשות הכללות, יחד עם זאת -
יש מקומות שפשוט אסור לכם לנסוע בהם (היכן שאין שוליים יותר מרוחב X). לא יעזור. אתם מסכנים את עצמכם ואת הסביבה.

דרור ברלי
20-04-11, 15:43
.

אז אני אחדד עוד יותר - לפחות לגבי אופנועים קטנים (עד 50 סמ"ק) החוק שאסר עליהם (ובצדק גמור!) לנסוע בכביש מהיר - בוטל/תוקן, והיום מותר להם. עוד חלמאות רצחנית מבית היוצר של אויב הציבור מספר 1 - משרד התחבורע.
לפי הלך המחשבה האווילי של הפקידונים שיושבים במשרד ההזוי הזה ומתקנים תקנות להנאתם, האחריות על שלומו של כל העולם, כולל מתאבדים ומשוגעים, צריכה להיות מוטלת על נהגי המכוניות. הפרשי מהירויות, מהירות סגירה, שוליים צרים/לא קיימים, מכות רוח, כל אלה מושגים שלא עוברים את הש"ג של המשרד הזה.

opl
20-04-11, 16:51
יודע מה ? מכיוון ששנינו יודעים שבמדינה הזאת כלום לא יזוז -
שירכבו בשוליים - אבל במקומות שבהם הם לפחות 3 מטר ולא אחד לצד השני כאשר אחד נוסע לי בנתיב.
אבל ! שישנו את החוק ויאכפו אותו.

איפה יש מקום שבו השול 3 מטר בדיוק? לגבי אחד ליד השני במקרה הזה יסכימו איתך גם רוכבי האופניים. גם אני נחרד ונגעל מכאלה שרוכבים אחד ליד השני. אותי לא תמצא במקום שאין בו שול. ואני מסכים שצריך להיות חוק נגד זה. אבל מכאן ועד לשלול לחלוטין רכיבת אופני כביש יש מרחק.

תתפלאו אבל יש אכיפה מסויימת בנושא. אני יודע... זה לא התחום שלכם אז אתם לא שומעים את הסיפורים ולא רואים את המקרים אבל יש מקומות שמעל מספר רוכבים מסויים מחוייבים ברכב ליווי. ואנשים חטפו קנסות על זה. אני אישית ראיתי ניידת פוקדת על רוכבים לרכב אחד אחרי השני ולא ביחד. אז נכון שזה טיפה בים אבל זה קיים. אבל אתם מן הסתם לא חשופים לזה אז מבחנתיכם הכי קל להגיד שלא אוכפים. יש לי חבר ששוטר עצר אותו בכביש 1 כאשר הוא נסע נגד כיוון התנועה ופקד עליו לעבור לצד השני של הכביש על מנת שירכב עם כיוון התנועה. אהה... וזה היה ביום כיפור בשש בבוקר.

אני רוכב לפי המפה המצורפת בכבישים הירוקים, בשעות שרובכם רק מוציאים את הצהוב מהעיניים רק בשביל שאני לא אפגוש אותם על הכביש. כל אחד והסיכונים שהוא מוכן לקחת. אני רוכב על אופני כביש, שטח, ואם ירצה השם גם אופנוע אלה הסיכונים שלקחתי על עצמי תוך כדי התחשבות בחוק ובסובבים אותי.

polar bear
21-04-11, 10:29
אני לא חושב שצריך להוציא את האופניים אל מחוץ לחוק, אבל בכל מקרה תאונה יש להחיל באופן אוטומטי אחריות של 50% על הרוב, כאשר בבית המשפט אפשר רק להעלות את האחוז הזה.

OPI { שחף נכון? } זה שאתה אומר שאתה מוודע שאין נהג - חביבי - אני לא צריך לספר לך שאתה רוכב על 30 קמ"ש והנהג על 100 נכון? כל המטים שתשלך לא רלוונטים.

לי באופן אישי נמאס להתחמק מרוכבי האופניים { ואל תספרו לי סיפורים, כמעט כל פעם שאני פוגש רוכב אופניים הוא לא בשול של 97 מטר ולא רוכב בטור , וכמעט תמיד לא מתחשב בחוקי התנועה } , וכמעט לעשות תאונות עם מכוניות אחרות בגללם רק בגלל שאם אעשה תאונה עם רכב אחר, לפחות יש ביטוח ומשפט הוגן. ואם אני אהרוג רוכב אופניים יתלו אותי.

זה שאין לכם מקום לרכב, באמת, לא אומר שמותר לכם לרכב לכביש. אני לא יודע אם הדוגמה טובה..אבל אתמול הלכתי לסרט, וכשנכנסתי לאולם גילית אם ובנה יושבים במקומותינו, והילד ה"חמוד" אמר לי "ככה זה, זה לא לפי מה שכתוב בכרטיס" והאם גיבתה אותו! למה? "כי ככה מקובל" . מארתי להם שאותי לא מענין מה מקובל וקניתי כרטיסים מסומנים מסיבה מוגדרת. ואם תרצו - זה שזה נהיה מקובל לרכב על אופניים בשולי דרכים לא הופך את זה לבסדר, זה עדיין לא המקום שלכם.

ובנוסף - המסר החינוכי שאתם מעבירים הוא - בשביל תחביב שווה להרוג את עצמך.

opl
21-04-11, 13:19
בשבילך זה תחביב לחלקינו זה החיים. אותו דבר יגיד לך האופנוען, זה שרוכב על הטרקטורון, הגיפאי שנוסע בכלי שכל חיפושית שנת שיבעים בולמת במרחק קצר ממנו. כל אחד שעושה ספורט אתגרי עושה את החישוב שלו. גם אתה.

בכביש שבו אני רוכב אין הפתעות. אין פניות עיוורות ואם במראה הכל פנוי זה אומר שגם אם בא עכשיו רכב יש לי -2-3 דקות עד שהוא יגיע אלי וזה המון זמן. אבל אני פחדן...

מה שאתם לא מפנימים הוא שמיירב הרוכבים חושבים כמוכם. גם אנחנו מתמודדים עם אותם אנשים כאשר אנחנו מאחורי הגה של מכונית וגם אותנו זה מרגיז. פה יש פחות או יותר הסכמה מלאה. לפחות מבחינתי.

אין הסכמה מלאה לגבי הוצאת רכיבת כביש אל מחוץ לחוק.

שני ההורים שלי מורים, אני לא בא לחנך אף אחד חוץ מאת הילדים שאין לי.

אלירן

polar bear
22-04-11, 01:27
לא חביבי, רכיבה לשם הנאה על כל דבר היא לא החיים, לא על אופנוע ולא על אופניים, למשל - על אותו ציר שהחברים שלך מעצבנים אותי, רוכבים כל יום חבורה של תאילנדים. הם - לא מעצבנים אותי, כי בשבילם זה החיים. בשבילך זה תחביב. ולא, אם יקחו לך אותו אתה לא תמות, אבל אם תמשיך בו כנראה שכן. וזה סדר עדיפויות דפוק .

ואין שום צורך לגרור את כל העולם ואחותו לתוך הדילמה הפנימית שלכם באשר ל - תחביב מסוכן כן או לא?

גולש הבאקאי שיתרסק? יעשה את זה לבד. אותו כנ"ל לגבי אותו אחד שגולש גלים וזה שקופץ באנג'י וצונח חופשי - רובם { לא שאני מאחל לאף אחד } אם ימותו - לא יערבו בכך אף אחד. רוכב האופנוע? יש לו ביטוח שעליו הוא משלם 4K ש"ח בחודש. ויהיה מי שיכסה את ההוצאות. ובנוסף - יגידו שהוא אשם.כנ"ל הג'יפאי { אני לא בקיא בטרקטורונים }

לא ראיתי בדיון הזה אף טיעון שמצדיק באיזשהו אופן את המצאותם של אופניים עלצירי תנועה בין עירוניים פעילים.

בשורות טובות. אלירן. :)

opl
22-04-11, 08:21
אוקיי אחלה, אז עולם המושגים שלנו שונה. מה שאני מגדיר חיים זה מה שנותן לחיים טעם, שמחה, תשוקה, הנאה וכו ומה שאתה מגדיר חיים זה התנאים הבסיסיים שמקיימים אותם. ומבחינתך כנראה כל דבר מעבר לזה הוא בחזקת מיותר. (אני לא באמת מאמין בזה אבל ככה נראה מדבריך) אתה יודע מה... אולי זה כל ההבדל.

אני יודע דבר אחד. כשתסע לידי לא תתעצבן, לא אתפוס לך חצי נתיב, לא אקלל אותך, אפילו לא תרגיש אותי. מקסימום תקלל אותי ותהייה בטוח שעוד רגע אני סוטה לכיוונך רק בשביל להימרח לך על הפגוש ותצפור לי רק כדי לוודא שאני מכיר בקיומך (וזה בסדר גמור).

ובחייאת תפסיקו לחשוב שאין לנו ביטוח. כי לרובנו יש. ורובינו גם עוברים בדיקות מאמץ על מנת לוודא שאנחנו כשירים לעמוד בעומס.

ולגבי התילאנדים שתיים מהתאונות הכי מיותרות שלי היו עם תילאנדים. ואני בכלל עמדתי בצד על מדרכה עם אופני שטח. אחד רכב שיכור השני איבד שיווי משקל עם המכשיר הזה ששוברים קרמיקה (פאקינג כבד).
.
שבת שלום, אני הולך לישון אחרי 70 ק"מ.

