PDA

צפייה בגרסה מלאה : חומר מתקדם לשיפור כל הפרמטרים של המנוע

galgal63
02-05-11, 02:08
מגן מנוע קֶרָמי

שכבת ציפוי קרמית

"מגן מנוע קרמי" (("CERAMIC ENGINE PROTECTOR" של חברת ארדינה ("ARDINA") ההולנדית, הינו תוסף שמן להגנת מנועי בנזין, דיזל וגפ"מ על כל סוגיהם. הוא מבוסס על חומר קרמי מתקדם (בצורת מתכת חצי נוזלית), 'בורון-ניטריד', המגלם בתוכו תכונות ייחודיות אשר הופכות אותו לאמצעי מתקדם ביותר להגנה על המנוע.

"מגן מנוע קרמי" פותח בשיתוף סוכנות החלל האמריקאית, "נאסא", לצרכיה המיוחדים, ומשמש כיום גם בעולם מרוצי-המכוניות, במנועים העובדים בתנאים של שחיקה וחום קיצוניים.

חומרים-קרמיים-בטכנולוגיה-מתקדמת, דוגמת בורון-ניטריד, מאופיינים במולקולות גמישות, חזקות, ובעלות יציבות טרמית גבוהה (החלקיקים עמידים ביותר בפני שבירה והתבקעות ועם זאת הם רכים ואינם חורצים במתכת; בעלי הולכה ופיזור מהיר של חום, התנגדות גבוהה לשינוי טמפ' פתאומי, והתכווצות/התפשטות נמוכה בעת שינויי טמפ' ).

הבורון-ניטריד ,לדוגמא, מתפרק בטמפ' של יותר מ- ̊1100 מעלות, יותר מפי שתיים מכל תוסף שניתן למצוא על המדפים. חומרי-סיכה אחרים מתפרקים בטמפ' נמוכות בהרבה, ועשויים לעיתים להשאיר תוצרי-לוואי מזיקים במנוע.

ניתן למצוא שימושים של החומרים הקרמיים בעולם הרכב ומחוצה לו. פורשה 911 GT2, לדוגמא, נמכרת ,לפי הזמנת הלקוח, עם בלמי דיסק קרמיים. אלה מצטיינים בפיזור חום מהיר ולכן אינם מאבדים מכושר הבלימה. אפוד-מגן קרמי מספק הגנה מפני ירי ומהווה דוגמא חיה לחוזק של הקרמיקה.

תכונות אלו של פיזור חום מהיר וחוזק יוצא-דופן הינם רק חלק מהתכונות והמאפיינים של הבורון-ניטריד. טכניקת פיזור מעולה של חלקיקים קטנים ביותר, בעלי אחידות גבוהה ושאינם צבירים, יחד עם הידבקות למתכת ומקדם-חיכוך נמוך ביותר, מקנים לבורון-ניטריד יכולות סיכה ללא תחרות. על ידי כושר תאחיזה גבוה ביותר במתכת יוצר החומר שכבה חלקה (מפחיתת חיכוך), מבוֹדדת מחום, ממגע ישיר של מתכת במתכת, ומונעת חופשים, בחלקים הקריטיים של המנוע; החלקיקים הקרמיים נישאים על-ידי השמן לתוך המנוע ומתמצקים לכדי שכבה בכל האזורים בהם יש מגע של חיכוך: בוכנות הנעות בתוך בית-הבוכנות (צילינדרים), טבעות הבוכנה (רינגים) הנעות בחריציהן, תושבות הטלטלים, המסבים הראשיים של גל-הארכובה, רכיבי הפסנתר שבראש-המנוע, גל-הזיזים ותושבות השסתומים.

השתמשנו במוצר בגולף טורבו-דיזל בעל מנוע 2 ליטר, 140 כוחות-סוס, משנת 2009 ובדייהטסו שרייד משנת ייצור 1992, בעלת מנוע 1.3 ליטר. הופתענו מאוד מההצלחה.
פעולת המנוע נעשתה רכה /חלקה בהרבה והשסתומים נעשו שקטים בהרבה. בדייהטסו הורגשה עלייה מידית בכוח של המנוע והופסקו נקישות בלתי-פוסקות של גל-הארכובה. תוספת הכוח אינה מורגשת, בהכרח, אך בכל מקרה קיימת ויכולה להימדד במד-כוח (דינמומטר). השיפור בפעולת המנוע, אף שמורגש כמעט מייד עם הכנסת החומר שלנו למנוע, צפוי לגבור בהדרגה, כתלות בזמן הפעולה של המנוע.

