PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית יחסי העברה

אלון_ק
15-05-03, 23:20
טוב, כמו כולם אני מעוניין ביחסי העברה נמוכים יותר. הבעיה, כמו לכולם, שאין 500$ לזה. פתרון אחד שייתכן ויש ברשותי הוא חריטה וייצור של הגג"שים בעלות נמוכה.

מהיכן אני משיג שרטוטים ומידות של הגג"ים הנדרשים, נאמר ע"ב הערכה של שמוליק/סוזי (1-4, אם זכרוני איננו מטעני)?

מאילו חומרים בנויים הגג"שים, והיכן אני משיג כאלו?

אילו בעיות עומדות מול מהנדס מכונות בעל כל הציוד הנדרש ע"מ לבצע משהו כזה? הרי אם כולם יכלו לעשות, לא הייתי הראשון שחושב על זה. מה מונע מכל אחד שיש לו ציוד לעשות את זה?

ברור לי שזה לא משחק ילדים, בלשון המעטה, ולכן - היכן אני יכול לבצע בדיקת איכות למוצר המוגמר, במידה ותתאפשר הבנייה?

שיהיה ברור, במידה ואכן יתאפשר פרוייקט כזה, אני ארכז בקשות (אחרי אבטיפוס שיעבוד היטב ובאופן מוכח) וייתכן שאוכל לדאוג לייצור של עוד ערכות כאלו, במחיר סמלי. במידה וזה יקרה, זה להודעה אחרת (ברור לי שכולם רוצים יחסי העברה בזול).

תודה,

אלון.

חנן-ג'יפולוג
15-05-03, 23:54
לדעתי המחיר יותר קרוב ל260 דולר לשני סטים של רינג-פיניון.
נראה מה המומחים יגידו, על פניו נראה לי שמדובר באתגר לא הגיוני.

asafk
16-05-03, 01:04
לשם ההשוואה- לבנות גג"שים לבד זה בערך כמו לבנות קפיץ ספירלי לבד.
יש בתי מלאכה שמתמחים בייצור גג"שים.
גלגל שיניים לשימוש לתמסורת, עשוי מסגסוגות פלדה די פשוטות, הבעיה היא בעיבוד. לאחר העיבוד הראשוני יש עוד כמה שלבים של עיבוד תרמי שנותן לשיניים קשיות שמשתנה עם העומק, בלי לגרום לפריכות, ובלי לגרום לעיוותים.

תפתח דפי זהב, תמצא בית מלאכה לגג"שים ותבקש הצעת מחיר.

אסף.

סוזי המשתוללת
16-05-03, 01:04
חנן
אלון יודע שאצלי קיים קיט 4:1 בטרנספר והוא עולה בתיאוריה 450 $ ובמעשי 590 דולר טבין ותקילין
קיט רינג פיניון לסמוראי צריך לעלות באמת כמו שציינת
היתרונות בקיט הטרנספר גדולים לטעמי מכיוון שגם מקבלים 12 אחוז אקסטא בhi וגם 84 אחוז בlo
אלון גם אני חשבתי לייצר רק שאם אין לך את האפשרות לעשות את זה ללא שום עלויות חוץ מהחומר זה יקר מדיי ולא משתלם - יש דרכים אחרות

אלון_ק
16-05-03, 01:20
טוב, כנראה שהנושא הטרמי סגר את זה - זו יכולת שאין לו.

לגבי עלות חומרים וזמן, שני אלו לא בעייה, כמו כן זמינות מכשירים ויד מיומנת להפעילם.

הרבה תודה על התשובות, ולמרבה הצער גם 250$, במידה ואכן יש כנ"ל במחיר הזה, זה מעבר לגבול היכולת.

נו, טוב, חייבים לנסות, לא?

אלון_ק
16-05-03, 01:22
שמוליק, דרכים אחרות?

polar bear
16-05-03, 01:24
התשובה בגוף השאלה.

כשאתה משלם על מוצר אתה משלם על הדברים הבסיסיים - חומרים, עלויות עבודה, ומערך לוגיסטי. וגם על עלות הפיתוח. על כל הבדיקות למינהן, תכנונים שמהנדסים יושבים עליהם, שאלות של שימון, סוג חומר, סוג עיבוד , הכל בתהליך התכנון.

