PDA

צפייה בגרסה מלאה : איביזה 99 מקרטעת, עזרה באבחון תקלה

mik_l86
20-04-11, 20:12
איביזה שנת 99, 1600 גיר רגיל.
באמצע יום בהיר, במהלך העמדת הרכב בחנייה הוא נכבה, מאז הרכב לא מחזיק טורים על 900 אלה מתכבה או מוריד אותם לכיוון ה 300-500, החלפתי בית מצערת, לאחר ניקוי יסודי שלה המצב השתפר: הרכב מתכבה פחות אך עדיין הטורים בסרק עומדים על 300-500 ולפעמים חוזרים להיות תקינים (לפעמים גם משחקים קצת למעלה למטה)
כמו כן הוחלף חיישן חום מנוע לפני כחצי שנה.
המחשב מראה תקלה בחיישן חמצן.

האם זו הבעיה? (הוא מראה את זה כבר תקופה ארוכה יותר)
יכול להיות שהוא מקבל נתונים על תערובת שגוייה ולכן סוגר את המצערת?
עוד רעיונות?

תודה מראש על העזרה.

shmulikbg
21-04-11, 19:16
כל הצילינדרים עובדים?

mik_l86
22-04-11, 08:51
כן, הכיוון הוא חשמלי כנראה

mik_l86
22-04-11, 19:56
מבירור היום, חיישן חמצן תחליפי עולה 530 לפני מע"מ! כרגע מתלבט אם להביא מפירוק או להביא מEBAY בסביבות ה 60$, האם יש טעם להביא מפירוק? ממה שקראתי באינטרנט הם מתעייפים לאחר קילומטרז' מסויים, האם יעשו בעיות על היבוא? (משרד התחבורע)

mik_l86
23-04-11, 17:02
לאף אחד אין ניסיון עם הדברים האלו?:confused: או שסתם לא נכנסים לפורום??

Saar
23-04-11, 23:31
לא הייתי קונה חיישן חמצן מפירוק.
קנה חדש, חליפי/מקורי/EBAY, לא משנה, העיקר מתאים וחדש...
אני לא יודע לומר לך האם הבעיה נובעת מחיישן חמצן תקול, אבל אם יש שם בעיה, זה בטוח לא עוזר...
סער.

שחר-סופה
24-04-11, 00:48
התופעה נשמעת כמו לכלוך / תקלה במנוע צעדים . החלפת בית מצערת ...טיפלת / ניקית מנוע צעדים ?
זאת , פרט למה שהמחשב מראה לך בקשר לחיישן החמצן ובו אתה צריך לטפל תחילה .

מבירור היום, חיישן חמצן תחליפי עולה 530 לפני מע"מ! כרגע מתלבט אם להביא מפירוק או להביא מEBAY בסביבות ה 60$, האם יש טעם להביא מפירוק? ממה שקראתי באינטרנט הם מתעייפים לאחר קילומטרז' מסויים, האם יעשו בעיות על היבוא? (משרד התחבורע)

אורך חיים של חיישן חמצן הוא בערך כ 50,000 ק"מ שזה לא מעט . מערכ' דלק מטונפת כמו גם איכות הדלק
משפיעים על אורך חייו .

שחר.

נ.ב : אני רוצה להניח , שהדברים הטריוויאליים כמו חוטי הצתה / פלגים נבדקו ...

לביא
24-04-11, 09:05
בפולו 1998 1600 ידני שלנו, נמצא ממיר קטליטי סתום שגרם לבעיות דומות.

mik_l86
25-04-11, 20:52
תודה רבה על התגובות,
בית מצערת הוחלפה מפירוק, עברה ניקויי יסודי. (מה ששיפר גם את המצב)
מחכה כרגע לחיישן חמצן חדש, כשיגיע נדע יותר.
כרגע הרכב נוסע דיי תקין למעט התנעות בוקר \ כאשר מעמיסים עליו בסרק (מזגן + אורות) ואז הטורים נופלים, הפלאגים חדשים (מלפני חודש בערך)
הממיר הקטליטי עלה בראשי אבל מניסיוני, כאשר הוא סתום הרכב מזייף גם בזמן נסיעה, אם החיישן לא יעזור הוא יהיה הקורבן הבא.

mik_l86
08-05-11, 18:08
עדכונים:
הותקן חיישן חמצן חדש מקורי, בוצע איפוס תקלות, לאחר האיפוס וגם כמה ימים אחרי זה המחשב מראה 0 תקלות, מצב הרכב לא השתפר.
מצאתי צינורית ואקום שיוצאת מהסעפת ואמורה להתחבר ליציאה של הצינור דלק לאחר המזרקים (מנותקת) כאשר משחקים איתה המנוע מגמגם עוד יותר, אם מחברים מתכבה, לאחר חיבור הצינורית הופיעה תקלה במחשב: מצב מצערת לא תקין.
כרגע, ניתקתי את הצינורית, והחלפתי למצערת נוספת שהייתה לי (ממנוע 1.0) הרכב נוסע כמעט תקין, לפעמים נחנק בזמן נסיעה,
האם לקנות מצערת חדשה? או לנסוע לדיאגנוסטיקה מסודרת?
האם יש הבדל בין מצערת של מנוע 1.6 למצערת של 1.4? (במוסך המורשה טוענים שאין, מוסכניק אחר טוען שיש)

mik_l86
01-06-11, 01:55
עדכונים, תובנות, ושאלות:
עדכונים: הוחלפה בית מצערת מפירוק שירדה ממנוע 1.6, מצב הרכב השתפר מאד, (תובנות: יש הבדל בינהן, גם בקוד המוצר, בניגוד למה שאמרו במוסך המורשה), צינורית הוואקום (ווסת לחץ דלק עדיין מנותקת) כאשר מחברים אותה הרכב מגמגם ומתכבה.
הבעיות שנשארו כרגע: כאשר הרכב קר, בעת הנעה צריך ללחוץ על הגז כדי שלא ייכבה, הרכב נכבה מדיי פעם לאחר רוורס, מדיי פעם הטורים עדיין נופלים ל-500 ומיד חוזרים למצב תקין (900), כמו כן בלי קשר הוחלפו כבלי הצתה כי היו יבשים.

