PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת איתור לרכב....

tomig
03-05-11, 17:32
דיפדפתי קצת באינטרנט לגבי מערכות הגנה לרכב בשביל הגימיני שלי וניתקלתי בכמה דברים מעניינים,מעכרת איתור GPS מבוססת על הודעות GSM +האזנה ומעקב בכל רגע וקבלת SMS בכל פעם שהאזעקה עובדת.
יש המון סוגים פה יש 2 קישורים ל2 מערכות שמותאמות לרכב
1.מערכת אזעקה קומפלט עם סירנה והכל.

http://www.aliexpress.com/product-gs/410759613-HOT-GPS-GSM-GPRS-Two-Way-Car-Alarm-BT-5-Quad-Band-Wholesale-Retail-EMS-Free-wholesalers.html

2.מערכת עצמאית שיכולה גם להתחבר לאזעקה קיימת.
http://www.dealextreme.com/p/gps-dualband-gsm-realtime-spy-anti-theft-vehicle-tracker-22969

אני הזמנתי את השניה כי כבר יש לי אזעקה ואני אמור לקבל אותה בימים הקרובים.

מה אתם אומרים על המערכות?
מישהו התקין כזה דבר פה בעבר?

omri_t
03-05-11, 19:57
אני מכיר את הסוג הדומה למה שפירסמת מדיל אקסטרים- מערכת פשוטה ובפועל עובדת לא רע.
מאפשרת כיבוי הרכב מרחק ע"י פקודה- לדעתי מצויין לנו כג'יפאים.
איני יודע לומר דבר בנושא אמינות לאורך זמן.
ההתקנה נכונה (לא טריוויאלי בארצנו) יכולה לעשות את המכשיר הזה למאוד אפקטיבי וקשה לנטרול.
כך שבפועל יוכל לשמש כאיתורן פרטי במחיר מינוי חודשי בערך...

ישי.פ
04-05-11, 00:04
חשוב שיהיה נסתר כדי שלא ינתקו.
חשוב שיתן התראה בזמן תזוזה מרדיוס מסויים.
הכי חשוב שתחשוב איך אתה מגיב לסיטואציה, שבה אתה יודע שהרכב זז, אבל המשטרה לא!!
(נניח הרכב בטול כרם מה אז??)

eyalzo
04-05-11, 00:51
הערה קטנה: קל מאד לנטרול באמצעות משבש GPS ו/או משבש GSM שניתן לקנות באותו אתר.

alteritay
04-05-11, 01:13
כשהם באים לקחת לך את האוטו....הם באים עם לום ופטיש או עם משבש GPS וספר רכב?

ברששת
04-05-11, 09:32
דיפדפתי קצת באינטרנט לגבי מערכות הגנה לרכב בשביל הגימיני שלי וניתקלתי בכמה דברים מעניינים,מעכרת איתור GPS מבוססת על הודעות GSM +האזנה ומעקב בכל רגע וקבלת SMS בכל פעם שהאזעקה עובדת.
יש המון סוגים פה יש 2 קישורים ל2 מערכות שמותאמות לרכב
1.מערכת אזעקה קומפלט עם סירנה והכל.

http://www.aliexpress.com/product-gs/410759613-HOT-GPS-GSM-GPRS-Two-Way-Car-Alarm-BT-5-Quad-Band-Wholesale-Retail-EMS-Free-wholesalers.html

2.מערכת עצמאית שיכולה גם להתחבר לאזעקה קיימת.
http://www.dealextreme.com/p/gps-dualband-gsm-realtime-spy-anti-theft-vehicle-tracker-22969

אני הזמנתי את השניה כי כבר יש לי אזעקה ואני אמור לקבל אותה בימים הקרובים.

מה אתם אומרים על המערכות?
מישהו התקין כזה דבר פה בעבר?
האם לא יכולה להיות בעיה של משרד התקשורת לגבי יבוא דבר כזה? (תדרים וכו')
מה לגבי קישור לרשת סוללרית. האם עובד עם כרטיס סים שניתן לרכוש מאחת מחברות הסלולר ואם כן האם אפשר לרכוש כרטיס סים prepayed? כך שאין תשלום חודשי קבוע.

