PDA

צפייה בגרסה מלאה : ארבעה ימים של שכרון מדברי - סיפור טיול

elro
01-05-11, 21:38
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:ApplyBreakingRules/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"טבלה רגילה"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";} </style> <![endif]--> שכרון מדברי – מחלה התוקפת בני אדם מסוימים השוהים במדבר, המחלה מאופינת בניתוק מוחלט מהחדשות, מודרניזציה וקליטה סלולרית. תרופה עדיין לא נמצאה. (עפ" אלרואיפדיה...)

נתחיל בזה שכתיבה היא בהחלט לא הצד החזק שלי, אבל התחשק לי לשתף עוד אנשים בטיול שעשינו לנגב בחול המועד, מקווה שתהנו.

41339

41345
יצאנו בחול המועד ביום רביעי לנשום קצת מהאויר המדברי הנקי והשקט, מסתבר שהיה לנו הרבה אויר לנשום. קיבלנו חורף מדברי בסוף אפריל, מזג האויר האיר לנו פנים בצורה שלא חלמנו במהלך הימים, אבל בלילות העניינים היו "קצת" אחרת...
התחלת מסלול באמצעו של יום רביעי לאחר דרך ארוכה דרומה, בנחל עשוש לכיוון מעלה עשוש, בשלב זה היינו 4 רכבים, הגענו למעלה אשר לשמחתינו היה ריק ועלינו אותו ללא מאמץ מיוחד, כאשר הטרופר שהיה איתנו (ללא נעילות) עלה הכי יפה...

41342

41330

משם המשכנו בדרכינו בנחל צופר אל מפגש הנחלים, ברק-צופר, אל העץ הגדול שנמצא שם, אחת מהנקודות היותר ידועות לעצירה, עצרנו שם כדי להתרענן ולמלא את בטנינו במטעמי הפסח הבעייתיים משהו. לאחר עצירת ההתרעננות המשכנו בדרכינו לכיוון הפארן, כל הדרך ליוו אותנו עננים יפים ומזג אויר נעים ביותר.
הגענו לחניון ציחור-פארן לפני השקיעה, בשעת הקסם המדברית שבה השמש נותנת למדבר צבעי שקיעה מדהימים, בחרנו נקודה והתמקמנו כדי לחכות לעוד שני רכבים שיגיעו לנקודת העצירה. הערב היה קריר והרוחות הורגשו טוב, אך הבשר שיצא מהמנגל דאג לחמם אותנו עד שהבערנו מדורה קטנה כדי להתחמם לידה.

41338
למחרת בבוקר יקיצה בזמן חופשי, נשנושים קלים, קפה ותה ועליה על הרכבים לכיוון מעלה ורדית. ככל שטיפסנו לכיוון המעלה היה קריר יותר ויותר, הדרך למעלה ורדית גם מתחילה ל"התחרבש" עם הזמן (לטעמי מצוין...), צחקנו שזה כמו מבחן קבלה למעלה ורדית, מי שלא עובר אין לו טעם להגיע לורדית.
הגענו למעלה כאשר לשמחתינו היינו היחידים במעלה. עליתי ראשון, נעילה קדמית ואחורית והופ אני למעלה, השני עלה הטרופר שלא רצה כל כך להתאמץ וביקש משיכה עם הכננת, אחריו עלו הרכבים בזה אחר זה, כאשר הצ'ירוקי מתאמץ יותר ללא נעילות, אבל עלה "כמו גדול" עם הכוונה נכונה מהקרקע. לפני הסיום ראינו מגיע טויוטה 73 בודד, חיכינו שיעלה אבל הוא הצטרך משיכה במעלה, עזרנו לו לעלות (אחוות ה 73) וצירפנו אותו לכוחותינו עד לעצירה הבאה.