אם יש לך מהנדס מכונות פראייר שיעשה לך את זה בחינם, או שאתה מהנדס מכונות או סתם איש חכם , עם יכולת לרתום מאחוריך מפעל, לך על זה.

רק קודם תשאל את אמיר לרדו כמה עלה לו לפתח את הזחל..............

אלון_ק
16-05-03, 01:45
פולר,

אין פה עלויות פיתוח ותכנון - הרעיון היה להעתיק... עד שאני אהיה מהנדס, העתקה זה טוב. מקסימום פיתוח פגוש... :D

כמו שציינתי קודם, את הכלים מסתבר שיש, כמו גם מהנדס עם זמן פנוי (מה פנוי, נניח שהוא יכול, עם עלויות מאוד מוזלות - לא חשוב איך - ואחד יעבוד טוב, אז עוד ירצו, נכון? כולם מרוויחים. הוא קצת כסף, ואנחנו שיפורים בזול). על היכולת הטרמית לא ידענו, והיא לא בנמצא, כך שזה כבר לא רלוונטי, למרבה הצער.

נמרוד
16-05-03, 10:31
חבל על הזמן.

אני חולק על אסף לגמרי. ייצור גלגלי שיניים לעומס גבוה זה ממש לא פשוט כמו ייצור קפיץ ספיראלי. ממש לא. הפנים של גלגלי שיניים כאלו מאד מסובכים, לכאורה נדמה שאפשר לייצר אותם במכונת CNC משוכללת אבל זה לא נכון. מיצרים אותם עם מכונות מיוחדות, עם כלי חיתוך יעודיים ויקרים מאד, עובר טיפולים טרמיים, אין שום סיכוי בעולם שזה יעלה לך פחות מאשר לקנות מוצר מוכן, גם אם ההנדסה תהיה בחינם. טיפ קטן - אם לא ידעת אפילו שזה דורש טיפולים טרמיים - הפרויקט גדול עליך בכמה מידות.
יצא לי פעם לייצר גלגלי שיניים פשוט במסגרת איזשהו פיתוח. גלגל פיצי, בקוטר של בערך 25 מ"מ, רוחב 5 מ"מ, מפלסטיק, בלי שום טיפולים וגימורים, לא לעומסים גבוהים. עלה משהו כמו 400$ ל5 חתיכות. ייצור גלגלי שיניים זה משהו שאף בר דעת לא רוצה לעשות, תמיד, תמיד עדיף לקנות דברים מוכנים מקטלוגים ולהכניס אותם למערכת שלך, במקרה הספציפי הזה לא היתה שום בררה אחרת (בדעבד גם לא יצא מזה שום דבר...).

לרדו, חבר פה בפורום, ניסה לעשות בדיוק את מה שאתה אומר, לייצר למעשה טרנספר משלו. אני לא יודע איפה הוא עומד עם זה, אבל אני לא רואה כאלו נמכרים עדיין, והוא אחרי הוצאות גדולות מאד כבר. אלפים רבים רבים של שקלים.

קפיץ ספיראלי לשם השוואה, זה גם לא דבר זול - כשאתה מזמין קפיץ לפי מפרט שלך, מעולם לא שילמתי פחות מ500 שקלים - ואני מדבר על כל מיני קפיצונים זעירים. אבל לפחות בקפיצים המפרט פשוט וברור.

כל דבר שהוא Custom made לדרישות שלך, שאתה דורש מבית מלאכה לייצר עבורך אחד, או שניים, או עשרה, עולה המון ולעולם ישתלם לקנות מוצר מוכן מקטלוג במידה ויש.

יוני5
17-05-03, 13:29
סתם לצורך האנקדוטה,

אחד מהחלקים של הלוקרייט של עדי נשבר. ייצרו לו את זה במפעל שלו, אבל זה היה בשביל הספורט, ומערכת כמו שיש לו שם, אין כמעט לאף אחד בתחום המתכות בארץ.

הוא בדק כמה בערך אמור היה לעלות לו לייצר לוקרייט, והגיע לעלויות ייצור (בכמויות) של 400$. כלומר, תוסיף אריזה, משלוח, אחריות, רווח, רווחי ספקים, ותגיע למשהו בסביבות 800$ לצרכן הסופי.

