PDA

צפייה בגרסה מלאה : חסר אויר

ש01
26-04-11, 13:11
בנסיעה בכביש, בהילוך 5 בעליה מתונה לסופי "חסר אויר" וחייבים להוריד הילוך לפעמים אפילו ל-3.
סופי נועלת צמיגי 31, פרט לכך הכל סטנדרטי.
האם המצב רגיל? נובע ממומנט נמוך?

omri_t
26-04-11, 15:20
אם אני מבין נכון את כוונתך, גם אצלי זה ככה, וזו התחושה בכל סופה על 31 בה יצא לי לנהוג.

על הגלגלים המקוריים, או עם ייחסי העברה- העסק נהייה יותר נעים.

כנראה שזה המחיר שמשלמים על עליה במידת הצמיג.

ש01
26-04-11, 15:52
תודה,

דרור ברלי
26-04-11, 17:34
עניין שבשיגרה.
על צמיגי 29 המקוריים הבעיה לא קיימת. רובנו על 31, ולכן נתקלים בזה מדי פעם.

למשל העליה מכביש 1 לכביש 443 (לכיוון מודיעין) או מצומת גורל לכביש עוקף באר שבע במהירות חוקית (90-100). אלה עליות מתונות אבל ארוכות. על צמיגי 31 ויחס העברה מקורי (3.54) הסופה שלי למשל, גם בעומס, לוקחת בחמישי בלי בעיה, אבל אם רוצים לעקוף, מוטב להוריד לרביעי. רוצים לעקוף מהר ובאטרף - תורידו לשלישי. אל תתרגשו מהרעש - זה לא כזה אסון גדול, אם לוקחים בחשבון שגם במהירויות כאלה בהילוך שלישי הסל"ד עדיין סביר מאוד ( סביר מאוד = פחות מהסל"ד בהילוך חמישי ברוב הפרייבטים, ואם תרצו, שלישי בסופה מושך חזק ומהרררר ל-140-150).

הפיתרון למי שמתעצל להוריד הילוכים - יחסי העברה 4.10. ככה מרוויחים גם יחס זחילה כללי טוב יותר.
אבל משלמים על זה בסל"ד מעט גבוה יותר בכל מצב נתון (עם כל מה שמשתמע - קצת יותר רעש, צריכת דלק וכו')

kobiarava
26-04-11, 21:35
דרור, למה לקפוץ ל-4.10 (20%) ולא ל-3.73 (10%)? 4.10 יסרבל את הג'יפ, כל עוד לא עולים ל-33", אבל נראה לי ש-3.73 הוא תיקון ליחס ההעברה הסופי המקורי אחרי עליה מ-29" ל-31".

קובי

דרור ברלי
27-04-11, 01:26
זה נכון.
בארץ לא חושבים על זה כל כך וחבל.
3.73 זה יחס ההעברה האידיאלי עבור צמיג 31 בסופה.
העניין הוא שבשביל 10% אף אחד לא מוכן לטרוח ולהוציא סכום לא קטן. הסופה נוסעת טוב גם ככה, אז מורידים הילוך פעם ב... וזהו.
4.10:1 כבר נותן לך את האופציה לעלות לצמיג 33 בעתיד. לא שבזה זה נגמר, כי צמיג 33 כבר שובר לך את כל האוטו מסביב ומצריך עוד כמה וכמה שינויים חשובים, אבל מילא...

הדסופה
27-04-11, 11:44
על צמיג 33 ו- 4.10, ואפילו עם מנוע 4700 (למרות שאין לי מושג בפועל כמה סוסים יש שם) יכול להעיד שהמצב זהה.

דרור ברלי
27-04-11, 14:04
על צמיג 33 ו- 4.10, ואפילו עם מנוע 4700 (למרות שאין לי מושג בפועל כמה סוסים יש שם) יכול להעיד שהמצב זהה.

