PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהו, אני עורק ועובר לדבר האמיתי - CJ

KOOKE
05-12-04, 23:19
אחרי שלוש שנים מהנות מאאאאאאאד בכירכרה (דיסקו דיזל ידני שנת 95 ) החלטתי שהגיע הזמן לשנות לגוון ולהחליף.

התלבטתי והתחבטתי רבות למה להחליף...כל מה שהיה במסגרת התקציב שלי לא ממש "עשה לי" את זה ולא ממש משך אותי...

בסוף, לאחר שהתקבל אישור מהקבצי"ת נפלה ההחלטה - רכב שטח לשטח בלבד + רכב כביש לכביש בלבד.

שמתי עין על CJ8 במחיר ובמצב סביר מקווה לסגור עיסקה מחר + חזרקה לאהבה ישנה סאאב 9-5 לכביש...

מעניין איך זה יהיה המעבר מאקוואריום לסוס ברזל פראי פתוח ובועט...

מי יודע ייתכן ואף יגיעו ימות המשיח ובלית ברירה גם אטבול ידיים בגריז...

בהמשך יבוא השאלות והחוויות.

שלמה

גיא
05-12-04, 23:39
בהצלחה ....

כשתתגעגע ... תספר לנו ? ... :twisted: :roll: :wink:

KOOKE
05-12-04, 23:49
עוד לפני שמכרתי וקניתי את הCJ אני מגעגע...אז מה יהיה כשאממש את התוכנית...

שלמה

עמי
05-12-04, 23:59
קצר/ארוך?
פתוח/סגור?

זאביק
06-12-04, 10:12
קצר/ארוך?
פתוח/סגור?

אני ארשה לעצמי לענות בשביל שלמה (שיבין מה זה "הדבר האמיתי")

רק פתוח !!!!!!!!!!

חנן א.
06-12-04, 11:27
לדעתי, עדיף לך לחשוב על סופה.

לי, אחרי שש וחצי שנים עם הCJ, כבר נמאס מהמנוע החלש ומהמאייד המעצבן, ועוד לא דיברנו על הטסטים , משנה הבאה הג'יפ שלי צריך שני טסטים בשנה, יש את הציריות הקדמיות בסופה שבהחלפה לא יקרה מדי לציריות של מודל 97 הופכות להיות ציריות עם צלבים 297 , צלבים חזקים בהרבה, ועוד... . אני שוקל מאוד ברצינות להחליף לסופה.
חשוב על זה שוב, אם אתה לא מעדיף תמורת עוד כמה שקלים ובמחיר של מורכבות מכנית קצת גבוהה יותר, לנסוע ברכב טוב חזק ומהנה יותר.

KOOKE
06-12-04, 13:06
עמי

ארוך, פתוח, עם ברזנט מלא, נעילות אוט' אחורה וקדימה (האחורית זקוקה לשיפוץ), הגה כוח, בולמי ראנצ'ו מתכוננים

חנן

בעייד המאייד פתירה למיטב הבנתי - קודם כל כיוון כמו שצריך + אפשר לייבא מאייד שמתגבר על שיפועים חריפים או לעשות אפשרות ל"גז קבוע" ?? (אם אנ מגדיר נכון את המיתקן - שמתגבר על בעיית ההשתנקות בשיפועים חריפים.

אחרי כירכרת דיזל עצלה כמעט כל מנוע בנזין ייראה לי כחזק בעולם...

חוץ מזה ההפרש הכספי הוא גדול מדי לתקציב שלי לרכב פנאי בלבד - סופה סבירה לא אמצע בפחות מ- 25,000 עד 30,000 ש"ח וזה עוד לפני יישור קו ...

לעומת זאת בתקציב הזה אגיע לCJ מלוקק ומדוגם כמעט עד לרמת הבורג..

שלמה

חנן א.
06-12-04, 13:28
בעייד המאייד פתירה למיטב הבנתי - קודם כל כיוון כמו שצריך + אפשר לייבא מאייד שמתגבר על שיפועים חריפים או לעשות אפשרות ל"גז קבוע" ??

בתיאוריה אולי הכול אפשרי. אני בכל אופן לא ראיתי ג'יפ בנזין מוזן מאייד על המדרגה של המצלעות שהנהג לא נלחם במנוע במקום להתעמת עם העלייה, כולל לא הג'יפ של נמרוד שמושקע במאייד שנקנה ב400 דולר במיוחד עבור המטרה הזו.
יש לי גז ידני. עוזר אבל לא ברמה של הזרקה.

