PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש פרטנרים לטיולים (בעיקר בצפון) !!

ששון
05-12-04, 21:27
אני צעיר בן 22 שמחפש הדרכה + חברה אם ראש צעיר לטיולי שטח בעיקר בשבתות ובעיקר בצפון אני ישמח להצתרף לקבוצה שתהיה מוכנה לקחת אותי תחת כנפה או ליבנות קבוצה אם עוד חברה שמחפשים פרטנרים כמוני !!
אני גר ביבנאל שליד טבריה (למי שלא מכיר) 0507988804

(הערה: הכותרת שונתה ע"י המערכת. לאור הכותרת "מחפש פרטנרים" אני מכיר כמה חבר'ה שישמחו להיות פרטנרים שלך, אמה-מה, הם לא ממש מתעניינים בטיולים, אלא בטיילנים . . . . . :twisted:
עדיף שתרשום כותרת יותר עניינית פעם הבאה :wink: )

אלון_ק
05-12-04, 21:43
רק קח בחשבון שכל אחד בטוח שהוא מדריך טוב ונכון, בעוד היחידים שבאמת ניתן לדעת שהם כאלו הם מדריכים וותיקים, שממליצים עליהם אחרים שלא חדשים לתחום נהיגת השטח. הקבוצה שתבחר (תהיה כזו בסופו של דבר, אתה תגלה שקהילות ה4X4 רבות, מגוונות ותוססות) היא לא מקום טוב ללמוד בו איך לנהוג (סביר להניח), כי בדר"כ ילמד אותך המנוסה ביותר (לא הטוב ביותר, רק זה עם מקסימום שעות שטח), השתלטן ביותר (בכלל רע) או זה שחושב שהוא מנוסה ואין לו מספיק נסיון כדי לדעת אחרת (הכי גרוע - צעירים כמוני, יוצאי צבא וכד').

זה עדיף על למידה בדרך הקשה, זה כן. זה לא עדיף על קורס, לא מתקרב לזה אפילו.

גיא
06-12-04, 00:40
ההממ ... :roll:

אלון ? ... כל הכבוד !!

עמי
06-12-04, 00:54
אלון,
אתה צודק.
אני התחלתי עם קבוצה, למדתי מהכי מנוסים והכי ותיקים, ובטח הכי שתלטנים - ותראה מה יצא ממני...

כן כן, אתם אשמים!

תעמדו בתור (או לפחות בשורה): ארז, שי.ש, אסף ר, יפתח, צחי, זאביק, נמרוד ...
(כל השאר - אל תעלבו, גם תורכם יגיע)

ומוסר ההשכל ?

לא תמיד הסיפורים נכונים. בטח שקורסים עוזרים, אבל לא כל האמת נמצאת שם. אתה יכול ללמוד יופי בעצמך ועם חברים (רק צריך לדעת את מי לבחור), תוך כדי טיולים והנאה וכמה שיותר התנסויות. קח את עצמך, סע לטייל, סע לגבעות ליד הבית (אין לי מושג איפה אתה גר, אבל בטח יש בסביבה גבעה או שתיים), ותתנסה. מכשול שביום הראשון יראה לך בלתי אפשרי, אחרי חודש יראה לך כן אפשרי, אחרי חודשיים די קל ואחרי שנתיים בכלל לא תשים לב לקיומו.

סע לטייל !

עמי

תומר א.
06-12-04, 01:01
אלון צודק.

:shock: אני לא מאמין שאמרתי את זה.
קשה לדעת למי להקשיב

הכי גרוע - צעירים כמונילאו דווקא צעירים אבל חשוב מאד שתבין מה אתה עושה ולמה ולא סתם לעשות מה שאומרים לך.
והכי חשוב תקשיב לאוטו הוא יגיד לך במרבית המקרים מה לעשות אבל צריך לדעת להקשיב.

אלון_ק
06-12-04, 01:50
עמי,

אין ספק שהקבוצה - במיוחד קבוצה טובה ותומכת, עם נסיון אמיתי וידע אמיתי - מקדמת את הנהג היטב. אתה בחרת נכון מאוד; בקבוצה שלך יש אנשים כמו יפתח, שאם אני לא טועה יודע "דבר או שניים" על נהיגת שטח. אם הוא יכול לבחור קבוצה כזו, עדיף. זה גם יותר כיף וגם יותר זול.
אבל תחשוב רגע על קבוצות אחרות (אלו שאני נהנה להתגרות בהם בחורשן - לא תאמין כמה פלסטיקים הם ישברו כדי לנסוע אחרי "הג'וק הקטן הזה". בקיץ אני וגילי היינו גורמים להם לעשות את זה בזמן שאנחנו שתינו קפה [שיהיה מה לראות] - אבל זה סיפור אחר...) שלא מורכבות כמו זו שתיארת. מה הוא ילמד שם? תחשוב על ערסי ניקל, לדוגמא...

עמי צודק הכי הרבה, בנתיים (לדעתי). טעיתי כשהכללתי עד כדי כך קבוצות. מודה. העיקר שהבסיס יוטמע נכון, זה לא משנה מאיפה הוא לומד אותו - רק שילמד נכון.

מוני דיסקו
06-12-04, 09:08
נהיגת 4X4 (לעניות דעתי כמובן) מורכבת בעיקר מהאלמנטים הבאים:
1. 30 אחוז תאוריה
2. 50 אחוז נסיון.
3. 20 אחוז כישרון.

זה המרכבים המוצלחים לנהג שטח טוב.
תאוריה כדי לדעת מה החוקים השולטים ברכב. נסיון כדי לזהות את האלמנטים בשטח עליהם למדת בתאוריה (ומספיק מהר, מה שמביא אותנו לאלמנט השלישי). וכישרון המאפשר לך לישם בהצלחה את שני האלמנטים הראשונים.
בכל נהג שטח קימים שלושת האלמנטים ברמה זו או אחרת. רק בטובים ביותר קימים כל השלושה במלואם.
אז תאוריה צריך ואפשר ללמוד בבית (אם מהאתר ו\או מספרים או מקורס). נסיון זה דבר שנרכש עם הזמן. אבל ככול שאתה מתנסה יותר אתה מקבל יותר נסיון.
כישרון זה משהו שאתה נולד איתו. ראיתי נהגים שבחצי שנה למדו והצליחו יותר ממה שאחרים לא הצליחו לעשות בשנים של נסיון.
הדרך הקלה ביותר להתחיל עם עולם השטח היא באמצעות קורס. אבל היא במפורש לא היחידה. אני ועוד רבים אחרים למדנו באמצעות קריאה באתרים בספרים, והכי חשוב התנסות. אין כמו לצאת עם הרכב ולהתנסות בעצמך. אבל זאת כמובן רק לאחר שאתה יודע את התאוריה, אחרת זה הרבה יותר קשה (ניסוי וטעיה)

ששון
06-12-04, 21:07
אני עדיין מחפש גיפ או שניים להצתרף אליי לטיולים!!!

נמרוד
07-12-04, 10:42
אני עדיין מחפש גיפ או שניים להצתרף אליי לטיולים!!!

ששון, טיולים מתארגנים לקראת כל סופ"ש. תעקוב אחרי הפורום וכשתראה הצעה לטיול שנראה לך מתאים - תבקש להצטרף.

ועוד משהו - אין צורך בסימני קריאה כפולים אחרי כל משפט. גם לא סימן קריאה אחד. מספיקה נקודה :D

-->