אכן, נתקלתי בזה לפחות פעם אחת כאשר סופה על 33 ו-4.10 לא סחבה טוב ובקלילות האופיינית כמו סופה דומה על 31 ויחס העברה מקורי 3.54. התחושה שאני קיבלתי מהסט-אפ של 33 על 4.10 היתה של סרבול וכבדות. לא רוצה לתאר לכם איך התחושה עם 33 על יחס מקורי 3.54... נדמה שרוב 180 הסוסים פשוט ישנים בעמידה.
כנראה שהמאסה המוגזמת של צמיגי 33 על ג'אנט 10 כבד, קיזזה את יחס ההעברה הקצר יותר. ואולי המנוע של הסופה ההיא לא היה במיטבו?... לא יודע. מוזר. עוד מוזר לי שאתה טוען שהמנוע המוגדל לא פותר את זה... על מנועים מוגדלים אין לי דעה מוצקה כי לא התנסיתי הרבה - זה שכן התנסיתי בו (על סופה עם 33 ויחס העברה 3.73) היה ברוטאלי וחזק באופן שאני הייתי מתאר כמרשים ומפחיד בו זמנית... מצד שני בהרבה מקרים המנועים המוגדלים לא מאריכים ימים יותר מדי ומתעייפים די מהר, ואז אולי גם הסוסים והקג"מים בורחים מהאורווה...

בואו ונאמר שכל עוד נשארים על כביש, מהנדסי היצרן כנראה יודעים כמה דברים, והרכב בתצורתו המקורית מתפקד בצורה אופטימלית.
אנחנו "משפרים" ומשנים כל מיני דברים כדי למקסם תכונה אחת (עבירות, יכולות בשטח), וזה תמיד בא על חשבון תכונות אחרות.

הדסופה
27-04-11, 14:40
הסט-אפ 33 הנוכחי אכן מרגיש יותר מסורבל מהסופה הקודמת שלי, שנעלה 31. הרכב פחות פרייבט ויותר טנק...אבל זה טבעי
ההרגשה שלי שהבור בין הילוך חמישי לרביעי הוא גדול יחסית. אין מצב שבעלייה כזו כמו שמתואר אני אצטרך להוריד לשלישי, הרביעי כבר מעיף את האוטו,
אבל כניסה לעלייה כזו במהירות 100 קמ"ש בהילוך חמישי (אני לא נוהג מהר יותר) , כאשר בסט-אפ הזה הסל"ד נמוך יותר מהמנוע המקורי ובמקום 1800 סל"ד הוא עומד על 1600 ומאבד מומנט באופן הדרגתי. איפשהו בין 80-90 קמ"ש יש צורך להעביר לרביעי.

דרור ברלי
27-04-11, 15:06
"בור" בין רביעי לחמישי אכן קיים גם עם מנוע סטנדרטי וצמיגי 31 על יחס העברה 3.54 מקורי. למרות שבפועל ההבדל ביחסי ההעברה של ההילוכים 4-5 לא כזה עצום. זה כנראה "בור מומנט" במנוע ולא בעיה של הגיר.
אבל איך זה קורה שב-100 קמ"ש אתה על 1,600 סל"ד ולא על 1,800? עם יחסי העברה 4.10 וצמיג 33, אתה עדיין אמור להיות ביחס כללי טיפה קצר יותר מאשר עם צמיג 31 על 3.54

מוני אורבך
27-04-11, 15:09
אתם צריכים לזכור שמנוע של סופה מתוכנן לעבוד בטורים גבוהים.
1600 סלד הוא נמוך מדי למנוע ולא מאפשר לו לפתח מומנט.
גם 1800 הוא גבולי אבל אפשרי
וזו הסיבה ל"עיפות" ולא משקל הגלגלים או הרוחב שלהם (שגם תורמים אבל הרבה פחות*
השילוב של המנוע הגיר הסרנים וגודל הצמיג מתוכננים כך שיביאו את הרכב לאופטימום מסוים
זו הסיבה שהיחסים של גיר סופה שונים בקצת מגיר של CJ. שני המנועים יש להם עקומת מומנט שונה.
תעשו את החשבון ותראו ש 4:10 ו 33 אינו מביא את המנוע לאותו סלד כמו 3:54 ו 29
וזו הסיבה המרכזית ל "עיפות"

מוני אורבך
27-04-11, 15:46
תיקון טעות שלי.
4.1 גם מביא לאותו יחס .
הד אתה אמור לנסוע ב 100 קמש על 2000 סלד.
אתה צריך לבדוק את מד סיבובי המנוע שלך או את יחסי ההעברה שיש לך.