אפשר להרכיב הזרקת דלק, אבל במחיר הזה אתה כבר מתקרב למחיר הסופה, ועם 70 כ"ס פחות.

סוזי המשתוללת
06-12-04, 13:31
שלמה
אתה טועה
אם תמצא סופה במצב סביר שנת 92 היא תעלה בסביבות ה20 (מחירון) שני לוקרייטים יעלו עוד 500 דולר והתקנה 1000 ש"ח נשארו עוד כמה אלפים טובים ליישור קו ועוד לא הגעתה ל30 אלף
חוצמזה שכשתיסע בסופה ידנית תוכל לותר על הסאאב 9-5 לפחות מבחינת תאוצות ההפרש לא גדול :twisted: אז הנה עוד דרך לחסוך כמה עשרות אלפים :P

אריה פאהן
06-12-04, 15:39
אם אתה מחזיק איתו את החורף הקרוב כל הכבוד ,אם אתה מחזיק איתו גם את השרבים של תחילת הקיץ הבא אני מוריד ת'כובע, אגב זה קשור לטיולי בדד ששאלת ? למה אני לא רואה את כל המשפחה יורדת לעשוש עם סיקס :D :D :D
שיהיה בהצלחה ותהנה גיוון זה טוב מממ,,,,,,,,, נסחפת בגדול

אגב מה לגבי בלייזר כמו זה ? ק'ניתי אותו ב-13,000 ש"ח מנוע TBI מוזרק ,סרנים מחוזקים ,כננת וורן 9000 ,חלונות חשמליים, מזגן חדש ,ועוד ,תחשוב

http://imgsrv.pic4u.co.il/7a5b21b103a3b35b7944998a2b7faf70020000.a spx

אריה פאהן
06-12-04, 15:41
http://imgsrv.pic4u.co.il/7a5b21b103a3b35b7944998a2b7faf70020000.a spx

שאולי
06-12-04, 15:45
אני לא שם את זה בלוח המודעות כי אין לי קשר לאף אחת מהרכבים הללו , אבל אם מישהו מעוניין , יש אצלנו בישוב הן סופה ארוכה למכירה , והן CJ למכירה שתיהן נראות נהדר אחרי פחחות וצבע , מעבר לזה אין לי פרטים ,אם מישהו מעוניין אשיג לו מס' טל'
שוב אין לי שום נגיעה אישית
שאולי

UNIX
06-12-04, 17:33
חנן אני לא מצליח להבין למה אתה אומר שאין ל cj כח , זה ממש לא נכון לדעתי .
לגבי ההזרקה אתה יכול לעשות את זה בקלות ובזול , כמו שאמרת פעם רק תארגן מערכת קומפלט מאיזה אחמד ב 200 שקל והסתדרת .

ארז
06-12-04, 18:39
כמה נקודות, אולי כמה בעלי סיקס לא כלכך יסכימו...אבל לא נורא...

1 בהשוואה לסופה לסיקס אכן אין כוח, נכון שיא המומנט שלו מגיע בסל"ד מאוד נמוך, אבל כוח לסופה יש יותר, הרבה יותר, גם מול רכבים ששוים לה כביכול הסופה עדין עדיפה בכל מה שקשור לכוח(לדוגמה דיסקברי בנזין)
2 אם אתה לא מטפל בסיקס לבד תתכונן להוצאות מוסך מאוד גבוהות ובלתי פוסקות,מדובר על רכבים ישנים מאוד, רובם מוזנחים או היו כאלו רוב ימי חייהם
3 הסיקס לא רכב נוח.(נקודה), כל מה שתעשה תצליח בסופו של עניין ואחרי הרבה כאב ראש להפוך אותו לסביר.

עד כאן נקודות שחורות(תלוי מי מסתכל), בכל מקרה מדובר ברכב עם יכולות עבירות מאוד גבוהות,קל מאוד לתחזוקה, זול מאוד לתחזוקה עצמית עם המון המון אופי וכייף.....אבל יש כאלו שרכב כזה לא מתאים להם.

