PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות קשות בנעילת no slip - דרושה עזרה מבעלי נעילה מסוג זה.

barak4*4
05-12-04, 09:46
שלום רב!
לפני כשבועיים הותקנו 2 נעילות בסופה. קידמית lock right ואחורית no slip.
רק בסוף השבוע הזה הזדמן לי לצאת עם הרכב.
2 הנעילות עובדות ונבדקו במספר מצבים, משתלבות היטב ולא מרגישים אותן כלל. גם בפניות על אספלט, הכל מתפקד תקין.
אבל, וכאן מגיע אבל עגום למדי :cry: , כאשר הנעילה משתחררת (כך זה מרגיש), זה לא קורה בתיקתוק או ב"ריצ'וט", זה קורה בבום חזק מאוד שמזעזע את כל הרכב. ההרגשה היא כאילו משהו מכה על הסרן האחורי עם פטיש 5 ק"ג :( . הרעש חזק מאוד ומרגישים זעזוע בכל הרכב.
ההרגשה היא כאילו הנעילה משתחררת תחת עומס עצום.
כאשר הנעילה בעומס (למשל מעלה עם הצלבות רציניות), אין שום רעש והכל עובד מצוין. הבעיה היא ביציאה / כניסה לפניות (לא במהלך הפניה עצמה), אז מופיעים הזעזועים.
יתרה מכן, אם אני נוסע בשביל כורכר לא חלק, אבל מישורי, ללא שום מאמץ (נניח בהילוך ראשון, בלי שום גז במצב 4*2) הרכב מתגלגל לו בניחותא, אבל לא עוברות 5 שניות בלי איזה תיקתוק חזק מהנעילה.
הסרן האחורי הוא דנה 44.
המכונאי שהרכיב את הנעילה טוען כי החופשים הם כפי שנדרש בחוברת ההתקנה של הנעילה.
מידע כללי שאני לא יודע אם הוא רלוונטי: מיסב גלגל אחד חדש לגמרי ומיסב שני במצב של "בלאי סביר" עם מעט מאוד חופש (אני לא מאמין כי זה הגורם לבעיה).
אני זקוק ל:
יעוץ מכל מי שחושב שהוא יכול לעזור.
יעוץ בעיקר ממי שיש לו no slip מאחור.
אם למישהו יש נעילה שכזו מאחור, שיעשה סיבוב על הרכב שלי ויחווה את דעתו.
כרגע אני די מיואש :cry: וממש אין לי חשק להתחיל לשפוך כספים בשיטת ה"בוא נבדוק את זה ואם זה לא זה, אז נעשה משהו אחר"
כל סיוע יתקבל בברכה.
תודה ברק.

יובל48
05-12-04, 11:18
לפני כחודשיים התקנתי NO SLIP בדנה 60
ומאז ועד היום לא שמעתי ממנה רעשים או בומים
כפי שאתה מתאר.הנעילה מתפקדת כמו שצריך
אני חש בקיומה בהתנהגות הרכב, יש תיקתוקים
חלשים אבל לא כמו שאתה מתאר.
אין לי מושג מה הבעייה אצלך,אך עצתי לך
לא להמשיך כך אלא לפרק ולבדוק מה קורה.
יובל

שאולי
05-12-04, 13:39
שלום
אני רוצה לחזק את דברי קודמי , יש לי ולכמה מחברי את אותה נעילה מאחור , גם דנה 44 ומעולם לא שמעתי על בעיה כזו
כקודמי ,מה שהייתי מציע לך זה לעצור כאן ולהתיעץ עם מומחים , אישית הייתי ממליץ לך לדבר עם אבי שופינסקי וסביר להניח שהוא ידע לפתור לך את הבעיה0505281771
רק בריאות
שאולי

אייל
05-12-04, 15:06
לנעילות יש תופעות לוואי לא ברורות ובעיקר כשהן חדשות (על האוטו ואצךינו בראש) כל תופעה נראית לא סבירה לחלוטין.
הדבר הנכון (לדעתי הבלתי מקצועית בעליל), לפני שאתה רץ להתייעץ עם "מומחים" בעלי אינטרס כלכלי, תנסה לנהוג עם אוטו עם נעילה זהה לשלך ותן למישהו בעל ניסיון בנהיגה כזאת (ללא אינטרס כלכלי כל שהוא) להבין האם זה נורמלי או חורג מהנורמלי...

לצורך הנושא אולי כדאי שתתחיל ברמז מהיכן אתה בארץ.

