PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש לגמרי בתחום- מעוניין לקנות סוזוקי ויטרה- אשמח להמלצות וסיוע.

aka
22-04-11, 14:00
אני בן 24 ורוצה לקנות רכב שטח קטן לטיולים מדי פעם.
אני לא מתכוון לקרוע אותו אלא בעיקר טיולי שטח פשוטים עד קשים (לא מאד).

חשבתי על הויטרה בעקבות המלצה של חבר שקנה מודל 90 ומבסוט עליה מאד.
ראיתי ויטרה מודל 92 ורציתי לשמוע חוות דעת.
הרכב נראה שמור, אני מתכוון לקחת אותו למוסך לפני הקנייה.

השאלות לגבי מודל 92-
1) מה מומלץ לבדוק במוסך?
2) יש הבדל משמעותי בין מנוע 8 שסתומים ל16 שסתומים כמו בדגמים מ95? האם 8 שסתומים יספיק לי לפי מה שתארתי?
3) במידה והרכב במצב טוב איך הוא בנסיעת שטח? עובר טוב?
4) צריכת דלק בשטח/כביש?
5)מה אמור להיות המחיר לרכב כזה במידה והוא במצב טוב?
6) אם יש לכם עוד עצמות לזרוק לי אני אשמח.

nir.samo
22-04-11, 15:22
כל המידע נמצא כאן בשפע רק צריך לעשות חיפוש.
דוגמה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?3347-%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%9C%D7%90-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94&highlight=%F1%EE%E5%F8%E0%E9%20%E5%E9%E8 %E0%F8%E4)

aka
22-04-11, 15:37
כל המידע נמצא כאן בשפע רק צריך לעשות חיפוש.
דוגמה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?3347-%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%9C%D7%90-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94&highlight=%F1%EE%E5%F8%E0%E9%20%E5%E9%E8 %E0%F8%E4)

עברתי על הדברים בפורום. ולמדתי המון.
אבל לא הבנתי עדיין בשורה התחתונה האם מומלץ בתקציב של 20,000 ש"ח להביא ויטרה 92, 8 שסתומים? או להימנע מהשנתונים האלה גם אם הם נראים טוב.

raanan
22-04-11, 17:30
לדעתי זה תקציב דל עבור ויטארה.
אם אתה "סגור" על ויטארה בלבד (סמוראי ירד מהפרק), ממליץ לחכות או להגדיל התקציב לויטארה עם מנוע מוזרק 16 שסתומים.
והכי חשוב, גיר אוטומטי 4 הילוכים.

בקיצור, ארוכה משנת 94 או קצרה משנת 95.

בהצלחה
רענן
נ.ב- המלצה שלי, מצא חבר או מישהו מהפורום שיסייע לך לבצע סינון ראשוני

aka
23-04-11, 20:50
לדעתי זה תקציב דל עבור ויטארה.
אם אתה "סגור" על ויטארה בלבד (סמוראי ירד מהפרק), ממליץ לחכות או להגדיל התקציב לויטארה עם מנוע מוזרק 16 שסתומים.
והכי חשוב, גיר אוטומטי 4 הילוכים.

בקיצור, ארוכה משנת 94 או קצרה משנת 95.

בהצלחה
רענן
נ.ב- המלצה שלי, מצא חבר או מישהו מהפורום שיסייע לך לבצע סינון ראשוני

תודה רבה...
אני לא מעוניין באוטומטי, והאם באמת ההבדל כל כך משמעותי בין 8 ל16 בהנחה שזה אוטו לחובבן שמטייל פעם בשבועיים?

נדב42
24-04-11, 01:28
ההבדלים העיקריים בין מנועי ה- 16V המוזרקים ל- 8V קרבורטור הם:

א. כ- 20% הבדל בצריכת הדלק לטובת ה- 16V כמובן
ב. קצת פחות אחוזים ביתרון הכוח על הנייר (לא זוכר מספרים מדוייקים)
ג. מנועי ה- 16V יציבים יותר בעבודה כאשר הרכב נתון בשיפועים חדים בעליות, וכן בסל"ד נמוך (עד מאוד)
ד. בגיר הידני ההילוך החמישי ארוך יותר בדגמים החדשים יותר (יש מספר גרסאות). שאר ההילוכים זהים לחלוטין.

בגדול, אם אתה עומד לנסוע הרבה קילומטרים בכל חודש, לך על ה- 16V. אם הרכב רק לטיולים אז עלות הדלק פחות משמעותית ואתה יכול ללכת על דגם ישן יותר.
כמו שרענן כתב, 20,000 ש"ח זה מעט נמוך לויטארה שמורה במצב טוב, ויש הרבה שחוטות בשוק אז תבדוק היטב.
אגב, מחיר גבוה לא מבטיח שהרכב לא שחוט/מתפורר ולפעמים יש גם מציאות של ממש, יש לבדוק כל רכב לגופו.