UNIX
06-12-04, 18:41
..... יש כאלו שרכב כזה לא מתאים להם.
מסכים עם כל מילה ומילה של ארז ובמיוחד עם מה שהדגשתי

חנן א.
06-12-04, 18:42
חנן אני לא מצליח להבין למה אתה אומר שאין ל cj כח , זה ממש לא נכון לדעתי .

That is one of the rare ocasions that one's opinion is not relevant.

The CJ has 110 HP in good day, The storm has 180HP. Related to the storm the CJ is weak, and actually related to every normal family car with 110HP on 1100kg the CJ is awfully weak.

לגבי ההזרקה אתה יכול לעשות את זה בקלות ובזול , כמו שאמרת פעם רק תארגן מערכת קומפלט מאיזה אחמד ב 200 שקל והסתדרת

בקלות???

You are dealing with this project, how much?
Three month?
Six month?
How can you talk about

בקלות
?

It's a very nice project, and I solute you of doing it, but
בקלות
is not related to it in any way.

UNIX
06-12-04, 18:48
אתה .
אני ניגשתי לזה כמעט בלי ידע והסתמכתי על האינטרנט ,
ועל כמה חברים פה באתר טלפונית .
זה לא מסובך בכלל אני אומר לך .

השמשוני יחיעם
07-12-04, 08:55
בוקר טוב עולם,,,,,

א. CJ זה הדבר האמיתי .(נקודה)

ב. בנושא קרבורטורים - יש פיתרון ה- WEBER עושה את העבודה יוצא מהכלל.

ג. בנושא טיפולים - בניגוד לכל השאר,,,,,CJ בלי טיפול נוסע!!!!!!!!!!!!!

ד. וחוץ מזה,,,,כמה כלי רכב יכולים להכניס גם את שלמה גם את בנסון ועוד שישאר מקום לסטייקים????????????

חג שמח

נמרוד
07-12-04, 09:15
לך על זה, אין לך כאן מה להפסיד והמון כיף מסוג חדש להרוויח. "טבילת הידיים בגריז" - זה חלק מהעניין, בלתי נמנע לדעתי. אם אתה חושב על CJ ברצינות, זה אומר שאתה מחפש גם את זה, אפילו שכרגע אתה עדיין לא מודה בפה מלא.

אישית, לגבי התזמון - הייתי עושה את המעבר באביב, כדי להספיק את מרדפי השטפונות של החורף הזה בדיסקו הסגור והמחומם... אבל החל בפברואר-מרץ-אפריל-מאי, אין שום דבר שמתחרה בג'יפ פתוח במדבר. שום דבר.

ארז
07-12-04, 09:55
אני כמובן בעד...CJ פתוח יתן לך טונות של כייף וכמו שנמרוד אמר ידיים מגואלות בגריז זה חלק גדול מהכיף....

יחיעם צר לי על מה שאני אומר עכשיו....אבל אתה מתגונן ומפנטז כמו בעלי הדיסקברי....עצוב....עצוב....

אריק
07-12-04, 16:33
לפני מספר חודשים התלבטתי אם לרכוש סיקס מטופל ותוחזק או סופה במצב טוב אך נדרשת השקעה.
לבסוף בחרתי בסיקס(הכחול של צביקה לשעבר...) ואני נהנה מכל רגע!,גם מהעובדה שניתן לתחזק די הרבה דברים לבד,הדבר המשמעותי עד עכשיו שהחלפתי הם סט מחזירי שמן בסרן הקידמי-בהדרכתו של ערן המסוקס תודה בהזדמנות זו :wink:לך על זה,בהצלחה

KOOKE
07-12-04, 18:01
ייתכן ובסתר לבי (כפי שחנן מנחש..) אני גם שואף לטבול ידיי בגריז..אבל נכון לעכשיו אין לי את הזמן לזה..

החשש הגדול שלי הוא שאני אי שם בטיול (כשעמי ו/או יחיעם ו/או מידד ו/או..) לא בין משתתפי הטיול והסיקס נתקע..מבחינה מיכאנית..

לפי מה שהבנתי הסיכוי לתסריט כזה הוא נמוך יותר בסופה..

כן קראתי את המאמרים פה בפורום ובהודעות לגבי סופה מול סיקס..הפרמטר החשוב לי ביותר בהשוואה בין השתיים הוא הסיכוי של תקלה משביתת טיול..האם בסופה הוא נמוך משמעותי מהסיקס???