למעשה, החומר עשוי להחליף שיפוץ ופתיחה של מנוע (חצי אוברול) שלפני סוף חייו, להחזיר את כוחו ו'להבריאו' לחלוטין.

מובן מאליו שהשפעת הנוזל ניכרת ביותר במנועים 'עייפים'. יחד עם זאת, ממליץ היצרן על השימוש במוצר כבר לאחר 5000 ק"מ (בשלב זה בערך מתחיל להיווצר בלאי במנוע). "מגן מנוע קרמי" עשוי להאריך בהרבה את חייו של מנוע לא-בלוי ולשמר את כוחו לזמן ממושך יותר; גם תחת שימוש אגרסיבי וקיצוני לא צפויה כמעט עלייה ברמת השחיקה במנוע (לכן, לדוגמא, כל-כך מתאים המוצר במנועים של מכוניות מרוץ).

האפקט הקרמי

יותר כוח ויותר מומנט, ירידה עד 9% בצריכת דלק, ירידה עד 50% בצריכת שמן, ירידה של כ-10% בטמפ' השמן, ירידה של כ- 2-3 דציבלים בפעולת המנוע, ירידה עד 30% בגזי פליטה מזיקים, מאפייני התנעה קרה טובים בהרבה. בנוסף, הנוזל משפר את נפח מעטה השימון וצמיגות השמן, מפחית באופן משמעותי חיכוך ובלאי, מספק למנוע הגנה ארוכת טווח ומאריך את חיי המנוע.

"מגן מנוע קרמי" אינו תוסף שמן סטנדרטי שצריך להוסיפו בכל החלפת שמן. שימוש בחומר טוב ל- 50,000 ק"מ ויותר. יעילותו נשמרת גם לאחר החלפות שמן. כמו-כן, אינו פוגע במסנני השמן ואינו סותם ממירים קטליטיים.

על-ידי יתרונותיו אלה, עשוי מוצר זה לחסוך בעלויות ובהוצאות כספיות עתידיות ניכרות. כל זה עושה אותו משתלם במיוחד בשקלול של עלות/תועלת בשימוש במנועי בעירה פנימית

הסבר כללי לגבי תוספי שמן

תוספי-שמן למנועי בעירה פנימית עשויים בכללותם אבקות-שימון מוצקות מהולות ומדוללות בשמן מנוע. על-ידי מאפייניהן כגון מקדם-חיכוך נמוך, עמידות גבוהה יחסית (מפני שינויי טמפ' וכוחות פיסיים) ויכולת לחדור למקומות הקריטיים במנוע (יכולת זו מותנית בגודל החלקיקים) נוצרת שכבה של שימון מוצק בין חלקי המנוע הנעים/מתחככים, בנוסף להגנה הבסיסית של שמן-המנוע. ההבדלים הבסיסיים בין התוספים השונים המצויים בשוק, ומהווים את המדד לאיכותם, נובעים מתכונות וסוג החלקיקים של האבקות השונות: גודל החלקיקים ואחידותם, אופן פיזורם בחלקי המנוע, יציבותם הטרמית והכימית, מקדם-החיכוך, עמידות המבנה המולקולרי, רמת קשיותם, הולכה טרמית וחשמלית, וכושר תאחיזה במתכת.
תוספי-שמן הנפוצים אצל יצרנים רבים מבוססים על החומר טפלון (PTFE), המוכר לנו גם כציפוי לסירים ולמחבתות. ציפוי זה ממחיש יפה את הרעיון של שכבת סיכה מוצקה ומבודדת, כמו זו הנוצרת במכלולי המנוע בזמן הפעולה עם תוסף שמן.

ידוע לנו כי בקרב הציבור בארץ האמון בתוספים ויעילותם, מועט. שימוש ב"מגן מנוע קרמי", עם זאת, עשוי לשנות לכם את הדעה! התוצאה: שיפור בכל הפרמטרים במנוע באופן שאין לטעות בו!

asafk
02-05-11, 22:54
ולמה אתה מצפה שנאמין לך?
חוץ מניפנופי ידיים לא אמרת כלום.

