PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירון סופה

erez g
04-12-04, 13:05
צהריים טובים,

האם מישהו יודע מה המחירון של סופה, קצרה, סגורה (פח), ידנית, בנזין?

תודה רבה,

ארז

six 4 life
04-12-04, 15:09
תלוי כמה המוכר רוצה- וכמה אתה באמת מוכן לשלם. אין מחירון מפאתי העובדה ש95% מהסופות הנעות על כבישי ישראל שופרו בצורה זו או אחרת.
בעלים של סופה ממודל מסויים יבקש עליה X כסף, כאשר בעלים של סופה מאותו מודל אבל משופרת יותר- או אפילו לא משופרת, אלא מטופלת ברמה גבוהה, יבקש עליה Y כסף.
אין מחיר מוסכם.
אם ה ממש קריטי, יש מחירונים בחוברות והאתר של לוי יצחק.
אבל שוב, אלו מחירים לסופה נטו. בלי שום תוספת שעשו הבעלים הקודמים.

בקצרה-
פרט איזה מודל היא, איזה יד היא, איזה תוספות/ שיפורים יש לה, ולאט לאט נוכל לבנות לך הערכת מחיר. לא מחירון. הערכה.

בהצלחה

-ארז 8) -

TzurA
04-12-04, 23:50
שלום,
אני רוצה לתפוס טרמפ על הדיון ולנצל את ההצעה לקבל הערכת מחיר לסופה,
להלן פרטי הסופה אותה אני בודק בשבוע האחרון לקראת קנייה:
סופה שנת 95,
יד ראשונה - משטרה (צבע לבן),
יד שנייה - (המוכר) משפחה.
סגורה מתכת,
הגה כוח,
צמיגים רחבים,
חלודה בגג מעל החלון הקידמי ובדלת אחורית,
בעיות בדיוק שעוני לחץ שמן ומדידת דלק,
סדק בכנף ימין,
אין שיפרים נוספים,
אין בדיקה במכון.

האם יכולים להעריך את המחיר הסביר להנ"ל,
בבקשה הצעה ראלית, ולא משהו בסגנון "אני מצאתי ביותר זול..."

תודה רבה
צור.

asafk
05-12-04, 00:02
אם היא במצב ממש (אבל ממש) טוב מכנית, ובכלל בלי חלודה בבודי 25-30 יהיה סביר והוגן.

בסה"כ הסופה סטנדרטית לחלוטין ואין בה שום דבר מיוחד.

יד ראשונה משטרה- אל תתרגש כמעט כולן כאלה.
חלודה בגג- לבודדות אין. אם יש ממש רקבונות- זה קצת מוריד מהמחיר. תבדוק טוב גם חלודה בבודי- ב"אמבטיות" הקדמיות בשני הצדדים (רגליים של נהג ונוסע)- במיוחד באזור החיבור בין הרצפה לקיר החיצוני. זאת מחלה שאתה תקלל אם יש.
צמיגים רחבים- אם זה 31X10.5R15 זו מידה סטנדרטית. תוודא שמופיע ברשיון.
סדק בכנף ימין- בעיה ידועה בסופות עם שני מצברים. לא כל הסופות המשטרתיות הן כאלה.

אני מציע לבדוק במכון, ומול חוות הדעת לקבוע מחיר מדוייק בתחום שרשמתי למעלה. אם יימצאו עוד דברים לא תקינים בבדיקה- זה יכול להוריד עוד- תלוי בממצאים.

אסף.

TzurA
05-12-04, 12:12
יש חלודה באמבטיה ימנית, נראית די רקובה,
האם ניתן לתקן.

צור.

דרור ברלי
05-12-04, 17:48
ניתן לתקן.

אסף, אף אחד לא יסכים למכור לך סופה 95 תקינה ב-25K. במחירון לוי יצחק מנובמבר המחיר הוא 31K.