נדב
05-12-04, 15:17
גם לי יש את הנעילה כבר מעל שנה ב דנה 60 אחורי בסופה
פעם ב.... יש איזה מכה חזקה כמו שאתה מתאר זה קורה לי בדרך כלל בסיבוב חד במהירות מאוד איטית ( כמו פניית פרסה) או בפניה חזקה ברוורס.
הרעש הוא תקין (מבהיל אבל תקין)
תוכל לדעת עם הנעילה הותקנה כהלכה עם הרכב לא מושך לאחד הצדדים בזמן האצה.

asafk
05-12-04, 16:16
בדיקת נעילת נו-סליפ:
1. הרם את הרכב על שני בוקים.
2. רוקן שמן, ופתח את מכסה הדיפרנציאל. בעזרת המדיד שסופק עם הנעילה, בדוק את הרווח בין שני החלקים
3. שלב הילוך, תן למישהו להחזיק חזק גלגל אחד, ונסה לסובב את הגלגל השני קדימה. אתה לא אמור להצליח. עכשיו נסה לסובב אותו אחורה- אתה אמור להצליח רק אם תסובב אותו במכה אחורה (טיפה קדימה, על החופש של הנעילה, ואז מכה אחורה). במצב זה תראה את החלקים של הנעילה זזים והנעילה נפתחת.
4. חזור על הבדיקה לצד שני.
5. ספר לנו מה ראית.

כמובן, שים לב שכל הקפיצים- הגדולים והקטנים- נמצאים במקום, ובאופן כללי שכל החלקים במקום.

אסף.

barak4*4
05-12-04, 18:33
אם מישהו מוכן לבוא ולעשות סיבוב ברכב, אני מתגורר בכפר הנגיד, זה מושב ליד יבנה / נס-ציונה למי שלא מכיר.

אסף, לדברי המכונאי, המרווח הוא בדיוק על פי המדיד שסופק עם הנעילה (לא נכחתי בהתקנה, אבל אני מאמין לבחור). את הבדיקה שאתה מתאר עשינו מיד בגמר ההתקנה והכל עבד כמו שצריך (רק שלא ראיתי את הפעולה משום שבית הדיפ' כבר היה סגור). בנעילה הקדמית שהותקנה עלידי אותו מכונאי באותו זמן, אין שום בעיה.

נדב, הרכב לא מושך לשום צד בעת האצה.

אייל, אני בטוח שזה מצב מאוד לא סביר ולא נורמאלי, כתובת פירסמתי אם מישהו מוכן לבוא ולראות.

שאולי, אותו מר שופינסקי, היכן הוא נמצא?

יובל, בדיוק בגלל מה שכתבת אני פה מטריד את כולם.

תודה לכולכם על ההענות, מקווה לשמוע עוד רעיונות.

שאולי
05-12-04, 21:09
שוב שלום
התופעה שאתה מתאר אינה סבירה , ויכולה להיות מכל מיני סיבות ,מהתקנה לא מדויקת ועד קייס עם עיוות , אני דווקא כן מציע לך לפנות למומחים , כי הנזק שיכול להיגרם לך עלול להיות יקר "מהכבוד" אני המלצתי על שופינסקי שמסתובב באיזור המרכז , אין לו מוסך או משהו כזה , אבל האיש הוא מומחה אמיתי , רבים מכירים אותו גם פה .
אני מכיר לפחות עשרה שהוא התקין להם { אני אגב התקנתי לעצמי } ולא שמעתי על בעיה אחת.
למען לא יהיו אי הבנות , אני רוצה לציין שאין לי שום אינטרס , אני לא חבר ,או בקשר עיסקי כזה או אחר עם האיש, מלבד העובדה שרכשתי ממנו את הנעילה שלי ועוד כמה דברים. אני רק המלצתי , אליו הייתי אני פונה בעת "צרה" , מין הסתם ישנם עוד מומחים ואם יש לך המלצה אחרת תעשה את ההחלטה שלך
בהצלחה,ורק בריאות
שאולי

שחר-סופה
05-12-04, 21:31
ברק , כמה דברים :
1) זה לא אמור לתת בומים כמו שאתה מתאר ...בטח שלא בנסיעה ישרה
עם גז קבוע .
2) לכן , יש בעיה עם הנעילה שצריך לפתור.
3) בהחלט יכול להיות שאינך רגיל ולא פיתחת / סיגלת לך הרגלי נהיגה
שונים כשאתה נעול כפול 2 אוטומטיות ולכן... בהחלט יכול שאין כל
בעיה .(תתרגל לעבוד " נכון " עם הקלא'ץ / גז) ומכאן ...אני ממליץ
לך לקבל את דבריו של אייל שלפני שאתה הולך לפרק / לבדוק ולהתחרבש...
תן למישהו בעל ניסיון לעשות סיבוב ובדיקה .
4) נשמע מדבריך , (וזאת הערכה גסה שלי) שאולי הבדיקה לא בוצעה באופן
מדוייק וחסר איזה שימס שיעשה את ההבדל .