הדסופה
27-04-11, 17:42
השרשור תופס כיוון שהפותח לא התכוון...לא נורא

סביר שהסטייה מקורה אכן בזיוף הספידומטר או מד סל"ד או שילוב של שניהם. בכל זאת סופה

riko
27-04-11, 18:06
אצלי צמיג 33 (ובעבר יחס 3.54) זוועה בכל במובנים!
היום לאחר התלבטויות רבות הסופה עם צמיג 33 ויחס 4.56 , מדהים !!! , אתמול חזרתי משלושה ימים בדרום , יחס זחילה מעולה , הסופה מטפסת על טורים כמעט הכל .
בכביש - נסיעה מניצנים ועד יוקנעם במהירות 100 +/- , צריכת דלק של קצת יותר מרבע טנק דלק = צריכה מעולה והטורים במהירות הזו סביב 2300 סל"ד. בקיצור כל הדרך אני על חמישי לא יודע מזה עליות , נוסע כמו על אוטומט , מגיע עליה מלטף קצת את דוושת הגז והגיפ מאיץץץץץץץץ .
למי שיש סרן דנה 44 קדמי היחס האופטימלי לצמיג 33 זה יחס של 4.27 , אבל הוא לא מיוצר לדנה 30 בגלל שאין אותו ב-REVERS CUT , וזה חבל .....!

זליג
30-04-11, 02:57
למישהו יש מושג כמה צריך לעלות סט לדנה 44 ולדנה 30
יחסי העברה 3.73
תודה

עוזי5555
30-04-11, 05:02
אני עם 4.10 וצמיג 33' על ג'אנט 10 ואין לי בעיה להרים מהירות מ70-80 ומעלה עם הילוך חמישי!! שום עליות ושום נעליים נגיעה בגז והאוטו מגיב!!!

עמית ש
30-04-11, 20:42
אז מה כדי להביא מארה"ב
לסופה שנועלת 31 מנוע סטנדרטי
דנה 60 ודנה 30

כמה חלקים צריך להחליף ליחסי העברה?

yoav21
30-04-11, 20:59
אז מה כדי להביא מארה"ב
דנה 60 ודנה 30

נעילות יש? זהו השיפור הזול ביותר (נעילות אוטומטיות) הגורם לעליה בעבירות הגבוהה ביותר.

למה יחסי העברה?, במידה ואין מחשבה על לעבור ל 33 אני לא רואה שום סיבה להחליף, אלה אם כן ממש אבל ממש משעמם לך

יואב

דרור ברלי
30-04-11, 21:16
לא כי משעמם, אלא כי הוא מפחד שהסופה לא תסחב לו בחמישי...
למי שמתכנן התקנת נעילות וגם החלפת יחסי העברה - אז קודם כל יחסי העברה! ורק אחר כך נעילות שמתאימות ליחס ההעברה החדש. כן, יש הבדלים.

omri_t
30-04-11, 21:32
אז מה כדי להביא מארה"ב
דנה 60 ודנה 30

אם הבנתי נכון את השאלה,
בנוסף לקורונה ופניון, וקיט התקנה עבורם יכנראה שצריך גם קייס.
מהסיבה שהקייס קיים לא מתאים ל 4.10.
אני לא מדבר מנסיון אישי, אלא מה שקראתי.
זה הופך את כל העסק לברזלייה די רצינית שכבר לא קל להביא.

** יש מדריך להחלפת ייחסי העברה בסרני דנה כאן באתר.
מאוד מקיף ומבהיר את כאב הראש שבהתקנה (כיוונון הדיפרנציאל) לא הרבה בעלי מקצוע יודעים לעשות זאת בצורה רצינית

גם אני על 31 סנדרט.
מייחסי ההעברה המקוריים אני דווקא מרוצה.
הLOW נמוך מספיק מבחינתי (למרות שתמיד יותר נמוך יותר טוב)
וכמובן החמישי מעט אנמי.
חשבתי להביא 4.1 מארה"ב כי היתה האפשרות.
אבל לאור העלויות, כמויות הברזל, הקושי בהתקנה- ירדתי מזה והבאתי דברים אחרים- לא חסר גם אחרי הנעילות מה להביא...
כשתהייה הזדמנות במחיר ריאלי בארץ אולי אחשוב על זה.

