PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדריך: כיצד להחליף נורה ביחידה של המזגן.

זרקו
23-04-11, 20:04
אצלי נשרפו הנורות או סתם בעיית מגע ואין כלל אור ביחידה של המזגן (מנופים, קור , חום וכו,)
חשבתי שצריך לפרק את כל הדש בורד אבל מסתבר כי פתרון פשוט יותר.
מצ"ב מדריך מאתר בחו"ל
http://www.bigjimny.com/images/documents/changing_the_heater_bulb.pdf

מישהו יודע איזו נורה צריך? כדי שאקנה לפני שאפרק.

נועם

ישי.פ
23-04-11, 21:03
אפשר להתאים נורה עם קצה של חוטים בלבד(שני גידים ארוכים שניתן להתאים)
מוציאים את הישנה מהביית שלה בזהירות, ומכניסים את החדשה בעלת החוטים ומכופפים לפי הצורה.
אני אחפש תמונה כדי שיהיה יותר ברור. הכי טוב גש לחשמלאי רכב עם דוגמא. מחיפושי בחנויות החלפים בד"כ לא נמצאו נורות

IdoP
24-04-11, 12:09
בדיוק בשבוע שעבר החלפתי את שלי אחרי הרבה מאוד זמן של התמהמהות עקב זה שחשבתי שזה יהיה קשה מידי.
אני רציתי לפרק את כל החלק העליון של הדש בורד בשביל להעביר שם כבל הטענה של USB לפלאפון.
אני פרקתי את הברגים מאיפה שהמעפרה נמצאת ואת אלו מעל לוח השעונים (יכול להיות שזה לא דרוש, אני הייתי צריך לפרק גם את זה).
צריך לשלוף החוצה את הפלסטיקים ביחידה של המזגן וכל השאר זה קליפסים בהתאם רוח היפנית הרגילה.
אני החלפתי במנורה אחרת שהייתה לי זמינה בבית - אני חושב שהיא T10\T5.
בקיצור, באמת לא דבר מסובך שאם כבר עושים אפשר כבר להסתיר כל מיני כבלים מפריעים.

זרקו
24-04-11, 17:18
כמה שאלות:
פירקת החוצה את הרדיו והשעון?
בלי הברגים של המאפרה?
אחרי שהרכבת חזרה יצא לך ליסוע "לא על כביש" לשמוע אם הכול מקרקש? שזה החשש העיקרי שלי.
הקליפסים המטופשים של סוזוקי יצאו ונכנסו בקלות מבלי להישבר?
איזה שנה הרכב שלך?
תודה

IdoP
24-04-11, 20:00
לא פרקתי את הרדיו והשעון.
הברגים של המאפרה הם העיקריים שמחזיקים את הפאנל הזה ככה שחייבים לפתוח אותם (פיליפסים).
בנוגע לקליפסים, לי יש פחד בקליפסים ואני לא מאמין בהם.. אז חבר שהיה איתי תלש את זה בברוטליות במקומי (שיהיה את מי להאשים :) ) והכל נשאר שלם, תקין וחזר ובצורה תקינה למקום.
הרכב הוא 2001 ידני.

באמת שזה לא סיפור ארוך ואני מצטער שדחיתי אותו כלכך הרבה זמן (חשבתי שהפירוק יהיה ארוך מאוד) עד שבכל מקרה הייתי צריך לפרק חצי מהדש בורד.

בנוגע לרעשים,
יום אחרי זה (ועוד כמה פעמים מאז) טיילתי בהרי ירושלים גם קצת טכני וגם עפר בנסיעה מהירה - שום קרקושים.

זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה.. אם יהיה לי קצת זמן לזה מחר אני אפרק את זה בשביל להגיד לך בדיוק איזו נורה צריך.

idor
24-04-11, 20:46
הפירוק של הדשבורד זה ממש שטויות

שים לב כי ניתן לקנות נורות בהספק נמוך וגבוה - זה יתן בהתאמה אור חזק/חלש
על הנורית יש גומיה ירוקה - תנסה לקלף בזהירות כמו גרב שמגלגלים לבייגלה בלי לקרוע - תכין מראש ניר צלופן ירוק + סלוטייפ כתחליף במידה והגומי התייבש ונקרע כי האור לבן של הנורה מבאס

זרקו
24-04-11, 22:30
תודה

IdoP
25-04-11, 13:01
אני הורדתי אותו לגמרי (ושמתי בצד כמובן). בלי הכיסוי הירוק יש אור הרבה יותר חזק שנראה לי פשוט יותר טוב בעיין.

אגב,
אני לא חושב שצלופן זה רעיון טוב אם אתה שם את אותה סוג נורה - אני מנחש שהגומי הזה עמיד יותר בחום מצלופן רגיל.

זרקו
25-04-11, 21:14
לא הבנתי למה רלוונטי הירוק.
חוץ מהכפתור של המזגן וההפשרת אדים- יש עוד נורות שצריכות להיות ירוקות?

idor
25-04-11, 21:29
צלופן עובד מנסיון של כמה רכבים

בניגוד לכיסוי גומי הוא לא בא במגע ישיר עם הנורה - בונים מסך במרחק ס"מ מהנורה

זרקו - הכוונה כאן היא לתאורת רקע של כל מערכת המנופים תבדוק אם היא מוארת בזמן שהאורות דולקים
אם לא אז זאת נורה שנמצאת במרכז של הקונסולה בתוך מבנה דמוי משפך מאורך

זרקו
26-04-11, 19:07
שלום,
אז ככה, ראשית תודה לעידו על המידע.
היום הגעתי הביתה והאינטרנט לא עבד- אז ירדתי לאוטו לפרק....
עבודה של 5-7 דקות וגם זה כי היה בורג אחד שפיספסתי.
לטובת חיפושים עתידיים-
צילמתי מספר תמונות ואוסיף גם כמה תובנות.
1. אין מה לשלם לחשמלאי 100 ש"ח על הפירוק.
2. אכן הציפוי הירוק מלחיש משמעותית את האור.
3.באופן מפתיע לטובה הפינים פלסטיקים של סוזוקי לא רעים.
4. יש בורג די נסתר "בלמעלה של המסגרת" (מצ"ב תמונה-ראשונה מימין).
5.לא צריך לפרק את הברגים שנמצאים במתכת שמאחורי המאפרה.
6. צילמתי את הנורה- אבל שכחתי לראות מה היה כתוב עליה.
7.הבית נורה צולם כשהוא בחוץ- חפשו אותו בפנים בצד ימין למעלה מאחורה קופסה שחורה- צריך לסובב ולמשוך אותו החוצה.
בהצלחה,
נועם

-->