סופת המדבר
22-04-11, 08:45
שאלה בנושא החוקיות..
אם אני נוסע בכביש לתומי בנתיב שלי לא חורג ולא ''יורד'' לשוליים
ורוכב האופניים ''גולש'' לי לנתיב אני לא רואה אותו ונכנס בו (חס וחלילה)
מי אשם?
אני שנסעתי ''בחוסר זהירות'' ולא הבחנתי בו?
או הרוכב שנכנס לי לנתיב?
בינתיים כל התאונות היו בשוליים אבל אין לדעת מה יקרה

סיפור שקרה לשכן שלי דומה למה ששאלתי
הוא נסע בלילה בכביש בין רמלה לצריפין שרוכב אופניים עבר את הכביש מהשוליים לכיוון הפניה שמאלה
השכן שלי שלא ראה אותו כי (כנראה) לא היו לא שום מחזירי אור
נכנס בו הרג אותו השכן שלי לפי כל הנראה (הוא בבית) לא אשם
אבל בכל זאת אני שואל את השאלה
אם תמיד או ברוב הפעמים שהרוכב יכנס לי לנתיב ואני יפגע בו אז הוא אשם?
כי זה מפחיד זה יכול לקרות

דרור ברלי
22-04-11, 10:25
שאלה בנושא החוקיות..
אם אני נוסע בכביש לתומי בנתיב שלי לא חורג ולא ''יורד'' לשוליים
ורוכב האופניים ''גולש'' לי לנתיב אני לא רואה אותו ונכנס בו (חס וחלילה)
מי אשם?
אני שנסעתי ''בחוסר זהירות'' ולא הבחנתי בו?
או הרוכב שנכנס לי לנתיב?

בוא ונראה.
תאונת דרכים מהסוג הזה נבדקת לא רק לפי הכללים היבשים.
נכנסים המון משתנים לתמונה.

נקודת המוצא הבסיסית היא שהנהג במכונית תמיד אשם. למה? ככה. כי הוא ה"חזק", והמערכת אוהבת לנטות לצד החלש והנפגע, גם אם הוא זה שגורם לתאונה.
המכונית = ג'יפ? אוהו. כאן נקודת המוצא זזה לקצה. מי שנוהג בג'יפ בדרך כלל אשם אוטומטית בגלל עצם קיומו, כי הוא אוטו גדול וחזק וגבוה ובוטה ומרעיש ובזבזן ומזהם ולא יציב ובולם רע, והרי ידוע שמי שנוסע בג'יפ ודורס טבע ופרחים, ידרוס גם רוכבי אופניים, וברור גם שהוא עושה את זה בגלל חסכים נפשיים ומיניים ותסביכי גודל פין למיניהן. בישראל, במקום שהמערכת תצטרך להוכיח שהוא אשם, הוא זה שצריך להוכיח שהוא לא. בנוסף להכל - ג'יפ שהיה מעורב בתאונה כזו גם ייבדק על ידי בוחן ויורד מהכביש בגלל "ליקויים" למיניהם, ואחר כך ה"ליקויים" הללו יצורפו לכתב האישום כחלק ממכלול הגורמים לכאורה לתאונה. תאמין לי, זה אמיתי. מנסיון אישי.
הנהג = צעיר? לא מוכרח להיות נהג חדש עם שלט צהוב, אלא סתם צעיר בגילו. המערכת מקפידה מאוד לעשות איפה ואיפה בין נהג בן 50-60 לנהג בן 25-30. צעיר = אשם אוטומטית. בדרך כלל גם יוחלט במקום ויפורסם רשמית שהוא נסע במהירות מופרזת והיה גם שיכור ומסומם, ויבדקו לו את זה לתוך העצמות. (שלא תטעה, לדעתי זה בסדר גמור וגם מתחייב לחקור ולבדוק, אני רק לא מאמין למערכת שהיא תעשה את זה בהגינות. הסבירות שישקרו ו/או ינפחו ממצאים כדי להשיג הרשעה בטוחה, היא יותר מקיימת)
ונניח שיש לך כמה "הרשעות" קודמות - מצבך מסתבך והולך חביבי. אז מה אם לפני 20 שנה קיבלת דו"ח על מספר מלוכלכך בקטנוע. הכל נרשם לדראון עולם, כדי ליצור לך תדמית של רוצח פסיכופת.
ואם רוכב האופניים שנפגע הוא "מלח הארץ", או פלפל האדמה, או תבלין השמיים, או בן-של מישהו חשוב או בן למשפחה נחשבת שיצאו ממנה כמה אלופים במיל', או ספורטאי מצטיין, או סתם מישהו מצליח ובכיר ונחשב מהאליטות של המדינה - בכלל הסתבכת. כי בנוסף להכל, גם יעשו לך רצח אופי בתקשורת.

אם נחבר את הכל - נהג צעיר בג'יפ, עם כמה עבירות קודמות, שפגע ברוכב אופניים עם רקע חשוב/נחשב - הלך עליך. אתם הולך לשבת בפנים. ברצינות.

ולסיום: אם בנוסף להכל אתה, הנהג, גם ערבי - אללה יוסתור מה שיעשו לך. מוטב לך להתאבד. במדינה הזו, ערבי יחטוף את המקסימום שהחוק מאפשר. למה? ככה. (ואתם מכירים את הדעות שלי שהפוכות מהשמאל כמו שהלילה הפוך מהיום. היחס המפלה והגזעני הוא עובדה קיימת. פשוט האמת לאמיתה) אבל תתעודד - אתה לא ערבי, לפחות מזה יצאת נקי.

polar bear
22-04-11, 11:37
אלירן, רק כדי לסגור את הפינה הזו - אני לא חושב שאסור להינות בחיים, אבל אם ההנאה של אדם מסוים כרוכה בכך שהוא עשוי להיהרג ע"י מישהו אחר - זו בעיה רצינית מאד .
אם ההנאה שלו עלולה להרוג אחרים - זו גם בעיה רצינית מאד.
אבל אם ההנאה הזו עלולה להרוג רק אותו , ב ע צ מ ו { עיין ערך הענפים שהזכרתי קודם } זה הרבה פחות בעיתי { בעיתי רק ברמה הדתית והסוציאלית }.

ועוד אגב קטן, הדיון הוא לא על רוכב ספיציפי כזה או אחר אלא על תופעה שמסכנת את כולנו.

opl
22-04-11, 13:39
הדיון הוא לא על רוכב ספיציפי כזה או אחר אלא על תופעה שמסכנת את כולנו.

בדיוק. כאן נראה לי שמפסיקים לקרוא את מה שאני כותב... אבל אני אחזור על זה שוב בצורה ברורה יותר.

לדעתי:
רוכב שייתפס רוכב לצד רוכב כשהוא לא בתחום השוליי אחר צריך לקבל קנס.
רוכב שרוכב בכביש ללא שוליים - צריך לקבל קנס.
רוכב שרוכב בתוך הנתיב למרות שלכביש יש שוליים צריך לקבל קנס.
עד כאן אין שום וויכוח לפחות לא ממני ומרבים כמותי.

אבל, לשלול לחלוטין רכיבת כביש - בשום פנים ואופן.

עוד לא ראיתי או שמעתי על מישהו שדרס רוכב כביש ומת גם הוא... ולפי התיאוריה שלך לכל רוכב אופנוע בארץ יש בעיה רצינית מאוד. ואם אני לא טועה לך יש/היה אופנוע שטח.

BackDoorMan
22-04-11, 15:00
הבעיה שלא תמיד השוליים קיימים, אני מדיר יותר ויותר את הגלגלים מכבישים כאלו, אבל לא תמיד זה אפשרי.
בירידה הגדולה לצומת נחשון למשל, השוליים הם בדיחה המורכבת מאספלט שבור מרוסק ומצולק, במהירות של 80 קמ"ש סטייה לאין שוליים הללו משולה להתאבדות.
הנקודה היא שגם כך, רוכב כמוני המודע לסכנות ומצמצם את הרכיבה למספר דועך של כבישים, בוחר בחלון זמן צר וקשה מאוד מבחינה פיסיולוגית (חום,חום, חום) רק כדי לצמצם את הסיכויים למפגש עם רוצחים בפוטנציה,
ועדיין מגיעים המפונקים שרוצים לדהור בכל מחיר, בכל מקום, בכל מצב גופני או נפשי ללא התחשבות.
וכן אני מתכוון בין השאר חוץ מנהגים גם לרוכבי אופניים חצופים הרוכבים בהרים באמצע הנתיב, להם אני לא מתבייש לצפור.

coas
22-04-11, 16:41
כמעט והגבתי להודעה הראשונה אבל העדפתי שלא. עכשיו, כשהדיון הפך לרוכבים נגד לא רוכבים הנה המסקנות שלי כרוכב.

לרוכבי אופניים אין מה לחפש בכביש, בטח ובטח בכביש בן עירוני. עד לפני חודשיים רכבתי באופן קבוע כ5 שעות בשבוע ברחבי ירושלים והסביבה, לא עוד. אחרי אין ספור כמעט, בקושי וניסים, הייתי קרוב להניח כיפה על הראש. נהגים לא רואים רוכבי אופניים גם אם אלה נוסעים עם פנסי ענק וחולצה צהובה זוהרת. רוכבים לא רואים מה קורה עשרה מטרים מאחוריהם ורוכבים בזיג זג. תרבות הנהיגה הישראלית קיימת אצל אלה ואצל אלה, רק כאן הנזק לרוכב ודאי ולנהג הרכב אפסי.

אופניים צריך להתיר רק בשטח או במסלולים יעודיים, כל אופציה אחרת היא משאלת מוות.

עכשיו עם נעלי ריצה.

opl
22-04-11, 16:48
לא הבנתי כל כך איפה רכבת... בתוך ירושלים? ברחובות?

coas
22-04-11, 17:33
ברחבי ירושלים והסביבה.

opl
22-04-11, 19:24
תשמע... לענות על שאלה בציטוט מהודעה קודמת לא ההי עוזר לי להבין אבל שיהיה...

ירושלים זה מקום גדול. אם הכוונה היא לרכב בכבישי העיר אז זה משהו שלא תמצא אותי עושה לעולם. בעיר אני על המדרכה כמו ילד טוב עד שאני מגיע לשבילי האופניים המוסודרים.