שחר.

eliv1
05-12-04, 23:25
ברק,

אני גר קרוב אליך, במושב בניה,
אם תרצה שאני אבדוק האם הרעש סביר, אין לי בעיה.

תרים טלפון...
0546688864.

asafk
05-12-04, 23:47
לדברי המכונאי, המרווח הוא בדיוק על פי המדיד שסופק עם הנעילה (לא נכחתי בהתקנה, אבל אני מאמין לבחור). את הבדיקה שאתה מתאר עשינו מיד בגמר ההתקנה והכל עבד כמו שצריך (רק שלא ראיתי את הפעולה משום שבית הדיפ' כבר היה סגור). .

גם אני מאמין לו.
עכשיו, קח את עצמך ואת המדיד, ותבדוק שוב. סובב את הכל ב180 מעלות ותבדוק שוב. מקסימום הלכו כמה ליטרים שמן וחצי שעה עבודה.
אף פעם לא נורא לבדוק שוב.

אסף.

haimmiri
06-12-04, 08:41
ברק

הקייס הוא דיי חדש וכך גם הנעילה, אני הייתי הולך על הדבר הכי פשוט שבעולם מרים את האותו על בוקים, ובודק מרחק של הקורונה מהפיניון ( שיטת הגריז הטובה ) דבר שני שזה יותר עבודה לבדוק את המייסבים של הקייס.

אלי

שהתקנו אצלך את הנעילה היה מרחק גדול מאוד בין הקורונה לפניון. עכשיו שאני חושב על זה נראה לי שצריך להחליף את המיסב החרוט שיש לך בקייס במיסב חדש ואז בעיית הרעש תפחת.

skhaikin
06-12-04, 13:38
שלום ברק,
אני התקנתי השבוע אותו סט כמו שלך (לוקרייט קדימה, נו-סליפ אחורה), ההבדל הוא שלי יש דנה 60.
1) בשטח האוטו השתנה לגמרי, זה פשוט כיף לא נורמלי.
2) בכביש, אף פעם אין תקתוקים (לא כאלה שאני מסוגל לשמוע לפחות). אני כן שומע לפעמים (בפנית פרסה או בסיבוב מהיר במעגל תנועה) מין רעש המום מאזור הדיפרנציאל האחורי, ואוטו כביכול מקבל דחיפה רגעית קדימה, והכל נרגע. כנראה שזה גם מה שאתה מרגיש, אולי בצורה חזקה יותר ?
3) באופן כללי, בכביש הרכב נוסע חלק וטוב, אני לא יכול לאמר שמרגישים הבדל דרמתי ממה שהיה קודם (כנראה קשה לגרום לסופה לשנות את ההתנהגות שלה - ממילא זה חרא :lol: )
כמובן שאם משלבים 4X4 במשטח עם אחיזה טובה, יכולת היגוי כמעט נעלמת, אבל למיטב הבנתי זו רק הוכחה שהנעילות מותקנות כמו שצריך.

את ההתקנה לא ביצעתי בסוף לבד (החבר'ה כאן יסלחו לי) - העדפתי לשלם כמה ששילמתי ולחסוך זמן ועצבים של אישתי.

בכל מקרה, תודה לכל מי שייעץ לי כאן (אסף, שחר, נמרוד, ברק - והרשימה עוד ארוכה). במילה אחת, צדקתם: צמיגי 100% שטח + נעילות קדימה ואחורה - זה דבר מ-ע-ו-ל-ה וכל מי שטוען שזה משפיע במיוחד על נסיעת כביש של סופה מדבר שטויות.

barak4*4
06-12-04, 15:08
) בהחלט יכול להיות שאינך רגיל ולא פיתחת / סיגלת לך הרגלי נהיגה
בעיה .(תתרגל לעבוד " נכון " עם הקלא'ץ / גז)
האמן לי שחר כי הבנתי את עיקרון הנעילה ואופן הנהיגה עימה. אני חוזר ומדגיש, אלו לא מכות עדינות או תיקתוקים, אלו מכות חזקות מאוד.
בפניות פרסה ובסיבובים הכל תקין ושקט (גם במהלך הפניה), הבעיה היא בתחילת הפניה ובסיומה, כאשר בנקודה זו מתקבלת המכה, כאילו הנעילה משתלבת / מתנתקת תחת עומס רב.

