PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות של מתחיל לאחר קניית ספורטאז

Roi Bachar
05-05-11, 14:28
שלום לכולם,
אני חדש בתחום ונכנסתי בקטן, קניתי קאיה ספורטז' שנת 2003 יד שניה עם 100,000 ק"מ
הרכב יפה ובמצב טוב יחסית, יש לו מיגון קידמי וחצאיות של חברת גטוס.
בבדיקת הרכב עלו הרבה ריג'קטים ולקחתי אותו למוסך קאיה יפו שם בחור בשם אריאל אמר לי: עזוב אותך, הכל בסדר את מה שלא תקין נסדר בטיפול הבא. (אחלה גבר)
קניתי את האוטו וירדתי איתו לשטח לטיול קצר ואני ממש מרוצה.
ממה שקראתי וממה שהרגשתי בשטח הרכב מאוד נמוך וגם החצאיות מגבילות אותי במעברים.
חפרתי בכל הפורומים וראיתי מספר פתרונות ואני מבקש ממכם לעזור לי לעשות סדר בדברים :
הגבהה :
המלצה לקפיצים ? מחירים וניסיון
המלצה לבולמים ? מחירים וניסיון
האם אוקולונים / ספייסרים מספיק ?
צמיגים :
האם 235 חוקי מבחינת הרשיון ?
האם צמיגי דו"ש מספיקים לשטח ? (הרכב נוסע בעיקר בתוך העיר ובסופי שבוע טיולים)
גאנטים – היום יש לי מקורי, שווה להחליף ? חוץ מיופי זה עושה עוד משהו ? יש מה לדבר על משומשים ?
מנוע :
ראיתי שיש כל מיני צ'יפים לשיפור הכח וחיסכון בדלק, שווה משהו או שהכל שטויות ?
מראה חיצוני :
המדבקה של ה 4X4 מקולפת חלקית, האם יש שיטה להוריד את זה מבלי לעשות נזק לצבע
יש המלצות לרכישת מדבקות חדשות ? יש דוגמאות למדבקות מיוחדות ?
פנסי ערפל מגניבים כאלה ?
פנימי רכב :
הריפודים המקוריים במצב נוראי, האם מומלץ לשטוף אותם או שווה לשים חדשים ? המלצה למקומות לכאן או לכאן
אני רוצה לשים DVD לילדים, כמעט וקניתי אבל אז זה לא נכנס בתושבת הראש כי בקאיה זה רחב מאוד.
כלי עבודה :
מה מומלץ ?
ג'ק, רצועה, מחצלת, עט חפירה, פנס ... איפה הכי מומלץ לרכוש ?
זהו בינתיים : יש לי זמן וסבלנות.
שווה להזמין דברים מחו"ל ? האם מומלץ לעשות הכל במקום אחד ?

רועי

4181241813

zerez
05-05-11, 14:37
תתחדש

לגבי צמיגים - תלוי בסוג הטיולים - צמיגי כביש-שטח(50/50) יעשו את העבודה ברוב המסלולים.
כלי עבודה - מחצלת, כיסאות וערכת קפה הם MUST אבל ארגז כלים מינימלי שכולל מפתחות פתוחים, מברגים, פלייר איזולירבנד יכול להיות מאוד שימושי.
מעבר לזה ציוד חילוץ בסיסי שכולל רצועת גרירה עם שקלים, את חפירה ואם אין לך היי ליפט ונקודות עיגון להייליפט אז ג'ק טוב.

Roi Bachar
09-05-11, 10:45
ZEREZ תודה על התגובה האם בעלי קאיה יכולים לתת עוד התייחסויות ?

הנסיון שלכם יכול למנוע ממני לעשות טעויות ולחסוך לי כסף.

האם רשמתי את ה POST במקום הנכון ? הייתי בטוח שאני יוצף באינפורמציה...

hadtomer
09-05-11, 12:00
אהלן. תתחדש על הרכב. לי יש ספורטאז'2001 כבר שנתיים. בכל הנוגע לשיפורים, קח בחשבון שלא קנית סוזוקי, כלומר חלק ניכר מן השיפורים והשדרוגים אינם זמינים לרכישה מיידית וקלה, ולכן אפשר לחלק אותם לשני רבדים: הראשון, הבסיסי, כולל חלקים שניתן להשיג בכל חנות- קרי קפיצי הגבהה עד 2 אינטש, בולמים וקפיצים ולוקרים ידניים. מטבע הדברים, תלוי היכן אתה קונה ומה אתה רוצה לעשות עם הרכב בשטח, אך ערכת הגבהה תעלה לך בין 4000 ל 6000 שקלים. רוב החברות שמייצרות קפיצים לספורטאז' נמצאות באוסטרליה-LOVELLS, DOBINSON וכו. מבחן הבולמים אינו גדול וכולל את קוני, מונרו ועוד כמה. אוקולונים/ספייסרים מספיקים אם אתה לחוץ מאוד בכסף ולא מעוניין להשקיע. הם נותנים תוספת גובה אך דופקים מהלך מתלה.

