PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם למשהו יש הערכה כמה תצרוכת הדלק גודלת לאחר החלפת הצמיגים ל 35''' בטנדרים הגדולים ?

לירן סברוב
02-05-11, 12:25
התחדשתי ב דודג' ראם החדשה.
בכוונתי להחליף צמיגים ל 35''.
מה הצפי לעליה בתצרוכת הדלק ?

שחר-סופה
02-05-11, 14:34
לירן ,
1)מזל טוב , תתחדש ...
2)לא רוצה אפילו לשאול/להעלות איך אתה מתכוון לעשות את זה - חוקית או לא (רישוי) .
3)כשמדובר בבהמות מהסוגים שלנו , (עוד לוקחים כזה דבר בחשבון ? )
כשיש לך 6.7 TD עם 350 סוסים באורווה וכמעט 90 קג"מ , ההפרש לטעמי זניח. (אני מקנא בנתונים )
זאת , במיוחד כשהוא כבר מפתיע לטובה (באמת) בצריכת הדלק הנוכחית שלו בהתייחס לעובדה שמדובר
בבהמה גדולה .

שחר.

לירן סברוב
02-05-11, 19:55
1. תודה
2. ...
3.נכון הרכב מאוד חסכוני יחסית 7.5-8 תלוי כמה הרגל כבדה.
אני המון על הכביש כ 4000 קמ בחודש ולכן חשובה לי התצרוכת.
ולכן ״זניח״ זה באמת תלוי בכמה ?!

רן סיטון
02-05-11, 20:42
7.5 -8 ק"מ לליטר? אמיתי של החיים?! מרשים לגמרי!
נראה שאתה נוהג ממש רגוע לא?
אני בקושי מגיע לזה עם נאוורה...

shay_love_off_road
03-05-11, 05:00
תתחדש.

רק תגיד לי איך מאשרים צמיגים כאלו ואני רץ לאשר אותם על הבהמה שלי.
צריכת דלק? בבהמה אמריקאית כמו שלך שאוכלת כמו איסוזו טרופר
זה לא יהיה הכי משמעותי,

בבהמה אמריקאית כמו שלי שעושה 1/4 - 1/5 ובשטח 1/1.5 זה בהחלט כבר לא משמעותי,
גם ככה הבנזין רק עולה, בקרוב גם ידביקו לנו מנגנונים לגרון עם שעון שמודד כמה חמצן נשמנו וע"פ זה יחייבו אותנו כל חדש,

אם אתה יכול להלביש צמיגים כאלו מבחינה חוקית, אל תחשוב אפילו על צריכת הדלק! שים אותם ותהנה מהם!
וכדאי שתשים אותם כמה שיותר מהר, - לך תדע אם איזה דיביל במשרד התחבורע יקום בבוקר עם מצב רוח
של חזירת בר בהריון וישנה את התקנות לפי קריזה, ולפי אוות נפשו, אם יש לך את האופציה - פאקינג לך על זה!!!

GodsFather
03-05-11, 11:05
עד פה היו הערות מעודדות אבל בלי נתונים ומענה מקצועי.

גם אם זה יהיה "זניח", עדיין אנחנו פורום מקצועי שמחוייב גם לענות תשובות כאלה.

אז כמה דברים שצריך לחשב (צריך לקחת בחשבון שבתכלס, מדובר בנתוני מעבדה נטו ויכול להיות שבכביש תהיה סטייה מהתוצאות)-

1. מה הגדילה בקוטר הגלגל - 2" זה לא מדויק כי כל יצרן וההתייחסות שלו
2. מה משקל הגלגל החדש ולעומת הנוכחיים

יש גם הבדלים בין צמיג כביש כביש ל50/50 לשטח מלא

לכל אלה שמתלוננים על עניין הכנסת המידה לרשיון - תמיד יהיה מעכר שיצליח, צריך רק לדעת למצוא אותו, אל תאמרו נואש.

דרור ברלי
03-05-11, 11:51
הקוטר גדול ב-3 אינץ' מהמקורי.
גם הרוחב גדול יותר.

ברור שיהיה הבדל (לרעה) בהאצה מהמקום, בצריכת הדלק, במרחק הבלימה. אבל לטעמי ההבדל הזה יהיה זניח.
אני הייתי חושש יותר ממפגשים עם שוטרים וניידות משרד התחבורע.