ש01
30-04-11, 22:28
אני עם 4.10 וצמיג 33' על ג'אנט 10 ואין לי בעיה להרים מהירות מ70-80 ומעלה עם הילוך חמישי!! שום עליות ושום נעליים נגיעה בגז והאוטו מגיב!!!

עוזי,
לך יש כפןול סוסים מכולנו בכרכרה לא?

אני מניח שגם מומנט משודרג...

דרור ברלי
30-04-11, 23:15
אם הבנתי נכון את השאלה,
בנוסף לקורונה ופניון, וקיט התקנה עבורם יכנראה שצריך גם קייס.
מהסיבה שהקייס קיים לא מתאים ל 4.10.
אני לא מדבר מנסיון אישי, אלא מה שקראתי.
זה הופך את כל העסק לברזלייה די רצינית שכבר לא קל להביא.

** יש מדריך להחלפת ייחסי העברה בסרני דנה כאן באתר.
מאוד מקיף ומבהיר את כאב הראש שבהתקנה (כיוונון הדיפרנציאל) לא הרבה בעלי מקצוע יודעים לעשות זאת בצורה רצינית

גם אני על 31 סנדרט.
מייחסי ההעברה המקוריים אני דווקא מרוצה.
הLOW נמוך מספיק מבחינתי (למרות שתמיד יותר נמוך יותר טוב)
וכמובן החמישי מעט אנמי.
חשבתי להביא 4.1 מארה"ב כי היתה האפשרות.
אבל לאור העלויות, כמויות הברזל, הקושי בהתקנה- ירדתי מזה והבאתי דברים אחרים- לא חסר גם אחרי הנעילות מה להביא...
כשתהייה הזדמנות במחיר ריאלי בארץ אולי אחשוב על זה.

ליחס 4.10 צריך קייס קדמי שונה. עוד 90 דולר. לא זה מה שישבור אותך.
ואם כן, יש בעלי מקצוע מנוסים בארץ שעושים התאמה לקייס הקיים. וגם כאלה שיודעים להרכיב ולכוון כמו שצריך.
.

עוזי5555
30-04-11, 23:51
עוזי,
לך יש כפןול סוסים מכולנו בכרכרה לא?

אני מניח שגם מומנט משודרג...
הגבתי כי הדסופה כתב ואני מצטט "
"על צמיג 33 ו- 4.10, ואפילו עם מנוע 4700 (למרות שאין לי מושג בפועל כמה סוסים יש שם) יכול להעיד שהמצב זהה. "

יכול להיות שסיפרו לך שאתה עם מנוע מוגדל!
וחוץ מזה יש לי חבר עם סופה סטאנדרטית סגורה ארוכה מפח (שוקלת חבל"ז) צמיג 31' ו4.10 והג'יפ נוסע חזק! אין לו בעיה כמעט בעליות.

riko
01-05-11, 18:49
ליחס 4.10 צריך קייס קדמי שונה. עוד 90 דולר. לא זה מה שישבור אותך.
ואם כן, יש בעלי מקצוע מנוסים בארץ שעושים התאמה לקייס הקיים. וגם כאלה שיודעים להרכיב ולכוון כמו שצריך.
..
דרור הייתי בסרט הזה לא לפני הרבה זמן , ודעתי האישית והנחרצת היא שלא עושים קומבינות במכלול הסרן , לדעתי פה צריכה להיגמר התפרנות של הגיפאים , ויש צורך לעשות את זה כמו שצריך.
וקומבינות הכוונה להתאמה של קייסים שמיועדים לייחס מסויים ולהתאים אותם ע"י טבעות וחריטות למיניהם ליחס אחר.
ישנה אופציה אחת שהיא עדיין קומבינה אבל אם עושים אותה כמו שצריך אז זה בגדר "הרע במיעוטו" והכוונה היא לחרוט
טבעת התאמה לקייס הנוכחי בתנאי שחורטים גם כתף פנימית שתומכת ובעיקר ממרכזת את הקורונה , על מנת לא לחזק את הקורונה על הברגים בלבד . אם עושים את זה בצורה הזו זה לדעתי תפרנות "סבירה" . מה גם שלא בטוח שזה יצא יותר זול בכלל.
לידיעה כללית : יצרני המכלולים לסרנים הבינו כבר את הבעייתיות בלקנות קייסים חדשים כשרוצים להחליף יחסי העברה
או יותר גרוע מכך אם צריך למכור נעילה ולרכוש חדשה כשרוצים להחליף יחסי העברה (במידה ויש נעילה שמחליפה את הקייס) , ולכן הם ייצרו גירים (קורונה פיניון) עבים על מנת לפצות על הפער שבין הקייסים , זה נקרא באגנלית
thick ring and pinion. הגירים הנ"ל נגיד ביחס של 4.10 או 4.56 או 4.88 יכולים להתיישב על כל הקייסים שמתאימים ליחסי העברה של מ- 3.73 דרך 3.54 ומטה . כלומר גם לזה יש פיתרון מקצועי ויסודי אין צורך להחליף את הקייס הקיים או את הנעילה אלא לרכוש קורונה פיניון גיר עבה
בהצלחה

