PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב אספנות מה מותר מה אסור ???

BlackStar
30-04-11, 19:29
אני יודע שיש הגבלות על שעות \ ימים לגבי רכב אספנות
אני מתכנן לקנות רכב אספנו כולשהוא עכשיו אני בדיון עם האישה על התקציב
אני מתכוון לנסוע עם הרכב כמעט יום יום 30 קילומטר ביום + - ואולי קצת לשוטט איתו פה ושם
מכיוון שהיא כבר לא נותנת לי את המפתחות של הדיפנדר אני נאלץ לחפש רכב אספנות
אולי לחסוך בדלק אולי בתיקונים אולי גם ביטוח וטסט
מי יודע ומה יודע וכמה זה יעלה לי התעלול של רכב אספנות לדוגמא : ולקסוואגן טרנספורטר 1970

תודה מראש
סתיו

דרור ברלי
30-04-11, 19:51
על טרנספורטרים תדבר עם אסף. האוט והפך לנדיר ומבוקש, ולא זול בקניה. חלקים כבר לא נפוצים ובוודאי לא זולים. כתחביב זה כיף, אבל לדעתי תשכח משימוש יומיומי אמין.

מה מותר ומה אסור?

אסור לנסוע בין השעות 07:00 - 09:00 בימי חול. בימי שישי-שבת ובחגים מותר לנסוע בכל שעות היום.
"לא ישמש לעיסוקו של בעליו" - לא רק שבטנדר/רכב מסחרי אספנות אסור לך "להוביל מטען" (פתוח להרבה פרשנויות), אלא שגם ההוצאות עליו אינן מוכרות לעצמאי.

BlackStar
30-04-11, 20:27
דרור מישהוא אוכף את זה שוטר תנוע < חכם אשר יהיה > כנרא שלא יהיה יודע בכלל מה ומי ומו

אומי5
30-04-11, 20:43
האכיפה שולית ביותר, טוענים שיש בעיה ביטוחית.
אני אישית חושב שיש מקום לכבד את החוק הזה, במיוחד כשמבינים את ההגיון מאחוריו:

אספני הרכב ביקשו הקלה בביטוח בטענה שהרכבים נוסעים הרבה פחות מכיוון שהם משמשים לתחביב ולסופי שבוע, מה גם שחלקם מחזיקים כמה רכבים ונוהגים רק באחד כל פעם.
ולכן הסיכוי לתאונה נמוך מהרבה. המדינה דרשה דרך לודא שזה לא יהפוך לרכב סטודנטים ותפרנים ולכן קבעו את השעתיים שבהם כולם נוסעים לעבודה וללימודים.
יש פחד בקרב האספנים שיום יבוא ותאונה שתקרא בשעות האלו תשמש לצימצום ההשגים בתקנות האספנות.

טרנספורטר, כמו שדרור כתב, כבר לא כל כך זול ובטח שלא זול לשפץ, אם תמצא אחד למכירה תתחיל מ20K וצפונה.
אם תמצא, את רוב החלקים תזמין מחו"ל.
לפי מה שאני מכיר מאספנים אחרים, וולוואים מה70 זולים יחסית ויחסית קל למצוא להם חלקים.

דרור ברלי
30-04-11, 21:05
לא יודע אם אוכפים וכמה אוכפים.
נשאלה השאלה מה החוק אומר, מה מותר ומה אסור. זה הכל.

ואני מצטרף להמלצה על וולבו למי שמחפש רכב ישן כדי להשתמש בו ולא ממניעים אספניים נטו.
לא רק שקל יחסית למצוא לוולבו חלקים מפירוק, הם גם רכבים אמינים ושורדים.
רק שאין להם את ה"הילה" של אוטו-אספנות. פשוט כי הם לא נראים קלאסיים והם לא נדירים.

asafk
01-05-11, 00:42
אם אתה רוצה טרנספורטר, אל תחפש בישראל.
הכתובת היא:
thesamba.com
בין 3000 דולר לרכב במצב נסיעה סביר ל 8000 לקמפר שמור, לא מצב תצוגה כמובן.
קח בחשבון הובלה 1500 דולר, (זה כמובן עשוי להשתנות, אבל זה בשביל ההערכה), ועוד 130 אחוז מכס על הקניה הובלה.
חלקים לא יקרים, אפשר להשיג בחנויות אינטרנטיות אמריקאיות הכל.
מומלץ שנת 71 ומעלה, אני ממליץ 75 ומעלה.
רכב מאוד אמין, בתנאי שמתחזקים אותו לפי הספר (הי, יש לך לנדרובר, הכל יראה לך אמין.... סתם, בצחוק)

וולוו אתה יכול למצוא בארץ במחירים סבירים בהחלט, החלקים זמינים, הכל זמין, ויש גם אוטומטיות ועם מזגן.
אם תחליט שאתה מחפש, אולי אני אוכל לשדך לך אחת שמורה.