אני גם מבין שהתשובה לשאלה כזו תלוייה מאאאד במצבו של הרכב הספציפי אבל האם יש תשובה כללית

שלמה

השמשוני יחיעם
07-12-04, 18:11
שליימלה,,

סיקס לא נתקע !!!!! לפעמים הוא נעצר מחוסר תשומת לב,,,,דבר אליו והוא ימשיך :wink:

במקרה והוא מתעקש,,,,,פטיש פותר את הבעיה :lol:

ארז,,מפנטז ---תמיד. מתגונן???? על מה ולמה.

שהרי אתה יודע שלתקוע סיקס ללא יכולת תיקון/אילטור/ תחינות וכו' זה כמעט בלתי אפשרי.

שהרי אתה ,בעדינותך הרבה וברגע של אמת,,,,לחשת " הדבר היחיד שמתקרב לסיקס זה דיפנדר 90 "...(וזה מוקלט) :wink:

ואנחנו בעלי הסיקסים מחזיקים תמיד סמרטוט עם גריז,,,,,,,ולפני כל מפגש עם אלו שנוסעים ברכבים "האחרים"..מלכלכים קצת את הידיים ,

לא נעים לעזור לחבר בידיים נקיות :lol: :lol:

חג שמח.

נמרוד
07-12-04, 19:41
ייתכן ובסתר לבי (כפי שחנן מנחש..) אני גם שואף לטבול ידיי בגריז..אבל נכון לעכשיו אין לי את הזמן לזה..

החשש הגדול שלי הוא שאני אי שם בטיול (כשעמי ו/או יחיעם ו/או מידד ו/או..) לא בין משתתפי הטיול והסיקס נתקע..מבחינה מיכאנית..

לפי מה שהבנתי הסיכוי לתסריט כזה הוא נמוך יותר בסופה..

כן קראתי את המאמרים פה בפורום ובהודעות לגבי סופה מול סיקס..הפרמטר החשוב לי ביותר בהשוואה בין השתיים הוא הסיכוי של תקלה משביתת טיול..האם בסופה הוא נמוך משמעותי מהסיקס???

אני גם מבין שהתשובה לשאלה כזו תלוייה מאאאד במצבו של הרכב הספציפי אבל האם יש תשובה כללית

שלמה

תשובה כללית, באחריות - ג'יפ מטופל בצורה טובה* לא נתקע בטיולים. אם זה סיקס ואם זה סופה וגם אם זה לא ג'יפ.

*צורה טובה - לא פנאטית, לא מטורפת, פשוט טיפולים מסודרים, וללמוד להכיר את המכונה. וזה קל ברכב שהוא לטיולים בלבד - מרווח הטיפולים גדול (רובנו עוברים לטיפולים חצי-שנתיים ולא לפי קילומטראז' בכלל), ושום דבר לא לחוץ. העניין הוא, ואת זה לא כולם קולטים מייד - העיקר בטיפול זה לא רשימה של מה מחליפים (שמן-פלאגים-פלטינות-שמן ברקס) אלא הבדיקה המעמיקה והמעקב הפיזיים אחרי כל הפרטים ברכב. ולכן חשוב לעשות בעצמך. תיקונים ועבודות שחורות תן למוסך לעשות אם אין לך זמן - אבל את הטיפולים השגרתיים, איתור תקלות ומעקב אתה חייב לעשות בעצמך. וזה נכון כמובן לכל רכב, אבל עם סיקס הכי קל להתמודד.

itayhi
07-12-04, 20:03
שלמה

לדעתי (הלא חשובה והבלתי מקצועית בעליל) ההבדל באמינות בין סיקס מודל 89-90 לבין סופה מודל 92-93, כאשר שניהם מטופלים ברצינות, הוא זניח.
הכל עניין של טיפול ואהבה.
שניהם רכבים בני 12-16 שנה משמע ישנים
שניהם כנראה כבר עברו כבר הרבה ידיים והתעללות רבת שנים.
מבחינתך, שניהם באותה רמת "אמינות", ההבדל? בסיקס כנראה שיהיה קל יותר לטפל בשטח.

למרות ההצהרות שלך על חוסר זמן, אני בטוח שתמצא את עצמך מהר מאוד נשכב מתחת לרכב ומכאן ועד להיכרות טובה מאוד המרחק קצר מאוד.