BackDoorMan
22-04-11, 21:12
מחזק, ירושלים זאת עיר אנטי-אופניים, פחד אלוהים לרכב שם.

coas
23-04-11, 10:13
ברחבי ירושלים הכוונה למדרכות היכן שניתן ובכביש היכן שלא. זאת בנוסף לרכיבה בכבישים בן עירוניים בסביבות ירושלים בסופי שבוע, בעיקר עין כרם-בר גיורא.
בתוך ירושלים רכבתי באיזור ארנונה-פת-גילה-גבעת משואה-רמת דניה.

דיי במעבר ממדרכה אחת לשניה כדיי להגיע לסיכון גבוה מדיי כדי שאמשיך לרכב.

שחף110
23-04-11, 12:45
רוכב שייתפס רוכב לצד רוכב כשהוא לא בתחום השוליי אחר צריך לקבל קנס.
רוכב שרוכב בכביש ללא שוליים - צריך לקבל קנס.
רוכב שרוכב בתוך הנתיב למרות שלכביש יש שוליים צריך לקבל קנס.
עד כאן אין שום וויכוח לפחות לא ממני ומרבים כמותי.

אני עם אלירן,
שימו לב שאנחנו (רוכבי הכביש) בדיוק נופלים לאותה פינה שאנחנו מתלוננים נגדה. אנחנו עושים הכללות.
ובאותה מידה שלא נרצה שיאנסו את כולנו כי יש X אנשים שהם לא בסדר, אני לא חושב שאני רוצה שיעשו את זה לציבור רוכבי האופניים.
בראייתי צריך להגיע לאיזשהי הגדרה של מקומות שבהם כן אפשר לרכב בכביש ולאפשר להם את זה. יחד עם זאת,
את אלה שמסכנים את עצמם ואת סביבתם יש להוריד מהכביש. זה לא המקום שלהם.
עצוב לי שאור ירוק וחברותיה לא מוצאות עניין בנושא הזה.

יחד עם זאת, בהמשך לדברי דרור - צריך לשאוף ולדאוג שמערכת אכיפת החוק שלנו תהיה הוגנת.

M-ASHER
23-04-11, 14:35
הרוכבים לעיתים קרובות רוכבים בצורה שבמקרה הטוב גורמים לרכבים לבצע עבירות תנועה במקרה הפחות טוב מסכנים את עצמם ואת כלי הרכב החולפים,רוכבים בזוגות ובשלשות לרוחב הכביש או סתם רוכבים במרכז הכביש גם בכבישים מפותלים ו"גליים " כאילו הכביש שלהם ואז במקרה תאונה האשם עדיין נופל על הנהג,לרוב רק עליו

opl
23-04-11, 16:03
הבעיה היא שבשביל שאכיפת החוק תהייה הוגנת צריך קודם חוק, ואחרי זה גם אכיפה... שת שניהם מסיבות אלו ואחרות אני לא ממש מוצא במדינה שלנו.

מספיק ניידת אחת במשך כמה סופי שבוע שתעשה סיבוב בכבישים האלה ותרביץ כמה קנסות והופ 95 אחוז ירכבו כמו שצריך. אבל שוב. צריך כאן השקעה ואת זה אין. כי אפילו להביא רכב שיטטא את הכבישים כמו שצריך מה שיעלים לרוב הרוכבים את התירוץ לרכב בנתיב כי "השוליים מלאים זכוכיות" לא עושים.

ובאותו נושא של שלויים מלאים זכוכיות היום רכבתי את המסלול הקבוע. אחרי 5 ק"מ חטפתי פנצר ( נו מה, סחבק רוכב בשוליים גם אם מלוכלכים). דיי מהר נזכרתי שהמשאבה והמפתח אומים נמצאים בבית... עשיתי אחורה פנה ומצאתי את עצמי עוקף שני חברה שרוכבים אחד ליד השני, האחד בכלל בלי קסדה, ושוב, אני מפונצר ז"א נוסע לאט אבל עדיין עוקף את שניהם. זרקתי איזה הערה המשכתי הלאה... בהמשך היו עוד שני חברה צמודים ובשלב הזה הגיעה מסה של -7-8 רובים חלקם ביחד חלקם לא, עקפו אותי ( חלקם בתוך השוליים כי יש מקום, חלקם לא) והמשיכו לעקוף את הצמד מקדימה. מאחרויהם אחרי דקה בערך הגיע טנדר סונמה רחב שלחלוטין בצדק צפר להם מרוב עצבים בעוד הם מאלצים אותו לעבור לנתיב הנגדי וזה למרות שהם כבר סיימו מזמן את העקיפה ואין להם באמת תירוץ להיות בנתיב. התפוצצתי מעצבים, כי בגללם מתחילים שרשורים כמו זה והדרך לאיסור גורף של רכיבת כביש מתקצרת.

אלירן

סופת המדבר
23-04-11, 20:39
סתם מחשבה..
אם כל חוקי הכביש חלים גם על רוכבי האופניים (כמו שאמרו פה)
למה לא חל עליהם איזה חוק של ביטוח או משהו?
בואו נגיד שבנוסע ברכב קשה להם ליפגוע אבל אם יפגעו בהולך רגל.?! מה אז?
גם אם אין להם לוחיות רישוי אולי איזה ביטוח על סמך ת.ז או משהו

shahav
26-04-11, 07:17
רוכבי האופניים הם ציבור לגיטימי לחלוטין, הדרך נועדה לשרת אותם באתו המידה כמו שנועדה לשרת אותנו.
כשאני עוקף אופניים, אני מיתייחס אלו כמו טרקטור רחב, מאט, וכך גם מאיט את התנועה מאחוריי, ועוקף במסלול *אחר*.

לפי דעתי, צריך להחמיר עם נהג רכב שפגע באופניים, ושלא יספרו פה, הרוכב "חתך", הם אף פעם לא חותכים, רק ילדים בני שלוש עושים את את זה .נכון ישנם מיקרים שרוכב סוטה מעט לנתיב, אבל זה הנתיב שלו! לירכב על אופנים ללא מראה ולהביט לאחור גורם לאיבוד משקל ריגעי, בעיקר בנסיעה איטית, הדבר יכול לגרום "ללולינות".

הבעייה זו בעיקר תרבות הנהיגה שלנו, הם אלה שמסכנים את חייהם, לנו יש את היכלת למנוע את מרבית התאונות, פשוט להשגיח, להאיט, ולעקוף בזהירות.

אני הפסקתי לסיוע באופניים על כביש ליפני זמן רב, נוסע רק בשטח\מדרכה, גם אם זה אומר להקיף.. אפילו כשהנסיעה היא לצורכי תחבורה ולא רק לצורכי כושר.

רבין

דרור ברלי
01-05-11, 11:39
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4062002,00.html

יונתןמצפה
01-05-11, 12:12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4062002,00.html

דרור, עד עכשיו לא הגבתי בשרשור הזה (ומודה, גם לא קראתי את כולו..)
אבל שים לב, הפנייה הזו לשר התחבורה משולה לאיסורים גורפים אחרים שהיו עליהם דיוני הוצאות קיטור מכאן ועד המוצא שלך..
נכון, רוכבי אופניים מסכנים לא פעם את עצמם ואותנו כשהם נוסעים בכבישים בין עירוניים, אבל להציע לאסור עליהם באופן גורף לנסוע שם ללא מציאת חלופה הולמת אחרת, משמעותה לחסל ענף ותחביב שהיקף העוסקים בו עשוי להיות אפילו יותר גדול מענף ה- 4X4. (ואני בכלל לא מדבר על כמות בעלי העסקים שפרנסתם תקטע בעקבות חוק כזה...)
אל תעודדו חיסול של תחביבים רק כי הם לא לרוחכם. כמו שאנחנו לא רוצים שיעשו את זה לתחביב שלנו!

צריך לזעוק שיימצא פתרון ברמה הלאומית, ולא לחסל את התחביב!

דרור ברלי
01-05-11, 12:29
מה ההצעה הזו אומרת? שלא ירכבו בדרכים שאינן עירוניות.

ממה שאני מבין מזה, לא באים לחסל את התחביב, למרות שזה תחביב שכרוך בסיכון חיים ממשי. תראה, לא מליצות ולא דמגוגיה - עובדה שהם נפגעים בהמוניהם ולא דווקא תמיד באשמת מי שפגע בהם. הנה, עוד אחד נפצע קשה היום בבוקר... המחדל המתמשך של אי סלילת שבילי אופניים, עדיין לא מצדיק המשך הטבח ברוכבים רק כי זה תחביב נפלא וירוק (והוא נפלא וירוק). מה יש להוסיף? שירכבו בשטח, שירכבו בשבילי אופניים, שירכבו בפארקים. רק לא בכביש שאינו עירוני, היכן שהפרשי המהירויות (או "מהירות הסגירה", תקראו לזה איך שתרצו) לא משאירים למדוושים שום סיכוי.

גילוי נאות - אני רוכב בעצמי מדי פעם, אבל כבר לא בכביש. רק ממש לאט ורק על מדרכות (שזו עבירה בפני עצמה... אבל מפחיד לרכב בכביש. גם אני נפצעתי ולא קל, לפני שלוש וחצי שנים במהלך רכיבה על אופניים מפגיעת קטנוע. חיי יקרים לי, ובעיקר לילדים הקטנים שלי).

אומי5
01-05-11, 13:37
הבעיה כמו תמיד היא חוסר תרבות, תרבות זה אומר לדעת להתחשב באחר, וזה גם אומר לדעת להגביל עצמך.
באותה מידה שכולנו יודעים שיש ג'יפאים ומטיילים שלא מתנהגים כמו שאנחנו חושבים שאנחנו צריכים להתנהג, יש רוכבים כאלו.

