PDA

צפייה בגרסה מלאה : המנוע בניבה נכבה בעליות.

avraham234
20-04-11, 04:22
שלום לכולם!
יש לי בעיה בניבה 94 מנוע 1600. בעליות קשות קורה לפעמים שהמנוע פשוט נכבה, זה לא מרגיש כאילו שהוא לא מקבל דלק כי הוא נכבה במכה זאת אומרת שהוא לא מגמגם ליפני זה אלא שפתאום אתה מוצא את עצמך עם מנוע כבוי באמצע העליה.
מיד אחרי זה אפשר שוב להניע אבל בדרך כלל אחרי עוד כמה מטרים של עליה זה יקרה שוב.
אני חושב שאחרי מנוחה המצב משתפר למרות שעד עכשיו אחרי מנוחה של 15-30 דקות הוא נכבה עוד פעם אחת וזהו.
חשוב לציין שברכב יש משאבת דלק חשמלית כמו כן נעשה נסיון לעבור על החשמל לפלאגים ותוקן מה שהיה נראה בעייתי אבל התופעה חזרה שוב.
אם משהו נתקל בבעיה או שיש לו רעיון מה זה יכול להיות אני אשמח אם הוא יתייחס.
תודה מראש, אברהם.:confused:

nadler
26-04-11, 22:07
אני הייתי מהמר על משאבת הדלק.
משאבה חמה עובדת פחות טוב (או לא בכלל), בתוך תא המנוע חם מאוד.
בעליות המיכל כאילו ריק בגלל השיפוע ולכן למשאבה קשה יותר.
לפני שאתה רץ להכליף משאבה נסה "להתקע" במקום נוח. שים סמרטוט רטוב על המשאבה ונסה שוב. עובד - תחליף משאבה (ורצוי למכנית מקורית).
אופציה נוספת, אך פחות סבירה בעיני זה המפלג (דיסטריביוטר). מפלג שחוק לא יושב טוב במקום שלו ולכן שינויי קל משנה את תיזמון ההצתה. דבר נוסף שקשור במפלג - למפלג במקור יש ממברנה שעל ידי שאיבת אויר (ממערכת היניקה) משנה מעט את תיזמון ההצתה. זה אמור להיות כך בכדי לקדם את ההצתה או לאחר אותה במעט בתנאים שונים (האצה, מאמץ...) אם זה מנותק זה לא מורגש בנסיעה רגילה אך במאמצים כמו האצה הרכב מגיב לאט יותר. בהאצה זה לא קרטי (בטח לא לניבה עם 75 כוחות סוס ש25 מתוכם לא עשו עליה ועדין בסיביר) אבל בעליה אולי?

BlackStar
01-05-11, 20:37
תחליף לקרבורטור של סובארו 1600 החיים שלך יראו אחרת :) ניבה ניבה איזה מזל שניפרדתי מהאוסף ניבות שלי זה מתחיל באחת
ונגמר ב כמה חתיכות לחלקים :)

-->