omri_t
01-05-11, 20:09
ריקו, קח בחשבון שעלות קיט שמתאים לקייס המקורי עלולה להיות יקרה יותר מלהוסיף קייס חדש מתאים לקורונה פיניון סטנדרטי.
וכך למעשה אתה גם מרוויח קייס חדש ולא אחד זקן ושחוק.
(זה מה שאני זוכר כשבדקתי את האופציה הזו).

riko
01-05-11, 20:51
אבל ממילא הבן אדם צריך לקנות יחסי העברה חדשים , המחיר של הגיר העבה זהה בדיוק למחיר יחסי העברה רגילים
רק ש-פה אתה חוסך את עלות הקייס , ולא מתעסק בקומבינות .
יש בעיה אחת שצריך לקחת בחשבון והיא שזמינות הגיר העבה בארץ שואפת לאפס ולכן אם חלילה שוברים חלק , צריך להזמין מחו"ל שוב .
למרות שאם מבצעים עבודה מקצועית וקונים מחברה כמו yukon gear , אז מכלולים כאלה אמורים להחזיק שנים .
שוב פעם זו רק אחת הדרכים לבצע את ההחלפה של יחסי ההעברה בצורה נכונה ולפי הספר , לדעתי למי שאין תקציב לבצע את הכל כמו שצריך שידחה את הרכישה עד שידו תהיה משגת לבצע את המשימה בשלמותה.
אני במקרה דומה שהייתי צריך להחליף יחסי העברה , נאלצתי למכור את הסרן שלי שכלל נעילת דטרוייט (דנה 44 אהוב) ובמקומו קניתי סרן (דנהה 60) עם יחסי ההעברה הרצויים (4.56) ולאחר מכן רכשתי נעילה מתאימה.
הציעו לי כל מיני קומבינות - לא מתאים לי !!!

עמית ש
01-05-11, 23:20
אז בוא נעשה קצת סדר ופרופורציות שאתם מדברים על עלויות להחלפת יחסי העברה מדובר על.....? שקלים
סך הכל רוצה שיהיה יותר נח לנסוע עם הסופה על כביש 6.
אז אם נדבר על יחסי העברה 3.73 שעל פי הדיון פה בהחלט נותנים מענה טוב לצמיגי 31 וכח זמין בכל ההילוכים ומשפרים את יחס הזחילה
מה העלויות מבלי לעשות קומבינה?