אתה תתפלא למראה הפשטות המיכאנית של הרכב הזה.
בסמוראי (שהוא כנראה רק אחיו הקטן של הסיקס) למדתי להכיר מהר מאוד את רוב החלקים והבעיות לעומת זאת במיצובישי סופר לנסר של חברה שלי (מודל 94) אני מאבד את הידיים ואת הרגליים למרות "היכרות" ארוכה יחסית של שנתיים וחצי.
למה? כי הרכב מוזרק, כי כבר יש מחשב ברכב ובגלל זה... ובעקבות ההוא...

בקיצור, לדעתי, רק סיקס. ואם כבר סיקס אז רק ממודלים גבוהים! למה? לא בגלל האמינות (כבר קבענו שהבעלים האחרונים הם בדר"כ הגורם לאמינות של רכב כזה) אלה בגלל העובדה שסיקסים ממודל 86 ומטה כבר בשנה הבאה צריכים לעבור 2 טסטים בשנה, וזה כבר כאב ראש!!!

בהצלחה שוב.

איתי

נ.ב. כבר חשבת על בעיות הרישוי לגבי גג מפיבר ודפנות מברזנט?

גיא
07-12-04, 22:00
איתי,

אני ראיתי במו עיניי ... סופה מטופלת באהבה שהלך לה חיישן גל ארכובה במטר הראשון של טיול, ועקב כך הושבתה ללא יכולת תיקון ( בשטח )
ועקב כך הלך לבן אדם הטיול.

בסיקס אין שום חיישנים.....

עירא
07-12-04, 22:17
ואני מכיר CJ אחד (שמטופל עם הרבה מאוד אהבה, אבל לא מספיק כנראה...) שבמרחק של 200 מ' לפני הירידה לשטח הלך מיסב בציריה האחורית, ולאחר 3 שעות של הבאת ציריה עם מיסב חדש והחלפתן, הלך המיסב בצד השני :twisted:. בסוף הסיפור הסתיים עם גרר :oops: .
או CJ אחר (שגם מקבל לא מעט חום ואהבה) שבמהלך הפסקת תדלוק בטיול של מספר ימים החליט שהפיקאפ שבמפלג הולך. (גם זה נגמר עם גרר עקב חוסר במערכת הצתה חליפית)

אז מה, קורה.

נכון שב-CJ עקב הפשטות המכנית, ההסתברות להגיע למצב שבו יש תקלה שלא ניתן להתגבר עליה בשטח (אם מידע עצמי ואם בעזרת חברים טלפונים) הוא נמוך מאוד. (אני לא יודע להגיד אם הוא יותר נמוך מסופה כי לא היתה לי אחת כזו) לגבי ההשוואה בין סופה ל-CJ חשוב לזכור שלא רק שנת הייצור משפיעה, אלא גם לשנת התיכנון יש אלמנט חשוב מאוד. סופה היא רכב יותר חדש, שנבנה על בסיס CJ.

שלמה,
תתחדש ו-Welcome to the club.
עירא

itayhi
07-12-04, 22:23
איתי,

אני ראיתי במו עיניי ... סופה מטופלת באהבה שהלך לה חיישן גל ארכובה במטר הראשון של טיול, ועקב כך הושבתה ללא יכולת תיקון ( בשטח )
ועקב כך הלך לבן אדם הטיול.

בסיקס אין שום חיישנים.....

ומה פה בדיוק סותר את מה שאמרתי?

עירא
בלי להעליב, מיסב זה בדר"כ תקלה שניתנת ל"צפייה" מראש ע"י מעבר על הג'יפ לפני הטיול על-פי בד"ח הcj של חנן.
בדר"כ!

אני לא אומר שאני עובר עליו לפני כל טיול (ואני לא!, חבל...), אבל זהו תהליך רצוי מאוד
בעיקר למי שאין לו מספיק חלקי חילוף ו/או ידע טכני על הרכב.

איתי

נמרוד
08-12-04, 00:18
עירא - מיסבים אחוריים זה תחזוקה לקוייה נטו, בלי אבל ובלי בטיח.

פיקאפ במפלג - גם, לפחות לדעתי.