41347

41358

41336

41354

העצירה הבאה היתה באחד מיובלי הורדית לפני עליה דרדרתית קצרה ומעניינת, גם שם חיכה לנו עץ יפה שאירח אותנו תחתיו בסבר פנים יפות, פרסנו את ארוחת הבוקר המאוחרת העשירה בביצים.
משם המשכנו לכיוון מעלה הר כיפה והחוצה לכביש 40, קטע קישור קצר על הכביש צפונה וחזרה לנחל חדב לכיוון נחל נקרות, במסלול שעבר בנחל חדב המשיך בנחל מישר והתחבר למיצד נקרות היה מדהים ביופיו, בתולי ומרהיב (שם עוד לא הייתי...), הגענו לחניון הלילה במיצד נקרות באור יום, כיוון שראינו את כמות המטיילים שהיו שם והיה לנו עוד זמן אור מספיק, החלטנו להמשיך לחניון לילה בנחל גלד (ליד גב חולית). הגענו לחניון אחרי הצהריים, השמיים היו מעוננים ומאיימים משהו, התארגנו על עצמינו ואז התחילו הרוחות במכה אחת, שפשוט העיפו לנו ת'צורה, דווקא באותו ערב תכננו את השניצלים, אורז וצ'יפסים, הרגשנו כמו בתכנית הישרדות... אבל, הארוחה לבסוף היתה משהו משהו, הבערנו מדורה והעברנו ערב קריר מול המדורה. בלילה התחילו גשמים קצרים אבל חזקים שקיפלו אותנו לאוהלים (מי שעדיין החזיק מעמד בחוץ).

41335

41353

41344

בוקר, השמש יצאה החוצה וארועי הערב והלילה היו כלא היו, שוב נשנושים קלים, נדב עומל על הבסיס לשקשוקה שתהיה בארוחת הבוקר המאוחרת. התחלנו בתנועה לכיוון חניון בארות במעלה נחל נקרות, פגשנו מספר קבוצות מטיילים (לא הרבה), המסלול עבר בניחותא, ככל שהתקדמנו כך גם מזג האויר הצטנן יותר ויותר. הגענו לחניון בארות להצטיידות במים, להתרוקנות בשירותים ולחידוש המקום בגגונים משקיות הזבל שנצברו. החניון היה עמוס לעייפה במטיילים מכל המינים והסוגים ואת ארוחת הבוקר עשינו בחניון גוונים כדי לקבל קצת פרטיות, ארוחה שהיתה שוב (ניחשתם נכון) עמוסה בביצים מכל הסוגים.
41341
לאחר מילוי המאגרים הבטניים נפרדנו לשלום מערן איריס וילדיהם והמשכנו בנחל גוונים, תוך כדי חציית כביש 40 ועליה לכיוון הר גוונים. מהר גוונים המשכנו לכיוון נחל רמון ומישם למעלה רמון במזג אויר אפרורי וחורפי, רוחות חזקות וקרירות ליוו אותנו כל הדרך. הגענו למעלה רמון, חיכינו לקבוצה שהיתה לפנינו שתעלה והתחלנו בעליה, העליה היתה מעניינת ללא אתגרים מסובכים, למעט גשם שוטף שהתחיל לרדת עלינו באמצע המעלה כאשר חיכינו לקבוצה שתרד למטה, הסלעים היו קצת חלקים, אבל כבר היינו לקראת סוף המעלה.
עצרנו בחורשה ליד מצפה רמון כאשר חשבנו איפה אנחנו מעבירים את הלילה בטמפרטורות סבירות יותר מאשר בורות לוץ וסביבתו הידוע לשימצה בטמפרטורות הנמוכות במיוחד (בכל זאת כ 1000 מטרים...). לקחנו החלטה לרדת לחניון מחצבת הגבס בתוך המכתש, חניון הקרוב לכביש אבל מוגן משהו מפני הרוחות והקור (גם יותר נמוך). הגענו והתמקמנו בחניון יחד עם די הרבה קבוצות שחיפשו מחסה מהרוח ומהקור. שם פגשנו את שגיא (ZAGI) שהחליט להצטרף אלינו למחרת. חיממנו את בטננו (שוב...) בבשר על האש בכמויות מכובדות, מרק הבית של זיו ופירה עם בצל מטוגן (אני בלי בצל), מדורה עם הקרשים הנותרים חיממה אותנו כימעה לפני שפרשנו לאוהלינו. האזעקה של הרכב שלי בישרה לכולם את התחלת השינה חחח.