קבוצות רכיבה רוכבות בדבוקה על כבישים צרים באזור יהודה והגליל, פניות עיוורות, שטחים מתים, והם בדבוקה איטית יחסית מאחורי העיקול.
גם אם אין שטח מת, דבוקה כזו בכביש צר היא סכנה.
כאדם שרוכב על אופניים ודו"ג, נוהג ברכב ונהג בטרקטורים ומשאיות, אני שמעתי את הטענות מכל הצדדים, וכולם צודקים.
אבל אף אחד לא מוכן באמת להגביל קצת את עצמו וכולם רק מחפשים להגביל אחרים.

הרי אם מחר יודיעו שכל סופ"ש סוגרים קטעי כביש אחרים לטובת רוכבי הכביש כולנו נזעק מרה.

אני אישית לא רוכב על כביש בין עירוני, ועירוני מהיר, אני רוכב או על מדרכות או רחובות צרים, וגם שם מפנה את הדרך לרכבים, גם כי זה הגיוני לפנות דרך לרכב מהיר יותר, וגם כי אני יותר בטוח כשאין אחרי רכב.
לרכב על כביש מהיר עם אופניים זה פשוט מסוכן מידי.

אגב לשלוח אותם לשטח זה כמו לשלוח את חובבי הדראג למעלות הנגב, רכיבת כביש ושטח זה שני תחביבים שונים.

לגבי הגבלה חוקית, אני מאמין שאין לאף אחד זכות להגיד לי כמה לסכן את עצמי, ולא משנה אם זה אופניים, אופנועים, מעלות הנגב, קפיצות בייס או יציאה למכולת ללא קסדה.

talw
01-05-11, 15:57
אומי ויונתן
מה קרה ,היתה לכם עצירות עד עכשיו ?
טוב לדעת שההיגיון שורר עוד במחוזותינו

"עם סגולה"

polar bear
01-05-11, 22:24
נו מה?

שנתחיל שרשור היום ראיתי רוכב ככה ורוכב ככה? הרי זה ברור שעל כל שני רוכבים שרוכבים כמו שצריך יש 10 שרוכבים לא כמו שצריך, רק היום נתקלתי באחד לבוש בכל הגרדרובה על אופניים שנראות טוב { לא מבין בזה } מדבר בפלאפון תוך כדי רכיבה בכביש בלי שול { קטע של כ 300 מטר בלי שול } ואחרי זה מזגזג בין מכוניות בפקק. ואחריו עוד אחד מעדה פחות מסוגננת { בלי גרדרובה עם אופניים שנראות פחות טוב } , ואחריהם קבוצת נערים/ילדים עם BMX. { וזה רק מהיום בבוקר שלהזכירכם - יום ראון ולא יום שישי, ולא ראיתי אף אחד שרוכב כמו שצריך } עכשיו - כולם רוכבים בשם אותו תחביב לרכב בכביש. כן, גם אותם ילדים שאין להם מושג וחצי מושג מה זה רכיבת כביש, אבל הם שמעו וראו.
ועכשיו, אם נניח רכב מימול יצא לעקיפה בכביש הדו נתיבי והלא מהיר עם שול של 1 מטר, ואני ארצה לברוח ממנו כמו שקורה לי לא אחת על אותו ציר..אז מה יעזור כל הבולשיט הזה על זה שאין מקומות ואין חוק ואין תרבות?

תעשו לי טובה, רדו מהכביש. לי לא צריך להיות אכפת מכם יותר מאשר לכם אכפת מעצמכם. ולכן במקרה שאאלץ לבחור - אבחר בעצמי.

ולמי ששאל אם פעם היה לי דו"ג - אז כן, היה לי , אבל עם הכביש של איזור מגורי כיום זו סופר התאבדות לרכב, אז אני לא רוכב. אבל בעולם האופניים זה ממש אסור לוותר על משהו שאתה אוהב רק כי מישהו עלול להרוג אותך. וכל העולם ואחותו צריכים להתחשב בך, ולנקות בשבילך את השול....בחייכם...

אומי - אין שום בעיה שאדם יסכן את עצמו, אבל שלא יתמסכן תוך כדי זה ויתבכין למה בסוף הוא נפצע קשה או מת ל"ע.

ואולי אגב קטן - אני רואה ומבין שציר 443 נחשב לציר טוב לרכיבת אופניים. עכשיו תנסו להסביר לי למה משאית שנוסעת על 40 קמ"ש בשול על מנת שיעקפו אותה בנוחות, צריכה לחזור לנסיעה בנתיב מלא רק כי יש שם רוכב אופניים , וכך לגרום לאיזה קנגו מזדמן למעוך את עצמו לתוך התחת שלה בעוד רוכב האופניים ממשיך ברכיבתו הצבית?

נ.ב. כל ההשוואה ל 4X4 - יש מקומות שגם ל 4X4 אסור להיכנס, ואם תופס אותך שם פקח/שוטר אתה חוטף באממאמא שלך ולא מענין את אף אחד שאין לך איפה לעלות מעלות ליד הבית וזה שהדלק לנגב יקר.

talw
01-05-11, 23:39
בשנת '90 או '91 מישהו הישתגע בת"א
חילקו לכל האופנועים דוחות חניה על המידרכות
עבדתי בזמנו בת"א והאופנוע שלי חנה במקום שבאמת לא מפריע לאף אחד
זה היה 250 ש"ח קנס,ולתומי אמרתי,למה שאשלם ,אני רוצה להישפט (הידיוט)
במישפט אמר לי השופט שאני אמור להחנות עפ"י חוק כמו כל רכב אחר(כחול לבן)
טענתי שאין לי מקום להחביא את תו החניה בלי שיגנבו אותו,והרי אנו לא מדינה "נאורה" כמו דרום אפריקה שיש בה מיפרצים לחניית דו גלגלי בסוף כל רחוב.
השופט החליף צבע לאדום ,וצעק

אל תיסע באופנוע תיסע באוטו ,חוצפן !!!

אני החלפתי צבע לורוד ,ואמרתי

אין לי כסף לאוטו ,ואם אלה התשובות שלך ,אז למה לנו להגיע לפה כדי שתקריא לנו את החוק,תנו לשוטרים קופה קטנה ,וניגמור את זה במקום ,במזומן !!!

מה הייתה התשובה שלו ? (כן, שופט במדינת ישראל)

אין לך כסף תירכב באופניים !!!!!!!
הכפיל לי את הקנס ל500 ש"ח,וגירש אותי מהאולם.

מבחינתי, סוף עידן התמימות
מבחינתו ,נאשם מס' 243 סיים ,הבא בתור בבקשה

זו תוצאה של אכיפת חוק/תקנה במקום תשתית.
קל מאוד להפיל אשמה על ציבור אחר
קשה יותר להזיז משהו במדינה הזו
ואל תגיד בנתיים שלא ירכבו ,כי כל דבר זמני יהפך לקבוע
וזה יחזור גם אליי ואליך
למה כלכך קשה להבין את זה?

דרור ברלי
02-05-11, 00:04
לא מפילים על רוכבי האופניים שום אשמה. נהפוך הוא - מנסים להציל אותם מעצמם, מההתעקשות העקובה מדם שלהם להיכנס דווקא מתחת לגלגלים של מישהו אחר (נהגי המכוניות), ולהפיל עליו את האשמה, למרות שבתכל'ס הכביש כן שייך למכוניות ולא לאופניים.
אופניים נמצאים על הכביש כי הם נחשבים ל"כלי רכב" רק בגלל סמנטיקה מטופשת. אפשר לצעוק עד מחרתיים - אבל אופניים הם לא כלי רכב ואין להם מקום במקומות שבהם התנועה טסה במהירויות שלא משאירות להם שום סיכוי.

talw
02-05-11, 00:12
נו.. דרור
איך נציל אותם מעצמם
בלי פיתרונות אינסנט
ובלי פיתרונות זמניים

זה אולי מצחיק, אבל יכול ליהיות שאנחנו יורים לעצמינו ברגל
עוד שנה בערך מחיר הדלק יהיה 40 ש"ח לליטר (כי אנחנו ישנים בעמידה)
וגם לא נוכל לירכב על האופניים לעבודה בעיקבות אי אילו תקנות "נאורות"

חחחחחחחח.....

עם סגולה

דרור ברלי
02-05-11, 00:35
נכון, עם סגולה... מה לעשות. עם הסגולה יורה לעצמו ברגל כשהוא לא מוחה על עוולות.
אבל עם הסגולה גם מוכיח שמכוניות ואופניים לא יכולים לדור בכפיפה אחת על אותו כביש. כלומר אם מתעקשים זה אפשרי, רק שזה מלכלך את הכביש בהמון דם.
אז מוכרחים להחליט - אלה או אלה. למי הכביש שייך?

עוד שנה, כשדלק יעלה 40 שקל לליטר ורוב המכוניות יעמדו כי לאף אחד לא יהיה מספיק כסף להחזיק אותן? כן, יש מצב, ואז כולם ירכבו על אופניים כי לא יהיה משהו אחר. אולי עגלות רתומות לחמורים כמ ובעזה וחאן-יונס, אבל אלה איטיים ממש כמו אופניים.
עד אז, ייהרגו עוד איזה 20-30 רוכבי אופניים. ובגלל מה? עקרונות מטופשים?

opl
04-05-11, 00:44
אני לא מוצא את הקישור כרגע שמראה שמשהו כמו בעשור האחרון מתו 18 איש ברכיבת אופניים או משהו כזה. אז זה לא רלוונטי כרגע... וחס וחלילה את תתנו למספרים היבשים למנוע ממכם מלכתוב שהם נפגעים בהמוניהם.

דרור. אני אשב לי פה בצד ויחכה שיום אחד יצילו אותך מעצמך רק כדי לשאול אותך מה דעתך בנושא.

סלח לי אבל לדעתי אתה לא שונה מאותם האנשים שלעיתים אתה בז להם.