נמרוד
03-05-11, 13:26
לא מדעי, אבל צפה לירן ל10-15% הרעה בצריכת הדלק לפחות. הרכב כמו שהוא עכשיו, חדש, מקורי, הוא הכי חסכוני שהוא יכול להיות. אבל אני מניח שהשיקול שלך אחר - תאימות בין גלגלי הגורר לרכב המרוץ? זה אותו מעגל חלוקה?

GodsFather
03-05-11, 13:31
נמרוד/דרור - יחד עם העומס העולה, עולה גם המהירות פר סל"ד, לא ? כלומר בסל"ד נתון הוא יהיה מהיר יותר / ישיג מרחק גדול יותר, כך שזה מקזז מעט, או שהכנסתם את זה לחישוב של 10-15 אחוז ?

לירן סברוב
03-05-11, 17:31
לא מדעי, אבל צפה לירן ל10-15% הרעה בצריכת הדלק לפחות. הרכב כמו שהוא עכשיו, חדש, מקורי, הוא הכי חסכוני שהוא יכול להיות. אבל אני מניח שהשיקול שלך אחר - תאימות בין גלגלי הגורר לרכב המרוץ? זה אותו מעגל חלוקה?

השיקול מתחלק ל2 - דבר ראשון הרצון לטייל. אפילו שהרכב כמעט הכי קצר בחבורה זווית הבטן מפריעה. הגבהה נטו תגרום לרכב להראות מצחיק עם הגלגלים הקטנים.
וכמובן התאמה לצמיגי רכב המירוץ כך שיאפשר עוד ספיירים- מעגל החלוקה מתאים.

ישנו השיקול של MT מול AT ורק בגלל המראה שיהפוך את מראה הרכב מרכב עבודה לרכב פנאי.

לירן סברוב
03-05-11, 17:37
אין מה לדבר הרכב חסכוני יחסית לאחרים וזאת בזכות המנוע V6 שלו.

במירוץ האחרון גרירה של הרכב לפ"ת וצאלים וחזרה הרכב עשה 1/5.3בגרירה.
בנסיעה מאוד רגועה אפשר להגיע עם הרכב ל 8.5 לליטר אבל זה ממש בנסיעה רגועה ותלוי בתואי הדרך.
הממוצע שלי עד עכשיו ללא הגרירה עומד על 7.5 לליטר וזאת למרות ההתלהבות שלי מהרכב החדש ו 350 סוסים שלו.
בהאצה התצרוכת המידית היא 1/2.5

דרור ברלי
03-05-11, 17:44
לירן, 6 בטור.

ו-8.5 זו צריכה סנסציונית לאוטו כזה. אתה בטוח שאתה לא מתבלבל?

shay_love_off_road
03-05-11, 18:43
הקוטר גדול ב-3 אינץ' מהמקורי.
גם הרוחב גדול יותר.

ברור שיהיה הבדל (לרעה) בהאצה מהמקום, בצריכת הדלק, במרחק הבלימה. אבל לטעמי ההבדל הזה יהיה זניח.
אני הייתי חושש יותר ממפגשים עם שוטרים וניידות משרד התחבורע.

???

במרחק הבלימה תהיה הרעה??? תקנו אותי אם אני טועה, אך ככול שהצמיג יותר רחב יש לו יותר מגע
עם הכביש, יותר מגע עם הכביש = יותר חיכוך, יותר חיכוך = בלימה יותר מהירה, אני טועה?

שחר-סופה
03-05-11, 19:32
נמרוד/דרור - יחד עם העומס העולה, עולה גם המהירות פר סל"ד, לא ? כלומר בסל"ד נתון הוא יהיה מהיר יותר / ישיג מרחק גדול יותר, כך שזה מקזז מעט, או שהכנסתם את זה לחישוב של 10-15 אחוז ?