בארה"ב אתה קונה את זה ב230$ כולל הכל.

יוני5

asafk
17-05-03, 14:51
נמרוד, כשכתבתי שזה כמו לייצר קפיץ, לא התכוונתי שזה פשוט. להיפך. אני לא חושב שלייצר קפיץ ספירלי למפרט מדוייק זה פשוט באיזה אופן שהוא, וכנ"ל עם גג"שים. זה מורכב מאד.

אסף.

סוזי המשתוללת
17-05-03, 23:58
בנושא הטרנספר של הסמוראי אפשר להוזיל את העלויות אבל בשום פנים לא לרמות המחירים שחשבת

אלון_ק
18-05-03, 22:48
חנן/נמרוד/ כל מען דבעי,

כל הסיפור התחיל כשאחד החברים שלי, מהנדס מכונות, ראה את נעילת הדיפרנציאל של לוקרייט, בחן אותה רגע והצהיר שלדעתו, הוא יכול לייצר כזה. אני לקחתי את זה צעד אחד קדימה (צעד אחד יותר מדי...) ומזה, כידוע, ירדנו.

אבל השאלה של הנעילות נשארת, ולא דווקא בשבילי - אלא ע"מ לייצר כזו לניבה. עכשיו, נשאלת השאלה, מאילו חומרים (בדיוק) מייצרים נעילות אוטומטיות, והאם נדרשים תהליכי הקשחה מיוחדים למתכת לאחר החריטה?

אם אפשר, אני צריך תשובה מדוייקת לגבי החומרים, מאחר ועל ידידי המהנדס לדעת האם יש לו את היכולת לעבד חומרים כאלו.

תודה,

אלון.

חנן-ג'יפולוג
18-05-03, 22:58
פאוורטראקס מצהירים שהנעילה שלהם בנויה מ"זיטניום" שזה איזה טריידמרק שלהם לחומר שמן הסתם הם לא יגלו לך את הרכבו.
לא רציתי לכתוב את זה בג'יפטריפ כדי לא לעורר מהומות, אבל ברצינות:
נניח שלאדה זה רכב טוב בתור רכב מעבר לעניים עד שיהיה להם יותר כסף.
(גם על זה שזה רכב טוב לתפקיד הצנוע הזה אפשר לחלוק, אבל נניח לצורך הדיון) .
אני לא מאמין שמישהו באמת מאמין ברכב הזה בתור פלטפורמה לשיפורים, והשקעת כסף בנעילות לניבה נראית לי בדיוק הסיטואציה שבשבילה המציאו את המושג "נזם זהב באף חזיר".
בקיצור, מי שיש לו 2000 ש"ח מיותרים בשביל נעילות לניבה שישמור אותם בפק"מ או חסכון ארוך טווח בשביל נעילות לרכב הבא, הוא הרי לא ממש מתכוון לחיות עם הדבר הזה.

לא?

אלון_ק
19-05-03, 01:11
חנן,

זו בחירה שאיננה שלי. כשחושבים על זה, אני הייתי מסכים איתך, אבל לא אני בעל הניבה...
קח גם בחשבון, שמבחינת עלויות מדובר על הרבה פחות מהמחיר המקובל לעבודות כאלו. אני לא יכול לפרט, נסכם רק שזה חוקי, מוסרי ואולי גם ניתן לביצוע.

השאלה נותרת בעינה - מאילו חומרים מורכבת נעילה? דטרויט, נאמר?

נשאל את זה אחרת - מאיזה חומר ניתן לבנות נעילה, ע"מ שיהיה חזק מספיק לעמוד בעומסים המדוברים? אילו תהליכים יצטרך החומר לעבור לאחר החריטה הראשונית ע"מ לחזקו?

