PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת על C4 פיקאסו - 2008 משומשת

danob
20-04-11, 22:07
אני מתחיל לחפש רכב עם אפשרות לשני כיסאות בטיחות וסלקל לתינוק במושב האחורי. קראתי מספר מבחנים לרכב הנ"ל ורוב התוצאות חיוביות הבעיה היא שכמעט כל המבחנים נערכו למכוניות חדשות, וחשוב לי לשמוע מבעלי ניסיון (או מחברים של כאלו) איך הרכב שורד את השנים, מבחינת אמינות, ועלויות אחזקה, צריכת דלק וכו'.
הרכב אמור לעשות כ-12,000 ק"מ בשנה, מתוכם 90% בתוך ת"א (אין בעיות חניה).
ברור לי שירידת ערך תהיה גדולה יותר מהמתחרה - מזדה 5 (כבר עכשיו הן נמכרות משמעותית מתחת למחירון, מה שכרגע מהווה יתרון).
תודה,
ליאור

דרור ברלי
21-04-11, 11:46
מבחני דרכים נערכים רק למכוניות חדשות.
כחדשה מהניילון אין לפיקאסו תחרות רצינית בקטגוריה שלה.
אם להסתמך על חוות הדעת על ה-C4, רובן חיוביות בסך הכל. אבל בסיטרואן, לך תדע... כי יש גם משתמשים פחות מרוצים... אולי זו הסיבה שירידת הערך עדיין גדולה יותר.

רון נחמן
21-04-11, 13:49
לא יודע לגבי הפיקאסו ספציפית, אבל לאבא של חבר הייתה C5 (2006 אם אני לא טועה) שלא הפסיקה לעשות צרות... בסוף הם מכרו אותה במחיר רצפה רק כדי להפסיק לאת הנסיעות למוסך.

יקיר גרין
21-04-11, 13:58
אני נוסע היום על הפיקסו השניה שלי, הקודמת היתה מודל 2008.
תבדוק אם זה מנוע 2000 או 1600. אם זה 2000 זה צורך הרבה דלק (כמו מזדה 3 בערך) אבל מהיר מאוד. אם זה 1600 טורבו, זה צורך פחות, אבל נוסע יותר מהר ...

אותי מפחידות בעיות בגיר הרובוטי, למרות שהוא מראה אמינות לא רעה בכלל.
בכלל צריך להתרגל לרכב, גם מיקום ידית ההילוכים, וגם העובדה שהוא מתפלל כל הזמן (מתנדנד קדימה אחורה) יש לו 6 הילוכים וזה מרגיש כאילו הוא לא מפסיק להחליף בינהם.
לגבי כיסאות ומיקום אין עליו, אתה יכול לקפל כל אחד מ-5 הכיסאות, ולסדר את הרכב איך שאתה רוצה.

אבל עם 2 כיסאות בטיחות וסלקל, תבדוק פוקוס! הכיסא האחורי שטוח וסידור החגורות מצויין, אני הסתדרתי עם כיסא ושני בוסטרים.

danob
21-04-11, 15:33
אבל עם 2 כיסאות בטיחות וסלקל, תבדוק פוקוס! הכיסא האחורי שטוח וסידור החגורות מצויין, אני הסתדרתי עם כיסא ושני בוסטרים.

בדקתי פוקוס, 2 כסאות וסלקל לא יכנסו.
חשבתי גם על פיג'ו 307 SW וסקודה רומסטר אבל הפיג'ו קצת מיושנת (יצאה לשוק ב-2002), וחוות הדעת שקראתי פה (ובכלל) על הרומסטר הורידה אותי ממנה, מה גם שהרוב הגיע עם 4 כ"א.

יקיר, איך הייתה האמינות של הפיקאסו הקודמת שלך? (אני מדבר רק על הדגם עם מנוע 2000...זה מה שנכנס בתקציב...ה-1600 מגיע רק בחדשות)

יקיר גרין
21-04-11, 16:07
יקיר, איך הייתה האמינות של הפיקאסו הקודמת שלך? (אני מדבר רק על הדגם עם מנוע 2000...זה מה שנכנס בתקציב...ה-1600 מגיע רק בחדשות)

הרכב שלי הגיע אלי עם 120K ק"מ, ונסע כמו חדש, נסענו איתו כ-15K והרכב עבד ללא דופי.

danob
21-04-11, 22:37
הרכב שלי הגיע אלי עם 120K ק"מ, ונסע כמו חדש, נסענו איתו כ-15K והרכב עבד ללא דופי.