אני פורש מהדיון. ללט

talw
04-05-11, 10:31
דרור,עקרונות מטופשים לאחד,יכולים להחשב לעקרונות מצילים לאחר.
אחד מבסיסי הדמוקרטיה
ואוי לנו אם נתחיל "לשחק" אחד עם החופש של השני

אחת המיגרעות(או שלא) של דמוקרטיה היא "אחוז חסימה"
כולנו בתור מישתמשי כביש מחולקים ביננו לקבוצות
מכוניות ,אופנועים,אופניים,עגלות עם סוסים,,מכוניות מרוץ,אופנועי מרוץ,נהגי מוניות,משאיות,אוטובוסים,שליחים של פיצה ועוד

אף קבוצה בודדת לא עוברת את אחוז החסימה(יכולת השפעה)
אף קבוצה בודדת לא יכולה להזיז משהו לטובתה
אבל כל קבוצה בודדת יכולה ליגרום נזק עקיף לחברתה

במיגזר החרדי השינאה תהומית בין כל הקבוצות
אבל לפחות אם מחליטים על חרם כלשהו לטובת קבוצה זו או אחרת, כל המיגזר נירתם לטובת העיניין

אולי הפיתרון לעם סגולה הוא לחזור בתשובה?

עד אז,בוא נפנה את האצבע המאשימה לכיוון ירושליים ,מישרד התשתיות/הספורט
כי רק משם תבוא הישועה(או שלא)

דרור ברלי
04-05-11, 11:43
הפתרון האידאלי הוא סלילת שבילי אופניים לצד כל כביש וכביש בארץ.
אוטופיה.

עד אז, תן לי כיוון לפיתרון שיכול לשמור על חיי הרוכבים.
כי סתם ככה מתחילת השבוע עוד שני רוכבים כבר נפצעו קשה - בטרמינולוגיה של הודעה יבשה בתקשורת. לך תדע לאיזו פציעה מתכוונים - לאיזה נכויות, לאורך תקופת השיקום ואיזה שברי כלי הם יהיו אחר כך.

talw
04-05-11, 11:57
מה פיתאום סלילה גורפת?
מספיק 20% לצפון,30% למרכז ו20% לדרום.(בין עירוני ,כן)
ותזמבר את האים אמא של אלה שרוכבים לא במקום שיועד להם,אבל לפחות תן להם אופציה.

לידיעה כללית ,הרוב המוחץ של תאונות האופניים הם רוכבי שטח ולא כביש
כמוני למשל ,ששכח כבר מזה ליהיות צנחן ,קפץ סלעים של 2 מ' גובה וריסק את הכתף

אומי5
06-05-11, 08:25
לא מפילים על רוכבי האופניים שום אשמה. נהפוך הוא - מנסים להציל אותם מעצמם, מההתעקשות העקובה מדם שלהם להיכנס דווקא מתחת לגלגלים של מישהו אחר (נהגי המכוניות), ולהפיל עליו את האשמה, למרות שבתכל'ס הכביש כן שייך למכוניות ולא לאופניים.
אופניים נמצאים על הכביש כי הם נחשבים ל"כלי רכב" רק בגלל סמנטיקה מטופשת. אפשר לצעוק עד מחרתיים - אבל אופניים הם לא כלי רכב ואין להם מקום במקומות שבהם התנועה טסה במהירויות שלא משאירות להם שום סיכוי.
ומה ההבדל בין זה לאופנועים ודו"ג? גם אותם צריך להציל מעצמם לא?

אומי - אין שום בעיה שאדם יסכן את עצמו, אבל שלא יתמסכן תוך כדי זה ויתבכין למה בסוף הוא נפצע קשה או מת ל"ע.

ואולי אגב קטן - אני רואה ומבין שציר 443 נחשב לציר טוב לרכיבת אופניים. עכשיו תנסו להסביר לי למה משאית שנוסעת על 40 קמ"ש בשול על מנת שיעקפו אותה בנוחות, צריכה לחזור לנסיעה בנתיב מלא רק כי יש שם רוכב אופניים , וכך לגרום לאיזה קנגו מזדמן למעוך את עצמו לתוך התחת שלה בעוד רוכב האופניים ממשיך ברכיבתו הצבית?

עם המשפט הראשון אני מסכים.
השני, נהג משאית צריך לדעת לתכנן חזרה מספיק זמן מראש, אם ובלי קשר לאופניים, אם הוא מתעקש להיכנס בכוח כשבא מאחורה קנגו, זה לא קשור לרוכב.
נהגתי משאיות בחיי (קטנות יחסית) וטרקטורים (גדולים יחסית) אם אתה רוצה אתה יכול להיכנס תמיד בזמן, אם אתה לוקח סיכון ונדחף ברגע האחרון יש מצב שיכנסו בך מאחורה.

יש הרבה סיבות לחזור מהשול, מעקות, פסולת גדולה, רוכבי אופניים, רכבים תקועים, סתם משפחה שהילד רצה להשתין, ניידות עם ממל"ז וכו'.

אתה יודע מה? אני דוקא בעד לאסור על הניידות לעמוד על השול.

polar bear
06-05-11, 13:43
אומי בחייך.... לגבי מה ההבדל בין אופניים לדו"ג - המהירות ויכולת השליטה. { זה העיקר אבל אם תתעקב אז גם תאימות המיגון לתאונה רצינית יותר בכביש - מנסיון : ) }.

לגבי השני - אתה לא באמת רוצה להביא דוגמא ל"למה מותר לי לרכב על השול" מאנשים שבעצם עושים עבירות תנועה או מכאלה שהגיעו לשם על כורחם? נכון? { לצורך ענין זה - גם למשטרה א ס ו ר לעמוד בשול והם עוברים על החוק בעצמם, ולכן - לא תראה היום כל כך הרבה נידות בשול, למשל - 443 - היה שורץ פעם - היום כמעט ואין, יש רק ביציאה לירושלים ששם יש שול של 900 מטר } . מעקות נמצאים כל הזמן באותו המקום והמשאיות חוזרות עוד לפני בצורה מסודרת. לא זוכר מתי ראיתי ערימת זבל גדולה....
ולא נכנס לניתוח תאונות, אבל רכב תקוע נראה יותר טוב מאופנים...ואנחנו חוזרים לאותה נקודה ,

דרור ברלי
06-05-11, 14:26
ומה ההבדל בין זה לאופנועים ודו"ג? גם אותם צריך להציל מעצמם לא?

בחייך. ההבדל עצום. בלתי נתפס. הפרשי המהירויות בין האופניים לכל רכב שיש לו מנוע, הם כאילו האופניים משולים למכשול נייח לגמרי.

אתה יודע מה? אני דוקא בעד לאסור על הניידות לעמוד על השול.

תמורת התאיידות/היעלמות כל הניידות ומה שרובץ בתוכן, (אבל לתמיד, כן?...) אני מוכן לקבל ים של אופניים על הכביש. איך?....
...

talw
06-05-11, 14:42
או, סופסוף הגענו לשלב של משא ומתן,במקום כל ההיתנצחויות המיותרות.

יאללה,דרור, אני מוכן ליסגור על שוטרי תנועה רק באופניים ,ושירכבו איפה שבא להם.........
אני מאמין שרוכבי הכביש יחתמו על העיסקה בעינים סגורות,וייותרו על תחביב חייהם......

אומי5
06-05-11, 21:04
אומי בחייך.... לגבי מה ההבדל בין אופניים לדו"ג - המהירות ויכולת השליטה. { זה העיקר אבל אם תתעקב אז גם תאימות המיגון לתאונה רצינית יותר בכביש - מנסיון : ) }.
ההקבלה שלי באה בהקשר של בחירה לסכן את עצמי ולדרוש ממך להיות זהיר לגבי, דבר שרוכבי דו"ג בהחלט עושים ודורשים (ואני בתוכם).
לגבי השני - אתה לא באמת רוצה להביא דוגמא ל"למה מותר לי לרכב על השול" מאנשים שבעצם עושים עבירות תנועה או מכאלה שהגיעו לשם על כורחם? נכון? { לצורך ענין זה - גם למשטרה א ס ו ר לעמוד בשול והם עוברים על החוק בעצמם, ולכן - לא תראה היום כל כך הרבה נידות בשול, למשל - 443 - היה שורץ פעם - היום כמעט ואין, יש רק ביציאה לירושלים ששם יש שול של 900 מטר } . מעקות נמצאים כל הזמן באותו המקום והמשאיות חוזרות עוד לפני בצורה מסודרת. לא זוכר מתי ראיתי ערימת זבל גדולה....
ולא נכנס לניתוח תאונות, אבל רכב תקוע נראה יותר טוב מאופנים...ואנחנו חוזרים לאותה נקודה ,
אתה בעצם אמר שאם הנהג משאית לא מרוכז וחוזר ברגע האחרון זה אשמת הרוכב? אגב פסולת גדולה זה משטח העמסה מעץ (רפסודה בלשון העם) טמבון שנשאר מתאונה, חתיכת צמיג שנשר ממשאית וכו, רוכבי אופניים נוהגים ללבוש צבעים עזים, רואים אותם, רק צריך לחזור בזמן ואם הנהג משאית לא חזר בזמן זו אשמתו.

ושלא תבינו אותי לא נכון, אני לא טוען שאין בעיה אני רק טוען שהפתרון של העלמת האופניים הוא לא נכון.

polar bear
07-05-11, 23:24
אופנוען שמחכה שיתחשבו בו - ימות { שלא נדבר בכלל על כזה שדורש } . אני מעולם לא חיכיתי. ובפעם היחידה שכן - שברתי רגל { אים לא היתי ממוגן הרבה מעבר לממוצע אולי גם היתי מת } .

אה..וכמו שכבר צינתי בשרשור זה - על כל שני רוכבים שמתנהגים כמו שצריך יש עשרה שלא. כמו השמונה האחרונים שראיתי....{ רכיבה בזוג במקביל, רכיבה בעליה באפיסת כוחות בזיגזג, בלי בגדים זוהרים....וכו' } .

