PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע כובה - הלך הטיול לחג

hem
18-04-11, 18:24
בלייזר 90 בנזין מנוע 5.7.
אחרי בוקר של סידורים, בדרך הביתה, עוצר ברמזור, המנוע משמיע קול של גימגום, כובה ומהרגע הזה מתחילה המכה ה-11 של פסח...לא מצליח להתניע, מאחורי טור ארוך של מכוניות מצפצפות...(לבד ברכב..לך תדחוף את המפלצת הזו לבד מהצומת...) אחרי כמה ניסיונות המנוע מניע אבל עובד כאילו מישהו החליף את כל סדר חוטי ההצתה...וסובב את המפלג לכיוון אחר לגמרי...מצליח להזיז את הרכב בקושי רב מהצומת..עוצר בצד, בשיא החום של היום...התחלתי לבדוק...אולי כבל חשמל של אחד הפלגים נשרף ונוגע בגוף, אולי קצר באחד המגעים...כלום...גורנישט...לא נשרף...לא נוגע...להזכירכם...מפלג חדש מלפני חודשיים, כבלים חדשים, TBI משופץ...מנוע צעדים חדש,...בקיצור המנוע הזה קיבל כל מה שביקש...ממש לא התקמצנתי...אבל הוא כנראה נבהל מעצם המחשבה לטייל בחג בשטח...והחליט לשחק אותה "חולה"...
בקושי הגעתי הביתה בנסיעה איטית. דרך של 2.5ק"מ ארכה שעה וארבעים דקות.
רעיונות היכן להתחיל יתקבלו בברכה...
חג שמח..חמי

e-sheta
18-04-11, 23:52
לצערי מחזיר אותך שוב למצוף ולמשאבת הדלק או פילטר דלק לדעתי משאבת הדלק מתחממת .
כמעט בטוח שבבוקר הרכב יניע כמו חדש ...

e-sheta
19-04-11, 00:21
במחשבה נוספת כוהל גם יכול לגרום לבעייה שכזו או מודול הצתה במידה וקיים ברכב

shmulikbg
19-04-11, 02:09
בדקת שאכן המפלג לא השתחרר והסתובב לו?

hem
19-04-11, 09:51
בוקר טוב.
תודה למגיבים...
מפלג נבדק..לא פתוח ולא מסתובב..כל כבלי ההצתה נראים שלמים, ולא שרופים..כשהמנוע "קירטע" הסרתי את הפילטר, ריסוס הדלק נראה תקין...כלומר דלק כן מגיע...אבל בהחלט יכול להיות שלא בכמות הדרושה...קשה היה לראות באמצע הצומת...בכל מקרה...התופעה בהחלט נראת כמו בעיה חשמלית...פשוט קירטע כאילו מישהו החליף את סדר ההצתה...המפלג חדש..כולל המודול הצתה..אבל כבר היו דברים מעולם...נבדוק...כוהל...לא נבדק...איך בודקים???
בכל מקרה אני יוצא עכשיו לבדוק...גם משאבת דלק...גם מפלג...גם כבלים...עידכון יהיה בהמשך...
יום נפלא

hem
19-04-11, 11:39
טוב...כפי ש"איש שטח" צפה ...נכנסתי לרכב, והתנעתי ללא כל בעיה..עובד עגול...יפה...כאילו לא היו דברים מעולם...
נמשיך לבדוק אחרי הצהרים ונעדכן...(כרגע האישה לוחצת לדברים אחרים....)

omri_t
19-04-11, 11:52
גם אני הייתי הולך בכיוון משאבת הדלק.
היא לא מתה אלא גוססת- מה שאתה מתאר קרה לי.
אחרי שהיא מתחממת (מעבודה), היא עובדת אבל בגמגומים.
וכשקר ונעים לה היא מתפקדת פיקס.
העובדה שמגיע דלק לא ממש מקדם אותך. בדוק לחץ דלק בעבודה עם שעון.
אפילו כדאי לחבר שעון לחץ דלק ולצאת לסיבוב מאומץ.

הנ"ל גם מושפע ממפלס הדלק, שלמעשה דואג לקרר את המשאבה.

כמובן שזה לא וודאי, אבל זה ההימור שלי באיזה כיוון לחפש.

e-sheta
19-04-11, 15:18
זה רק מחזק את דעתי לגבי משאבת דלק וגם לגבי כוהל תקול , כוהל תקול(פרוץ)בזמן התחממות מגיב כמו (משאבת דלק שמתחממת ) לבדיקת כוהל ניתן לבדוק בלילה או כשיש לחות רבה באזור הכוהל .