riko
01-05-11, 23:59
ראשית עם יחס העברה 3.73 אתה אמור לרכוש את הפריטים הבאים:
1. קורונה פיניון יחס 3.73 (x2) יחידות
2. בסרן הקדמי - קייס שמתאים ליחס הנ"ל
במידה ויצטרכו בהחלפה, להחליף גם מייסבים או חלק מהם , מפני שלא תמיד בפירוק המייסבים מהקייס הישן הם יוצאים בקלות, אז אולי גם סט מייסבים
אני בזמנו קיבלתי הצעה של 4000 -4500 ש"ח על כל ההחלפה כולל עבודה של פירוק הישן כיוון החדש והרכבה.
קח בחשבון שאת יחסי ההעברה הישנים שלך תוכל למכור (למרות שזה יקח זמן ) והמחיר יצטרך להיות אטרקטיבי , תוכל להחזיר השקעה של 1000 ש"ח על שניהם בערך.
אבל וזה אבל גדול , יחס העברה של 3.73 כמעט ולא יהיה מורגש מבחינתך ולדעתי אתה עושה מהלך שהוא לא נכון כלכלית וביצועית .
במידה ותוכל לעשות את אותו המהלך עם יחסי העברה של 4.10 , אז באמת תהנה מהגיפ בעיקר בשטח , בכביש הוא יהיה יותר חזק בכל ההילוכים , אך יצרוך מעט יותר דלק .
זו באמת לא בעיה לעלות על גיפ של מכר או חבר ולבדוק בפועל איך זה 4.10 עם צמיגים 31 , רוב הסופות בארץ בנויות בסט אפ הנ"ל .במידה וגילית שההילוכים קצרים מדי והגיפ מרגיש קצת כבד , לך על ה- 3.73
אני מצרף לך קישור למחשבון און ליין ןתוכל לראות את הנתונים משתנים בזמן אמת ( מהירות שיוט , סל"ד , יחס זחילה וכ"ו ) כל מה שאתה צריך לעשות זה למלא את הרובליקות הרלוונטיות לגביך למשל : גיר (ax 15) , טרנספר( np 231 - סטנדרטי) , יחס העברה (3.54) , צמיגים (31) וכ"ו
להלן הקישור :http://www.manoian.net/jeep/gear_ratio_calculator.html
בהצלחה

riko
02-05-11, 00:22
דרך אגב , אם אתה ללא נעילות שמחליפות את כל הקייס דוגמת דטרוייט או arb או בלוסטר או שאתה ללא נעילות בכלל
העלות של השינויי מ- 3.54 ל 3.73 או 4.10 היא אותה עלות. מפני שבסרן דנה 60 גם ביחס 4.10 אין צורך בהחלפת הקייס .
הדירוג הולך ככה :
דנה 30 מקורי - הקייס מתאים עד יחס 3.54 כולל היחס הנ"ל.
דנה 44 מקורי - הקייס מתאים עד יחס 3.73 כולל היחס הנ"ל.
דנה 60 מקורי - הקייס מתאים עד יחס 4.10 כולל היחס הנ"ל.
כלומר בדיוק אותם עלויות לאיזה שינויי שתבחר , מה גם שיחס 4.10 ניתן להשיג ביתר קלות מ- 3.73 גם בשוק היד השניה.

omri_t
02-05-11, 00:25
למיטב זכרוני ממה שביררתי בזמנו כשטסתי עבור קיט ל 4.10:
המחיר בארה"ב לסט לסרן הוא בין 200 ל 400 $ (תלוי בייצרן, עם או בלי מייסבים וקיט התקנה) ועל זה עוד כ 100$ לקייס.
זה לפני משלוח, הובלות, והתקנה.
בערך 1000$ לשני סרנים בארה"ב.

מחיר אצל סוחר בארץ.... אני לא רוצה לנחש... (כשמנסים למכור קייס ב 800 ש"ח)

ולגבי הייחס עצמו, אני באמת לא בעל נסיון.
אבל אם כבר משקיעים סכומים כאלו נראה לי ש 4.1 נכון יותר.
שכן השינוי למשהו בין-לבין לא שווה כזו השקעה.
ורובנ לא מחפשים מהירות סופית אלא מעט יותר כוח בעליות. והרבה יותר לאט בטכני...
זו דעתי לפחות. וזה מה שאני הייתי עושה.

riko
02-05-11, 00:35
עומרי זו גם דעתי לגבי איזה יחס מצריך השינוי .
מחירים בארץ :
קורונה פיניון 4.10 קדמי + אחורי = 2600 ש"ח
קייס שמתאים ל-4.10 לדנה 30 משומש במצב טוב = 400 ש"ח
סה"כ כ- 3000 ש"ח לפני מע"מ ולפני הרכבה .

זליג
14-05-11, 11:39
לי היה 4.1 ב דנה 30 קדימה ו35 אחורה יש לי רנגלר YJ הרכב משמש לנסיעות יום יומיות עירוניות ובין עירוניות
הנסיעה הייתה זוועתית הרכב הרעיש והרגיש מאוד "מתוח"[הרגשה טובה ,אך לא בנסיעה עירונית צפופה]
הוחלפו יחסי העברה ל 3.54 הרכב הפך להיות "פרייבט" מבחינת רעשי נסיעה
ניראה לי שעדיף 3.73 כדי לקבל מעט יותר כח זמין,כרגע בבדיקת כדאיות

-->