יש לך נתון אמיתי, אמין ומוסמך אחד להביא?

אחרי שסיפרת לנו כמה חומרים קרמיים הםנפלאים (אנחנו יודעים), כתבת:

השתמשנו במוצר .... הופתענו מאוד מההצלחה.זאת אומרת שגם "לכם"(מי זה "השתמשנו"? מי אתה? ) אין אמון במוצר?

תוספת הכוח אינה מורגשת, בהכרח, אך בכל מקרה קיימת ויכולה להימדד במד-כוח (דינמומטר)כןןן.... ואיפה התוצאות של המדידה שבטח עשית? אה, סליחה, לא מדדת. אתה רק רוצה שנאמין לך שהרגשת שיפור.

למעשה, החומר עשוי להחליף שיפוץ ופתיחה של מנוע (חצי אוברול) שלפני סוף חייו, להחזיר את כוחו ו'להבריאו' לחלוטין.אז אם אני מבין נכון, אתה מדבר על חומר שמגדל מתכת? סוגר רווחים וחריצים ואם יש לי חור בדלי אני רק צריך לשפוך לתוכו את התוסף שלך?

יותר כוח ויותר מומנט, ירידה עד 9% בצריכת דלק,כלומר, תן לי לראות שהבנתי, "עד" זה יכול להיות גם 0, נכון? כי אם היית באמת חוסך אפילו 2% בצריכת הדלק של מכוניות היית מליארדר, ואתה כנראה לא כי אתה חוסך על לקנות פרסומות נורמליות ובמקום זה מנסה לפרסם חינם בפורומים. ואם היית באמת חוסך דלק היית מפרסם דו"חות מעבדה שמוכיחים את זה, ולא ראיתי שפירסמת כאלה.

ידוע לנו כי בקרב הציבור בארץ האמון בתוספים ויעילותם, מועטבזה, כמובן, אתה צודק.

שימוש ב"מגן מנוע קרמי", עם זאת, עשוי לשנות לכם את הדעה! התוצאה: שיפור בכל הפרמטרים במנוע באופן שאין לטעות בו!
ותן לי לנחש... אין לך שום נתונים מדעיים אמיתיים לגבות את הקשקוש הזה, אבל אתה מצפה שאנחנו נשלם לך כסף כי אנחנו מאמינים לך, ו"מה כבר יש להפסיד", נכון?

אגב, את זה קראת:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?1374-jeepolog-archive

?????

אסף.

cj 64
03-05-11, 00:44
אני מוכן לתרום את הגיפ שלי לנסיון עם החומר הזה!!
המנוע ליפני אוברול...
ונצלם את זה.
ואם זה מועיל ,כולם ,פה בפורום מתחייבים לקנות ........................נכון!!?????????
גלגל 64

omri_t
03-05-11, 01:05
מגן מנוע קֶרָמי

שכבת ציפוי קרמית

למעשה, החומר עשוי להחליף שיפוץ ופתיחה של מנוע (חצי אוברול) שלפני סוף חייו, להחזיר את כוחו ו'להבריאו' לחלוטין.

להבריאו לחלוטין..... גדול....
יש שמועות שהחומר הזה גם משפר את ייחסי ההעברה ומגביהה את האוטו ב 4".
הוא גם מצויין יחד עם הקפה בבוקר.
ומצמיח שיער מהקרחת.

BlackStar
03-05-11, 02:12
שירשור כלבבי פעם ראשונה שאני צוחק מהפורום הזה כמה קישקושים הוא כתב ואני השקעתי וקראתי הכול עד למטה ואני מאובחן עם דיסלקציה קשה ADDHD

BackDoorMan
03-05-11, 15:56
להבריאו לחלוטין..... גדול....
יש שמועות שהחומר הזה גם משפר את ייחסי ההעברה ומגביהה את האוטו ב 4".
הוא גם מצויין יחד עם הקפה בבוקר.
ומצמיח שיער מהקרחת.

רק לי זה נשמע כקונוטציה אירוטית במרומז ?