הוכנס לדעתי לחישוב , בסה"כ מדובר בשיקלול בדיוק כפי שכתבת בהתייחס לסל"ד על יחסה"ע המקוריים
וביחס למידת הצמיג המקורי 265/70 (ג'אנט 17 אם אני זוכר נכון).
אני אצטט בשנית את מה שכתבתי כבר בהתחלה : " כשיש לך 6.7 TD עם 350 סוסים באורווה וכמעט 90 קג"מ
ההפרש לטעמי זניח. "
הבהמה הזאת , עם הנתונים הללו , תוכל להסתדר לא רע בכלל עם השינוי בגודל הצמיג שלא כמו רכבים אחרים.
עפ"י הנתונים , לדעתי , בפועל לא יעלה על 10% . זניח ? בעיניי המחשב (בעל הרכב - אידיבידואלי לחלוטין).
במישור (כביש מהיר וכו') הוא ירוויח , לדוגמא : אם לפני כן ב 100 קמ"ש הוא התנהל ב 1900 סל"ד . לאחר
שינוי מידת הצמיג לגדולה יותר , ב 100 קמ"ש הסל"ד יפחת לכדי 1800 .
במקומות אחרים כמובן יפסיד .

לירן, 6 בטור.

ו-8.5 זו צריכה סנסציונית לאוטו כזה. אתה בטוח שאתה לא מתבלבל?

דרור ,,, לא , הוא לא מתבלבל , זוהי הצריכה - אמיתי . טוב יותר מהמתחרים .
לא סתם כתבתי זאת למעלה בתגובה הראשונה .

???

במרחק הבלימה תהיה הרעה??? תקנו אותי אם אני טועה, אך ככול שהצמיג יותר רחב יש לו יותר מגע
עם הכביש, יותר מגע עם הכביש = יותר חיכוך, יותר חיכוך = בלימה יותר מהירה, אני טועה?

כן , אתה טועה .
ההבדלים במשקל/קוטר משמעותיים ביותר ומעמיסים על מערכ' הבלימה המקורית (היגוי ועוד...)שנועדה לבלום גלגלים
בקוטר הרבה יותר קטן (בהנחה שאנחנו מדברים כאן על המידה שלירן חושב להרכיב 35") אל מול המקוריים 265/70.

שחר.

asafk
03-05-11, 22:37
גם במבחן שעשינו לראם הצריכה היתה מצויינת... אז כנראה שלירן לא מתבלבל.

אסף.

דרור ברלי
03-05-11, 22:50
אתה יודע, גם 7.5 זה מצויין לכל הדעות לרכב עצום בסדר הגודל הזה.

GodsFather
04-05-11, 00:44
לא ברורה לי ההתלהבות הזו מצריכת דלק כל כך בסיסית... רכב גדול וכבד לכאורה אבל עם מנוע חזק וניהול מנוע שאמור להיות בקדמת הטכנולוגיה בעולם... מה לא מסתדר פה ?

shay_love_off_road
04-05-11, 03:31
תודה על התיקון שחר, באמת לא חשבתי על העומס שמופעל על הברקסים ,

הטעות שלי הייתה השסתכלתי על הצמיג כצמיג, ושוב תודה על התיקון,
(בקצב הזה אני אתחיל לקרוא לך "מאסטר" - תמיד יש מה ללמוד ממך, )

לירן סברוב
04-05-11, 09:55
לא ברורה לי ההתלהבות הזו מצריכת דלק כל כך בסיסית... רכב גדול וכבד לכאורה אבל עם מנוע חזק וניהול מנוע שאמור להיות בקדמת הטכנולוגיה בעולם... מה לא מסתדר פה ?

התצרוכת של כל הרכבים בקטגוריה F350 וסילברדו גבוהה בהרבה. הדיווחים מדברים על 5 /5.5 לליטר. בגרירה הרבה פחות.

טל חסיד
04-05-11, 11:35
דווקא אני שמעתי מבעלי סילברדו שהם מגיעים ל1 ל10 והם יותר חזקים מכל הטנדרים מהסוג הנ"ל האם זה נכון ?

טל

יקיר גרין
04-05-11, 16:02
כן , אתה טועה .
ההבדלים במשקל/קוטר משמעותיים ביותר ומעמיסים על מערכ' הבלימה המקורית (היגוי ועוד...)שנועדה לבלום גלגלים
בקוטר הרבה יותר קטן (בהנחה שאנחנו מדברים כאן על המידה שלירן חושב להרכיב 35") אל מול המקוריים 265/70.

שחר.