TzurA
05-12-04, 23:52
אסף ודרור תודה,
יש לי תחושה שדרור צודק,
אני כבר חודשיים מחפש סופה ללא שיפורים, שנת 95 לא יורד מ - 30k,
דרור, 31k בלוי יצחק זה סגורה או פתוחה?
האם יכול להפנות אותי לקישור בנוגע לתיקון חלודה באמבטיה.

תודה,
צור.

דרור ברלי
06-12-04, 00:13
סגורה, וזה מחיר לג'יפ סטנדרטי.
להזכיר למי שכבר שכח - סופה סטנדרטית זה משהו שבקושי ראוי למאכל אדם.
רובצת על קפיצי בטון בגובה דשא, ומתגלגלת על ג'נט 6 אינץ' שנועל צמיגי 235.
נכון שכבר אין הרבה במצב כזה, אבל זה לא הופך את צמיגי 31 על ג'נט תחליפי רחב יותר למשהו סטנדרטי. הם עולים כסף, אפילו לא מעט.
קפיצים תחליפיים? עולים כסף?
ומה עם שיפורים אחרים? מקובל לדרוש עבור השיפורים כ-50% מעלותם. בפועל הכל עניין של כמה המוכר לחוץ, ולחילופין, כמה הקונה נלהב. כבר שמעתי וראיתי מציאות פרועות, משופרות ומושקעות, במחירי ריצפה. ומצד שני גם פראיירים ששילמו הון עתק עבור גרוטאה.

עכשיו לך ותמצא לי סופה 95 טובה ממוכר פרטי ב-25-30K. אין חיה כזאת, ואם יש, צריך לבדוק טוב טוב בציציותיה. 30K זה מחיר שמתאים לסופה 93, משופרת קלות ובמצב טוב.

לעניין חלודה באמבטיה - לא צריך קישור. הולכים לפחח. עבור פחחים מקצועיים הג'יפ קל מאוד לעבודה כי הוא בנוי ממשטחים ישרים. אין כאן כיפופים וחיטובים שמצריכים עבודת אומן מדוייקת. פחח טוב יחתוך החוצה את כל החלק הנגוע, וילחים במקומו לוח חדש.
אצלי היה ריקבון בשתי הדפנות, ליד חיבורי צירי הדלתות הקדמיות, ובקורה האחורית, מתחת לדלת. הפח הרקוב נוסר מהג'יפ ובוצע שחזור ברמה גבוהה מלוח פח חדש, כולל צביעה בצבע יסוד משני הצדדים (חיצוני ופנימי) וללא צבע עליון, הכל עלה 1000 ש"ח. לדעתי ממש לא נורא.

אם אתה בעניין, צור איתי קשר דרך הודעה פרטית ואני אפנה אותך לפחח מצויין שמתמחה בסופות.

asafk
06-12-04, 00:28
תשמע... אני התעקשתי כמעט שנה על מחיר, כשרציתי למכור, ובסוף, מכרתי במחיר מחירון סופה עם שיפורים יפים מאוד. אני מכיר לפחות עוד שניים שמכרו במחיר ריצפה- אז כנראה שצריך סבלנות, אבל..
30 אלף לסופה סטנדרטית תקינה לחלוטין- נשמע לי בסדר גמור. 25 לאותה הסופה תקינה מכנית אבל עם בעיות פחחות (ובואו נודה בזה- לא זול לתקן אותן, למרות שזה נראה נורא קל), גם נשמע לי הוגן.

אסף.

TzurA
06-12-04, 08:33
שוב תודה לשניכם,
עזרתם לי מאוד,
אני בכל פעם מחדש מתפעל מרמת המידע והאנשים בפורום,

צור.

KOOKE
13-12-04, 18:20
סליחה שאני "מתעלק" על השירשור.

גם אני חדש ב"שוק הסופות". ראיתי שתי סופות:

האחת - "יד ראשונה מרופא" - ברצינות !!!!!