רון נחמן
03-05-11, 20:52
חברים, דיי עם הציניות
אתם לא יודעים הכל, וגם לך, אסף, יש עוד כמה דברים שאתה מסוגל ללמוד.

גם אני הייתי ספקן ומאז שהתחלתי להשתמש בחומר הזה הרכב פשוט שונה לחלוטין-
מחלות קשות שהיו לרכב, חלפו גם הן כלא היו - אין יותר "הזעה" של שמן משום מכלול, הבלמים עובדים.
המנוע חסכוני יותר, וחזק מאוד - מה שמפתיע כי הצמיגים גדלו באורח פלא. בסיס הגלגלים ברכב גדל, וכל זאת מבלי לפגוע בזווית הבטן.
מאז שהתחלתי להשתמש בחומר המופלא הזה, שוטרים החלו להיות אדיבים אליי,
ואפילו עברתי טסט בלי קומבינות ובלי בעיות.

לא.

אבל אני בעד שכל משתמש חדש בג'יפולוג יפקיד 1000 ש"ח כעירבון למקרה שהוא מפרסם סמוי. או את אשתו וילדיו, הזול מבין השניים.

דרור ברלי
03-05-11, 21:11
חיפשו קצר מעלה את זה:
http://www.ardinacarcare.com/

לא שזה הופך את המוצר לטוב או לא, לא שזה עושה אותו לפחות חשוד כשמן נחשים.

על פניו, יצרן של כל מיני תוספים לדלק, תרסיס נגד חלודה שדומה ל-WD40, וגם תוספי השמן האלה. אז מה? העובדה שעד היום לא הכרנו את היצרן הזה בישראל הופכת אותו ללא לגיטימי?...

בתחנות סונול מוכרים תוסף לשמן בשם "נאנולוב" שטוענים שפ8ותח במכון ויצמן בלהבלהבלה שפחות או יותר אמור לעשות את אותה עבודה - להפחית חיכוך. בזמנו ניסיתי את זה בסופה הקודמת שהמנוע שלה כבר לא היה בשיאו, עישן קצת וכו'. מבלי למדוד שום דבר בצורה מדעית, צריכת השמן שלו ירדה, לחץ השמן עלה קצת והמנוע הרגיש קצת יותר חלק. צריכת הדלק אגב - לא השתנתה. לא לטובה ולא לרעה. שוב - מלבד צריכת שמן שהיא דבר שאפשר למדוד וקריאת השעון שהשתנתה ועם זה אי אפשר להתווכח, עדיין בכל מה שקשור לעבודת המנוע היה מדובר על תחושות בלבד, ואני לא שולל את האפשרות שמדובר באפקט פלצבו ותו לא. לצערי האוטו נגנב לפני שהספקתי לעקוב אחרי זה בצורה יותר רצינית ולאורך יותר זמן.

הבעיה שלי עם המוצר האלמוני הזה של ארדינה נוגעת לתיאורים שמתאר זה שמנסה למכור אותו. כל מיני מושגים כמו "מתכת נוזלית" שנדמה שלקוחים מסרטי "שליחות קטלנית" וכאלה, ושלא מגובים על ידי המשווק בשום בדיקות מעבדה רציניות. אני יכול לקבל איכשהו יומרות לעבודת מנוע חלקה יותר, פחות חיכוך, וכו', אבל אני סבור שכל מי שמבטיח שיפור פלאי בצריכת הדלק ראוי מראש לחשד.

רון נחמן
03-05-11, 21:46
מצטער דרור, כל מודעה שמתחילה במשפט:
""מגן מנוע קרמי" פותח בשיתוף סוכנות החלל האמריקאית, "נאסא", לצרכיה המיוחדים, ומשמש כיום גם בעולם מרוצי-המכוניות, במנועים העובדים בתנאים של שחיקה וחום קיצוניים"

גורר מצדי התייחסות כאל שמן נחשים, בואכה זלזול מוחלט.

דרור ברלי
03-05-11, 22:19
נו, ועל מה אני מדבר?....

הבעיה שלי עם המוצר האלמוני הזה של ארדינה נוגעת לתיאורים שמתאר זה שמנסה למכור אותו.

כנרא השאין בינינו יותר מדי חילוקי דעות.