פהושם
04-05-11, 10:05
כן, אפשר ורצוי לשים כרטיס משולם מראש (טוקמן ודומיו).
כן, כנראה שאם מישהו יבין מה יש בחבילה לא תוכל להעביר אותה (כי אין לך אישור של משרד התקשורת) אבל, הסיכוי שזה יקרה לא גבוה מאוד (לדעתי פחות מ 30%).
וכן, בקרוב מאוד רוב גנבי הרכב יגיעו לרכב מצויידים במשבש אותות GPS ובמשבש אותו GSM שיהפכו מערכות כמו זו (וכמו איתוראן ופוינטר) לחסרות תועלת (ברור לי שאיתוראן ופוינטר חסרות תועלת כבר היום).
היתרון הגדול של המערכת היא שהיא שונה מאלו שהגנבים מכירים. ככל שהמערכת שתזמין יותר איזוטרית ותתקין אותה בצורה שונה מהמקובל כך יש לה יותר סיכוי להיות אפקטיבית (שוב, בתנאי שלגנב אין משבש GPS ו/או GSM).

Ace2000
04-05-11, 10:18
יש כזה מכשיר נייד שאפשר להחביא יותר בקלות, הוא זול הרבה יותר (55 דולר כולל משלוח), אנטנות מובנות וסוללה ל48 שעות
http://cgi.ebay.com/Real-Time-Spy-Mini-GSM-GPRS-GPS-Tracker-Tracking-Device-/320685413929?pt=GPS_Devices&hash=item4aaa571629

שוב, הבעיה היא שמשבש GPS (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Vehicle-Car-Anti-Tracker-Mini-GPS-Jammer-Blocker-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem19c4aefb4bQQ itemZ110673984331QQptZCarQ5fAudioQ5fVide o) פשוט שעולה 20 דולר מבטל את כל התועלת של המכשיר הזה
אבל ההנחה שלי היא שמי שבא לגנוב מרצדס יגיע עם משבש GPS, מי שמגיע לגנוב סמוראי או ג'מיני... אני בספק גדול..

tomig
04-05-11, 13:21
כן, אפשר ורצוי לשים כרטיס משולם מראש (טוקמן ודומיו).
כן, כנראה שאם מישהו יבין מה יש בחבילה לא תוכל להעביר אותה (כי אין לך אישור של משרד התקשורת) אבל, הסיכוי שזה יקרה לא גבוה מאוד (לדעתי פחות מ 30%).
וכן, בקרוב מאוד רוב גנבי הרכב יגיעו לרכב מצויידים במשבש אותות GPS ובמשבש אותו GSM שיהפכו מערכות כמו זו (וכמו איתוראן ופוינטר) לחסרות תועלת (ברור לי שאיתוראן ופוינטר חסרות תועלת כבר היום).
היתרון הגדול של המערכת היא שהיא שונה מאלו שהגנבים מכירים. ככל שהמערכת שתזמין יותר איזוטרית ותתקין אותה בצורה שונה מהמקובל כך יש לה יותר סיכוי להיות אפקטיבית (שוב, בתנאי שלגנב אין משבש GPS ו/או GSM).
אני גם מקווה שהחבילה תעבור ללא בעיות עשיתי כל מה שאפשר למנוע זאת אבל יכולות להיות הפתעות....
אני כמו שנירשם למעלה יוצא מתוך הנחה שמי שבא לגנוב גימיני לא מגיע מצוייד במשבש GSM ולגבי ההתקנה כבר תיכננתי מקום להסליק את כולה שהגישה לשם קשה וסביר להניח שבכלל לא יחשבו לחפש שם אבל כמובן בשביל גנב מקצועי כל מערכת הגנה היא עוד דקה אולי שתיים של עיכוב כולל איתורן ופויינטר...

השורה התחתונה והחשובה שברגע שתיהייה כניסה או תזוזה של הרכב אתה תדע מיידית ואולי תמנע את גניבת הרכב או השיפורים...
עדיף לעשות את המקסימום בשביל למנוע כל עוד זה במחיר סביר שכזה..

tomig
04-05-11, 13:25
יש כזה מכשיר נייד שאפשר להחביא יותר בקלות, הוא זול הרבה יותר (55 דולר כולל משלוח), אנטנות מובנות וסוללה ל48 שעות
http://cgi.ebay.com/Real-Time-Spy-Mini-GSM-GPRS-GPS-Tracker-Tracking-Device-/320685413929?pt=GPS_Devices&hash=item4aaa571629

שוב, הבעיה היא שמשבש GPS (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Vehicle-Car-Anti-Tracker-Mini-GPS-Jammer-Blocker-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem19c4aefb4bQQ itemZ110673984331QQptZCarQ5fAudioQ5fVide o) פשוט שעולה 20 דולר מבטל את כל התועלת של המכשיר הזה
אבל ההנחה שלי היא שמי שבא לגנוב מרצדס יגיע עם משבש GPS, מי שמגיע לגנוב סמוראי או ג'מיני... אני בספק גדול..

