PDA

צפייה בגרסה מלאה : קורס מדריכי 4X4 בוינגייט (?)

Tourist
28-04-11, 14:08
ראיתי פרסום:

http://extreme-school.co.il/category/102/xcool/off_road_guides/X-Cool%20-%20%D7%91%D7%99%D7%AA%20%D7%94%D7%A1%D7% A4%D7%A8%20%D7%9C%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%A 8%D7%95%D7%AA%20%D7%90%D7%AA%D7%92%D7%A8 %D7%99%D7%AA/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7% 9D%20%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%99%20%D 7%A9%D7%98%D7%97%204X4/

מישהו יודע מה זה ומה זה שווה (אם בכלל) ?

הצפרדע
28-04-11, 15:00
כן, אני יכול לומר לך על זה דבר אחד ברור ופשוט, בלי להתייחס לתוכן הקורס, החומר הנלמד וזהות המדריכים - מכון וינגייט השתלט על כל חלקה טובה במדינה הזאת, והם עורכים קורסים, לימודים והשתלמויות על כל דבר שיש בו אפילו בעקיפין, איזשהו קשר למונח המאד רחב שנקרא ספורט.

זה השתלט אפילו על ריקודי בטן(כן כן!!) וכמובן שגם על כל מה שקשור בשטח.

הם עושים מהקורסים הללו הרבה כסף, והכל באיצטלא של המכון הכי הכי במדינה.

למה איצטלא? כי בסופו של כל קורס/השתלמות כאמור, אתה מקבל תעודה רשמית של מכון וינגייט ומי יכול לומר משהו על תעודה כזאת??

כשאתה מקבל תעודת גמר מקורס שעשה אותו מישהו אחר, אפילו הוא תותח על בשטח, ניווט, חילוץ, מירוצי שטח, הדרכת נהיגה בצבא וכו', זה אף פעם לא ייראה כמו תעודה מ"מכון וינגייט", נכון?

האם זה מוצדק? האם זה בסדר שהמכון לוקח כמה שמות מהתחום ונותן להם לנהל את הקורס ולעשות על זה כסף, רק בגלל השם "מכון וינגייט"??

אני לא בטוח.

אפשר לזרום עם זה, אפשר להתקומם נגד התופעה ואפשר סתם להתעלם.

מה שבטוח, אתה יכול ללמוד על שטח, ג'יפים וכו', בהרבה מאד מקומות ומסגרות אחרים, כמו שאתה(או אשתך) יכולים ללמוד המון על ריקודי בטן בעשרות מסגרות אחרות, לא פחות טובות, ואולי אפילו הרבה יותר.

אני אישית, לא הייתי הולך לשם ולו רק משום שאני לא אוהב את התופעה ה"כלכלית" הזאת, ושוב - בלי להתייחס לאיכות הקורס, שאינני יודע עליה דבר.

דרור ברלי
28-04-11, 15:06
מה זה נותן? נראה כמו קורס מאוד מעניין. הרבה חומר שקשור בתחביב שלנו - הכרה מכנית בסיסית של רכבי שטח, ניווט, עבודה עם מפה ועם GPS, בניית ציר טיול, עזרה ראשונה וכו'. אם אתה אוהב ללמוד ובא לך על העשרה ויש לך את הזמן והכסף להשקיע - לך על זה. עושה רושם של משהו טוב ומעניין לכל מי שאוהב לטייל בשטח. גם למי שלא מתכוון להיות מדריך/מוביל טיולים. אם היה לי זמן מיותר וכסף מיותר - בהחלט הייתי הולך.

לדעתי, הובלת טיולים בשכר אינה הדרך המשתלמת ביותר להתפרנס, בלשון המעטה... שלא לדבר על גודל האחריות.
אבל ללמוד ולהעשיר ידע, זה תמיד טוב.

sos4u
28-04-11, 17:41
ברוך,
לא מכיר את ההתמסחרות של מכון וינגייט- לא נכנס לזה.
לגופו של קורס, ואני עברתי אותו באחד המחזורים הראשונים שלו, אני יכול רק לספר, שהקורס, מצוין.
גם למי שיש כוונה להוביל טיולים בשכר , גם למי שמעוניין סתם להוביל חברים, וגם למי שמעוניין לשפר את מיומנויות נהיגת השטח שלו.
הקורס מחולק לפרקים רבים ומגוונים, הכוללים את מירב האספקטים הקיימים בהובלת טיול ג'יפים, למעט - הדרכה והעברת חומר על הטיול. שזה נמצא
תחת קטגוריה של מורי דרך.

החומר מועבר בחלקו בכיתה עיונית ובחלקו בשטח. לא אפרט את כל החומר הנילמד, נשאיר משהו למי שיחליט ללמוד, אבל, אני יכול לומר שבאתי עם לא מעט רקע לקורס, ובתחילה חשבתי שזה פשוט בזבוז של זמן. כי "מה כבר יכולים לחדש לי ?" - אבל מסתבר שככול שאנחנו מנוסים, יודעים, ומכירים, הרי שברגע שאתה לומד את הדברים בצורה מסודרת, גם דברים שהיינו עושים כמובנים מאליהם- מקבלים משמעות אחרת.
אני יכול לומר שבכל מפגש למדתי משהו, לפעמים יותר ולפעמים פחות, אבל תמיד היה איזה שהוא חידוש.

אז בניגוד לחלק מדבריו של דרור, אני יכול רק להמליץ למי שנמצא בתחילת דרכו, ורוצה \ חושב\ מרגיש שבכוונתו להמשיך עם התחביב הזה של טיולי שטח, ללכת להשקיע את הזוזים הדרושים, לפנות את ימי השישי, ולהתייצב בקורס.
מצד שני, אני יכול לומר בוודאות, 3 שנים אחרי שסיימתי את הקורס, שהובלת טיולים בשכר, היא דרך כיפית להכיר אנשים חדשים, היא דרך לתרץ את העובדה שאתה מטייל להנאתך, אבל בוודאי שזו אינה דרך להתפרנס.

דרור ברלי
28-04-11, 18:53
יוסי, גם אני די בעד בסופו של דבר. על מה אנחנו חלוקים בדיוק?....

sos4u
28-04-11, 19:02
יוסי, גם אני די בעד בסופו של דבר. על מה אנחנו חלוקים בדיוק?....

מדבריך [ אם היה לי זמן מיותר וכסף מיותר - בהחלט הייתי הולך] נשמעה הסתייגות מסויימת. אם ולא הבנתי נכון את דבריך, אני מתקן ...

Tourist
28-04-11, 19:18
נהניתי לקרוא את תגובותיכם ותודה.

אין לי כוונה להתפרנס מזה.
את המימון אני אנסה להשיג כאיזו מתנת יומולדת מהמשפחה המורחבת...
זמן אף פעם אין, גם לא לטיולים, אבל מפנים זמן. חוץ מזה יהיה לי תירוץ - אני בלימודים...

sos4u - אתה יודע לומר בגדול ובערך:
1. מהו משך הקורס ?
2. מהו מחירו ?
3. מיהם המדריכים ?

sos4u
28-04-11, 19:45
משך הקורס כשנה אקדמאית, ספט עד יולי- אוגוסט
מי שמוביל את הקורס, הוא משה חיון, "מטיולי חיון",

את הפרטים לגבי שאר המדריכים, עלויות ושאר יקרות תוכל לקבל באתר של וינגייט, ביס לאקסטרים או ישירות בטלפון.

בהצלחה, ומסור ד"ש לחיון...

-->