סוזי המשתוללת
19-05-03, 02:25
חנן
לצורך העניין אין הבדל בין סיקס לבין ניבה בעניין שיפורים וכרכב סטנדרטי אחד מול אחד ראיתי הרבה "רכבים טובים " מקבלים בראש מניבה
וכמו כל דבר כאשר היא מתוחזקת נכון היא אפילו די אמינה אז אל תזלזל כל כך מהר
ולעניינינו
לניבה יש המון שיפורים מכיוון שיש מקומות שבהם חושבים שזהו כלי די מוצלח למשל צרפת ואוסטרליה ושם ניתן למצוא הכל החל ממתלים וכלה בנעילות וראשי מנועים משופרים
בתקופה מסויימת בחיי ששהיתי בניוזילנד הניבה אפילו הגיעה לראש החדשות ולא כבדיחה אלא כמצילת היום שחילצה קרונות רכבת תקועים שחסמו כביש (כן זה השיא בחדשות שם )ואפילו היה שחזור בשביל המצלמות
אשמח אם תסביר לי את ההבדל בין סיקס שעולה 10000 ש"ח ובין ניבה שעולה סכום דומה ?

חנן-ג'יפולוג
19-05-03, 02:48
אתה מיתמם סתם, סוזי. אף אחד לא רואה בניבה את פיסגת שאיפותיו בתחום השטח, בטח לא בישראל, ובצדק.

השוואה של רכבים סטנדרטיים היא חסרת טעם לחלוטין שכן, תמצא סיקס סטנדרטי...אין חיה כזו, כמעט.
אני מדבר על פלטפורמה לשיפורים וכפלטפורמה כזו הניבה לא שווה את הביטים עליהם אני כותב את המשפט הזה.
אתם יכולים לחלום על שיפורים מפה ועד מחר ולספר שמעבר להרי החושך, יש מי...שאם תזמין במיוחד...בעלות היסטרית...יהיה מוכן לשלוח לך...אולי...איזה חצי שיפור מסכן...בלי גב ובלי חלפים ובלי שום מוניטין.
תפתח כל מגזין שטח ותמצא תוך חמש דקות שיפורים שיעשו מהסיקס המקורי שלך מפלצת יורקת אש, לועסת סלעים וטוחנת בוץ, בעלות סבירה. הכול זמין, הכול מוכח בעוד מאות אלפי סיקסים בארץ ובעולם.
שלא לדבר על הבסיס שהוא עולם אחר: מנוע שישה צילינדרים, 4229 סמ"ק עם כמה מומנט שרק תרצה מ350 סל"ד וצפונה, גיר בריא, טרנספר עוד יותר, שני סרנים חיים בריאים, ובקיצור, חוסן נפשי ומכני.

יאללה, אני מקווה שזה הדיון האחרון באתר הזה בענייני ניבה, אני צריך ללכת להקיא :lol:

נמרוד
19-05-03, 16:15
כל הסיפור התחיל כשאחד החברים שלי, מהנדס מכונות, ראה את נעילת הדיפרנציאל של לוקרייט, בחן אותה רגע והצהיר שלדעתו, הוא יכול לייצר כזה. אני לקחתי את זה צעד אחד קדימה (צעד אחד יותר מדי...) ומזה, כידוע, ירדנו.

מהנדס שרואה נעילה ומצהיר שהוא יכול לייצר, ומצד שני לא מכיר מתכות ותהליכי עיבוד, כנראה שזה לא התחום שלו. שלא תבין לא נכון, זה גם לא התחום שלי... אני ראיתי והרגשתי ומיששתי הרבה נעילות, ואני בשום פנים ואופן לא חושב שאני יכול לייצר נעילה בקלות.
חומר הגלם הוא החלק הקל לבירור, אני מניח שכל פלדת כלים טובה תתאים. העיבוד השבבי במקרה של נעילה גם אפשרי, לא זול, אבל סביר. המשטחים העובדים בוודאי עוברים טיפולים טרמיים. העניין הוא שאתה הולך לפתח נעילה לדיפרנציאל מסוג חדש - של ניבה. שהרי אם הייתה נעילה שמתאימה לדיפרנציאל הזה היית כבר משתמש בה. זה אומר שצריך לפתח את הגיאומטריה הנכונה, לא סתם להעתיק.
פיתוח? תן לי תקציב פיתוח יפה, ונבלדה אחת נוסעת לפחות, ואני אתלבש על הנושא, בשמחה... אבטיפוס ראשון תוך 3 חודשים, נעילות למכירה עוד שנה. אני אכתוב לך הצעת מחיר אם אתה רוצה, הסכומים שאנחנו מדברים עליהם... רזולוציה של 50K$, רק כדי שיהיה לך מושג.