ראיתי את המכשיר הזה שאגב נימכר בארץ ב1250 ש"ח אבל הוא פחות מתאים לרכב כי הוא לא מתחבר לאזעקה ומודיע על פריצה אלה רק על תזוזה מרדיוס מסויים המכשיר שאני הזמנתי עולה טיפה יותר אך מותאם במיוחד לרכבים :-)

eyalzo
04-05-11, 15:24
החלק החשוב הוא מניעת הגניבה ולא האיתור, כי הסיכוי שלך לתפוס גנב במרדף הוא אפסי, ואת המשטרה אתה לא מעניין.
מכמה מקרים שנתקלתי בהם למדתי שהיא כדאי זה להפתיע, כלומר לשים משהו לא שגרתי. לדוגמה, להורים שלי פעם ניסו לגנוב רכב ענתיקה שהצופר שלו היה נתקע לפעמים, והגנב בטעות נשען על הצופר (שנתקע) ונס על נפשו...
אני משתמש לפעמים באזעקה ניידת רגישה לתזוזה שמופעלת עם שלט. היא נמכרת בתור אזעקה לאופניים בדיל-אקסטרים.
היא עובדת מצויין ומצליחה מאד להבהיל את מי שמנסה להזיז את האופניים/תיק/מחשב שמחובר אליה.
מחירה כיום צנח לתשעה דולר! (אני קניתי בכפול)
http://www.dealextreme.com/p/vibration-activated-120db-anti-theft-security-alarm-with-remote-control-keychain-23633

omri_t
04-05-11, 15:54
החלק החשוב הוא מניעת הגניבה ולא האיתור, כי הסיכוי שלך לתפוס גנב במרדף הוא אפסי, ואת המשטרה אתה לא מעניין.

לדעתי זה לא העניין.
מניעת גניבה לא מבוצעת באמצעות המערכת הנ"ל.
בשביל זה יש ברזלים, סנדלים, שרשראות, אמצעים אלקטרונים, ועוד ברזלים.
המערכות הללו באות לידי ביטוי אם כל האמצעים האחרים נכשלו.

כשאתה מגלה שהאוטו נעלם, מסמס לו, הוא מחזיר לך נ.צ איפה הוא.
לפעמים תגלה שהאוטו דורדר לאיזה רחוב צדדי או פרדס שם "עובדים" עליו.
פעמים אחרות תגלה שהוא עוד לא עבר איזה מחסום בדרך לרשות... אז אולי תוכל לכבות אותו מרחוק.

hdadad
04-05-11, 22:15
בשורה התחתונה גנבים לא באים עם משבש G.P.S תרדו מהעניין הזה,
הם מגיעים עם לום פטיש או מברג ונגמר הסיפור האוטו כבר לא כאן..

mugi8675
05-05-11, 16:39
יש ציוד פשוט שמזהה פעילות משבש GSM (ובלע"ז Gammer). אם המכשיר שלך יכול להורות לאזעקה לסגור (או לנתק) מעגל או ברז דלק, אתה יכול לקבל פולס ממזהה ה- gammer. בשל רגישות וגו', אשמח לשלוח לינק לאתר היצרן (העוסק בציוד הגנה, שיבוש וזיהוי) לפונים פרטית. אני לא שותף שלא בשום פנים ואופן, כמובן.

יצחק.

asafk
05-05-11, 19:43
הדבר החשוב הוא כנראה התראת התזוזה.
כשהרכב זז, זה אומר שהוא נגנב. זה הזמן להתחיל לעקוב אחריו. ברוב המקרים לוקחים אותו למקום קרוב כדי לנטרל את כל מה שצריךף ורק אז ממשיכים.
זה הזמן להגיע אליו - ואם לנבלות אין שבשים, מכשיר כזה בהחלט יכול לעזור.

אסף.