כיוונים? רעיונות? כמעט הגענו למצב תקין, מרגיש שחסר עוד קצת, כאשר מניעים את הרכב יוצא הרבה עשן, גם דיי מסריח, אוליי ממיר קטליטי כמו שאמרו? כיצד בודקים אותו לפני החלפה? (בכל מקום של אגזוזים יגידו אוטומטית שצריך להחליף כדי להרוויח כמה גרושים)

tallevi
01-06-11, 09:49
תגיד,החלפת בית-מצערת(פעמיים אם הבנתי נכון),החלפת כבלי הצתה,קנית והחלפת חיישן חמצן ואתה כבר בדרך להחליף את הממיר הקטליטי...
לא היה פשוט וזול יותר להכניס את הרכב לדיאגנוסטיקה מסודרת ? פשוט כנראה אין לך את הכלים או כל הידע הדרוש לתקוף את הבעיה שקיימת אצלך באוטו.

אם תתעקש בכל זאת לנסות לפתור לבד...

יכול להיות שהצינורית וואקום שייכת לווסת הדלק?
אולי אמורה להתחבר ל MAP ?
בדקת יסודית את כל צנרת הוואקום ?
מה לגבי הקרנק סנסור,תקין ?
מנוע צעדים נבדק כמו שצריך ?

בהצלחה בהמשך,ותעדכן.

טל.

mik_l86
01-06-11, 23:18
תודה על התגובה, השלב הבא יהיה באמת דיאגנוסטיקה מסודרת במוסך, את רוב הבעיה לדעתי פתרתי, (עם כל חלק שהחלפתי המצב השתפר בדרך זו או אחרת) תודה על התגובות, עדכונים בהמשך.

נ.ב להתעקש לנסות לפתור לבד (עם הכוונה מהמוסכניק שלי שמגיע לו הרבה מילים טובות) נותן בסופו של דבר ידע וניסיון במערכות הזרקת דלק, שבהם עוד לא יצא להתנסות, נכנסים לאינטרנט, קוראים על כל חיישן ועל המערכת, מחברים את הרכב למחשב ומנסים לדקור את הבעיה, בסופו של דבר, לוקח הרבה יותר זמן אבל לומדים מהניסיון ואפילו הצלחתי לצאת דיי בזול, חיישן חמצן לבדו היה עולה לי כמו כל החלקים שקניתי עד עכשיו.

Pilon
03-06-11, 23:41
עברתי אותו דבר עם איביזה 94.
התקלה הייתה לבסוף משאבת דלק שנחלשה מתי שבא לה.
מחשב במקרה הזה לא עזר, ורק חיבור לשעון לחץ ונסיעה סביב המוסך עד להופעת התקלה הביאה למציאת הבעיה ולפתרון המיוחל.

mik_l86
05-06-11, 18:42
טוב, היום הוחלף פלאנג' מים ובדרך כנראה עליתי על איזה בעיה "קטנה" שגורמת להרבה בעיות אחרות, נס קפה במנוע.
מכיוון שאין לי כסף לעשות את זה במוסך ומזמן רציתי לעשות פרוייקט כזה בעצמי, נפלה הזדמנות.
מה צריך לדעת לפני שיפוץ ראש ראשון? הכוונה לכל הסודות המקצועיים כמו לשים סיליקון באיזור הגומה של האטם שסטומים וכדומה? איזה כלים מיוחדים אני אצטרך? יש כמה ימים לפני ההתחלה, לא רוצה להיתקע באמצע.

כרגע יש: ספר של היינץ
סט בוקסוט מילימטרי
סט אלנים
ידית מומנט תושאל מחבר.

ממה שאני מבין שצריך לקנות:
אטם ראש מנוע
אטם שסטומים
פילטר שמן
שני גלונים של שמן מנוע חדש (אחד לנקות את כל הזבל ולשפוך)
סיליקון מיוחד
בית טיימינג
*רצועת טיימינג נראת חדשה לחלוטין נראה כמה עולה חדש.

יש לי אפשרות לסגור עם החלפים שאני לוקח חלקים ואז אם לא צריך מחזיר.

אשמח לעצות מבעלי ניסיון, אין לי כח להביא את הרכב בחלקים על גרר למוסך (פאדיחות, המוסכניק שלי תופס ממני :D)

נ.ב, ברור שהראש עצמו הולך לשיפוץ....
כרגע מפחד להיתקע עם הטיימינג והסימונים שלו, אבל נקרא שוב בספר לפני תחילת עבודה.
מיכאל.

mik_l86
16-06-11, 01:56
טוב השיפוץ עבר בהצלחה (בסוף לא עשיתי לבד אבל לא משנה), הטורים יציבים, הרכב עובד כמו שצריך.
תודה לכל העוזרים...

-->