PDA

צפייה בגרסה מלאה : האותיות הקטנות שעל הצמיגים....

itayhi
05-12-04, 18:53
אהלן
מחוץ לשטח אבל לדעתי אמור לעניין את כולם.

נתחיל בסיפור: לפני 10 חודשים בערך החלפתי שני צמיגים קדמיים במיצובישי סופר לאנסר של חברה שלי אצל פאנצ'רמערכר בהוד השרון (לא ניכנס כרגע לשמות...)
לפני 4 חודשים היה תקר בצמיג הימני קדמי, הלכתי ל"צמיגי יניב" ברחובות (מאוד מקצועי ופדאנט), הצמיג הורד מהג'נט ומסתבר שמבפנים הגומי מתקלף לחלוטין, אני מזכיר, צמיג בן 6 חודשים ופחות מ8000 ק"מ.
הבחור מצמיגי יניב אמר שהצמיג לא מתאים לרכב.
הוא טען שהצמיג צריך להיות מסוג H ובהוד השרון הבחור שם לי צמיג S (אולי להפך, לא זוכר), משהו שקשור לעומסים על הצמיג ושאני אסע אל הבחור מהוד השרון ואדרוש שיחליף את שני הצמיגים הקדמיים!

נסעתי להוד השרון למי שהחליף את הצמיגים והוא טען שאין בעיה עם סוג הצמיג.
הוא טוען שהאות H/S מייצגת את המהירות המירבית של הצמיג לפי מה שרשום במד המהירות (240 במקרה הנ"ל) ואני הרי לא מגיע למהירויות כאלו כך שאין בעיה גם עם צמיג מסוג S.
הצמיג ה"תקול" הוחלף (לאחר חילופי דברים קשים מאוד בגלל התעקשות שלו שאני אוסיף כסף...לא חשוב כרגע) ואני נסעתי לדרכי.

היום (4 חודשים לאחר המקרה) הייתי שוב אצל צמיגי יניב לצורך החלפת שני צמיגים אחוריים.
בלי שאמרתי מילה הוא בדק גם את הצמיגים הקדמיים ושוב אמר לי שהם לא מתאימים וכדאי לי להגיע למי שהחליף אותם ולדרוש שיחליף את שני הצמיגים.
הוא טוען שהחוק מאחורי ושאם הבחור מהוד השרון לא יסכים להחליף שאני אפנה למשרד התחבורה.

עד כאן הסיפור (מצטער על אורך המגילה...)
והשאלה: מה לעשות? עד כמה באמת חשובה האות הזאת?
לצורך העניין, אני לא נוסע 240, ואפילו לא 160.
שווה לריב איתו 10 חודשים לאחר החלפת הצמיגים? (לא שיש פה חשיבות למימד הזמן.)
אני באמת לא רוצה להיות קטנוני, הצמיגים במצב ממש חדש (אפילו לא 12,000 ק"מ) ואני לא רוצה לדרוש את ההחלפה ולריב עם הבחור אם ההחלפה הזאת לא הכרחית.

דעתם בנושא.

תודה
איתי

נ.ב. מצטער על ריבוי שאלות השטות היום. :roll:

zagi
05-12-04, 20:06
אני אישית , מאוד לא אוהב להיות קטנוני , אבל ....
תזכור שאם לא תתעקש איתו על ההחלפה ללא תשלום מצידך , אז אומנם לך לא יקרה כלום ( חוץ מאיבוד כמה זוזים ....) ,
אבל כשאני אבוא לפנצ'ר מאכר שלך מחר , ואבקש צמיגים יכול מאוד להיות שהוא ישים לי צמיגים לא מתאימים .
ואולי אני לא אגלה את זה מזמן .... :evil:
< חומר למחשבה >
שגיא .

coas
05-12-04, 20:08
http://www.chris-longhurst.com/carbibles/images/your_tyre.gif

http://www.chris-longhurst.com/carbibles/index.html?menu.html&tyre_bible.html

http://www.jktyre.com/know-your-tyre-terminology.html

כאן מפורט מקרא לכל הסימונים שעל גבי הצמיג, תמצא את הוראות היצרן לגבי הצמיג לדגם רכב הספציפי, בד"כ בספר רכב, ותראה מי מהפנצר מאכער צודק.
אם הנתון המתקבל גבוה מהוראות היצרן, כלומר צמיג טוב יותר, אין לך מקום להתלונן, מן הסתם.
הנתון לגבי המהירות המקסימלית המותרת מתיחס לא רק למהירות מקסימלית אלה גם לעמידות במהירות ממוצעת כלשהי.

itayhi
05-12-04, 20:56
טוב....תודה כאוס

אחרי שבדקתי, הצמיג שניתן לי בהוד השרון הואT שמתאים ל190 קמ"ש כאשר אני צריך צמיג מסוג H שמתאים ל210 קמ"ש.

להתקטנן?

שגיא
אין לי שום כוונה להוסיף ולו זוז אחד קטנטן,
אם אני אחליט שהוא צריך להחליף לי אז אני אלך עם זה עד הסוף כולל תלונה למשרד התחבורה.

אז מה עושים?

איתי

בוזי
05-12-04, 21:19
בזמנו חקרתי את הנושא, כשרכבתי על אופנועים.
המסקנה אליה הגעתי, היא ש"סיווג המהירות" (ככה זה נקרא), מתיחס לעומסים על הצמיג בכלל,
כולל פניות, בלימות, האצות, ולא רק נסיעה במהירות קבועה.
גם אני בהתחלה חשבתי, "למה לי צמיג של 210 קמ"ש? האופנוע לא עובר את ה-180".
אך התברר לי שזה לא נכון.
בקיצור, לדעתי אל תוותר. זה חשוב.

בעז.

eran4x4
05-12-04, 21:46
לפי דעתי חסר חשיבות, מכיוון שדעתי לא קובעת תתקשר לגפני ותבדוק איתו.

coas
05-12-04, 22:32
לדעתי, כן. כפי שנכתב, הנתון מתיחס לעומסים בכלל ולא למהירות מקסימלית בלבד.

בדקת את תאריך היצור של הצמיג? לרוב זהו הסיבה לשחיקה מהירה של הצמיג מזמן ההרכבה.
אם אני זוכר נכון צמיג חייב להימכר תוך 10 חודשים מיום היצור או שיוחזר ליבואן.

itayhi
05-12-04, 23:48
אהלן שוב

עומסים "נקבעים" ע"י המספק שצמוד לאות הנ"ל
במקרה של המיצובישי זה 82=460~ ק"ג

בכל מקרה, אני באמת אתקשר לגפני לברר
בלי שום קשר נראה לי שאני הולך לריב מחר עם מישהו... :twisted:

עוד רעיונות?
תוה לכולם
איתי

-->