Micha
05-05-11, 23:27
חסרונות:
הגודל של המכשיר הזה הוא פי 4 ממכשירי איתור של איתורן ופוינטר . האנטנה שלו גדולה פי 50 . מכשיר שקל מאד לגלותו ועוד יותר קל לשבשו.
צריכת הזרם לא מצויינת ומשטר השידורים לא נשלט ומנוהל אבל אני מניח שהיא יותר ממכשירים ייעודיים ואתה יכול למצוא את עצמך בלי יכולת התנעה בבוקר.
אין אישור משרד התקשורת.
יתרונות:
יותר טוב מכלום.
מחיר.

ומילה על הרוב של מכשירי האיתור של איתורן ופוינטר שמותקנים ברכבים - לא מדובר בכלל במכשירי GSM ורוב המכשירים הם מכשירי RF שאותם קשה בהרבה לחסום.
גילוי נאות: אני קשור לפוינטר.

omri_t
05-05-11, 23:48
מיכה -
לגבי אי יכולת התנעה, זה לא תלוי בקליטה- להיפך.
במרבית המכשירים הללו אתה צריך להודיע לרכב במיוחד שינטרל את המנוע- ולא להיפך.

לדעתי התעלמת ממשהו פעוט.
עלות המכשיר הזה היא בערך עלות לתקופה קצרצרה אחד באיתורן \ פוינטר...
בנוסף כשנגנב לך הרכב באיתורן, יספרו לך הרבה סיפורים חוץ מלתת לך נ.צ איפה הוא.
ולמרות שהם יכולים לנטרל את הרכב מרחוק- ממה שאני יודע בד"כ לא עושים זאת.

הגנב מנטרל בד"כ את האיתורן \ פוינטר אחרת לא יצליח להתניע את הרכב... מה שהופך את העסק ללא ממש יעיל.
וזה קל כי ההתקנה של איתורן \ פוינטר "שטנצית" לחלוטין, הגנב יודע כבר בדיוק לאן לגשת.

בקיצור, לדעתי, איתורן נועד לחברת הביטוח.

בשביל אלו שהרכב שלהם אינו מבוטל מקיף- יש אמצעים אחרים...

momi-r
06-05-11, 00:11
העצה שלי לנושא הגניבות:

תתקינו ברכב מפסק שרק אתם יודעים עליו שדואג להפסיק את הזרמת הדלק .
אם לא יגנבו את הרכב שלכם בעזרת גרר אז הם לא יגיעו רחוק מהיכן שהחניתם.

מניסיון של חבר - אחרי כמה גניבות התקין כזה בטנדר שלו וגנבו שוב. רק אחרי 5 ימים אחד מחברי המושב שלו עשה סיבוב במקרה בשדה ליד ומצא את הרכב נטוש שם ללא שום נזק ! כ 500 מ' מהמקום שהרכב חנה.

eyalzo
06-05-11, 00:50
אם כבר הזכירו את איתוראן ופוינטר: בזכותם קניתי סוזוקי. מצאתי שלפורסטר דורשים איתוראן ולאאוטבק כפול, ובסוף עוד הביטוח עולה המון, דמי שירות יקרים והמכשיר בכלל לא מבוטח ויש לו אחריות רק לשנה. ובניגוד למה שאמר פה איש פוינטר אחד - קל מאד לנטרל, ולא נסביר פה למה. אז שיקפצו לי סובארו ואיתוראן ביחד. לא הלכתי אפילו לעשות סיבוב על הרכב בסוכנות, אלא הלכתי ישר לסוזוקי וקניתי ויטארה.
ומה קרה אז? גנבו לי את הרכב החדש מהסוכנות, יחד עם עוד שתי מכוניות. באו עם מברג, לום וגם שלל משבשים (כן, למרות שזה נראה לכם מוזר). אף איתוראן לא צייץ וגם המוקד של האזעקה לא קיבל שום דבר. הם הזיזו כמה מכוניות במוסך, למרות כל הקודנים המטופשים האלו, והפליגו לדרכם.
הרכב היחיד שהם נטשו היה זה שלא היה בו שמן גיר אז הוא נתקע להם. אתם מבינים? החבר'ה ידעו לנטרל הכל בדקות אבל לא היה להם מושג מה לעשות עם הרכב התקוע.
כמו שאמרתי, למזלי אצלי לא היתה דרישה לאיתוראן. אחרת או שהייתי צריך להתקין איתוראן חדש, או שהיו מוצאים את הרכב החבוט ודורשים שאקבל אותו.
ושוב המסקנה היא שחבל להשקיע באלקטרוניקה - שימו סתם מפסק כמו שהציעו פה לפני. העיקר שיהיה לא שגרתי.

asafk
06-05-11, 09:41
ובדיוק כאן נכנס לתמונה מכשיר האיתור - לא, הוא לא ימנע גניבה. אבל כשעצרו לטפל ברכב (או נטשו אותו), אתה תמצא אותו.