סרגי אמר:

) בכביש, אף פעם אין תקתוקים (לא כאלה שאני מסוגל לשמוע לפחות). אני כן שומע לפעמים (בפנית פרסה או בסיבוב מהיר במעגל תנועה) מין רעש המום מאזור הדיפרנציאל האחורי, ואוטו כביכול מקבל דחיפה רגעית קדימה, והכל נרגע. כנראה שזה גם מה שאתה מרגיש, אולי בצורה חזקה יותר ?

לזה ציפיתי מראש, זה ממש לא המצב בפועל.

עכשיו, קח את עצמך ואת המדיד, ותבדוק שוב. סובב את הכל ב180 מעלות ותבדוק שוב. מקסימום הלכו כמה ליטרים שמן וחצי שעה עבודה.

אסף, אני בהחלט מעריך את עצתך, אבל גם אם אעשה את זה והרווח יהיה תקין / לא תקין, לא אדע מה לעשות הלאה. אני יודע שזה נוגד את רוח האתר, אבל אני לא מספיק מבין בזה (וכנראה שגם המכונאי שלי :( ...). אני מנסה להבין מה הבעיה בכדי שאוכל להסביר לו (למכונאי) או למישהו אחר שיטפל בבעיה (וכל זאת תוך נסיון להוציא כמה שפחות כסף).

את ההתקנה לא ביצעתי בסוף לבד (החבר'ה כאן יסלחו לי) - העדפתי לשלם כמה ששילמתי ולחסוך זמן ועצבים של אישתי.

אני בדיוק כמו סרגי :oops: ... במיוחד בשל העדר מספיק ידע (בכל זאת ביולוג ולא מכונאי :oops: ), בנוסף לא רציתי להתלמד על הסרן שלי ולגרום לנזק (מסתבר שהמכונאי עשה זאת במקומי :wink: )
הערב אלי יבוא ויעשה סיבוב גם הוא בכדי לחוות דעה, נראה לאן זה מתקדם.
כרגיל, תודה לכולם.

שחר-סופה
06-12-04, 21:38
barak4*4 כתב : "
אני מנסה להבין מה הבעיה בכדי שאוכל להסביר לו (למכונאי) או למישהו אחר שיטפל בבעיה (וכל זאת תוך נסיון להוציא כמה שפחות כסף)."

גם אנחנו מנסים להבין או לייעץ מניסיון מן הסתם ...רק מה ...קשה מאד להבין
דרך האינטרנט איפה הבעיה בדיוק ללא בדיקה פיזית ...מה לעשות ?

עכשיו , כתבתי לך מספר דברים וחבל שאתה מצטט רק דבר אחד מהם . לכן ,
אני אדגיש בשבילך בשנית ע"מ שתתן דעתך ותקבל כיוון מסויים .

שחר-סופה כתב : "

ברק , כמה דברים :
1) זה לא אמור לתת בומים כמו שאתה מתאר ...בטח שלא בנסיעה ישרה
עם גז קבוע .
2) לכן , יש בעיה עם הנעילה שצריך לפתור.
3) בהחלט יכול להיות שאינך רגיל ולא פיתחת / סיגלת לך הרגלי נהיגה
בעיה .(תתרגל לעבוד " נכון " עם הקלא'ץ / גז) ומכאן ...אני ממליץ
לך לקבל את דבריו של אייל שלפני שאתה הולך לפרק / לבדוק ולהתחרבש...
תן למישהו בעל ניסיון לעשות סיבוב ובדיקה .
4) נשמע מדבריך , (וזאת הערכה גסה שלי) שאולי הבדיקה לא בוצעה באופן
מדוייק וחסר איזה שימס שיעשה את ההבדל .

שחר.

skhaikin
12-12-04, 19:49
הי ברק,

... רציתי לדעת איך נגמר הסיפור ? משהו שאני או חבר'ה הפורום יכולים ללמוד ממנו ? הסיפור נגמר בכלל ?

תעדכן בבקשה.

-סרגיי.

barak4*4
13-12-04, 14:41
נגמר בזה שהרכב כבר עומד שבועיים :cry: ....
לא היית לי שניה לגעת ברכב, למזלי כרגע יש לי רכב אחר זמני (באופן רגיל הסופה היא רכב יום יום).
אני מקווה שזה יהיה השבוע.
כל הסיפור מסריח, זה ארוך, ארחיב בהמשך.

ניר ל
26-12-04, 11:05
ישנם מספר גורמים שצריך לבדוק -
NO-SLIP מותקנת ללא השימסים בצדדים - תוודא שהוציאו אותם בזמן ההתקנה.
עשוייה להיות טעות בהרכבת המסנכרנים בנעילה
המדיד הוא צר יותר בקצה אחד, צריך לבדוק שהקצה הצר עובר והקצה העבה לא עובר.
אם הסרן עקום לא יעזור לך שום דבר.

-->