בקיצור - תמסור לגיא שחבל על הזמן. סוזי אומר שיש באוסטרליה? תזמינו משם.

אלון_ק
19-05-03, 16:44
נמרוד,

זה בדיוק העניין - זה קיים. אין פיתוח. חומר א', אפשר לעבד? יופי. אפשר להעביר טיפולים טרמיים נדרשים? יופי. עד כאן שלב א'. שלב ב': שרטוטים. להשיג קיימים שעובדים, לא לפתח. ממישהו שיש לו כזו בלאדה בחו"ל. ממישהו שמכיר. לא משנה - העיקר שיהיה. תחת התנאים האלו, ניתן בהחלט לייצר נעילה ובזול (מתוך הנחה שניתן לעבד את החומר). לא חודשים, לא שנים. ה-ע-ת-ק-ה! אם אף אחד לא יודע מאיזה חומר, או לא ניתן להשיג שרטוטים - העניין יפול. ברור לי שאף חברה לא הולכת לתת לי שרטוטים שלה, או פירוט סוגי חומרים ותהליך ייצור שלהם, ולכן אני שואל פה.

לגבי המהנדס, אף פעם לא אמרתי שהוא מתמחה בזה, או שהוא בדק את הנושא לעומק. מה שכן, אם הוא לא יכול, הוא מספיק הגון להגיד לי, רק שבשביל לדעת את זה אני צריך לדעת סוגי חומרים וטיפולים. בתיאוריה, כל מה שהוא צריך לעשות זה עיבוד לחומר שהוא מקבל ביד, לפי שרטוטים שהוא מקבל ביד. חוץ מזה, מי אמר שהוא עובד לבד? (הוא לא. יש עוד שניים שאני לא מכיר. מקצועיות יש שם, גם אם אצלי אין).

ברור לי הסקפטיסיזם. ברור לי שהסיכויים להצלחה נמוכים. אבל לי אין מה להפסיד, ותמיד יש סיכוי שניתן להשיג את כל החומרים והשרטוטים. ואם אפשר? ואם ניתן גם לעבד? אז לנבלאדה של גיא יש נעילה, והוא שמח וטוב לב.

:lol: ואם זה לא עובד, אז פתאום ישבר לו גם הדיפרנציאל בסרן האחורי - לא נורא, הוא ממילא משאיר את הטרנספר בבית לפני שהוא יוצא לטיול, כדי שלא יפול, אז מה זה עוד חלק? :lol:

נמרוד
19-05-03, 16:47
זה קיים? כמה זה כבר עולה? שים קישור.

אלון_ק
19-05-03, 16:50
מה ששכחתי לציין:

עיבוד שבבי, שעות עבודה של מהנדס, כלים נדרשים, ביצוע טיפולים נדרשים למתכות וכד' - חינם. כמה זה כבר יכול בלי כל אלו, ובלי פיתוח? הרי גושים של פלדת כלים בגודל של 4 נעילות לוקרייט זורקים לפח - ומכאן שאפשר חינם, הרי בד"כ זה ייצור סדרתי של עשרות, אם לא מאות ואלפי כלים. פה מדברים על אחד? שלושה?

שרטוטים השגנו (נאמר, לא באמת השגנו). חומרים השגנו (נאמר). כלים וזמן יש. כמה כסף עוד נותר לי להשקיע?

חנן-ג'יפולוג
19-05-03, 17:00
כמה יעלה לו לתקן את המכלולים מסביב שיתפוצצו כשמשהו לא יתפקד נכון או ישבר?
דיבגינג זה תהליך שלוקח הרבה מאוד זמן וגם הרבה כסף בד"כ.
אז מילא אם אתה עושה את זה בשביל משהו שילווה אותך לכל החיים או לפחות להרבה שנים, אבל בשביל משהו שתמכור עוד חצי שנה כשתמצא עבודה מכניסה יותר?