אסף.

Micha
06-05-11, 18:08
כל מה שתשימו אמור להרוויח זמן
כיום, יש מכוניות שברור שיש בהן מערכת איתור (דרישת ביטוח). ברכבים האלה, יתעסקו רק "מביני דבר" שיתקפו קודם כל את מערכת האיתור.
אז ברכבים מסויימים שמים שתי מערכות. אם ההתקנה נכונה, המערכת השנייה ממוקמת במקום רחוק יותר ופועלת עם תקיפת הראשונה ומקנה עוד זמן.
יש כבר רכבים עם 3 מערכות וברכבים שכאלה, הסיכוי שייגנבו = 0 (לפחות בפוינטר , עוד לא נגנב אף רכב שכזה וכל הנסיונות סוכלו).
עכשיו נחזור לנשוא כאן - ברכב שלא מחוייב איתור, הייתי מצטרף להמלצה על מתג סודי (למערכת הדלק) שיאפשר התנעה, אבל לא התרחקות.הגנב לא יחפש את זה כי לא שמים היום כאלה פתרונות.
בנוסף, אם היה לי תקציב, הייתי מוסיף יחידת איתור שמחוברת קבוע במקום לא שגרתי לחלוטין שבו לא מחפשים ומאפשר צפייה ONLINE לגבי מיקומו.

IdoP
07-05-11, 11:34
אפשר קצת פירוט על המערכת המדוברת (מתג למערכת הדלק) ובפרט אחד לג'ימני?
הייתי שמח להתקין אחד ברכב.. אם מישהו יכול לספק קצת הכוונה זה יהיה מעולה.

ישי.פ
07-05-11, 11:43
כול הרעיון הוא לנתק את אספקת המתח למשאבת דלק.
איך תעשה את זה..? לא כדאי לרשום כאן, כי אז מה החוכמה, לעשות משהו שכולם יודעים כולל מי שלא צריך לדעת.
למרות שאני לא חושב שהפתרון הנכון בא ממשאבת הדלק. קל מדיי לעקוף אותה, אבל כל מה שיפתיע אותם יכול לעזור.

torchak
07-05-11, 11:46
אפשר קצת פירוט על המערכת המדוברת (מתג למערכת הדלק) ובפרט אחד לג'ימני?
הייתי שמח להתקין אחד ברכב.. אם מישהו יכול לספק קצת הכוונה זה יהיה מעולה.

זה לא ממש "מערכת". סה"כ מדובר בברז דלק חזמלי (אלקטרומגנט) שנכמה ונסגר כשהו מקבל זרם. בד"כ נהוג לשים ברז שהוא Normaly Close ככה שצריך לתת לו חשמל כדי שהוא ייפתח. ברור לך שפה זה לא המקום להרחיב יותר מדי בנושא אבל הרעיון הוא למצוא מקום, כל רכב לכשעצמו שאפשר לחבר כזה ברז על מערכת הדלק, איפשהו. כמובן שהחיווט והפיקוד צריכים להיות מוסתרים. יש דרכים לחבר אותו דרך ריליי, ככה שצריך לתת לו נגיעת חשמל פעם אחת לפני ההנעה, והוא נסגר אוטומטית בכיבוי המנוע. זה כמובן החיבור האידיאלי, ככה אתה לא צריך לזכור לסגור אותו.

