PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיפור על נעליים, שירות מעצבן וסוף טוב לטעמי.

ishc
29-04-11, 14:19
בינואר שנה שעברה יצאנו לטיול מדהים בדרום בו נעלי הנגה עינת שלי החזירו את נשמתן לבורא אחרי עשור.
כחודש לאחר הטיול, זוגתי קנתה לי בהפתעה נעלי מטטיילים מסוג ואסקה GTX1766. הנעליים נרכשו בריקושט כפ"ס. כשזוגתי קנתה את הנעליים היא הגדירה למוכרת שאני צריך את הנעליים לטיולים בקיץ וכנעלי חורף ליום יום. לפני כמעט חודש, כשנה וחודשיים אחרי שהנעליים נקנו, ראיתי שהסוליה של הנעל סדוקה לכל העובי שלה לרוחב הנעל. זה קרה בשתי הנעליים, שני סדקים בכל נעל. ניגשתי לחנות של ריקושט עם החשבונית ומיד אמרו לי שהם מודעים לכשל כזה בדגם הזה והם ישלחו את הנעליים לתיקון לספק. אוקיי, אחרי שבוע של דממה, אני מתקשר לחנות לשאול מה קורה ודיין אין תשובה מהספק. קצת דיבור תקיף וקצת לריב עם מנהלת החנות (חכו חכו עוד יתהפכו היוצרות פה) ושעה אחרי חוזר אלי הספק שטוען כי הנעל שחוקה ומיצתה את חייה. אני שואל אותו האם הגיוני שנעל כל כך יקרה (900 ש"ח) שמוגדרת כנעל תרמילאים HAVY DUTY תחזיק כשנה וחודשיים וזה עוד שבקיץ כמעט ולא נעלתי אותה ובחורף היא משמשת ללכת לעבודה בלבד (ואני מתקן כלי נגינה אז הנעל יושבת איתי ליד השולחן)? התחילו תירוצים, שבסופו של דבר תשובתו הסופיצ היא 50% הנחה על נעל חדשה. התשובה לא הייתה מקובלת עלי, חזרתי למנהלת החנות ודרשתי נעליים חדשות מסוג אחר או זיכוי בסכום 900 ש"ח. שוב דין ודברים אבל הפעם, הפלא ופלא, מנהל החנות שינתה את גישתה אלי והציעה אף למכור לי זוג נעליים במחיר עלות (לא יודע מה זה אומר) מכל נעל שישנה בחנות. שוב חזרתי על עמדתי, זוג נעליים חדש לבחירתי (לא יותר יקרות כמובן) או זיכוי בסכום של הנעליים. סירוב מנומס מצידה, גורר מכתב לריקושט (מסתבר שהחנות בכפ"ס זה זכיינית) ומכתב לחברת ואסקה בחו"ל. התשובות אטומות ומעצבנות בדיוק באותה מידה, 50% הנחה על נעל חדשה. בקטע הזה כבר הבנתי שאין ברירה ואני לא אקבל זוג נעליים. אני מתקשר לחנות בכפ"ס, מדבר עם המנהלת ושואל אותה לגבי מחירים של נעלי רדבק וכמה הנחה אני אקבל, בנסוף ציינתי כמה אני מאוכזב מהנעליים אבל הרבה יותר מהשירות. מנהלת החנות ביקשה ממני לחזור אלי אחרי שהיא תבדוק מס' דברים. אחרי יום הטלפון מצלצל בו היא אומרתי לי לבוא ולקת זוג רדבק או בלונדסטון לבחירתי ללא כל חיוב. בסופו של דבר אני מבסוט, ואני חייב לציין ממש לטובה את מנהלת חנות ריקושט ב-G כפ"ס שאמנם השיחה הראשונה איתה לא התנהלה באופן נעים. היא יצאה מגדרה לעזור לי ולהוציא אותי מרוצה. לגבי ריקושט כרשת, דעתי ברורה למעלה, כנ"ל לגבי היבואן של נעלי ואסקה.

tomer s
29-04-11, 16:24
50% מנעל חדשה = 450 ש"ח
מגף רד בק = 450 ש"ח
מה שאומר...

ishc
29-04-11, 16:27
לא בדיוק.
50% הנחה מנעל, כלומר אם הנעל הייתה עולה 100 ש"ח (סתם לדוגמא) הייתי מקבל 50.
רדבק בריקושט עולות 600 ש"ח, אני ביקשתי רדבק או בלונדסטון ובתכלס עניין אותי לקבל זוג נעליים בלי לשלם אקסטרה.
המנהלת בחנות יצאה מגידרה ויש מצב טוב שהיא ספגה חלק מהעניין כי ברשת לא הסכימו לדרישה שלי.

opl
29-04-11, 21:17
בתור עובד לשעבר בסניף ריקושט שלא היה זכיין.