נמרוד
19-05-03, 17:06
עיבוד שבבי עולה 30-35$ לשעה במקומות מכובדים. מדובר פה על עשרות שעות מינימום. אם מישהו באמת עושה לך את זה בחינם - תפאדל. אותי לימדו שאין ארוחות חינם... כנראה בעל הניבה יצטרך לשלם בדרכים עקיפות :twisted:

ברצינות, שימו קישור למידע על הנעילה הקיימת, ותגידו לי כמה היא עולה? זה מסקרן.

אלון_ק
19-05-03, 17:30
כשאמצע קישור, אשים לך. עד עכשיו התעצלתי לחפש, מתוך תקווה שלכם יהיה פתרון פשוט. נו, טוב, כרגיל - צריך להשקיע כדי לקבל חזרה.
שמועה אומרת שאפילו יש לאדה נעולה רוחבית מאחורה בארץ!(בשאיפה שהבעלים יחזור אלי עוד היום עם תשובה לגבי זה).

ידוע שבאוסטרליה יש גם, גם את זה צריך להתחיל לחקור.
דומני, שהבעיה הגדולה עם קנייה בארץ היא שאין יבוא. מבחינתי, אם אפשר לייצר נעילה בעלות אפסית יחסית, זה עדיך כדאי לגיא - כי נעילה ב-500 דולר הוא לא יקנה (פה חנן צודק...), אבל ב-250 אולי שווה. רוב קוני הלאדה עושים זאת מפאת כלכלה, ולא אהבת הרכב, לכן אני מחפש עקיפה לעלות הגבוה הצפויה מיבוא מחו"ל.

עדכונים מובטחים.

RINCEWIND
19-05-03, 17:30
מהנסיון המועט שלי, אם זה לא ברשת, זה לא קיים.
יש נעילות DIY, קוראים להם נעילות לינקולן (למה אין נעילות מילר?)
ויש ספולים. שתי הנעילות מבטלות את הדיפרנציאל. אין (לא ראיתי) נעילות DIY
ששומרות על תפקוד הדיפרנציאל וננעלות בשטח. ואם בילי בוב בין בירה ללעיסת טבק
לא כתב בפירטים משהו על זה...

כל הדיון פה הוא היפוטטי לחלוטין ונראה כבזבוז ביטים (ויסלחו לי בעלי האתר על בזבוז נוסף)

נמרוד
19-05-03, 17:35
אני לא מבין את עניין העלות הנמוכה. המפעל הזה של החברים שלך מוכן להשקיע עשרות שעות מכונה ואדם, כסף רב, בלי תמורה? אולי אני יכול להיות גם חבר שלהם? יש לי רעיונות יותר טובים מאשר נעילות ללאדה... :lol:

נמרוד
19-05-03, 17:40
חבורת עצלנים, אתם בעלי הניבות ועוזריהם...
גרמתם לי לבזבז 30 שניות בגוגל.

http://www.ks-tuning.de/zj/vacuum.htm

985 אירו וזה שלך, נעילה נשלטת מופעלת וואקום לניבה.
מצד שני, אין לוקרייט לניבה, אין איזילוקר לניבה. בקיצור - אין נעילה אוטומטית קטנה ופשוטה.

תשכחו מנעילות או שתרתכו את הדיפרציאל.

אלון_ק
19-05-03, 17:41
אין אפשרות לעשות מזה כסף - מקסימום אבטיפוס, שניים. יש לך רעיון מעניין? תציע. מבחינתי, לעזור זו זכות - וזה חינם (ממני, המהנדס ירצה קצת כסף). אין אפשרות לייצור סדרתי.

אלון_ק
19-05-03, 17:42
תרים טלפון אם אתה רוצה - אני אסביר לך את היכולת, קבל החלטה בהתאם. 04-8458309. אני בבית עכשיו (אין פלאפון).