הסיבה שהשכיחות של תקלות כאלו גבוהה לכאורה בסיקסים היא הגיל בשילוב תחזוקה לקויה, וזה התנסחות עדינה. ברוב רובם של הסיקסים מדובר על תת-תחזוקה רשלנית שנובעת מבורות ו/או תפרנות ו/או חוסר נסיון של הבעלים - לא רק בג'יפאות, אלא בכלל בחיים. בעלי הסיקס בפורום הזה הם לא מדגם מייצג - אנחנו אלו שמצילים את הגרוטאות האלו ומשקמים אותם, ומחזיקים מאגר של כמה מאות (בודדות) של סיקסים טובים. מחוץ למאגר הזה יש עוד כמה אלפי גרוטאות במצבי צבירה שונים, רובם נוסעים ואפילו נראים טוב (כי בעקרון השמשוני צודק - סיקס נוסע כמעט בלי תחזוקה בכלל)
אם שלמה יפול על ג'יפ טוב, מתוך ה"מאגר" הנ"ל, הוא יהנה מכל רגע... אם הוא יפול על משהו כמו מה שאתה קנית עירא, הוא יהנה הרבה יותר:
http://www.jeepolog.com/j6tech_iras_cj_restore.htm

:lol:

asafk
08-12-04, 01:15
מאיפה הבאתם את זה שבCJ יותר קל לטפל בשטח? אין שום הבדל מהותי בקלות הטיפול בשטח.

אסף.
(שטייל הרבה עם CJ, וראה שמטפלים בו הרבה בשטח, כי הוא מתקלקל, וגם טייל המון עם סופה, ולא טיפל בה בשטח- פשוט כי לא היה צריך)

ערן המסוקס
09-12-04, 22:17
ב CJ קל יותר לטפל בכל הקשור לחשמל ובכל הקשור למנוע אהה כן, ולקלאץ' ולשעונים השונים.. השאר זהה פחות או יותר.

CJ לא מתקלקל יותר מסופות בשטח, מהנסיון שלי.

ערן, שטייל ועדיין מטייל כמעט כל סופ"ש ולפעמים יותר 6 שנים.

שלמה, אתה מוזמן להיות איתי בקשר לגבי תחזוקת ה CJ וטיפים נוספים וגם לקפוץ לקפה וכוון מנוע. ואז המנוע שלך לא יהיה "חלש" וצריכת הדלק תהיה טובה.

גיא
09-12-04, 22:27
שלמה תיזהר !!
הוא עוד יטביע לך את האוטו בסיליקון .... :twisted:

ד ו ר ו ן
09-12-04, 22:34
CJ לא מתקלקל יותר מסופות בשטח, מהנסיון שלי.
ערן, שטייל ועדיין מטייל כמעט כל סופ"ש ולפעמים יותר 6 שנים.
.

אז למה לעזאזל אתה פותח את המכסה מנוע כל,אבל כל פעם שאנחנו עוצרים?
לא זכורה לי עצירה אחת שהמכסה מנוע של הג'יפ שלך לא היה פתוח,אפילו המכסה מנוע של העוגת יומולדת שלך הורם.. :mrgreen:

עירא, תקן אותי אם אתה זוכר משהו אחר.

ערן המסוקס
09-12-04, 23:08
דורון, לך לסגוד לשנורקל שלך. מטיילן הפכת לקלדן, עם "גב תפוס" ו"אורחים מחו"ל.."

מכסה מנוע פתוח לביקורת, ולהראות לכולם את המנוע החדש :oops:

KOOKE
09-12-04, 23:11
דורון

זה בדיוק מה שמפחיד אותי בCJ ....כמעט בכל הטיולים שבהם טיילתי בחברת CJ ..בעלי הCJ פתחו מכסה מנוע...

שלמה

עירא
09-12-04, 23:42
דורון

זה בדיוק מה שמפחיד אותי בCJ ....כמעט בכל הטיולים שבהם טיילתי בחברת CJ ..בעלי הCJ פתחו מכסה מנוע...