בשביל הכיף אתה יכול גם לחפש VW קירור מים מסוף שנות ה 70 - גם מכוניות חביבות ביותר, אמינות מאוד ויש המון חלקים להשיג.

אסף.

Saar
01-05-11, 08:25
אם המניע הוא חסכון בכסף, לדעתי זה לא הכיוון הנכון.
קנה מכונית אירופאית מסוף שנות ה 90, תקבל רכב אמין יותר, בטוח יותר וזול יותר מרכבי אספנות.
(וכמובן, קל יחסית לתחזוקה כיוון שהחלקים זמינים...)
אם השריטה היא רכב אספנות, עם זה אני לא מתווכח :)
בהצלחה,
סער.

ח.שמואל
01-05-11, 17:22
החזקתי בעבר וולוו אספנות, אחלה אוטו.
אם אתה מוצא גיר רגיל, אולי תחסוך משהו. אבל אוטומט 30 ק"מ ביום...??? קנה יפנית חסכונית או 205 יצא לך יותר זול למרות מחיר מלא של ביטוח וטסט.
אם אתה רוצה גם וגם, לך על סובארו 80 81, גם אספנות, גם אמין וחסכוני, אם תמצא הנעה כפולה, בכלל שיחקת אותה. אבל גם עם הנעה קדמית אל תסתובב ליד הבדואים, זה הג'יפ שלהם.

BlackStar
01-05-11, 19:14
חברים אני לא מחפש לחסוך בדלק ולא בתיקונים רשמתי אולי אולי יצא ככה שבהשקעה של 30K אני אוכל לנהוג על רכב עם אופי
עם נשמה עתיקה וזיעה של שמן תמיד אפשר לקנות יונדאי אקסנט אוטומט מזגן חח נמ וכו בחצי מהסכום אבל מי ינהג בדבר הזה.?
עם הכול תקיון ואיו רעשי מנוע ואין נזילות ואיו מה לפרק סביר להניח שהוא לא יגיע לחניה שלי
עכשיו אני רוצה טרנספורטר טנדר יש אחד באיזור חדרה רשיונות מסודרים אבל לפני שיפוץ הוא רוצה 10K
ויש אחד מושלם + - ב 20K
מה אתם אומרים מכירים את הכלי?

tom 2
01-05-11, 19:55
סתיו מה יהיה איתך אחי??????
אתה אוהב ליסבול??!!!גם דיפנדר גם אספנות...אתה רוצה ליגמור את הילדה??

וברצינות-
כל מה שאתה רוצה לדעת על טרנספורטר יש לי חבר טוב מקרית שמונה העונה לשם אייל, אלופ באוטו הזה!!תדבר איתו יפתרו לך כל השאלות..

אם תרצה משהו אחר יש לי פורד אנגליה 64 יד 2 מצב חדש:-) (סמיילי ענק)

BlackStar
01-05-11, 20:34
שמוק

YNV
01-05-11, 23:08
גם אני מגוון את הדרך לעבודה עם רכבי אספנות ביומיום - לפחות אם לא יורד גשם.
גם כך בין 7-9 אני כבר עמוק בעבודה.
זה בריא להם וזה בעיקר בריא לי.

עם תחזוקה נכונה, אין סיבה שטרנספורטר לא תעמוד בזה.
מצד שני, קח בחשבון שרכב אספנות הוא לא פתרון זול לאורך זמן.
כיף אדיר - אבל לא זול.

אומי5
06-05-11, 12:14
סתיו מה יהיה איתך אחי??????
אתה אוהב ליסבול??!!!גם דיפנדר גם אספנות...אתה רוצה ליגמור את הילדה??

וברצינות-
כל מה שאתה רוצה לדעת על טרנספורטר יש לי חבר טוב מקרית שמונה העונה לשם אייל, אלופ באוטו הזה!!תדבר איתו יפתרו לך כל השאלות..

אם תרצה משהו אחר יש לי פורד אנגליה 64 יד 2 מצב חדש:-) (סמיילי ענק)

ממה שאני מכיר, אייל מומחה לT3 וסינכרו, אני לא יודע עד כמה הוא עבד עם T2 .
בכל מקרה הבחור מקצוען ואחלה בן אדם (ויש לו תמיד אחלה ערק).

אני ממליץ לפותח השירשור לשאול בפורום חיפושיות בתפוז.

המחירים מתאימים לשוק, אני לא מכיר את הרכבים הספציפיים.

-->