PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז מה עדיף נעילה אחורית או קידמית? (איזו נעילה ל4ראנר?)

ohad v
28-04-11, 11:27
קראתי את הכתבה המעניינת על היתהגות הנעליה האחורית אוטו' על הכביש,
והבנתי תקנו אותי עם אני טועה שהיא מסוכנת מאוד על הכביש.
ולפי הבנתי התמימה נעילה קדמית אוטו' לא מסוכנת כלל?
אבל לא כתוב איזו נעילה עדיפה בשטח לגיפאי חובבן שלא אוהב מגבלות
בשטח ממוצע:confused:
הבדלי מחיר וכו'.

sapog
28-04-11, 11:44
והבנתי תקנו אותי עם אני טועה שהיא מסוכנת מאוד על הכביש.

הבנת לא נכון.

אבל לא כתוב איזו נעילה עדיפה בשטח לגיפאי חובבן שלא אוהב מגבלות

אחורית.

על איזה רכב מדובר?

MMR
28-04-11, 12:00
הנעילה האוטומטית לא מסוכנת- הנהג מסוכן.
אם תנהג בצורה מודעת לקיום הנעילה אז אין השפעה על התנהגות הרכב בכביש, אם תנהג בפראות ולא באופן מודע אז תהיה השפעה לרעה על התנהגות הרכב.

מנסיוני בשני רכבים בהם התקנתי נעילה אוטומטית= לא מורגש כמעט.

*מתייחס לנעילה אחורית.

ohad v
28-04-11, 12:13
מדובר על טויוטה פורנר.
מה העלות של נעילה אוטו' אחורית פלוס עבודה
ואיזה עדיפה בשבלי ,
יש פאורטרקס ,נוסליפ, דטרויט, לוקרייט ומשהו מה ההבדלים בינהם ומי דורשת פחות תחזוקה עם בכלל?

דרור ברלי
28-04-11, 12:44
נעילה אוטומטית לא דורשת תחזוקה.
יש נעילות "קטנות" - אלה שמתקינים בתוך הקייס הקיים: לוקרייט, נו-סליפ. נעילה "קטנה" שוקלת מעט ואפשר להביא בחלקים, במזוודה/תיק.
יש נעילה "גדולה" - זו שמחליפה את כל הקייס: דטרויט. נעילה "גדולה" כי זה חתיכת גוש ברזל מסיבי ששוקל הרבה. 10-12 ק"ג בערך. קצת קשה לסחוב את זה.

לאורך זמן, הדטרויט מחזיקה מעמד טוב יותר מכל נעילה אחרת בעולם, אוטומטית או נשלטת (הנסיון מלמד שברוב המוחל טשל המקרים, היא תאריך ימים יותר מהרכב עצמו). לטעמי זו הנעילה המועדפת. גם על כל הנשלטות למיניהן שכבודן במקומן מונח, סתם עניין של העדפה אישית.

MMR
28-04-11, 12:46
הפשוטה והזולה ביותר היא הלוקרייט- אני מעריך כ-2500 ש"ח רכישה והתקנה בארץ. רכישה בארה"ב ללא התקנה כ-1000 ש"ח.
לגבי השאר תעשה חיפוש באתר, סוג הרכב לא משנה עקרון הפעולה של כל אחת מהנעילות זהה.

sapog
28-04-11, 13:32
יש לציין שלגיר יש השפעה על השינוי בהתנהגות הרכב.

בגיר אוטומטי - נעילה אחורית כמעט ולא מורגשת.
בגיר ידני - בהחלט יש צורך לשנות את דפוס הנהיגה.

נדב42
28-04-11, 13:35
לטעמי הנשלטות עדיפות ללא ספק, אבל יקרות בהרבה ...
ובכל מקרה, קודם כל אחורית.

ohad v
28-04-11, 18:52
תודה רבה לכולם על התשובות הבקיעות אבל כרגע אני לא מכיר מישהו שטס לחו"ל חוץ מחבר באפריקה.
שם חלקים נורא יקרים. נישאר לחכות ולחפש בארץ נעילה 8" שמתאימה לפורנר ועדיף דטרויט!
יש מישהו שמכיר מוסך טוב שמרכיב את כול העסק ונותן אחריות וכך יורד הרבה כאבי ראש?