שחר, אם הבלמים עדיין מסוגלים לנעול את הגלגלים הגדולים יותר (והם כנראה כן), מרחק הבלימה צריך להתקצר ... נכון שיש יותר חום ויותר בלאי, אבל אני לא מבין למה מרחק בלימה יגדל.

שחר-סופה
05-05-11, 00:54
שחר, אם הבלמים עדיין מסוגלים לנעול את הגלגלים הגדולים יותר (והם כנראה כן), מרחק הבלימה צריך להתקצר ...

יקיר , לא יצא לא לי וספק אם לבודדים (כאן בארץ) לנסות לנעול גלגלי 35" על הבהמה הזאת ...
כך , שהכל בגדר שיעור . יתכן שכן , יתכן שלא .
בהרבה מאד רכבים שינוי רציני במידת הצמיג (קפיצה בכמה מידות) מהמידה הסטנדרתית
תגרור פגיעה משמעותית בבלימה ובמרחק הבלימה לרעה כמו גם למצב שלא מגיעים לנעילת גלגלים
בשל העומס .
בסופות למשל , נפוץ מאד לראות את השידרוג בבוסטר לזה של סונומה .
ברכבים אחרים הסבת תוף לדיסק .
* יש צורך מיוחד לתת דגש על תיגבור / שדרוג מער' הבלימה אם רוצים לעשות את זה כמו שצריך
בדיוק כפי שמחזקים מכלולים שונים כאשר משנים / משדרגים רכבת כח ועוד ...

נכון שיש יותר חום ויותר בלאי, אבל אני לא מבין למה מרחק בלימה יגדל.

ענית לעצמך יקיר .
אתה יודע מה קורה שבלמים מתחממים ? מה קורה למשאית "שמחממת" / שורפת בלמים ...?
מה קורה לבולם שמתחמם ?
האפקטיביות יורדת משמעותית !
עומס/חום הוא שם המשחק , או יותר נכון הקירור .

שחר.

GodsFather
06-05-11, 08:29
התצרוכת של כל הרכבים בקטגוריה F350 וסילברדו גבוהה בהרבה. הדיווחים מדברים על 5 /5.5 לליטר. בגרירה הרבה פחות.

לירן, זה לא עונה על השאלה - למה ? למה זה קורה ולמה זה מקובל כל כך ?

לירן סברוב
09-05-11, 08:29
לירן, זה לא עונה על השאלה - למה ? למה זה קורה ולמה זה מקובל כל כך ?

השאלה שלך היתה ״ מה ההתלהבות מתצרוכת הדלק... ״ לא ברור לי למה כוונתך בשאלה למה זה קורה ( מה קורה ) ולמה זה מקובל ( מה מקובל ) ?

GodsFather
09-05-11, 08:38
למה תצרוכת דלק די שערורייתית היא דבר מקובל כל כך בקרב כל המגיבים פה. זה מה שלא ברור לי. אנחנו מדברים פה על התלהבות מלגרד את ה1/8 מלמטה על רכב מודל 2011 שאמור להיות שיא הטכנולוגיה או בקרוב לה.

לירן סברוב
09-05-11, 10:25
למה תצרוכת דלק די שערורייתית היא דבר מקובל כל כך בקרב כל המגיבים פה. זה מה שלא ברור לי. אנחנו מדברים פה על התלהבות מלגרד את ה1/8 מלמטה על רכב מודל 2011 שאמור להיות שיא הטכנולוגיה או בקרוב לה.

ידידי, זה לא רכב מודל 2011. זה רכב כבד מודל 2011. וזה כל ההבדל. משקל הרכב העצמי 3300 עדיין לא ראיתי רכב בסטנדרטים הללו יחסית כלכך חסחוני. כ 25% יותר לפחות. בנוסף עם לייצר אנרגיה של 350 כ״ס ולא משנה באיזה רכב אתה צריך לנצל הרבה אנרגיה = לדלק.

גם ג׳יפים חדשים לא מליחים לצרוך משמעותית פחות.

נמרוד
09-05-11, 11:10

אמיר, זו הייתה תצרוכת דלק שערוריתית אם הדיון היה בפורום סוזוקי...