מאחר ואני יוצא מנקודת הנחה שאין מקום לאופניים על כביש מהיר, אז הרוכב אשם : ) .

talw
07-05-11, 23:38
"דב קוטב" (אני לא יודע את שימך)

הגדר בבקשה כביש מהיר,כי אולי אין בכלל מחלוקת ,ונוכל סופסוף לעבור לשלב משא ומתן...

טל

RONI
08-05-11, 00:07
אתם בכלל שמים לב על מה דנים?
על זכותם של בני אדם לדווש בכבישים ,בשוליים ,בהרים ובכלל.
נתחיל מזה שעד עכשיו לא התערבתי כי אני חשבתי שלא צריך.
יש חוקים ,יש זכויות ,ויש חובות.
וכאן אצלנו בארצנו ,כולם צדיקים ורודפי חוק ואוהבי אדם ונדחפים ודוחפים וחסרי סבלנות [שלא נגיד תרבות]כלפי אדם וחיה כאחד.
כולם ממהרים וכולם מטיפים ו"דואגים"לשלום האחר,כן גם ביום שבת מנוחה,וחג שמח כל שהוא.
מישהו נסע באירופה ??!! שם רוכב אופניים ,גם אם רוכב בכביש צדדי וגם בכביש יותר רציני, [כי לא ראיתי רוכבים באוטוסטרדות],
יש לו את הכבוד שלו ,לא יצפצפו לו,לא ילחיצו אותו,לא יעקפו ולא יסכנו אותו ,אפילו אם ישתרכו אחריו קילומטרים. ואפילו יש פקק .
אבל שוב שם אירופה וכאן זה כאן ,ואפילו שעדיין לא התחלף לי האור לירוק ,כבר באדום עם הצהוב ,דואג להזכיר לי מישהו ,שצריך לשלב להילוך...
כי ככה אנחנו רובנו,בבונים.
סליחה, אבל ככה אנחנו נראים!
ומתנהגים.[ואל תגידו ,יפה נפש].אלה גועל נפש.
ומכאן אתם רשאים להמשיך את הדיון בלעדי.
תודה.

אומי5
08-05-11, 08:26
אופנוען שמחכה שיתחשבו בו - ימות { שלא נדבר בכלל על כזה שדורש } . אני מעולם לא חיכיתי. ובפעם היחידה שכן - שברתי רגל { אים לא היתי ממוגן הרבה מעבר לממוצע אולי גם היתי מת } .

.
כנ"ל לגבי רוכב אופניים. לא מחכה שיתחשבו בי אבל כן דורש את זה.
כשרוכבים מדברים עם נהגים או כותבים לנהגים, הם דורשים שיחפשו אותם, זה לגיטימי לרכב על אופנוע למרות שאתה מסתכן, ועדיין אם מישהו יפגע בך באשמתו, הוא יהיה אשם.(וזה לא ממש יעזור לפצעים של או למשפחה שלך)
יש הבדלים טכניים בין הכלים, אין הבדל עקרוני, אני ואתה בוחרים לנוע שונה מרוב האכלוסיה ודורשים התחשבות (אגב לדרוש זה לא אומר לא להיזהר), אתה כשאתה על דו"ג ואני כשאני על אופניים ודו"ג.

יש מקום למנוע כניסת אופניים לכבישים מסויימים, אין מקום למנוע נסיעת כל אופניים על כל כביש.

רוני, אני פשוט מסכים עם כל מילה שלך.

דרור ברלי
08-05-11, 10:32
אתם מתפזרים ונסחפים.
אני לא אומר לא להתחשב. כי לפקוח עיניים ולהתחשב זו חובה ועוד איך - פשוט כי האופניים הם עובדה קיימת בכביש. גם אם נניח שיאסרו עליהם לנסוע בכביש וכולנו יודעים שאף אחד לא יאכוף את זה (כי אין להם לוחית רישוי על התחת ואי אפשר לדפוק להם דו"חות), עדיין נצטרך להתחשב בהם אם נרצה ואם לא, ואנחנו נתחשב באבו-אבוה. ואין לנו ברירה אלא להתחשב, כי הם ימשיכו להתפרץ מהשול לנתיב, הם ימשיכו לרכב זה לצד זה ולחסום נתיב, הם ימשיכו לסכן מצד אחד את חייהם ומצד שני את החופש והעתיד של כל מי שנמצא מלבדם על הכביש. ולמרות כל זה הם יהיו שם, כי "זו זכותם". ומחובתי כבן-אדם, הרבה לפני שאני נהג, היא לעשות הכל כדי לא לפגוע בהם.

אני אומר שרוכבי אופניים פשוט מסכנים את עצמם, ומי שאחר כך צריך לשלם את המחיר הם נהגי המכוניות, שהכביש קיים קודם כל עבורם.
מה שאתם אומרים זה שבשם הפרינציפ, אפשר וצריך להתיר מכשולים על הכביש, ולהטיל את האחריות לשלומם של המכשולים הללו, על משתמשי הדרך האחרים.

אתם לא מתעקשים לטייל עם הג'יפ שלכם במטווח 80 דווקא באמצע השבוע ולא דורשים מטייס F16 שיורד על מטרות להתחשב בכם. למה? כי אתם יודעים שזה מסוכן, ואתם יודעים כי יכול להתלבש לכם מצרר על הראש. ואף אחד לא מתווכח על עקרונות ועל זכויות. אסור כי זה מסוכן, אז מכבדים את זה.
אבל להתיר לרכב על אופניים דווקא בכבישים שמכוניות ומשאיות דוהרים בהם 80-90-100 קמ"ש אתם דווקא דורשים בתוקף. ובשם מה? בשם עיקרון. אלוהים אדירים, אין דבר כזה "חיים בשוליים". פשוט אין. בשוליים לא צריך להיות שום דבר. לא לזה הם נועדו. כי אם יש שם משהו, סופו להיפגע. ואחר כך כולם יבכו ויכתבו הספדים, ויספרו איזה מלח הארץ, פלפל ההרים וכורכום האדמה הוא היה, וידביקו אלף ואחת האשמות על זה שפגע בו. מנהיגה תחת השפעת אלכוהול, דרך שימוש בסמים, ויחפרו לנהג הזה ברשימת העבירות וימצאו שלפני שלוש שנים הוא נסע 100 קמ"ש במקום 80, ושלפני 2010 שנים תפסו אותו לא מאותת, ושלפני 20 שנה הוא נכנס באין כניסה, מה שמספיק כדי לכנות אותו "רוצח מועד". ואז גם יעשו מזה מסע צלב תקשורתי. והנהג הזה יכול להיות כל אחד מכם.

ולא. אין דמיון בין אופניים ואופנוע, חוץ מהעובדה המקרית לחלוטין שלשניהם יש שני גלגלים וכידון. וזו אפילו לא קסדת הקלקר המצחיקה שמומלץ לרוכבי אופניים לחבוש, לעומת קסדה נורמלית שרוכבי אופנועים מחוייבים בה. וגם לא ביגוד המגן שרוב רוכבי אופנועים לובשים, לעומת בגדי הלייקרה המצחיקים של רוכבי האופניים שלא מגינים עליהם משום דבר בזמן תאונה. יש שוני אחד גדול ומהותי שקוראים לו מנוע, אפילו אם המנוע הזה הוא בנפח 50 - 125 סמ"ק בלבד. המנוע הוא זה שנותן לאופנוע יתרון האצה ומהירות בלתי נתפס, מה שמאפשר לו לנוע בקצב התנועה לכל הפחות. וזה מה שעושה את כל ההבדל.
כמי שרוכב על אופניים ועל אופנועים/קטנועים מדי פעם בעצמי ואני יודע שאני לא היחיד כאן, קשה לי להבין איך אתם משווים.

אני סבור שהויכוח הזה הולך לשום מקום.

Tsafrir
08-05-11, 10:45
למרות שמחקו לי תגובה לדיון הנ"ל ללא הסבר אני חוזר ומוסיף: רוכבי האופניים מתעקשים לרכב גם כאשר התנאים לא מאפשרים וגם כאשר הם מהווים סיכון לעצמם ולסובבים אותם.
כאשר מועדון רכיבה מתעקש להתאמן על כביש (424) בשעות שאנשים ממהרים לעבודה, רוכבים שמנהלים שיחות נפש תוך רכיבה על השול ועל הנתיב בכביש חד נתיבי כל אלה קורים יומיום.
התופעה כבר מזמן חרגה מפעילות ספורטיבית והפכה לפרינציפ של הרוכבים.
עם כל הכבוד לסגנון החיים שבחרו בו, לא חושב שהם צריכים לכפות אותו על הסובבים.

יונתןמצפה
08-05-11, 11:22
מנהיגה תחת השפעת אלכוהול, דרך שימוש בסמים, .....
ויחפרו לנהג הזה ברשימת העבירות וימצאו שלפני שלוש שנים הוא נסע 100 קמ"ש במקום 80, ושלפני 2010 שנים תפסו אותו לא מאותת, ושלפני 20 שנה הוא נכנס באין כניסה, מה שמספיק כדי לכנות אותו "רוצח מועד". ואז גם יעשו מזה מסע צלב תקשורתי.
והנהג הזה יכול להיות כל אחד מכם. ?????

דרור, לא מתאים לך לשים את כל התארים האלה באותו משפט.
מי שנוהג תחת השפעה של סמים ואלכוהול הוא לא רוצח מועד הוא רוצח!
ולא, הוא לא יכול להיות כל אחד מאיתנו. (לפחות ככה אני רוצה להאמין...)

אומי5
09-05-11, 06:40
אני בטוח שדרור התכוון לשלוש העברות האחרונות שהוא כתב ולא לסמים והאלכוהול.