סוזי המשתוללת
19-05-03, 22:41
חנן
חיכיתי לך בפינה
8)
ומה אם אני אספר לך ששני נעילות נשלטות מיצרן שמאד מכובד בפורומים וירחונים אמריקאיים (שאותם גם אתה מעריך)עולה פחות מאותה הנעילה של אותו היצרן לסיקס אמנם לא בהפרש גדול (כ150 דולר )אבל הפרש
הכל עניין של שווקים וככזה תמצא ימבה שיפורים לניבה ובמחיר הוגן
חלק גדול מהם אפילו ניתן להשיג בארץ רק שכאן אף אחד לא חושב להשקיע בניבה
אגב הקרבורטור של נמרוד בורסיה מעט שונה מתאים לניבה כמו כפפה ליד
וקפיצים גרמניים של אייבך עם בולמים ארוכים של קוני עשו עבודה נפלאה בניבה של חבר שמוכן היום לקנות את האוטו של עצמו בפעם השלישית
go figure

נמרוד
20-05-03, 10:20
נו שמוליק, תספר. שלח לינק. אל תדאג, הק.ג.ב. לא ירדוף אותך על חשיפת סודות הניבה...

חנן-ג'יפולוג
20-05-03, 10:23
דבר קונקרטית, סוזי: קישורים, יצרנים, עלויות, סוכנים וכו'.
עד שתדבר קונקרטית, הכול בלון. בינתיים ראינו רק נעילה ב5000 ש"ח לפני מכס, הובלה ומע"מ.
את הסיקס אני נועל קדימה ואחורה ב500 דולר.
נסה להביא את השילדה לגובה של 50 ס"מ, גובה שילדה של סיקס סטנדרטי.
יחסי העברה לטרנספר ב700 דולר. יחסים לסרנים ב130 דולר.
קדימה, לעבודה, לא לקשקש באוויר.

סוזי המשתוללת
27-05-03, 00:20
חנן
לא "הקשבת "
אם היית "מאזין " לדבריי ולא רק "שומע " אותם אז היית שם לב שלא טענתי שיש נעילות זולות לניבה אלא יש נעילות טובות לניבה (דומות במבנה שלהם לנעילות שמורכבות ביונימוג)ויש כאלה גם לכל סרני הדנה רק שהם עולים מעט יותר מלניבה זה הכל
גם לי יש לוקרייט ונכון זה בזול וזה גם אפילו עובד אבל היא לא מהווה תחליף לנעילות נשלטות ויש לה הרבה חסרונות (שאים אני חי בכיף )
לסיכום
הקישור הוא חברה גרמנית שהוזכרה אפילו כאן באתר על ידי פולר בר (לצערי אני לא מבין גדול במחשבים כדי לשים קישור )
אגב במחירי הארץ גם לוקרייט לא זולה כ3000 ש"ח ואילו במחירי גרמניה אתה קונה במחיר הזה נשלטת שלדעתי ולדעת רבים בעולם מתחרה בהצלחה בכל המוכרות בטח ש"נותנת בראש" לarb עקב פשטות המבנה המיכני שמאפשר כל סוג שילוב שחלמת עליו (חשמלי הדראולי פניאומטי ואקום ובמקרה הצורך גם ידני )

נמרוד
27-05-03, 09:35
שמוליק, מי שלא "מקשיב" זה אתה...
הנעילה שאתה מדבר עליה מוזכרת בשרשור זה, כמה הודעות למעלה, ועולה 985 ארו, בגרמניה. זול זה לא.

גיא
11-06-03, 23:31
הנה משהו קונקרטי.

http://babelfish.altavista.com/babelfish/urltrurl?lp=pt_en&url=http%3A%2F%2Fwww.n atal4x4.hpg.ig.com.br%2Flimitador.htm

הייתי מעוניין בדעתכם האם זה בר ביצוע ?
והאם זה במסגרת היכולת שלי ( כלכלית / טכנית / וכו' ) ?

תודה.

נמרוד
11-06-03, 23:50
קונקרטי קונקרטי, אבל האנגלית שם כל כך מגוכחת שאי אפשר להבין כמעט כלום...
מהתמונות אני מבין שזו הסבה של הדיפרנציאל למוגבל החלקה - זו לא נעילה (למרות שבמבט ראשון זה מזכיר לוקרייט). יש שם קפיצים ושני בלוקים שאפשר לייצר בכל בית מלאכה לעיבוד שבבי די בזול (מאות שקלים) - בתנאי כמובן שיש לך שרטוטים מדויקים לתת להם. אבל, כאמור, זו לא נעילה.

-->