מדובר בסופה של משמר הגבול שנת 93 שהייתה במשך 7 שנים אצל רופא שאוהב לטייל.

מרכב ארוך, סגירת פיבר, תצורה מקורית - יעני מאחור ספסלים אורכיים. שטנדרטית כמעט לחלוטין - אם אני לא טועה רק צמיגי 31 וג'אנטים רחבים. על פניו אין כמעט רקבונות, הרכב נראה לי מתוחזק ברמה טובה.

אבל המחיר האחרון שלו הוא 27,000 ש"ח !!!??? מחיר המחירון הוא כ- 22,000 ש"ח אולי 24,000 ש"ח.

האם שווה להתאמץ ולבדוק אותה לעומק מבחינה מיכאנית וכו' - לי נראה שהמנוע תקין לחלוטין.

השנייה -

סופה 93 מרכב ארוך סגור מתכת, נעילה אחורית דטרויט, כננת, צמיגים. מרכב קצת פחות שמור אבל ללא רקבונות משמעותיים ולדברי המוכר "המנוע דופק"..???

ייתכן ומדובר על אוברול בעתיד הקרוב. המחיר המבוקש 30,000 ש"ח ...

שוב כדאי ?????

ושאלה אחרונה וחצופה במקצת - האם מי שהוא שמומחה לסופות יהיה מוכן לעזור לי בבדיקה ראשונית של מועמדת כזו או אחרת ??

שלמה

Saar
13-12-04, 18:53
שלמה,

אני רחוק מלהיות מומחה בסופות,
אבל את השניה הייתי עוזב.

בהצלחה,
סער

דרור ברלי
17-12-04, 10:30
שלוימה בוקר טוב.
הסופה הראשונה (זו מהרופא. מעניין, האם הוא היה מאשפז אותה במחלקה שלו בכל פעם שהיא הרגישה לא בטוב?... :lol: ) דווקא מאוד מעניינת והמחיר נשמע סביר ביותר. סגירת פיבר זה יתרון חשוב, שעולה לא מעט כסף ושבעצם משאיר לך ראש שקט בכל הקשור לחלודה בגג (חלודה במרכב זה סיפור אחר, אבל הרבה יותר פשוט מהגג)
מושב אחורי רוחבי, כננת, נעילות וכו' אתה כבר תוסיף בעצמך. חשוב שתתחיל עם רכב במצב מכני טוב שתוכל מיד להתחיל לנסוע איתו ולהכיר אותו ואת מגבלותיו/חסרונותיו/יתרונותיו.

בסופה השנייה יש תוספות חשובות כמו נעילת דטרויט וכננת, אבל שתי אלה ביחד, במצב תקין, בשוק השיפורים יד-שנייה, לא צריכות לעבור את ה-5,000 עד 6,000 שקל.
סגירת מתכת מקורית תחליד מתי שהוא, וזה קורה מאוד מהר, תאמין לי.
מנוע דופק? האם רק רעש שסתומים קל, שאפשר לחיות איתו המון זמן, או רעש לאגרים?
אם זו האפשרות השנייה = אוברול מתקרב. יכול להיות שמנוע ימשוך עוד יומיים, שבועיים, חודשיים או שנתיים, אבל זה בדרך. נכון שבשביל החלפת מנוע/אוברול לסופה לא צריך לשבור ת'חסכונות של הילדים, אבל גם 5,000 שקל (למנוע טוב מפירוק/ייבוא) עד 10,000 שקל (לאוברול קומפלט במוסך יקרן) לא הולכים ברגל.
לגבי אוברול לסופה - תפוס שיחה עם מאיר רוטברג, הוא עשה אוברול קומפלט במחיר ממש, אבל ממש טוב (לא יקר בהרבה ממנוע מפירוק)

שאר השאלות לגבי סופה - תרגיש חופשי להתקשר בכל שעה - 0528635759
ביי.

-->