נועם.

omri_t
07-05-11, 13:05
נועם,
אני חושב שמה שהתכוונו אליו כאן החברה זו פשוט ניתוק חשמל למשאבת הדלק- ולא ברז חשמלי.
ברז חשמלי הוא אכן פתרון "לא סטנדרטי" ולכן דווקא יכול להיות אפקטיבי יותר מניתץוק חשמלי שלוקח לגנב 2.5 דקות להתגבר עליו
(לא סוד, פשוט מרימים את המושב האחורי ומחברים חשמל ישיר למשאבה...)
בנוסף נתת כאן עצה לשים ברז NORMALY CLOSE המשמעות היא שתקלה הכי קטנה בחשמל של אותה מערכת ברז- ונכבה לך המנוע באמצע כביש מהיר.... צריך להתחשב בזה.

liron_al
07-05-11, 14:02
נושא מעניין בהחלט, אבל שאלה קטנה:
התקנתם מערכת איתור פרטית, גנבו את הרכב, לא באו עם משבשים (כבר טוב), המערכת התריעה.
אתם מיד מגייסים מישהו שישלח SMS כל 10 שניות (עד שהסברתם לו איך להכניס את הקורדינטות לgoogle עברו עוד 10 דקות).
אתם איתו על הקו ורודפים אחרי הרכב. נ נ י ח שהגעתם לרכב. מה אז?
אני לא מדבר על עמרי עם החבר בחגורה, אלא לאזרח המצוי. מה תעשו? תחסמו אותו? גם אם תצליחו, רוב הסיכויים שתמצאו את עצמכם במחלקת מיון
(לא נעים עם כל השביתות של הרופאים...)
מה היתרון במערכת? סתם כאב לב..
גילוי נאות, אצלי מורכבת מע' כזאת - הורכבה ע"י הבעלים הקודמים.

benza
12-05-11, 11:31
עוד פטנט קטן וזול שיכול לעכב גנב:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/3x-disconnect-battery-switch-cut-off-travel-trailer-rv-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZMakeQ3aSuzukiQ7c ModelQ3aVitaraQQhashZitem35b1ec4ad8QQite mZ230618319576QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ 5fPartsQ5fAccessories

כאשר מבריגים החוצה את הברז הירוק אין מתח...

Ace2000
12-05-11, 12:09
האמת רעיון באמת נחמד, שיכול לשגע את הגנב לחלוטין.
הבעיה היחידה היא שרוב הסיכויים שבדרך לנסיון הגניבה הוא ישבור כל פלסטיק קיים ברכב עד שיתייאש, אבל אין מה לעשות אין פתרון קסם..

urih
12-05-11, 14:20
לפני כמה ימים הייתי בחנות רדיו לרכב ובין היתר היתה שם מערכת אזעקה של חברת ביפר (GUARD LS 635)
לפי מה שכתוב על האריזה המערכת מגיעה עם שלט שמקבל התראה מהרכב במקרה שמישהו מנסה לפרוץ אותו או לטלטל אותו
הטענה של בעל החנות היא שהשלט עובד לטווח של בערך קילומטר (נשמע לי הזוי יחסית לגודל שלו) מה שאומר שהם לא משתמשים ב GSM.
מישהו מכיר את המערכת? יכול לחוות דעה? שווה את ה 700 שקל?

וחוץ מזה, liron_al העלה נקודה רצינית. מה עושים אם אני יודע שיש עכשיו שני חבר'ה שמפרקים לי את האוטו למטה?

אורי

Ace2000
12-05-11, 14:34
זוהי אזעקה דו כיוונית שעובדת על גלי RF רגילים המחיר יחסית סביר אפשר למצוא בפחות אבל לא משמעותית פחות.
המערכת עובדת מעולה, התקנתי כזאת לפני 5 שנים ברכב וכבר עזרה לי פעמיים אז כן אני ממליץ, אם כי לפעמים יש התרעות שווא שמקפיצות אותך בלי סיבה מהמיטה באמצע הלילה.

maple
14-05-11, 19:19
עוד פטנט קטן וזול שיכול לעכב גנב:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/3x-disconnect-battery-switch-cut-off-travel-trailer-rv-_W0QQcmdZViewItemQQfitsZMakeQ3aSuzukiQ7c ModelQ3aVitaraQQhashZitem35b1ec4ad8QQite mZ230618319576QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ 5fPartsQ5fAccessories

כאשר מבריגים החוצה את הברז הירוק אין מתח...

אבל אם אני מבין נכון הדבר הזה מנתק את כל הזרם מהרכב, לכן שימושי בעיקר לרכבים שנחים לתקופה ארוכה ולא לרכבים שצריכים מתח כלשהו בזמן מנוחת לילה

-->