Saar
28-04-11, 18:59
מן הסתם כמעט כל משפרי הרכב מתקינים נעילות, היכן אתה גר?

talw
28-04-11, 19:50
חבל, היתה לי נעילה 16 צול זרוקה בחצר
היית יכול לחתוך לך חצי

נעילה לסרן 8 " של פוראנר

באהבה ,כן?

ohad v
28-04-11, 23:11
אני מחדרה,

נמרוד
28-04-11, 23:11
אוהד, אני שם לב שאתה מתפזר על פני הפורום היום... אז ברוך הבא, ונא התרכז בשרשור אחד בלבד.

בוא אני אמקד אותך -

נעילות דיפרנציאל לסרן שלך לא תמצא סתם ככה בחנות בישראל, וגם לא בלוח ציוד משומש בג'יפולוג. זה לא פריט כל כך נפוץ. כדי להתקין נעילת דיפרנציאל בסרן האחורי שלך (וכן, קודם כל נועלים את האחורי, ואחרי זה את הקדמי) יש שתי דרכי פעולה כלליות:

הזולה, דורשת קצת יותר מאמץ - אתה צריך להבין מה הנעילה שמתאימה לך, להזמין אותה באחת מחנויות האינטרנט בארה"ב, רצוי מאד לכתובת בארה"ב, שם אתה או מישהו אחר יביא אותה לארץ במזוודה. במסלול הירוק בנתב"ג, כן? עד כאן מדובר על 250 (לוקרייט) עד 400 (נו-סליפ) דולר. התקנה - יכולה להיות עצמית, לא מסובך, דורש ידיים טובות וראש טכני וזה מה שמקובל פה בפורום. דטרויט (600$) או ARB (קצת יותר) באות גם בחשבון אבל הן - א. גדולות וכבדות משמעותית, מקשה על יבוא מזוודה. ב' - ההתקנה שלהן יותר אינה כה פשוטה.

האפשרות השנייה שלך, הרבה יותר פשוטה, (מאופי השאלות שלך יש לי תחושה שנכונה יותר עבורך) גש לסדנת שיפורי שטח מבין כמה סדנאות מובילות בארץ (לא אמליץ על אחת - אבל כן אמליץ לך לבקר את האתרים של המפרסמים בג'יפולוג) ותבקש הצעת מחיר לנעילת הסרן שלך, כעסקת חבילה - נעילה+התקנה. יעלה כמובן משמעותית יותר, אבל התמורה מיידית, ויש אחריות. הנעילות הנפוצות בהתקנה אצל הסדנאות הן הנשלטות - ARB או בולסטר.

בכל מקרה - יש לך סרן אחורי טויוטה 8 אינץ' - אז ראה את מדריך ג'יפולוג לדיפרנציאל טויוטה 8 אינץ' (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?1180) שיכול לענות על רוב השאלות שלך. אם אתה מתכנן להזמין מארה"ב -

נעילת No slip עבור הרכב שלך: http://www.powertrax.com/powertrax/toyotans.pdf
נעילת לוקרייט עבור הרכב שלך: http://www.powertrax.com/powertrax/toyotalr.pdf

שים לב - האם יש לך דיפרנציאל מוגבל החלקה??

ohad v
28-04-11, 23:21
קודם כול תודה , וכן יש לי lsd מאחורה ולפי מה שקראתי יש לי דגם 95 לא המפואר לכן פחות שיניים[39 בימקום 41]
בדיפ' זה משנה? לגבי סוג הנעילה או הסרן קובע[8"} ויש לגיסי מוסך כך שיש משמעות רבה לכך שאולי הלמד להרכיב לבד עם קצת עזרה וכך החסוך כמה שקלים.

dinu
28-04-11, 23:26
מופתע !
חשבתי שנעילה הרבה יותר יקרה. כשהתעניינתי שמעתי 12000 לקידמית ו8000 לאחורית. מדובר על דיסקברי 1.
מופתע בשנית.
לא ידעתי שיש אופציה להרכיב לבד.
אני מדבר על נעילות נשלטות.
בשלישית !
לא חלמתי שאפשר להביא ב"כיס" מארה"ב.

