PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בלוקרייט לדנה 60

galig
28-04-11, 19:00
לאחרונה התקנו לוקרייט בסרן אחורי של סופה. מהרגע הראשון הנעילה קופצת ( זה כמו ריצוט אבל הרבה יותר אלים) . הנעילה נבדקה גם עם גלגלים באוויר. חשוב לציין כי הנעילה נקנתה משומשת , אך גם לאחר החלפת הקפיצים והפינים לחדשים הנעילה ממשיכה לדפוק ולקפוץ. הרווח בין שני הדרייברים ( החלקים דרכם עובר הפין המרכזי של הדיפרנציאל) לא שווה : מצד אחד 0.163 ומהצד השני 0.15 אינטש. לפי החוברת שהגיע עם הנעילה שני המרווחים בתוך התחום המותר אך ההפרש בינהם גדול מדי .
למישהו יש רעיון??
בתודה מראש.

MMR
28-04-11, 19:18
התשובה שלי אולי לא נותנת לך פיתרון, אבל אני לא מבין למה מישהו ירצה להוריד נעילה משומשת תקינה. יש סיכוי כלשהו שמשהו שם לא תקין, לא הכל זה פינים וקפיצים...
שאלה חשובה בכיוון אחר- האם שני הצמיגים זהים ולחץ האויר זהה?

yoav21
28-04-11, 19:36
סבא שלי פעם אמר לי "שהוא לא מספיק עשיר לקנות דברים בזול"

יואב

six 4 life
28-04-11, 19:44
החלפת פינים וקפיצים אם הפינים אינם שבורים, לא תורמת לכלום בכל מקרה כך שתוציא לך מהראש את זה קודם כל.
דבר שני את המידות שנתת באינצ'ים תן במ"מ, הן לא הגיוניות.
ודבר שלישי שאתה עכשיו כבר יודע, לא קונים נעילה אוטומטית משומשת.

galig
28-04-11, 21:08
0.163 אינטש = 4.14 מ"מ
0.15 אינטש = 3.81 מ"מ

סופת המדבר
28-04-11, 22:09
אולי הספייסרים לא ישרים ז'תומרת שחוקים בצורה לא אחידה (צד אחד של העיגול עבה יותר מהצד השני שלו)
ואז הם או אחד מהם מחזיק את הנעילה בזוית

six 4 life
28-04-11, 22:36
0.163 אינטש = 4.14 מ"מ
0.15 אינטש = 3.81 מ"מ

כשאתה מודד מרווח אתה פותח את הדרייברים עם מברג ואז מודד, או בלי?
אם בלי, פתח אותם עם מברג מדוד שוב את 2 הצדדים ותגיד מה יצא.

kobiarava
28-04-11, 22:39
אני חולק על הקביעה המכלילה שלא קונים נעילה משומשת. לפני כמעט שנה רכשתי מאחד החברים באתר נעילה דומה למדוברת, לוקרייט ל-D60. הנעילה היתה משומשת, אבל המוכר התחייב לתקינותה (פורקה בגלל מכירת הרכב ולא בגלל בעיות). בבדיקה ויזואלית מעמיקה ביותר לא נמצא כל פגם בנעילה, וגם המחיר היה הוגן בהחלט. מאז שהנעילה הותקנה היא עובדת היטב בלי כל בעיה, ועל פניו, לא ראיתי שום דבר שגרע מהנעילה המשומשת מול אחת חדשה. אין ספק שנעילה משומשת יכולה להיות מקולקלת או פגומה, בדיוק כמו שיכול לקרות עם סטרטר או תיבת הילוכים. אם בדקת את החלק שקנית היטב, והמוכר אמין ועומד מאחורי החלק שהוא מוכר, לא צריכה להיות שום מניעה לטעמי לקנות חלק משומש, כולל גם נעילה.
בכלל, רוב מוחלט של הבעיות בנעילות האוטומטיות הקטנות נובע מהתקנה לקויה, הייתי ממליץ לפותח השרשור לצרף איליו חבר בעל ניסיון עם לוקרייטים, ולפתוח שוב את הביצה, לפרק את הנעילה ולהרכיב מחדש לאחר בחינה משותפת של הנעילה כשהיא מפורקת ונקיה. קיים סיכוי שהבעיה נובעת ממרווחים לא תקינים, בעיה במירכוז, קייס שחוק וכו', ומצד שני יכול להיות שיש באמת פגם בנעילה שלא שמת לב איליו "בעין בלתי מזויינת".

בהצלחה-קובי

-->