בהצלחה וברוך הבא למשפחה :)

נדב.

nadler
02-05-11, 14:44
רעיון אחר לגמרי: אופל פרונטרה. יש בארץ רק מודלים 96-97. יש לי כבר 4 שנים, מטייל בשטח, משרת אותי בנאמנות. לא יקר לתחזוקה.
מדובר ברכב נוח מאוד (אלא אם אתה משפחה, כיוון שהוא 3 דלתות) נוח מאוד בכביש (וגם בעיר כיוון שהוא קצר יחסית) טוב בשטח (ברמת הויטרה בערך).
מערכות מתלים של טרופר קצר, מנוע 2,000 סמ"ק שנותן צריכת דלק של 8.5 קמ' לליטר (אמנם לא סוזוקי, אבל אין אף אחד אחר שמגיע לזה).
בגלל הנדירות שלו בארץ המחיר זול (מחירון פחות מ- 25,000 למודלים 96-97).
היתרון הגדול הוא השנים שאתה מרוויח. אישור רכב ישן על 15 שנה, שני טסטים בשנה על 20 שנה...
אני מרוצה מאוד ואוהב אותו אהבה אין קץ.

נדב42
02-05-11, 22:36
נדלר יקירי,

אני מאחל לך עוד שנים רבות של הנאה מהרכב (ללא טיפת ציניות), אבל יש לי הרגשה שבאופן השימוש הנפוץ לזוקונים בין חברי הפורום, הפרונטרה לא היתה שורדת ולוא רק עקב בעיית זמינות חלפים חדשים ומשומשים. אין מה לעשות, מי שמשתמש ברכב לשטח ומאתגר אותו, בסופו של דבר שובר. מי שחדש בשטח, על אחת כמה וכמה ...

כדי להחזיק רכב נדיר בארץ צריך קשרים בחו"ל, רצוי כאלו עם מזוודות פעילות, ויכולת להשבית את הרכב עד שיגיעו חלפים (מנסיון אישי, עם אופנוע נדיר)

נדב.

nadler
03-05-11, 21:54
נדב חמוד,
אל תאמין לכל מה שמספרים לך. פרונטרה זה גם אופל וגם איסוזו. אין חלק שלא ניתן להסיג בארץ, גם ישן וגם חדש. אני מעולם לא נזקקתי לחלקים מחו"ל. נכון, כבר קרה שהייתי צריך לחקות יום עד שהחלק יגיע לירושלים, כי מה לעשות רוב סוכנויות החלפים הגדולות (גם חדש וגם משומש) במרכז והעניין הזה עם המצור, שיירות... בקיצור מה שלא בחנות חפים רגילה במלאי לוקח עוד יום. רוב הדברים יש במלאי כיוון שזה או אופל או איסוזו.
תן חלק ואגיד לך מאיזה רכב הוא. היום, בעידן המחשבים, אני מתקשר לחנות אומר לו מספר רכב ושם החלק ויש לו רשימה של מקורי, תחליפי...
באופן פרדוקסאלי החלק היחיד שחיקיתי לו יותר מיומיים היה חיישן abs בגלגל קידמי ששיך לאיסוזו (גם איפון , גם רודאו וגם טרופר) שאף אחד מהרכבים האלו (ובטח לא כולם יחד) נחשבים לנדירים. מקורי עולה קרוב ל- 4000 ואין בעיה למצא ב-umi תחליפי רצו 1800 וגם זה יקר לי. המכונאי שלי השאיר הודעה אצל כמה מפרקים גדולים ואחרי שבועיים כיבלתי חיישן מפירוק במשהו כמו 300 ש"ח. חשוב לציין שהאוטו לא מושבת בגלל חיישן abs.
איתי

נדב42
03-05-11, 22:55
אל תאמין לכל מה שמספרים לך.
תקרא שוב, לא סיפרו לי, אלא מנסיון אישי.

חייתי 8 שנים עם אופנוע נדיר, אהבתי אותו ונהניתי מכל רגע (עד עכשיו חוזרים געגועים מדי פעם).
זה היה רכב שהתאים לי בדיוק ומצאתי את הדרכים לתחזק אותו כראוי.
לא כל אחד בנוי לזה.

אני לא מכיר את הפרונטרה מספיק כדי לעשות עוד השוואות (וגם לא ראיתי כאלו בשטח בכלל ...), אבל אני מציע שבמקום לפתוח בדיון השוואתי נמתין לפותח השרשור.
האופציה עלתה על השולחן, אם זה מעניין אותו אז יש מה להמשיך ולבדוק ואם לא אז חבל על התנצחות מיותרת ...

נדב.

aka
06-05-11, 08:00
תודה רבה לכל העונים.
סליחה על הדליי... קצת בעיה תוך כדי צבא (קבע).
אני עוד אמשיך ללמוד קצת פה בפורום, עד שאני ארגיש שאני סגור על עצמי וכנראה אגדיל קצת את התקציב.
תודה רבה על העצות!

-->