כאשר הוא חם ה

טוב...כפי ש"איש שטח" צפה ...נכנסתי לרכב, והתנעתי ללא כל בעיה..עובד עגול...יפה...כאילו לא היו דברים מעולם...
נמשיך לבדוק אחרי הצהרים ונעדכן...(כרגע האישה לוחצת לדברים אחרים....)

hem
19-04-11, 17:52
טוב חברים. בדיקה מקיפה של מערכת החשמל, כבלים, מגעים, ריסוס של מים על הכוהל, מפלג, כבלי חשמל, מגעים שונים, לא גרמו למנוע לגמגם או להשתנק או לקרטע....הוא עובד רגיל ועגול.
לאחר שסיימתי את כל הבדיקות, החלטתי שזהו להיום..ובעוד המנוע עובד, התחלתי לסגור מסביב, פתאום הוא כבה...ללא שום התראה מוקדמת..הוא פשוט כובה..לא מגמגם, לא מקרטע, לא רועד..כלום..פשוט כובה..אבל מיד מתניע מחדש וממשיך כאילו כלום...פה אני כבר חסר אונים..אם קיימת תקלה, או במשאבת הדלק, או ברכיב חשמלי אחר, מדוע הוא מתניע מיד ללא כל בעיה וממשיך לעבוד כאילו לא קרה כלום?? נראה לי שבפתרון בעיה זו אני אצטרך לפנות למוסך...אבל למי פונים?? מי מכיר את הרכבים הללו??
חמי

e-sheta
19-04-11, 19:05
יש מצב שהמוסכניק שלי יוכל לעזור הרבה ניסיון יש לו ברכבים אמריקאים הוא יוכל לעזור לך רק לאחר החג מכיוון שהוא יוצא לטיול עד שבוע הבא במידה ואתה מעוניין פנה אליי בפרטי ותקבל הסבר וטלפון איך להגיע אליו .

shay_love_off_road
19-04-11, 22:48
אני את הבהמה שלי דחפתי פעם לצד, אבל אני זה לא דוגמא, אני זה סוג של "קנטאור",

בכל אופן גם לי זה היה קורה, אצלי הייתה הבעיה מצבר מתוצרת עלומת שם,
הוחלף מצבר ל70AH והכל יסתדר, לא הייתה טעינה והמצבר הקודם היה מקצר, ואולי אפילו היה דופק את האלטרנטור,
לפעמים הבעיה נמצאת מתחת לאף - חפש את הכיוון הזה,

בהצלחה,

hem
21-04-11, 09:49
בוקר טוב...
נרכשה משאבת דלק חדשה, כולל פילטר פנימי...מחר נפרק את המיכל דלק, נחליף ונראה האם נפתרה הבעיה. על הדרך כמובן נחליף גם פילטר חיצוני, ננקה צנרת דלק וכל מה שצריך. עידכונים יגיעו במשך.
חג שמח
חמי

e-sheta
21-04-11, 23:13
אבל אתה מחליף חלקים ללא אבחנה של הבעייה ומוציא סתם כסף בלי לאבחן את הבעייה חבל לדעתי .

hem
22-04-11, 07:32
אבל אתה מחליף חלקים ללא אבחנה של הבעייה ומוציא סתם כסף בלי לאבחן את הבעייה חבל לדעתי .

בוקר טוב.
מסכים איתך בכל מאת האחוזים...הבעיה היא שכרגע הרכב נוסע ללא כל בעיה, לא חותך, לא מגמגם, לא כובה, והתופעה יכולה להופיע שוב ללא התראה אחרי 10 דקות נסיעה או שבועיים נסיעה...אתמול הלכתי להתייעץ עם חבר שלי שהוא מנהל עבודה במוסך מרכזי של UMI...אחרי ששמע על התופעה, ואחרי שהבין שכרגע התופעה אינה קיימת...כלומר אם אביא את הרכב למוסך, הוא לא יוכל לאפיין את התופעה, כי היא כרגע לא קיימת...ואחרי שהבין שהחלפתי מפלג, מודול הצתה, כבלי חשמל חדשים, שיפוץ TBI, הבנתי ממנו שנשאר מחשב מרכזי או משאבת דלק...לכן אני הולך לכיוון משאבת דלק...פתרון הזול מבין השניים...
המשאבה ברכב לא הוחלפה מזה כמה שנים טובות...לדעתי משהו כמו 10 שנים...אני מניח שהיא עשתה את שלה..מה עוד שהוא אמר לי שמקובל ורצוי להחליף משאבה חשמלית כל 5 שנים...
בכל מקרה, נחליף ונראה האם אני חוזר לטייל או ממשיך לחפש.
בכל מקרה אם יש לך רעיונות נוספים...אשמח לשמוע...052-3290915
שבת שלום
חמי

e-sheta
22-04-11, 19:33
הייתי בודק את החיווט בין המודול הצתה לצד השני שלו יש מצב שאחד החוטים לא תקין ולכן זה גם משפיע על עבודת משאבת הדלק .

hem
22-04-11, 23:27
בהחלט יבדק...היום עקב הגשם לא בוצעה ההחלפה של המשאבה. מחר אני מקווה לסיים את הנושא.
על הדרך נרכשו גם 8 פלגים חדשים ופילטר דלק שויוחלפו מחר.

safari93
23-04-11, 09:40
עוד בדיקה קטנה לפני שאתה מפרק.