זה עובד ככה:
אתה מקבל אחריות לשנה על הנעליים לא מריקושט כמובן אלא מהיבואן. וזה בגדול מה שהוא מקבל מהיצרן בחול. אני מניח שאם היה מדובר על תפר לא היו עושים בעיות והיו מתקנים אבל במקרה הזה מדובר על החלפת זוג נעליים קומפלט מעבר לתקופת האחריות. היבואן עושה סיבוב בדרך כלל אחת לשבועיים בכל חנות (לפעמים פחות) בשביל לאסוף ולהחזיר. זמן המתנה מינימלי הוא בדרך כלל חודש (איסוף תיקון/החלפה/זיכוי/החזרת המוצר לסניף) וככה גם כתוב בדרך כלל בפתק שהיית אמור לקבל מהסניף.

הסניף מוסר לסוכן היבואן את המוצר - ישנם חברות שדורשות קבלה ישנן שלא. (אם אין לכם קבלה ומנהל הסניף נחמד ומכיר את התוכנה שעימם הם עובדים הוא יכול לשחזר לכם את הקבלה אם שילמתם באשראי).

היבואן במקרה הזה כנראה החליט שלא לצאת מגדר הרגיל והוא גם לא מחוייב לכך, כנראה בגלל שוואסק העולמית לא הסכימה לזכות אותו בזוג נעליים חדש. הנהלת ריקושט/הזכיין כנראה כן החליט לספוג את ההפסד הכספי (על מנת לשמר אותך כלקוח) ולזכות אותך במשהו למרות שגם כאן חוקית הם לא חייבים. ככה שאני לא מבין מה אתה רוצה מהם.

אני אישית קניתי נעליים לה ספורטיבה באלפייה שאחרי חודשיים הסוליה ניפרדה (VIBRAM) בהתחלה יבואן הדביק בארץ בפעם השניה שזה קרה הוא החליף לזוג חדש וכרגע יש לי נעליים באלפייה שאחרי חצי שנה של שימוש קל שוב נפתח להם הסולייה. גם יקר/מותג הוא לא תמיד הבטחה לאיכות. ובלי קשר מכל הנעליים שמכרתי מעולם לא הגיע וואסק לתיקון.

אלירן

BackDoorMan
29-04-11, 21:47
קולומביה טיטניום גם אלפייה, כבר 3 שנים ללא בעיות ונראה שתחזיק מעמד עוד 10 שנים .

ishc
01-05-11, 14:39
אלירן, אני לא רוצה כלום.
הזכיינית בכפ״ס יצאה מגידרה בשבילי וכל מטרת השירשור הייתה לכתוב עליה מילה טובה. שיבואן מודה שיש כשל בסוליה שלא היה צריך להיות אבל בגלל שהלכתי עם הנעל הוא יתן לי זיכוי יחסי ביחס לשימוש שנעשה בנעל-לא מקובל. אני מבין שהאחריות לנעל מגיע מהיבואן, אבל למה כלקוח שקנה מריקושט אני צריך להתנהל מול היבואן? בנוסף התברר שהנעל ההיא לא תואמת את משקל גופי, עובדה שבזמן המכירה של הנעל בריקושט היו צריכים לקחת לתשומת ליבם ובחרו שלא לעשות כך.
שוב התנהלות של הרשת ושל היבואן לא הייתה לדעתי שירות טוב והגון, הזכיינית בכפ״ס כן.*

אביב
02-05-11, 18:31
ואם היית קונה שוב נוגה-עינת כל זה לא היה קורה.....
נעליים מעולות במחיר טוב וגם...תוצרת ישראלית.

המשוטט
02-05-11, 19:11

כבר לא מייצרים בארץ - כמדומני מייצרים להם בהודו או משהוא בסיגנון

ishc
02-05-11, 20:08

כמו שכתבתי. זוגתי קנתה לי אותם בהפתעה. אם אני הייתי קונה סביר להניח שגם אני הייתי קונה נגה עינת.

-->