PDA

צפייה בגרסה מלאה : חום מנוע וכיסאות חלופיים

rantop
19-04-11, 19:29
חג שמח לכולם,
כפי ששמתם לב, הימים החמים מתחילים לבוא עלינו (לטובה?) ורציתי לשאול אתכם, מה הטמפרטות עבודה לדיפנדר?
בימים חמים? בכלל? התקנתי שעון חום דיגיטלי לא מזמן ועכשיו אחרי כמה נסיעות בימים החמים, הטמפרטורות השתנו מעט. אז- דברו אליי במספרים...

שאלה שניה
נניח והייתי רוצה להחליף את הכיסאות הקדמיים למשהו נוח. האם מישהו החליף את הכסאות? אני לא מדבר על כיסאות מירוצים וכו, אלא על כסאות של מאזדה לדוגמה...
איזה כיסאות מתאימים?

ibinder
19-04-11, 22:50
הי,

בכמה מעלות הטמפרטורה עלתה בימים החמים לאחרונה?

מדידת הטמפרטורה שונה מאוד מרכב לרכב, תלוי איפה הרגש אצלך ממוקם.
טמפרטורת המנוע לא ממש משנה כרגע, מה שחשוב שתלמד מהיא טמפרטורת העבודה הנורמלאית ברכב, לכמה הוא מתחמת בעליה קשה, וכמה הוא עובד בנסיעה רגילה.

אחרי שתלמד את ההתנגדות הסדירה - כל יציאה מהנורמה חשודה ואז אתה צריך לבדוק.
עקרונית, מערכת קירור סגורה עובדת עד כ 120 מעלות.
אצלי (מנוע TD5) עבודה סדירה היא בסביבות ה 91 מעלות.אני לא נותן למנוע לעבוד את ה 100 - 105, במידה וזה קורה בעליות, אני פשוט מוריד את הרגל מהגז והטמפרטורה יורדת חזרה.

איזה מנוע יש לך?
איפה החיישן ממוקם?

ממה שהבנתי ממך בפורום השני... לפי המדידה שלך, המנוע עובד על 76 מעלות בצורה סדירה - מדובר על טמפרטורת עבודה נמוכה מידי - אני ממליץ לבדוק אם אנשים אחרים לגבי מיקום החיישן - ולגשת לאיזה חשמאלי בשביל לבדוק בעזרת אקדח חום את הטמפרטורה האמיתית של המנוע.
אם אכן זו הטמפרטורה האמיתית - בדוק את הטרמוסטט - לא בריא לעבוד על טמפרטורה נמוכה מידי.

עידן

Gershon
19-04-11, 23:56
for TDI300: thermostat begin to open from 88 deg
thermostat full open-95-96deg
fanclutch closed-97-99deg
elfans -from100-104deg

antifreeze red!!!to 130deg

gali
20-04-11, 13:56
אם אתה מאיזור המרכז אז תבוא לראות אצלי כסאות של מאזדה 3 קדימה + ברלינגו/קנגו מאחור.
טמפ' - יש לך מיקום ספציפי ליוניט חום, זה המיקום המקורי מייד לאחר הטרמוסטט. איפה חיברת?

Gershon
20-04-11, 15:00
אמור להיות מסוגל לקרוא

nirs
20-04-11, 15:40
גם אצלי, שילוב מוצלח של מזדה 3 קדימה וקנגו מאחור (תעשה חיפוש,
שחף בזמנו הרחיב על הנושא).
שים לב שטווח המחירים בין הפירוקיות יכול לעמוד על מאות אחוזים.
גם כאן (כמו בכל דבר בחיים) מילת המפתח היא סבלנות.
לגבי טמפ׳ עבודה א.מ.ל

torchak
23-04-11, 19:14
מצטרף להמלצות על הכסאות של המזדה 3. גם אני החלפתי, הם מאוד נוחים ומספיק צרים כדי להכנס לדיפנדר. צרך לעשות שם עבודת התאמה די סזיפית בשביל לשמור על האופציה להוציא את הכסא (להגיע למצבר ולחלל האחסון ב 110), אבל בהחלט שווה את העבודה.
אני אישית, עדיין לו החלפתי את המושב האחורי ומה שקרה זה שמאחורה נהיה קצת צפוף בגלל השיוני של המושבים הקדמיים.

נועם.

-->