נשמע מעודד, תודה

אמיר מ
21-04-11, 23:47
תבדוק הונדה FRV. מנסיון אישי עם מודל 2008 במשך שנתיים, אין בעיה לחגור שני כיסאות וסלקל. שלושה כיסאות נפרדים מאחור, רצפה שטוחה וגם תא מטען סביר.
צריכת דלק ממוצעת כ- 11 ק"מ לליטר. בנוסף, אפשר להסיט את הכיסא האמצעי גם מלפנים וגם מאחור קדימה ואחורה כך שהסלקל לא נוגע בכיסא הקדמי.
אמינות טובה וגיר אוטומטי 5 הילוכים, 6 כריות אויר ואיכות הנסיעה סבירה. צריך להתרגל למימדי הרכב.
אמיר

danob
22-04-11, 11:01
תבדוק הונדה FRV. מנסיון אישי עם מודל 2008 במשך שנתיים, אין בעיה לחגור שני כיסאות וסלקל. שלושה כיסאות נפרדים מאחור, רצפה שטוחה וגם תא מטען סביר.
צריכת דלק ממוצעת כ- 11 ק"מ לליטר. בנוסף, אפשר להסיט את הכיסא האמצעי גם מלפנים וגם מאחור קדימה ואחורה כך שהסלקל לא נוגע בכיסא הקדמי.
אמינות טובה וגיר אוטומטי 5 הילוכים, 6 כריות אויר ואיכות הנסיעה סבירה. צריך להתרגל למימדי הרכב.
אמיר

תודה אמיר, גם על ההונדה הסתכלתי העניין הוא שמחיר השוק שלה גבוה בערך ב-20 אש"ח ממחיר השוק של הסיטרואן (למרות שההפרש במחירון נמוך יותר).

מניסיון עבר עם סיטרואן (3 ZX, AX 3, BX אחת ועוד קסארה וקסנטיה שעדיין משמשות את המשפחה) אני יכול לומר שערך העלות-תמורה בסיטרואן הוא בד"כ גבוה.
מה שחשוב לי לשמוע זה האם גם הדגם הנ"ל אמין יחסית, כי כמו שכתבתי יש לי ניסיון בעיקר עם הישנות יותר (שלמרות שלא אמינות כמו היפניות, עדיין, עם טיפול נכון, לא נופלות בהרבה).

danob
24-04-11, 22:33
אשמח לשמוע עוד חוות דעת מבעלי ניסיון.
תודה

chengreen
25-04-11, 22:00
גם אני נוסע היום על הפיקסו השניה שלי. הראשונה מנוע 2000 משנת 2008 נסעה 120K ונשמעה והרגישה כמו חדשה
המנוע הזה מעולה ולא נראה שיש לו בעיה גם לקילומטרז כפול
התקלה היחידה לאורך 3 שנים היתה קלאטצ' שהוחלף בערך לאחר 100K
אני היתי קונה רק את הדגם המאובזר יותר PK עם בקרת אקלים, אורות ומגבים אוטומטיים

אין מה להשוות בכלל את הנסיעה באוטו הזה למזדה או לכל רכב אחר בקטגוריה (ברגע שמתרגלים להתנהגות השונה של הגיר)

חן

ירון גל
26-04-11, 01:15
לי אישית אין פיקאסו אבל לבוס שלי יש ואני יודע שהוא מאוד מרוצה ממנה אבל הוא מבלה המון במוסך
לי יש פוקוס וניכנסים שם גם סלקל + 2 כסאות, וגם 3 כסאות עכשיו, בובסטרים הבעיה לסגור את החגורות ודרך אגב גם ב I30 נכנסים אומנם בדוחק אבל נכנס.
אבל עם אתה קונה משומש בכל מיקרה הייתי הולך על רכב "מנהלים" מאליבו, B4 וכו.. הם עולים אותו הדבר אבל הרבה יותר מרווחים מאוחרה

-->