על כמה עומדים הטורים בסרק?

נאור.

hem
23-04-11, 10:00
האמת היא שאני לא יודע מאחר ואין לי ברכב שעון טורים..אבל הם בהחלט נשמעים סבירים..
המנוע בטורים סרק עובד (כשהוא עובד...חחחח) רגוע, לא זורק..לא חותך...כמו שמנוע 8 אמור לעבוד...
הגשם הפסיק ולכן אני יוצא להחליף...

hem
23-04-11, 18:29
טוב..הסתבר שזה לא כל כך פשוט וקל לפרק את מיכל הדלק של הבהמה הזו...אבל אחרי מאמצים משותפים המיכל ירד. לפי כמות הבוץ, והליכלוך סביב נראה לי שכמה שנים טובות המערכת לא נפתחה. המשאבה בבדיקה פשוטה של יניקה בפיית היציאה במשאבה, נראה כסתום לעומת המשאבה החדשה. אני מקווה שזה אכן נכון. בכל מקרה על הדרך החלטתי לנסות ולכוון את שעון הדלק שמזייף. יש אפשרות לכיול המערכת. האם מישהו יודע איך? יש שני ברגים קטנים הניתנים לכיוון. בכל פעם שאני מהדק או משחרר אחד מהם, שעון הדלק אכן זז, אבל אני לא מצליח להביא אותו למקום המדוייק. האם יש שיטה לכיול?
מצורפים תמונות של המערכת.

e-sheta
23-04-11, 22:16
רצוי שאת שעון הדלק או מחוון המצוף תיתן לבעלי מיקצוע לתקן ,ממליץ בחום על סיגל מאוו ספידומטרים בת"א .

hem
25-04-11, 16:32
בשעה טובה הסתיימה לה גם המערכה הזו של משאבת הדלק. הוחלפה משאבת הדלק, פילטר פנימי, פילטר חיצוני, נבדקה כל צנרת הדלק לכל אורכה. עכשיו פתאום אני שומע את משאבת הדלק עובדת...על פניו נראה לי שיש זרימת דלק טובה יותר...(חחח...כאילו שעד היום הוא לא שתה מספיק...). בנסיעה נראה היה שהכל תקין ונורמאלי.
עכשיו כל שנותר הוא להמתין ולראות האם אכן כך הוא הדבר...(תמיד אחרי תיקון תקלה הוא משחק אותה בריא...)
ימים יגידו.
תודה לעוזרים וליועצים.
חמי

e-sheta
06-05-11, 19:22
יש עידכונים האם הרכב הפסיק להכבות בפתאומיות

hem
07-05-11, 10:34
נכון לעכשיו, התופעה נעלמה...אני מקווה שלא תחזור על עצמה...בינתיים הספקתי ללמוד איך לכוון ולתזמן את מערכת ההצתה וההזרקה ללא חיבור למחשב..אני חבר בפורום אמריקאי שעוסק רק בבלייזרים..ותאמין לי שהם יודעים על הרכבים ההלו יותר מהיצרן עצמו..בכל מקרה, מסתבר שהמחשב המרכזי..(אם אפשר לקרוא לו מחשב...) הוא..הוא השולט והמתזתן את מערכת ההצתה ואת מערכת הדלק..הוא אפילו קובע את גובה הטורים סרק..רק צריך לדעת את סדר הפעולות שיגרמו לו למחוק את כל קודי התקלות ולאתחל מחדש...למען האמת הייתי די ספקני בהתחלה לגבי המידע שקיבלתי מהפורום, אבל החלטתי לנסות...מה כבר יכול להיות...מה אני אגיד לך..10 דקות של סדר פעולות מסויים והמנוע מתפקד אחרת לחלוטין...בנוסף, אתמול החלפתי אגזוז ועכשיו בכלל המנוע חופשי ומאושר...
מקווה שבזה נסתיימו להם מסכת התקלות המוזרות...
שבת שלום...

שי קרנצלר
07-05-11, 18:48
על איזה פורום אמריקאי מדובר?

-->