דרור, השאלה היא איפה עובר הגבול, וכנראה על זה אנחנו לא מסכימים, וזה בסדר.

dingo1st
09-05-11, 07:07
חברים...
את רוב השרשור קראתי בעיון ובעיניין ....
כמי שגר בעמק האלה וכאן בכל יום יש רוכבים בכביש ומתגבר בסופ"ש אני רוצה לשתף אולי אצטרך לצפור פחות....(וזה לא שאני אוהב לצפור .. אפילו הבן לי בן 2.5 שואל למה אני צופר..)
פה באיזור (בערך מצומת נחשון ועד צור הדסה ובכיוון בית גוברין ) יש כל יום רוכבים שלדעתי רק בנס מסיימים את הרכיבה...
כאלה שרוכבים בצמדים או שלשות בשורה!!! לרוחב הכביש!!! דבר שמאוד מסוכן..
מפני שבאזור זה המון מחצבות ויש כאן תנועה מאד ערה של משאיות ורכבים..
כשאני רואה (וזה כשאני מספיק..) אותם מרחוק אני צופר ע"מ שיצתמצמו או יסתדרו בשורה ע"מ שלא אצטרך לעבור נתיב...מה שלא תמיד מתאפשר (קו הפרדה וכו')
לכן חברינו הרוכבים למען ביטחון כולנו בבקשה רכבו בזהירות..
ראם

דרור ברלי
09-05-11, 14:01
כשאני רואה (וזה כשאני מספיק..) אותם מרחוק אני צופר ע"מ שיצתמצמו או יסתדרו בשורה ע"מ שלא אצטרך לעבור נתיב...מה שלא תמיד מתאפשר (קו הפרדה וכו')
לכן חברינו הרוכבים למען ביטחון כולנו בבקשה רכבו בזהירות..
ראם

ברוב המקרים, לפחות בכביש נס הרים (עוד כביש שהם ניכסו לעצמם), הם יעשו לך דווקא, בפרינציפ, כדי לאלץ אותך לבלום. מסוכן. מסוכן ביותר. התגרות מיותרת.

ועל אלה שרוכבים עם אוזניות של אייפוד שתקועות להם באזניים ואפילו לא שומעים אותך צופר או מגיע, אני כבר לא מדבר.

דרור ברלי
09-05-11, 14:13
אני בטוח שדרור התכוון לשלוש העברות האחרונות שהוא כתב ולא לסמים והאלכוהול.

דרור, השאלה היא איפה עובר הגבול, וכנראה על זה אנחנו לא מסכימים, וזה בסדר.

כל אחד מבין מה שהוא רוצה.
תשאל את השוטרים שבודקים לי רשיונות פעמיים ולפעמים שלוש, כל יום חמישי בלילה כשאני יוצא מהעבודה הביתה.
הניידת הראשונה כבר ברחוב מוזס, מול מועדון הלילה של האוליגרכים (מיותר לציין שאת הרוסים השיכורים שיוצאים מהמועדון הזה עם השרמוטות המחומצנות שלהם על העקבים הגבוהים, ישר למרצדסים שחורים חדשים שעומדים שם בחוץ, השוטר מקפיד לא לבדוק...)
הניידת השנייה שלוש מטר הלאה משם, ליד מחלבת טרה ברחוב יגאל אלון.
הניידת השלישית בירידה ממחלף השלום לאיילון דרום )
במסגרת ההטרדה השבועית הקלה הזו, אני עובר בדיקת ינשוף אחת לפחות ותמיד-תמיד בדיקת מידות הצמיגים, (אם כבר, אז כבר. ומי יודע, אולי גם הם שיכורים וגדלו מרוב נחת).
מבחינתם כל מי שנוסע בשעה אחת בלילה ביום חמישי חשוד כשיכור. כבר התרגלתי, האמת? אני אפילו לא מתעצבן מזה. חלק כבר מכירים אותי, שואלים מה שלומי, ובכל זאת יעצרו אותי בשבוע הבא שוב...

עכשיו תחשוב מה יקרה אם תפגע חלילה ברוכב אופניים. יחפשו ראיות מהתחת להוכיח שהיית שיכור ואולי גם מסומם. מהיכרות עם שיטות העבודה של המשטרע, גם אם לא שתית כלום כבר שבועיים ואתה אפילו לא מעשן, עדיין יש מקום לדאגה אמיתית.

איפה עובר הגבול של האופניים?
לדעתי - אין להם מקום בטוח בשום כביש שמהירות הנסיעה המותרת בו גבוהה מ-50 קמ"ש, וגם זה בנדיבות ש"רק" גובלת בהפקרות. במקומות בהם יש שביל אופניים מוסדר, יש לאסור עליהם חד משמעית לנסוע בכביש. פשוטו כמשמעו.

יונתןמצפה
09-05-11, 16:57
מבחינתם כל מי שנוסע בשעה אחת בלילה ביום חמישי חשוד כשיכור. כבר התרגלתי, האמת? אני אפילו לא מתעצבן מזה. חלק כבר מכירים אותי, שואלים מה שלומי, ובכל זאת יעצרו אותי בשבוע הבא שוב...

אחת בלילה? הצחקת אותם... גם מי שחי במדינה הזו הוא רוצח פוטנציאלי מבחינתם!
ובלי קשר ישיר לנושא השרשור, היום המשטרע שברה שיא מבחינתי.
השעה- 10:00 בבוקר, צומת גדרה, אני במזדה 3 חנונית.
לובש חולצה לבנה של יום הזכרון, שומע שירי שכול בגלי צהל. ביקורת...
בסדר, מקובל. נותן את הרשיון, הכל תקין.
ואז מגיע הליצן השני: אני עושה לך בדיקת ינשוף...
מה?!?! אני בדרך לאזכרה, אתם נורמלים??? תעשה מה שאתה רוצה אבל דחיל רבקום, אתם יורדים מהפסים...
המשך הנסיעה לגוש עציון לאזכרה של חבר מהצבא עברה עלי בדיכאון טוטלי, ולצערי בלי קשר ישיר לסיבת הנסיעה שלי.
אין למדינה שלנו צ'אנס... אם זה מה שיש למשטרע לעשות ביום הזכרון שעה לפני הצפירה!

**הנה דרור, גם אני הוספתי את הוצאת הקיטור היומית שלי!

RONI
09-05-11, 17:13
ברוב המקרים, לפחות בכביש נס הרים (עוד כביש שהם ניכסו לעצמם), הם יעשו לך דווקא, בפרינציפ, כדי לאלץ אותך לבלום. מסוכן. מסוכן ביותר. התגרות מיותרת.

ועל אלה שרוכבים עם אוזניות של אייפוד שתקועות להם באזניים ואפילו לא שומעים אותך צופר או מגיע, אני כבר לא מדבר.

הוא שאמרתי ,בבונים ,אלה ואנחנו .!
כל אחד בתוך עצמו,אין התחשבות בזולת ,גם הרוכבים הסוציופטים,וגם הנהגים האנטיפטים.
תרבות רבותי ,תרבות.
[המטיף].

dingo1st
11-05-11, 07:39
אחת בלילה? הצחקת אותם... גם מי שחי במדינה הזו הוא רוצח פוטנציאלי מבחינתם!
ובלי קשר ישיר לנושא השרשור, היום המשטרע שברה שיא מבחינתי.
השעה- 10:00 בבוקר, צומת גדרה, אני במזדה 3 חנונית.
לובש חולצה לבנה של יום הזכרון, שומע שירי שכול בגלי צהל. ביקורת...
בסדר, מקובל. נותן את הרשיון, הכל תקין.
ואז מגיע הליצן השני: אני עושה לך בדיקת ינשוף...
מה?!?! אני בדרך לאזכרה, אתם נורמלים??? תעשה מה שאתה רוצה אבל דחיל רבקום, אתם יורדים מהפסים...
המשך הנסיעה לגוש עציון לאזכרה של חבר מהצבא עברה עלי בדיכאון טוטלי, ולצערי בלי קשר ישיר לסיבת הנסיעה שלי.
אין למדינה שלנו צ'אנס... אם זה מה שיש למשטרע לעשות ביום הזכרון שעה לפני הצפירה!

**הנה דרור, גם אני הוספתי את הוצאת הקיטור היומית שלי!
הרי זה ידוע שיש לשוטרים X בדיקות שעליהם לעשות ביום ...
ויש בינהם גם כאלה שטרם פגשו בטאקט...

דרור ברלי
11-05-11, 10:05
הוא שאמרתי ,בבונים ,אלה ואנחנו .!
כל אחד בתוך עצמו,אין התחשבות בזולת ,גם הרוכבים הסוציופטים,וגם הנהגים האנטיפטים.
תרבות רבותי ,תרבות.
[המטיף].

אם אתה מעוניין להכניס את עצמך לקטגוריית הבבונים - תהנה. לא נעמוד בדרכך.
אני לא מעוניין ולא חושב שמקומי שם ורבים חושבים כמוני.
נכון שיש בעיה של "תרבות" בארץ ולא רק על הכביש, אבל דווקא אוכלוסיית ספורטאי האופניים בכלל, ורוכבי הכביש בפרט, אינה מהסוג שקוראים לו "חסר תרבות" - נהפוך הוא. זה בדיוק ההפך הגמור והמוחלט מכדורגל - בישראל, בתחום אופניים אין ערסים ובבונים. פשוט אין. ואם אני טועה בבקשה תתקנו אותי (ובעניין הזה אני משוכנע שאני לא טועה).

ובכל זאת חלקם מתנהג כפי שמתנהג, בפרינציפ, שזה כבר עניין של אופי ישראלי. וזה מדאיג. כי הם משלמים מחיר יקר בדם.

בפעם השנייה - דיון שהולך לשום מקום. עד שהחוק יחליט רשמית בעניין הזה, תיזהרו. פשוט תיזהרו. ובמיוחד בלילה (חלק מהמתאבדים התחילו לרכב בשעות החשיכה. יותר קריר להם או משהו כזה)

אומי5
11-05-11, 19:36
דרור, בבון הוא בבון, גם אם הוא עובד בהייטק, גם אם הוא עורך דין, עדיין כשהוא חוזר לג'ונגל הוא בבון.