יקיצה בבוקר, התארגנות ונשנושים מהירים ומתחילים להצפין, עצירה קלה להתארגנות מהירה הכוללת מים, זבל ותדלוק בתחנה במצפה רמון ומשם חותכים דרך מצפה כוכבים לחוברים לכביש שלכיוון בורות לוץ.
בבורות לוץ היה כל עם ישראל, אשתו וילדיו.. עברנו את החניון ונכנסנו לנחל אילות היפייפה. נסענו בנחל כדי לגלות ש"תפסו" לנו את העץ בגדול, אבל אל דאגה, נחל זה ידוע כמשופע בעצי אילות (במקרה...) ואכן מצאנו עץ יפה שתחתיו עשינו ארוחת בוקר עשירה ב...ביצים (כמובן), חשבון פשוט העלה שצרכנו כ 100 ביצים בסה"כ, כמות לא מבוטלת של חלבונים. לאחר עצירת התרעננות ארוכה ומזינה המשכנו בדרכינו לכיוון נחל חורשה. בנחל חורשה פנינו לכיוון מעלה איזוב כאשר פהנפרדנו משני רכבים של זיו ודרור.
במעלה איזוב חיכינו לקבוצה שנלחמה קשות במעלה ולאחר מיכן הצליחה לעלות אותו (חלק במשיכה), עלינו ללא בעיות מיוחדות, מה שכן המעלה נהיה קצת יותר מעניין. ממעלה איזוב המשכנו לכיוון האמבטיה של חמרן עם עצירה קלה להתרעננות בבוסתן נחמד שנמצא על פרשת שבילים. הנוף מרהיב והצבעים מהממים, מגיעים אל האמבטיה יורדים למטה בירידה הדרדרתית ומתחילים לעלות את המדרגה, אני עולה ראשון ומחכה לנדב, שם הבננו שנדב גזר את הציריה (כנראה באיזוב), לאחר מספר נסיונות פרסנו כננת ומשכנו אותו למעלה.

41362

41346

41352

41343

המשכנו משם ובמקום לפנות ימינה ירדנו שוב לאמבטיה נוספת, עם ירידה מעניינת ועליה מעניינת יותר, שהרכב של שגיא לא כל כך אהב משום מה, אבל שגיא לימד אותו לאהוב אותה... פה נדב הוריד לחץ אויר ל 8 נעל נעילות ועלה עם תנופה בצורה יפה מאוד כאשר הוא במצב של 3X4...
מהחלק הזה למעשה נגמרו האתגרים, ירדנו לנחל ניצנה ועפנו לכיוון השקיעה במסלולים המהירים של האיזור שהסתיימו בכביש עזוז-ניצנה בשעות בין הערביים המאוחרות.
הנסיעה הביתה היתה ארוכה ומתישה, כמו בכל טיול, אבל הגענו מרוצים ועייפים כדי לנוח את שארית החג לפני החזרה המייגעת לעבודה.

41334

טויוטה 73 - אנוכי אלרואי והמצלמה
גראנד צ'ירוקי – דוביד, יהודית, טל וזיו
סוזוקי ויטארה – נדב וגיא
טנדר היילקס (לבן) ערן, איריס, מאור ונוגה
איסוזו טרופר – דרור ועמית
צ'ירוקי – זיו, יפעת ויהלי
טויוטה היילקס (בורדו) – שגיא, אור-לי ויהלי

http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/pencil.png
קישור לגלריה טיול פסח 2011 חלק א' (http://www.jeepolog.com/forums/album.php?albumid=427)

קישור לגלריה טיול פסח 2011 חלק ב' (http://www.jeepolog.com/forums/album.php?albumid=428)

sapog
01-05-11, 21:54
שאפו, אלרואי!!!
נהנתי לקרוא ולהתרשם מהתמונות!
תפסתם מזג אויר מעולה, מרגישים אפילו בתמונות.

יופי של טיול : )

מורי
01-05-11, 22:03
נראה שנהינתם מאוד...אחלה מסלול ואחלה אנשים!

omri_t
01-05-11, 22:18
אהבתי!

וסחטיין.