כדי להוכיח שהמוצר הזה הוא לא עבודה בעיניים, זה שמנסה למכור אותו צריך להביא אסמכתות. בדיקות מעבדה.

נמרוד
03-05-11, 22:21
זה עוד חברת שיווק ספק לגיטימית לפי האתר שלה, עוד מישהו שמנסה לרכב על ההצלחות היחסיות של BG ושל קסדו, לא חברה יצרנית.

BackDoorMan
04-05-11, 00:38
איך בדיוק יודע חומר כזה להתווסף עם השמן החלקלק ועדיין להדבק לכל המקומות הנכונים בדפנות הצילנדר ?
בקיצור בולשיט, אם כבר הדפנות לא אמורים להיות חלקים ככל האפשר אלא מחורצים בתבנית מסוימת כדי להיות אפקטיביים.

ולגבי שליחות קטלנית ... מאז החירטוט עם רובוט המתכת הנוזלית בסתירה לחוק השני של התרמודינימקה כבר לא לוקח אותם ברצינות.

אביעד פ.
04-05-11, 09:02
מגן מנוע קֶרָמי

שכבת ציפוי קרמית

ל. הוא מבוסס על חומר קרמי מתקדם (בצורת מתכת חצי נוזלית), , ה

מתוך ויקיפדיה:
"חומר קרמי הוא חומר מוצק שאינו אורגני או מתכתי. "

אין מה להוסיף מעבר.

אבל חאלס, אפשר להפסיק לקטול את המפרסם, הוא ממזמן לא פה.
זה רק אנחנו והרוח...

asafk
04-05-11, 09:39
אביעד, ברור שהוא לא כאן. אבל הוא פירסם בעוד הרבה פורומים. הסיבה שהוא לא נמחק אחרי שניה, ואפילו נשאר פתוח לתגובות, היא שכך כשמישהו תמים שפגש את הקישקוש בפורום אחר יריץ חיפוש גוגל על השטות הזו, הוא יגיע לכאן.

אסף.

נדב42
04-05-11, 10:22
אביעד, ברור שהוא לא כאן. אבל הוא פירסם בעוד הרבה פורומים. הסיבה שהוא לא נמחק אחרי שניה, ואפילו נשאר פתוח לתגובות, היא שכך כשמישהו תמים שפגש את הקישקוש בפורום אחר יריץ חיפוש גוגל על השטות הזו, הוא יגיע לכאן.

אם כך, אז תשנו את הכותרת של השרשור כדי שזה יבלוט בגוגל, למשל, רשמו: עוד תרמית - חומר מתקדם ...

elro
04-05-11, 12:07
אם כך, אז תשנו את הכותרת של השרשור כדי שזה יבלוט בגוגל, למשל, רשמו: עוד תרמית - חומר מתקדם ...

מישהו הוכיח שזו תרמית?
גם בעיניי זה לא מוצא חן, אבל כל עוד שלא הוכח, אני חושב שזה לא הוגן לצאת בהצהרה ולתת "חותמת" שזו תרמית.

עוזי5555
04-05-11, 13:13
מישהו הוכיח שזו תרמית?
גם בעיניי זה לא מוצא חן, אבל כל עוד שלא הוכח, אני חושב שזה לא הוגן לצאת בהצהרה ולתת "חותמת" שזו תרמית.

+1
:)

yoav21
04-05-11, 13:19
גם לתת פלסבו בניסוי קליני זאת לא תרמית זה חלק מפרוטוקול ניסוי, השאלה היא אם אתה רוצה להיות בניסוי ??

יואב

elro
04-05-11, 13:33
גם לתת פלסבו בניסוי קליני זאת לא תרמית זה חלק מפרוטוקול ניסוי, השאלה היא אם אתה רוצה להיות בניסוי ??

יואב

אם אני רוצה להשתתף בניסוי ואם לא זה עדיין לא הופך את זה לתרמית.

yoav21
04-05-11, 14:21
ביום שימכרו תרופה שהיא פלסבו זאת תרמית, וכאן זה לא רחוק. יש מוצר שאומר שהוא מטפל בכאב ראש אבל הוא לא.....הוא לא מזיק, אבל זה לא הופך אותו ליעיל.