שלמה
דורון, אתה לא טועה,
שלמה, זה סוג של אגוטריפ שיש לנו :wink:

ד ו ר ו ן
10-12-04, 00:02
דורון, אתה לא טועה,
שלמה, זה סוג של אגוטריפ שיש לנו :wink:

שלמה,
אני חייב להודות שרוב העצירות קשורות למה שעירא מכנה "אגוטריפ",שם יפה לפולניות יתר בכל מה שקשור ברכב,חלקם נגוע קשות,
ערן המסוכך למשל לא מסוגל להתאפק ולפרק דברים שאין שום סיבה לפרק אותם8),
עירא מייצג את הצד השני,
עד שזה לא נופל לבד מהרכב הוא לא עוצר ועכשיו אחרי הDANA44 מחוזק יוצא יח' מובחרת שהוא שם מאחורה זה רק החמיר-הוא גורר בולדרים עם הסרן חצי טיול ועוד מבסוט מעצמו.. :wink:
הסוג השלישי "סתם" בעל פרצוף מהורהר בקביעות..גם כשאתה מדבר איתם הם תמיד מקשיבים למנוע או למכלולים.

אתה שלמה

six 4 life
10-12-04, 00:10
דורון

שלמה

כאשר אתה קונה CJ, אתה לא קונה "זונה" כמו רוב הרכבים. אתה קונה שותף, ולשותפים- דואגים.
כמו שהיית רוצה לדעת שהסוס שאתה רוכב עליו לא צמא, לא רעב, מרגיש טוב, ובכללי מרוצה :lol: , ככה גם עם ה CJ שלך. אי לכך- מכסה מנוע מורם בכל עצירה אינו בהכרח דבר רע.
כאשר אתה רוכב על CJ, אתה רוכב על מכונה שרבים מזלזלים בה מבחינת אמינותה בשטח.
יש לי תשובה אחת על זה.
---אחזקה נכונה***אחזקה נכונה***אחזקה נכונה---

תקנה רכב הכי "בנזונה" שתמצא- אם לא תטפל בו- אין רכב. מסכים איתי?
אם לא תטפל בו כמו שצריך- הוא יתקלקל לך בהפתעה. מסכים איתי?

שורה תחתונה
CJ זה רכב ישן, נכון.
עם הנדסה ישנה. גם נכון. אבל-
הנדסה ישנה- הנדסה פשוטה.
הנדסה פשוטה- טיפול פשוט ואיתור תקלות במהירות.
נחמד לא:)?

הג'יפ שלך יפתיע אותך בשטח- אך ורק אם אתה לא קשוב למכונה שלך.
אם לא תעשה לו בדיקה נחוצה לפני טיול קשה- ותבין מה קורה עם הג'יפ שלך (איזו תקלה לא סובלת דיוחי,מה עדיף לך לסדר לפני היציאה וכו')-> גם סופה/סמוראי/דיפנדר יפתיעו אותך בטיול.

לגביי ההשוואה לסופה-
אני אישית לא חובבן של סופות- ואכן שמעתי רק שבחים על המנוע הבריא שלה.
זה אחלה.
אבל לי בחיים לא היה חסר כח עם הCJ שלי. בכל התנאים. סלעים, בוץ, דיונות, עליות תלולות- תמיד הייתי באותו קו עם סופות, ובלא מעט מקרים עברתי במקום שסופה התברברה בו. (בין אם זה נובע ממיומנות נהג, או לא- זו דעתי.)
סופה מבחינתי זה רכב אנמי. רכב בלי "נשמה" אם תרצה להגדיר את זה ככה.

אסכם את דעתי
אם אתה רוצה לחוות JEEP על כל חתכיו-את הנסיעה עם הג'יפ פתוח, ליכלוך הידיים שלך בלי היסוס כשצריך, טיפול וטיפוח הכלי שרכשת, ובכלל לרכב על חתיכת היסטוריה- קח CJ.

אם מטרתך היא ביצועי שטח טובים, מנוע חזק, ג'יפ שיקח אותך לשטח יתן לך את הביצועים שאתה רוצה ויקח אותך ובחזרה הביתה- קח סופה.
אין כאן השוואה.
סופה במצב טוב היא ג'יפ מצויין. לא פחות מזה.
CJ במצב דומה הוא גם לא פחות ממצויין, פלוס הכיף בלנהוג על מכונה חיה ופועמת :twisted: שהיא שלך וחיה בזכותך.
רק ככה אני מצליח להסביר את זה.
זה מסוג הדברים שמילים לא יוכלו להעביר.

אני פלצן...אני יודע. מצטער..... :roll:

-ארז 8) -

-->