יונתןמצפה
01-05-11, 22:36
ELRO- כרגיל התמונות שלך מאלפות!
הסיפור שלך נתן לי מוטיבציה לשתף בחוויה המדברית שלי:
שבוע שלם של שכרון חושים מדברי, ללא יציאה לציביליזציה למעט בלילה השישי לדלק, מים ופיצה של סוף החג.
פעם ראשונה שאני מעמיס על הסמוראי ציוד כולל לשבוע שלם. אוכל,מים,דלק- הכל!
שבוע שחלק גדול ממנו היינו רכב בודד במדבר, גם מבלי לפגוש מטיילים אחרים- בחגים אני מעדיף להישאר מחוץ לשמורות ולשוטט בעומקיהם של השבילים הפחות ידועים ומוכרים שיש לנגב להציע.
חלק קטן מהזמן טיילנו עם חברים שהצטרפו ועזרו במקצת גם ביכולת להסתדר ללא יציאה לתספוק.
הנה חלק מהתמונות:
בוקר ראשון, לבד במדבר. כל הציוד מחוץ לרכב...
מעמיסים ויוצאים לדרך:
41371

41365

מתכננים את המשך ההתקדמות בצירים לא מוכרים:
41376

"קצת" עמוס הסמוראי הגיבור...:
41364

מזג האוויר החורפי לא פסח גם עלינו:
41363413704137741367

הר הנגב פורח כמו שרק בחג האביב הוא יודע:
41378

והשקיעות המדבריות...
41372

ושוב, סמוראי בודד בלב המדבר:
4136941366

כמובן שאי אפשר בלי טיול רגלי של יומיים כחלק מהחוויה:
413734137441375

ולקינוח, המקלחת היחידה בשבוע הזה- עין עקב. ואם נשארים יום אחרי החג מצליחים גם לתפוס קצת זמן לבד במעיין:
41368

המשוטט
01-05-11, 22:43
אחלה סיפור

ל 73 (מאור) שעיגנת יש את המשיכה בוידאו - אני יכול לקשר אתכם

omri_t
01-05-11, 23:01
יונתן- אתגר לא קטן... גם לבד ובעיקר עם כל הציוד בסמוראי. כיף לקרוא!!

elro
01-05-11, 23:10
יונתן, סחתיין על המסע ועל השיתוף, עשית חיים שם, נראה שניקית את הראש כמו שצריך.

שנה שעברה עשינו חמישה ימים בפסח, אחד הטיולים הטובים ביותר, כשהתחלנו בעשוש וסיימנו באילת, ללא יציאה לציביליזציה כלל, את המקלחות שלנו עשינו בגב צניפים ובגבי עתק.

נדב42
01-05-11, 23:10
אכן היה טיול נהדר :):rolleyes:
תכננתי חודש של התנזרות מביצים, אבל אז הכריזו על תחרות השקשוקות הגדולה ... כאשר אבדנו ...
תודה לאלרואי על הארגון, ההובלה והצילומים המרהיבים.

נדב

zivviz
01-05-11, 23:34
אלרו ,
אז גם לכתוב אתה יודע...
תודה על הסיפור והתמונות
היה אחלה טיול ונהנינו מאוד למרות הרוח המקפיאה שרצתה אך לא הצליחה לשבור אותנו ( סמיילי קורץ !! )

זיו

revi3
02-05-11, 00:18
אין אין כמו המדבר ...זיכוך אמיתי .
והצילומים אני משוחדת,אתה מצלם נפלא אלרואי.

zagi
02-05-11, 10:32
היה טיול מדהים , נהננו מאוד .

ואלו כמה תמונות שנתפסו במצלמה שלי .

hadtomer
02-05-11, 14:01
אתם חבורה עם ביצים. כיף לקרוא וכיף לצפות בתמונות. טוב לדעת שעוד יש אנשים שמטיילים

נדב42
02-05-11, 22:40
טוב לדעת שעוד יש אנשים שמטיילים
כן תומר, אנשים מטיילים, על טפם, נשותיהם, וכלביהם. אתה זה שמעקם את הפרצוף ולא מצטרף ...

נדב42
04-07-19, 20:57
נתקלתי בזה פתאום, חתיכת נוסטלגיה ...

ואם הצ'רוקי נראה לכם מוכר, זה לא מקרי.
סיפור האהבה התחיל מהטיול הזה, סוג של פנטזיה אם תרצו. ונגמר... נו, שלא ייגמר כל כך מהר :)

SuzukiJ
05-07-19, 16:59
נראה וכתוב פצצה ....

-->