PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפני קניית גרנד ויטרה שאלות למומחים

4X4 קבוע
05-05-11, 09:56
בוקר טוב

אחרי חיפושים ותהיות נכנסה האופצייה לרכישת GV שנת 2002 + -
אבל לפני הקנייה מחפש פתרון קל ופשוט לבעיית הסרן הקדמי ברכב ללא החלפה לביצה מברזל
מי מכם ניסה להתקין נעילה אוטו' בסרן הקדמי של הרכב ? והאם הדבר הזה מומלץ ? לדעתי זה פתרון מצויין
לבעיית התפוצצות הסרן וזו רק דעתי הלא מקצועית
אם יש כאן כאלה שניסו אשמח לשמוע חוות דעתם בנושא ועד כמה מרוצים ופתרו את בעיית ההתפוצצות הסרן

לפני שאתם קופצים על בעיית בטיחות בנעילה קדימה הבנתי שאם יש נעילה אוטו' קדימה היא נכנסת לפעולה רק שהרכב משולב 4X4 . ואם זה אכן כך אז אין לי בעייה . ואם הייתה אופצייה שה יינעל רק אחרי שילוב LOW בפרט זה בכלל היה מצויין.
כל עוד הרכב לא משולב 4X4 הרכב מתנהג כאילו אין נעילה בכלל והנעילה לא נכנסת לפעולה לעולם .
זה נכון או לא נכון ?

עוד דבר קטן

מישהו יכול להסביר את כל עניין הדיפרנציאל הקדמי הציריות הגלגלים והדריישאפט בגרנד ויטרה
קראתי יותר מדי ולכל אחד דעה ומחשבה שונה בנושא - אשמח הפעם לתשובה מהמומחים

ברור לי שברכב הנ"ל יש נעילת וואקום והציריות מחוברות קבוע לגלגלים כך שגם ללא שילוב 4X4 הציריות מסתובבות ואם הציריות מסתובבת אז גם הדיפרנציאל מסתובב ואם גם הוא מסתובב אז גם הדריישאפט אמור להסתובב כי החלקים שם מחוברים אחד לשני דבר מזיז דבר אבל לדעתי(את זה לא בדקתי) כשאין שילוב 4X4 הדריישאפט לא מסתובב אז חסר לי איזה מנגנון אולי בתוך הדיפרנציאל שמנתק משהו פנימי
מישהו גם ציין שאחרי ששבר את הביצה והמשיך לנסוע היה רעש מהביצה ושניתק 4X4 לא היה רעש אבל עדיין הציריות הסתובבות - מה שמגביר את הטענה שיש משהו שמנתק משהו בתוך הדיפ' בעת שילוב \ ניתוק 4X4
קצת סדר בבקשה אפשר??

תודה ויום טוב !

משה

נדב42
05-05-11, 11:55
כבר נכתב ונלעס רבות. בקצרה: הפתרון הוא נהיגה מודעת לחולשה, או נעילה בסרן האחורי
כל הפרטים למשל בשרשור הזה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?55670-%D7%A2%D7%A8%D7%91-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94-%D7%A7%D7%A6%D7%A8%D7%94-%D7%A9%D7%A0%D7%AA-2001-.%D7%9E%D7%91%D7%A7%D7%A9-%D7%94%D7%9B%D7%95%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5 ובאופן פרטני תגובות מס' 24 ו- 57.

נדב.

4X4 קבוע
05-05-11, 12:11
נכון שהנושא נלעס ונטחן והוקא כבר א ב ל
בכל הקישור שנתת ובעוד דיונים כאלה ואחרים לא נכתב כלום על נעילה קדמית דבר נוסף כנראה שכבר הובן שהסרן נשבר גם מ ברקס אחרי מומנט (אחרי ששלחת אותי ל 24 )
וכאן אני לא שואל איך נשבר ומממה צריך להימנע אני שואל על נעילה קדמית ל GV ותרומתה לפתירת הבעייה בסרן הקדמי ולכן אני מזמין אותך לקרוא שוב את השאלות שלי

זאת ועוד אין הסבר אחד על מה קורה בדיוק בדיפרנציאל ב GV בשילוב \ ניתוק 4X4 שוב אשמח אם תתיחס לשאלות הספציפיות ששאלתי .