נמרוד
28-04-11, 23:27
אם יש לך LSD, נדמה לי שהסיפור קצת מסתבך. כי אתה צריך להחליף את הדיפרנציאל עצמו לדיפרנציאל ללא LSD, ואז להתקין בתוכו לוקרייט/נוסליפ. להשיג דיפרנציאל שמונה אינץ' פתוח ("פתוח" = דיפרנציאל רגיל) לא בעייה גדולה ולא צריך להיות יקר בארץ, אפשר להשיג דיפרנציאל קדמי של היילקס סרן חי למשל ממישהו שהתקין נעילה מקורית, אבל זה כן מסבך את ההתקנה בצורה משמעותית כי עכשיו צריך לכוון את הדיפרנציאל מחדש ולא רק להתקין בתוכו את הנעילה שזו פעולה טכנית לגמרי, כך שמורכבות ההתקנה עולה מדרגה ודומה להתקנת דטרויט או נעילה נשלטת.

בכל מקרה הדיון עובר למקומו הטבעי בפורום טויוטה, ואני ממליץ לך להמתין לכניסה לדיון של Tooshey.

alal
14-08-11, 16:19
אם יש לך LSD, נדמה לי שהסיפור קצת מסתבך. כי אתה צריך להחליף את הדיפרנציאל עצמו לדיפרנציאל ללא LSD, ואז להתקין בתוכו לוקרייט/נוסליפ. להשיג דיפרנציאל שמונה אינץ' פתוח ("פתוח" = דיפרנציאל רגיל) לא בעייה גדולה ולא צריך להיות יקר בארץ, אפשר להשיג דיפרנציאל קדמי של היילקס סרן חי למשל ממישהו שהתקין נעילה מקורית, אבל זה כן מסבך את ההתקנה בצורה משמעותית כי עכשיו צריך לכוון את הדיפרנציאל מחדש ולא רק להתקין בתוכו את הנעילה שזו פעולה טכנית לגמרי, כך שמורכבות ההתקנה עולה מדרגה ודומה להתקנת דטרויט או נעילה נשלטת.

בכל מקרה הדיון עובר למקומו הטבעי בפורום טויוטה, ואני ממליץ לך להמתין לכניסה לדיון של Tooshey.

אם יש לו מוגבל אחורי על אחת כמה וכמה הוא יכול להתקין אוטומאטית קידמית ולהנות מכל העולמות .
בטויוטה אין שום בעיה להתקין לוקרים .

tooshey
14-08-11, 17:08
אם יש לו מוגבל אחורי על אחת כמה וכמה הוא יכול להתקין אוטומאטית קידמית ולהנות מכל העולמות .
בטויוטה אין שום בעיה להתקין לוקרים .

אבנר,אל תעלב, זכותך לטעות, אבל, התובנות השגויות שלך עלולות להשפיע לרעה על נהגים לא מנוסים.

בברכה,טושי

שחר ר
15-08-11, 19:52
משהו שאחרים לא אמרו פה שבנעילה קידמית קבוע יש צורך בנועלי תבור ושעל כול שביל מהיר בדרום או בצפון שמצריך 4*4 ההיגוי לא היה מדויק בגלל הנעילה בגלל זה אני ממליץ נעילה קידמית מיתנתקת לגביי אחורית אין שום בעיה לנעילה קבוע רק צריך להיזהר בסיבובים חדים בכביש רטוב (להיות קצת עדין על הגז )

אלי טמבור
21-08-11, 22:45
שלום .
אם מדובר בפוראנר יש לו סרן 8 אינץ טיוטה אין בעיה להתקין האוזיג של כל 8 אינץ טיוטה אחר הילקס יתאים ,פראדו יתאים ויש לך
נעילה מקורית של טויוטה עם כל היתרונות שלה , אמינות חוזק תחזוקה פשוטה ,ומלאי חלקים .
אין כמו נעילה נישלטת מלאה ובמיוחד של טויוטה .
יש חיסרונות רבים לנעילות קבועות ,כביש רטוב צמיגי שטח לא נעים בסיבובים .
לערכתי ההפרש במחיר יהיה מישתלם בסופו של עיניין.

david4runner
25-08-11, 09:54
סליחה על הבורות , מה זה האוזיג?

david4runner
25-08-11, 09:58
סליחה על הבורות מה זה האוזיג?

MMR
25-08-11, 12:12
סליחה על הבורות מה זה האוזיג?
האוזינג = housing = ביתו של מר דיפרנציאל. גגל ותבין.

-->