PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחזיר שמן ומיסב לדנה 44

דן סופה
16-05-03, 00:04
יש לי נזילת שמן בסרן האחורי(דנה 44), מחלחלת למעצור,מבקש לדעת את המידה והסוג כדי לרכוש אצל דן סלע במפרץ(או במידה ויש מקום טוב יותר לרכישה) כמו כן טיפ לפרוק והרכבה יעיל וטוב.
תודה דן.

חנן-ג'יפולוג
16-05-03, 00:40
אתה צריך גם טבעת מאבטחת מיוחדת למיסב, במידה ואתה הורס את הטבעת במהלך הפירוק, זה במקרה שאתה לא משתמש במכבש לחליצה.
ואתה צריך שני מחזירי שמן, לא אחד. אחד מחזיר שמן ואחד מחזיר גריז.
זה בא גם בתור קיט ספייסר מק"ט 3230115K .
על החלק החיצוני של המיסב רשום
Timken U360L
אם הצלחתי לקרוא נכון, ועל החלק הפנימי של המיסב
U399

חנן-ג'יפולוג
16-05-03, 00:45
בזמנו כתבתי כתבה על החלפה בתנאים ביתיים של המיסבים האלה, אבל איכשהו במהלך המעבר לאתר בצורתו החדשה, היא נעלמה. אולי נמרוד יצליח בכל זאת למצוא אותה.

בגדול מדובר על ניסור עם משור דיסק של הטבעת המאבטחת ושל המיסב, כמעט עד שאתה מגיע אל הציריה, אבל דיר-באלאק! לא לפגוע בציריה עצמה.
את החריץ אתה מבצע ב45 מעלות ולא ממש בניצב למיסב והטבעת וזה כדי שיהיה קל יותר להוציא את החלקים עם איזמל ופטיש.
לאחר שחרצת את הדיסק והטבעת כמעט עד הסוף, שישאר להם משהו כמו מ"מ אחד של בשר, (אני נוהג לבדוק את העובי שנשאר בצורה תכופה עם קליבר כדי לוודא שלא אפספס ואגיע אל הציריה עצמה) , אתה נותן מכה עם פטיש ואזמל על החריץ כדי לשבור אותם.
לאחר שהם נשברו אתה פשוט דופק עם הפטיש והאיזמל על החריץ עד שהם נשלפים מהציריה.
להחזיר, אתה לוקח צינור יותר ארוך מהציריה עם קוטר פנימי מעט יותר עבה מקוטר הציריה ודופק עם פטיש חמישה ק"ג את החלקים החדשים חזרה למקום., מדובר בתהליך אלים מאוד, אז לא להבהל מהכוח שצריך להפעיל.

לפף על משטח ההחלקה של מחזיר השמן על הציריה הרבה איזולירבנד כדי להגן עליו בזמן העבודה. זה חשוב מאוד, אחרת אתה בונה את הנזילה החדשה.

כשאתה דופק על הציריה עם הצינור כדי להכניס את החלקים למקום, שים פטיש ק"ג 1 בין הציריה למדרכה כדי להגביה מעט את הציריה שהגוז'ונים לא ידפקו.

שים לב טוב טוב טוב לפני כל חלק שאתה מרכיב כי אם תרכיב משהו הפוך או שכחת לשים את מחזיר הגריז לפני המיסב ואת המיסב לפני טבעת ההחלקה תצטרך להתחיל הכול מחדש ולהרוס סט לא זול. בסביבות ה240 ש"ח.

רפי
16-05-03, 08:16
בסרן דנה 44 של סופה, אין שני מחזירי שמן (בניגוד לדנה 44, שיש בסיקס).
יש אחד בלבד והוא זה, שמולבש על הצירייה, לפני המיסב.

דן, יש לי את הכתבה שחנן הזכיר (זו, שהוא כתב) מודפסת. מומלצת מאוד. אם תרצה אשמח לשלוח לך.

דן סופה
16-05-03, 15:55
לחנן ורפי!
תודה על העזרה,אני מבין שאצטרך לרכוש סט, אצל ינוביץ או דומיו,במחיר לא אטרקטיבי היות ואצל דן סלע יבואן של מיסבים ומחזירי שמן נתן להשיג זול יותר אבל חייבים להביא דוגמה,ומחכה לי עבודה לא קלה.
תודה דן.

דן סופה
17-05-03, 16:25
ושוב תודה!
אכן קיים מחזיר שמן אחד,העבודה בוצע אני מקוה שלא תחזור.
דן

-->