וכן קראתי הרבהההה פה ובפורומים נוספים על הנושא .

משה.

נדב42
05-05-11, 12:37
לא נכתב על נעילה קדמית כי היא לא הפתרון הנכון לבעייה הזו.
נעילה קדמית תפעיל הרבה יותר מומנט פיתול על הסרן הקדמי ועל הציריות גם בנסיעה רגילה. לדעתי זה רק ייצור לך יותר בעיות ממה שיש במקור (שלא לדבר על הפגיעה הקשה בהיגוי ברגע ש- 4X4 מחובר). עם נעילה קדמית אוטומטית צפה לגזירת ציריות קדמיות מוקדמת. אם אתה מדבר על נעילה נשלטת, כמובן שזו מבורכת (עם תפעול נבון כמובן), אבל בכל מקרה קודם כל נועלים את הסרן האחורי, ואז ממילא נפתרת בעיית ההצלבות שפוגעת בסרן הקדמי. שים לב שגם עם נעילות, נסיעה כמו שמומי העלה בסרטון היתה גורמת לפיצוץ הביצה (כמובן שעם נעילות והורדת לחץ אוויר פשוט לא צריך לבוא בכסאח, אבל אם בכל זאת מכסחים, יש להכין את חשבון הבנק ...)

לדעתי הסרן של מומי לא נשבר מהברקס אלא קודם לכן, כאשר המנוע הפעיל את כל כוחו. כאשר לוחצים ברקס עוזבים קודם את הגז ואז הכוחות חלשים משמעותית.

לגבי מבנה הניתוק וואקום של ההנעה הקדמית ב- GV, לא עניתי פשוט כי אני לא יודע.
לי יש ויטארה (לא גראנד) ושם אין את השטויות האלו, לכן מעולם לא התעמקתי בזה.

נדב.

4X4 קבוע
05-05-11, 13:47
בסרטון שמומי העלה אפשר לשמוע לדעתי את רעש השבירה וזה מיד אחרי הברקס
לגבי הנעילה הקדמית אני מבין מה שאתה אומר וזה דיי הגיוני שיש יותר לחצים אבל השאלה אם אפשר למצוא נעילה שתיכנס לעבודה רק שמשלבים low
ושבכל מצב אחר הנעילה לא תשפיע על כלום ולא תיכנס לעבודה גם לא בשילוב 4x4
אולי האופציה היחידה היא רק נשלטת - אני לא יודע בגלל זה אני שואל

יש לך מושג עלויות של נעילה קדמית נשלטת ל GV ?
אגב אני גם בדעה של קודם נעילה אחורה אבל בגלל הבעייה בסרן אלומיניום אולי במקרה הזה כן כדאי קודם קדימה .

motorica.net
05-05-11, 17:06
אז רוץ לקנות נעילת ARB קידמית ב 8,000 ש"ח ואחרי שתשבור את הדיפ הקידמי ותהרוס בקלות בלתי נתפסת גם את הנעילה החדשה והמאד יקרה שרק התקנת תספר לנו איך זה.

נדב42
05-05-11, 17:33
אגב אני גם בדעה של קודם נעילה אחורה אבל בגלל הבעייה בסרן אלומיניום אולי במקרה הזה כן כדאי קודם קדימה .

לא. לא כדאי קודם קדימה.
נמאס לי לחזור על עצמי. הנעילה האחורית פותרת את בעיית שבירת הביצה הקדמית בנחיתה מהצלבה.
הסרטון של מומי הוא סיפור אחר ונעילה לא היתה מונעת את השבירה, רק נסיעה עדינה יותר.

לגבי מחירים - דבר עם זוקי-פרו. הם המקור הכי טוב והכי זול היום לקנייה בארץ.

נדב.

-->