PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך חחות דעת על ריינג' רובר 98

ערן_א
24-04-11, 10:44
שלום
אבקש חוות דעת על ריינג' 98 בנזין.
הרכב יעשה כ 4 ק,מ ביום ועוד 4 טיולים בשנה +- (טיולי משפחות קל++ עד בינוני )
כל פיסת אינפורמציה תתקבל בברכה
ערן
052-6727391

shmil
24-04-11, 12:05
המדובר ברכב מורכב ומסובך, הן מיכאנית והן אלקטרונית.
במידה ואתה לא מכונאי חובב ואלקטרונאי, עם נכונות לעשות הכל בעצמך - אל תגע.
במידה שהרכב לא נמצא אצל הבעלים הנוכחי יותר מ-5 שנים - לא הייתי נוגע.
במידה ואין הסטוריית טיפולים - לא תגע.
להזכירך - ברכב של מליון שקלים כשהוא חדש, גם כשהוא עולה 50 אלף ש"ח, עדיין חלקי החילוף מתומחרים לפי השווי המקורי.

klam
24-04-11, 16:47
1+. מפלצת מוצצת. רכב מדהים, נוח, עם עבירות מעולה. אחזקה מטורפת.

ערן_א
24-04-11, 17:26
הרכב אצל הבחור מעל 4 שנים טסט לשנה ,זה הדגם המפואר.
הוחלפו בולמים מהאויר לרגילים.
איזה דגשים מומלץ לבדוק בבדיקה ראשונית?
מה זה הדבל גיר?
מישהו יכול לשלוח לי קצת לינקים על הרכב
מדובר במנוע 4.6
תודה ערן

gali
24-04-11, 18:08
אם אתה קונה ריינג' אתה קונה בין היתר בגלל הנוחות - החלפת הכריות לבולמים מורידים מהנוחות ומעידים על קמצנות מסויימת; ריינג' מהשנים האלו עולה הרבה כסף להחזיק.
לא אומר שחסכו על הריינג' הנ"ל, אבל דע לך לאן אתה נכנס. לדעתי 95-98 זה הבציר היותר גרוע של הרכב הזה.
מנוע סבבה בהחלט אבל צפה פגיעה בכל מערכת של הרכב ---> דע לאן אתה נכנס.
שאלת המאה היא האם אתה נעול על ריינג' בשנתונים האלו או שפשוט "נפלת" על הזדמנות?

ערן_א
24-04-11, 23:20
האופציה השניה שלי היא שירוקי (לא מעניין אותי משהו אחר )
בחיפושים שלי נפלתי על הרכב הנ"ל ונדלקתי.
בגלל שהרכב לא הולך לעשות הרבה ק"מ ,אני פחות מודאג מתחזוקה ויש לי ידיים טובות והבנה.

asafk
25-04-11, 00:01
נקודת התורפה העיקרית האמיתית בריינג' הזה הוא ה"בודי קומפיוטר" - המחשב ששולט בכל רשת הבקרים של הרכב.
חוץ מזה המכניקה הבסיסית שלו מצויינת (די זהה לדיסקברי דור שני), אתה נכנס עם עיניים פקוחות - ומבין שמדובר ברכב בעייתי, אבל כזה שרוב הבעיות שלו כבר ידועות ויודעים איך לטפל בהן. הרבה מהאלקטרוניקה אפשר לבטל, אבל לא הכל, ונקודת התורפה שכתבתי עליה בהתחלה - זה גם חלק מאוד יקר.

בגדול כחדש היה מדובר בנפילה.
כמשומש זול - אפשר לחיות איתו, אם מתכוננים היטב ומתכוונים ללמוד ולתחזק לבד, כולל לבטל כל מיני מערכות.
לא הבחירה הראשונה שלי, אבל זה לנדרובר, מה שאומר שדי בקלות הוא הופך לרכב טיולים מפנק ומוצלח.

אסף.

gali
25-04-11, 01:38
אסף, לא מעט מהאלקטרוניקה לא ניתן לבטל או שתכניס אותך ל Safe Mode, כדוגמת הגיר היותר מידי חכם ושאר פידבקים שהמחשב מקבל מחיישני קצה בסביבת המנוע והגלגלים.
אם האופציה השנייה היא שירוקי אני לא הייתי מתלבט לרגע ובוחר בשירוקי כאופציה שפויה, סקסית וכזו שניתן לגדול איתה ללא מעצורים עם אופציות לשיפורים לפי הרצון והכיס.

disckobi
27-04-11, 23:27
תמצא רכב שמור ומטופל (כן יש כאלו) ואתה תהנה בכיף.
רכב סוף הדרך,
נוח
עביר
יפה (לדעתי)
חזק מאוד
נוח כבר אמרנו.......... הרכב הכי נוח שיש.
טיפולים בזמן כמו שתוב בספר, ולא יהיו לך צרות.

נ.ב, מחשב בודי נקנה לא מזמן באיבי תמורת 110 פאונד.

ניר ל
28-04-11, 11:26
אם זה מה שעושה לך טוב - תקנה כזה !

כל הנ"ל נכון ואתה צריך לבדוק שאתה לא קונה רכב תקול, שים לב שרוב הכלים האלו עברו המון ידיים ביחס לגילם, לעומת ריינג'ים ישנים יותר שמוחזקים עדיין ע"י היד השניה או השלישית שלהם בד"כ, אל תוותר על בדיקה בסורק יעודי לרכב. אני מכיר אנשים שמחזיקים כזה רכב כבר מס' שנים וחיים כדי לספר על זה.

דרור ברלי
28-04-11, 15:28
אני סבור שצריך להיזהר כשממליצים למישהו שאינו בעניינים ולא יודע למה הוא נכנס, על דגם שנחשב ל"לימון" אמיתי, מאוד חמוץ-מריר, גם בקרב אוהדי מותג לנדרובר.

gali
28-04-11, 16:04
אני סבור שצריך להיזהר כשממליצים למישהו שאינו בעניינים ולא יודע למה הוא נכנס, על דגם שנחשב ל"לימון" אמיתי, מאוד חמוץ-מריר, גם בקרב אוהדי מותג לנדרובר.

1++

-->