אבל זו תצרוכת דלק יום-יומית, מצוינת למשאית קלה שנקנתה על ידי לירן כדי שיוכל לגרור כמעט 2 טון של טרופי-טראק על עגלה יעודית, וכל הציוד הנלווה של צוות הסיוע, כל היום, בנוחות מירבית. זו תצרוכת דלק טובה יותר מהג'יפ שלי שמשקלו העצמי אפילו לא חצי. וכן, זו בדיוק התקדמות הטכנולוגיה בעשרים השנים שמבדילים בינהם.

GodsFather
09-05-11, 11:13
1/8 כשזה כולל את מה שאמרת, זה בהחלט טוב. אבל אנחנו מדברים על 1/8 כשהרכב ריק וזה מה שתמוה בעיני, אבל נראה לי שלקחנו את הדיון הזה כבר הרבה הרבה מעבר למה שהוא היה במקור. אולי נפצל ?

נמרוד
09-05-11, 11:18
הרכב כשהוא ריק שוקל 3 טון. אם הוא לא היה שוקל שלוש טון, ובעל מנוע של 350 כ"ס, הוא לא היה עושה את העבודה שנדרשת ממנו בסופ"ש כמו שצריך. ובין כל הרכבים שמסוגלים לעשות את העבודה של רכב סיוע וגרירה למכונית ראלי רייד גדולה, זו תצרוכת דלק מצויינת. שורה תחתונה - מדובר על משאית, לא ג'יפ, לא רכב שטח, קודם כל משאית שנועדה לסחוב ולגרור.

ד ו ר ו ן
09-05-11, 17:08
שחר, אם הבלמים עדיין מסוגלים לנעול את הגלגלים הגדולים יותר (והם כנראה כן), מרחק הבלימה צריך להתקצר ... נכון שיש יותר חום ויותר בלאי, אבל אני לא מבין למה מרחק בלימה יגדל.
כי הבלימה הכי יעילה מתרחשת רגע לפני נעילת הגלגלים, ולא במצב של ההחלקה המלאה כמו בעת נעילת גלגלים.
בנוסף,
רפידות שמתחממות באופן תדיר נוטות לקבל זיגוג שמפחית משמעותית את יעילות הבלימה שלהן, שבתורה מצריכה יותר כוח כדי לקבל בלימה יעילה, שבתורו (העוד כוח) מחמיר את הבעיה.

shay_love_off_road
14-05-11, 03:07
משאית קלה עם פונטציאל שטח עצום (לא בארצינו כמובן)

tzagi
26-05-11, 05:23
לא מדעי, אבל צפה לירן ל10-15% הרעה בצריכת הדלק לפחות. הרכב כמו שהוא עכשיו, חדש, מקורי, הוא הכי חסכוני שהוא יכול להיות.

לא באלה, המנוע משתחרר אחרי 40-50 אלף מייל וצריחת הדלק יורדת במעט
אני לא הייתי מודאג יותר מדי מההפרש בחיסכון, המחיר שתשלם יהיה במקום אחר לגמרה
תצפה לרצח מהיר של הבול ג'וינטס, כנ'ל למיסבי קצה כנ'ל לTRAC BAR
מראש תקנה את הקיט שאפשר לשפץ בלי להחליף את כול המוט, שווה את ההשקעה.

500 מעפ"ש
22-07-11, 19:24
זה לא עונה לשאלה הפותחת של השרשור, אבל שייך לדיון על הצריכה של הדודג' יחסית לאחרים -
אני נוסע עכשיו בגרסת 1500 4.7 V8 בנזין בארה"ב (שידרוג כפוי של רכב שכור).
נוסע יחיד, נסיעות בינעירוניות קצרות, לרוב בעדינות, עם קצת ללחוץ לפעמים את הדוושה כדי להנות מהרעש והדחף - 18.5 מייל לגאלון, שזה בחישוב זריז כמעט 8 ק"מ לליטר.
לרכב אין הנעה כפולה ויש לו רק 1300 מייל על השעון.
נתון מרשים לדעתי.

יוסי יזכירוביץ
01-08-11, 19:11
אני על סילברדו כבר חצי שנה, נוהג רגוע, צריכה ממוצעת עיר-חוץ בקושי אחד לשש.
מי מוכן לעזור איך משפרים טיפ טיפה את הקשיחות הזאת בלי לקחת משכנתה על בולמי FOX

-->