יואב

elro
04-05-11, 14:27
ביום שימכרו תרופה שהיא פלסבו זאת תרמית, וכאן זה לא רחוק. יש מוצר שאומר שהוא מטפל בכאב ראש אבל הוא לא.....הוא לא מזיק, אבל זה לא הופך אותו ליעיל.

יואב

יתכן שלא הסברתי את עצמי נכון, או שאתה נעול על משהו מסוים.
אני אנסה שוב, לי אישית המוצר הזה נראה כאחיזת עיניים, אבל על מנת להכריז עליו כתרמית בצורה רשמית כלשהי יש צורך להוכיח שהוא באמת תרמית.
אתה אומר/כותב "יש מוצר שאומר שהוא מטפל בכאב ראש אבל הוא לא" השאלה היא איך אתה יודע שלא, אם אף אחד לא ניסה ואמר לך שלא?

yes1952
04-05-11, 14:37
חברים לא לקטול אום
אני אנסה למצוא אותם ואז אדליף מספר טיפות על תפר הניתוח פתוח בבטן שלי
אם זה יצליח אולי זה טוב גם לאוטו
אם לא?תכתבו בהספד שלי הוא לא הפסיק להיות פרייר-
וברצינות
כבר בסוף שנות היה חומר קרמי -נהגו להוסיף אותו למנועים גמורים לפני מכירה
זה עבד נפלא כמה ימים ואז המנוע היה נתפס -דרך כלל הקרנק היה נשבר
ואוטו שרק קנית הלך לאדון או להתקנת מנוע חדש
פריירים לא מתים הם רק מתחלפים
באופן אישי השתמשתי בחומר קרמי למיני מיינור שהיתה ברשותי-עבד בדיוק עד שהגיע מנוע מפרוק באנגליה-דהיינו כשלושה שבועות-
אה שכחתי-הגרר הגיע לפני המנוע החדש
יוסי

Saar
04-05-11, 17:24
יתכן שלא הסברתי את עצמי נכון, או שאתה נעול על משהו מסוים.
אני אנסה שוב, לי אישית המוצר הזה נראה כאחיזת עיניים, אבל על מנת להכריז עליו כתרמית בצורה רשמית כלשהי יש צורך להוכיח שהוא באמת תרמית.
אתה אומר/כותב "יש מוצר שאומר שהוא מטפל בכאב ראש אבל הוא לא" השאלה היא איך אתה יודע שלא, אם אף אחד לא ניסה ואמר לך שלא?

לדעתי, בסוג המוצרים הזה, חובת ההוכחה היא על המוכר, קישקושים באויר ומנועים שמרפאים את עצמם נשמע כמו משהו "מעט" מופרז.
סער

אביעד פ.
04-05-11, 18:52

אסף.

לא אמרתי שצריך למחוק. אבל אהבתי את הגישה שלך... מאוד.

kobiarava
06-05-11, 20:18
דא"ג, גם הקסאדו הוא קשקוש מוחלט ושמן נחשים אמיתי. הטענות לגבי שיפור צריכת דלק, ציפוי קירמי ותיקון מנועים עם בעיות קומפרסיה נטענות גם שם, ומניסיון-חסרות כל בסיס. קיבלתי לבדיקה את החומר, ממכר שמשווק שמנים ותוספים, שהבטיח הרים וגבעות. הטיפול כולל 3 שפופרות קטנטנות (9 מ"ל) שאמורות לעלות 150 ש"ח לכל אחת, שניסיתי במנוע שסבל מקומפרסיה נמוכה ובריחת גזים לאגן השמן. עבדתי לפי ההנחיות ומאוד קיויתי שאני לא סקפטי לשווא, אבל לאחר כמה אלפי קילומטרים וללא כל שיפור קל שבקלים הוחלט על החלפת המנוע. המסקנה שלי, שלמעשה הייתי משוכנע בה עוד לפני הניסוי הכושל, היא שאין פתרונות קסם, ואין חומרים שיכולים להחליף תיקון של חומר חסר בפלדה ע"י מהילה בשמן (עם או בלי ריקוד סביב מדורה בליל ירח מלא...). כל מי שטוען אחרת, ומנסה למכור חומרים מופלאים כאלה ואחרים, הוא תמים וחסר ידע במקרה הטוב, או שרלטן ושקרן במקרה הפחות טוב.

קובי

-->