BackDoorMan
15-05-11, 09:34
דרור, הטענה שלך שמתבססת על הפרשי מהירויות בין כלים בעייתית ,אתה טוען גם נגד רוכבי אופניים שנמצאים עמוק בשוליים ולא בכביש עצמו, במקרה הזה אין להפרשי המהירויות חשיבות כל עוד ההפרדה נשמרת, אם כך צריך לאסור רכיבה על אופנועים המסוגלים לזגזג בתוך הכביש עצמו במעל 250 קמ"ש (חברים אופנוענים מספרים לי על רכיבות אוטוסטרדות גם ב 280 ואף 300 קמ"ש) ומכוניות מהירות הנההגות בהפרשי מהירויות הרבה יותר גדולים מהפער בין המהירות הממוצעת למהירות אופניים.

דרור ברלי
15-05-11, 10:01
דרור, הטענה שלך שמתבססת על הפרשי מהירויות בין כלים בעייתית ,אתה טוען גם נגד רוכבי אופניים שנמצאים עמוק בשוליים ולא בכביש עצמו, במקרה הזה אין להפרשי המהירויות חשיבות כל עוד ההפרדה נשמרת, אם כך צריך לאסור רכיבה על אופנועים המסוגלים לזגזג בתוך הכביש עצמו במעל 250 קמ"ש (חברים אופנוענים מספרים לי על רכיבות אוטוסטרדות גם ב 280 ואף 300 קמ"ש) ומכוניות מהירות הנההגות בהפרשי מהירויות הרבה יותר גדולים מהפער בין המהירות הממוצעת למהירות אופניים.

שימי, ההבדל הוא שהחבר'ה האלה עוברים על החוק. לא בטעות, אלא במודע. מבחירה. בן אדם מבוגר צריך לקחת אחריות על מעשיו במקרים כאלה. אם הוא לא אחראי למעשיו, צריך לקחת לו את הרשיון, או שלא יסתובב חופשי בכלל.

יש הבדל "קטן" בין מה שכלי מסוים "מסוגל" לבין מה שהחוק מרשה. כל קורולה יכולה לנסוע 170 קמ"ש, אז מה? זה שסוזוקי היאבוסה למשל, טס 300 קמ"ש ויותר בלי בעיה, לא אומר שמותר לו לעשות את זה. אם החלטת לעשות את זה ולצפצף על החוק? בעיה שלך. במקרה הטוב תיתפס ויזמברו אותך, במקרה הרע הראשון חס וחלילה תאבד את האופנוע במהירות כזו ותהרוג את עצמך, במקרה הרע השני מכונית ש"זוחלת" ב-100 קמ"ש תיכנס לך לנתיב.... ואז הפרש המהירויות של 200 קמ"ש יהרוג אותך. זה יהיה בדיוק כמו לרכב במהירות של "רק" 200 קמ"ש לתוך קיר.
לאופניים אין את הפריביליגיה הזו, להאיץ למהירות גבוהה גם אם הם נורא רוצים. הם לא מסוגלים בשום מצב, כי המנוע שלהם מעפן. הם מהווים מכשול ומפגע כמעט סטטי ביחס למהירות התנועה שמסביבם, גם אם היא חוקית ולא חורגת מהמותר. מה שאבסורד עם האופניים זה שהחוק נכון לרגע זה מתיר ומאפשר לרוכבים לסכן את עצמם בצורה שהיא לא פחות ממופקרת.
אז למה לאופניים מותר ולקורקינט חשמלי אסור? ולמה לא תוקעים מעבר חצייה באמצע כביש מהיר? הרי יש אנשים שרוצים לחצות! פשוט מאוד, כי זה מסוכן. אבל לרוכבי אופניים דווקא מותר לטייל בין גלגלי המכוניות, והחוק כן פוטר אותם מכל אחריות. לא אבסורד?...

גם המונח "עמוק בשוליים" בעייתי. אם זה לא היה כל כך עצוב, זה היה מצחיק. וזה פשוט מאוד, כי גם שוליים ברוחב שלושה מטרים צריכים להיות שטח סטרילי. נקודה. אני חושב שגם מי שיש לו פנצ'ר באוטו, מסתכן בטירוף כשהוא עוצר בשוליים כדי להחליף גלגל.

כי אם בכביש שלצד השוליים נעות משאיות של 30-40 טון במהירות 80-90 קמ"ש, לאף אחד אין מה לחפש בשוליים האלה, שלא לדבר על שוליים צרים הרבה יותר, או כאלה שלא קיימים בכלל.

מוזר לי שדווקא אתה, שפעם תיארת לי איך אתה נכנס בסיטרואן האדומה שלך לעיקול ימינה ליד בי"הח וולפסון בכביש איילון צפון במהירות שלא נציין כאן מחמת עינא-בישא, מתעלם מעניין "פעוט" כמו מהירות סגירה/הפרשי מהירויות. בזמן שאתה משכיב את האוטו בעיקול הזה, היית רוצה לפגוש שם רוכב אופניים ולמרוח אותו על קיר הבטון?....

talw
15-05-11, 13:16
דרור,זו ראיה צרה של נהגי מכוניות

יודע מה, שיכנעת אותי
אם בחוקים עסקינן
מהיום ניתן לייבא אך ורק מכוניות שלא עוברות את ה 30 קמ"ש בעיר ,ואת ה 90 קמ"ש במהיר ,תאוצה מ 0 ל 90 ב 50 שניות .(וזה לא משנה כמה תילחץ על הדוושה)
כל מכונית שקיימת בארץ ולא עומדת בקריטריונים תיגרס .
נוכל לחסוך זיהום אויר והמון המון קורבנות בדרכים.(הרבה יותר מרוכבי האופניים האומללים ורוכבי האופנועים המיתאבדים)

לא מתאים לך ?,סע באוטובוס או רכבת (יימח שמם).

ועד שלא תיהיה אופציה לרכיבה "ספורטיבית" ,לא ניתן לייבא אופניים "ספורטיביות" או אופנועים "ספורטיביים" (כן,כן ,בקבלה שקיבלתי מחברה גדולה בארץ ישראל, רשום שחור על גבי לבן -אופנוע ספורט)

שנתחיל לדבר עכשיו על ג'יפים או אולי נעילות אוטומטיות.... אולי גלגלים 35' עם ברקסים של 29'..........

אין לזה סוף
נימאס לי להגיד את זה כבר אבל כולנו חולים בצורה זו או אחרת,מה שאתה אומר, זה מי שחולה במחלה אחרת משלך, צריך לקבל כדור בראש במקום תרופה,זה הכי קל,אני יודע.

לשיטתך ה"חוקית" נימצא עצמינו (כן אני ואתה) כבולים בכותונת של משוגעים באיזה מרתף של בית חולים פסיכיאטרי.
מה לעשות? אנחנו חולים במחלה בלי שהמדינה תספק לנו תרופה ,ספורט לא נימצא בסל התחבורע...........

טל

דרור ברלי
15-05-11, 13:52
דרור,זו ראיה צרה של נהגי מכוניות

יודע מה, שיכנעת אותי
אם בחוקים עסקינן
מהיום ניתן לייבא אך ורק מכוניות שלא עוברות את ה 30 קמ"ש בעיר ,ואת ה 90 קמ"ש במהיר ,תאוצה מ 0 ל 90 ב 50 שניות .(וזה לא משנה כמה תילחץ על הדוושה)
כל מכונית שקיימת בארץ ולא עומדת בקריטריונים תיגרס .
נוכל לחסוך זיהום אויר והמון המון קורבנות בדרכים.(הרבה יותר מרוכבי האופניים האומללים ורוכבי האופנועים המיתאבדים)

לא מתאים לך ?,סע באוטובוס או רכבת (יימח שמם).

ועד שלא תיהיה אופציה לרכיבה "ספורטיבית" ,לא ניתן לייבא אופניים "ספורטיביות" או אופנועים "ספורטיביים" (כן,כן ,בקבלה שקיבלתי מחברה גדולה בארץ ישראל, רשום שחור על גבי לבן -אופנוע ספורט)

שנתחיל לדבר עכשיו על ג'יפים או אולי נעילות אוטומטיות.... אולי גלגלים 35' עם ברקסים של 29'..........

אין לזה סוף
נימאס לי להגיד את זה כבר אבל כולנו חולים בצורה זו או אחרת,מה שאתה אומר, זה מי שחולה במחלה אחרת משלך, צריך לקבל כדור בראש במקום תרופה,זה הכי קל,אני יודע.

לשיטתך ה"חוקית" נימצא עצמינו (כן אני ואתה) כבולים בכותונת של משוגעים באיזה מרתף של בית חולים פסיכיאטרי.
מה לעשות? אנחנו חולים במחלה בלי שהמדינה תספק לנו תרופה ,ספורט לא נימצא בסל התחבורע...........

טל

תגיד לי, אתה לוקה בהבנת הנקרא?
מה זה משנה מה הכלי מסוגל? יש חוק. תנהג לפי החוק. מותר 100 קמ"ש? סע 100. מה אכפת לי שהאופנוע שלך יכול 300?...

הבעיה היא חוקית - מכיוון שאי אפשר לאכוף עליהם שום חוק, אז "מתירים להם" רשמית לעשות מה שהם רוצים איפה שהם רוצים. אחר כך הם נפגעים ואז כולם מגלגלים עיניים למה הנהגים לא מתחשבים בהם.
אז כן - למרות שאני גם רוכב על אופניים, אני מסתכל על זה מהצד של מי שנוהג.
העובדה שאתה נוהג במכונית לא צריכה להפוך אותך לאבא ולאמא של כל המטורללים שמוכרחים לרכב דווקא בכביש. חבל שכל הסבר וכל פנייה להגיון שלהם לא עוזרים.

talw
15-05-11, 14:03
אני אולי לוקה בהבנת הניקרא, אבל בכלל לא בהבנת הנולד !!!

סליחה אם פגעתי

-->