רובד שני הוא כבר הרציני יותר וכולל לא מעט עבודה וחפירה. התוצאה הסופית תהיה רכב שמביא תוצאות יפות מאוד בשטח.

(הנה הרכב שלי עם ערכה להגדלה של מהלך מתלה אחורי)

http://www.youtube.com/watch?v=guT9iabrg-w

זה כולל הגבהה של 4 אינטש מאחור (קפיצים ביצור מיוחד, צינורות בלם מוארכים, בולמים תואמים והקפיצים עצמם- כ2,000 – 3,000 שקל להכל), הגבהה של 4 אינטש מקדימה, שכוללת התקנה של קפיצי הגבהה 2 אינטש ומזלגות קדמיים מוארכים של חברה קוריאנית שנקראת טרקפיינדר (משווקים בקיה יפו) וכמובן נעילת דיפרנציאל אחורית (6,000 שקל) וקדמית (6,000 שקל).

(ככה זה נראה עם נעילה אחורית)
https://picasaweb.google.com/108546094129487904656/SportyDiffLock#

http://www.youtube.com/user/hadtomer?blend=2&ob=5#p/u/0/MrkLFfVr6rQ

http://www.youtube.com/watch?v=4DkpUBuT2Vs

הנעילה היא ללא ספק השדרוג המשמעותי ביותר שניתן לבצע ברכב כזה.

על הדרך מוסיפים גם מעט כוח למנוע באמצעות סעפת פליטה משופרת 4:1

(יבוא מזוודה מאוסטרליה). בשלב הזה מתעסקים כבר בכסף רציני, אבל התוצאות בהתאם.

מידת צמיגים: צמיג 235 אינו חוקי. אם רכשת רכב כזה, שהשינוי כבר בוצע בו בתקופה שזה היה חוקי-אשריך. אם יש לך 205- סורי...

צמיג דו שימושי: לא יודע למה הכוונה. לי יש צמיגים של חברה שנקראת MAXXIS מדגם 8060. עושים יופי של עבודה. צמיגים באופן כללי לא חסר ומומלץ להתייעץ עם חברי הפורום- הם מבינים עיניין

ג'אנטים- אם יש לך צמיגי 235 אז אתה צריך ג'אנט ברוחב 7 אינטש כדי שהצמיג ישב כמו שצריך. אם יש לך 205 אז החלפת הג'אנטים תיתן לך מראה נאה יותר לרכב. יש משומשים, בכל פנצ'ריה וגם כאן בעמודי הקניה והמכירה. אתה זקוק לג'אנט 5 חורים מהסוג שיש בקיה, סוזוקי ויטארה וסמוראי וג'יפ CJ בחלק מן הדגמים. שים לב-ג'אנט שבולט מעבר לכנפי הרכב פירושו הכשלה בטסט.

מנוע: צ'יפים שווים לישבן. מסננים פתוחים דופקים את מד זרימת האוויר די בקלות. מדובר במנוע שמגיב טוב רק לשיפורים "מכאניים"-ר' סעפת, החלקת מעברים וכו. אפשר גם להגדיל נפח אך חבל על הכסף ועל המאמץ, כי זה יקר מאוד.

מראה חיצוני, פנסי ערפל מגניבים, מדבקות: אני גילחתי את חלקו התחתון של הפגוש הקדמי כדי שלא יכנס בסלעים. כמו כן קישטתי את הדלת של הנוסע מאחור בדפיקה ארוכה באמצעות שימוש בסלע במשלט 21. זה מאוד מרשים.

פנימי, די וי די, מושבים: התקנתי מושב תינוק לבת שלי. המושב של צ'יקו. היא מאוד מרוצה. לגבי מושבים קרועים-קנה כיסויים. די וי די וכו- וואלה.אין לי מושג.

כלי עבודה: יש חנות סמוכה לצריפין בשם ל.כ. אני מחזיק ברכב דרך קבע ארגז כלים עם בוקסות, פטיש, מפתחות פתוחים, ג'פקה וכו ושתי רצועות גרירה כ"א באורך 3 מטר. בגומחה של הציוד של הג'ק יש קומפרסור קטן ואת חפירה. וערכת קפה.

מה להזמין מחו"ל: בעיקר חלקים שיקרים בישראל, אם מתקלקל לך.

נ"ב- (סליחה על החפירה. אין דבר יותר גרוע ממה שאנו מכנים "הקשקשטח", כלומר ההוא שלא ירד מעולם לשטח רציני, שמע על מעלה מחמל רק בפייסבוק, אך יודע להסביר בפרוטרוט את ההבדל בין גוז'ונים אלסטיים שמחליפים את הגוז'ונים "השבריריים" במשולשים של הקיט מארה"ב (שהוא כמובן קנה אך בכוונתו לשדרג) שהוא מביא בקומבינה בדואר, לא כמו כל "הפראיירים" שלא מבינים כלום בגוז'ונים). אך עם זאת... הרכב אצלי כבר די הרבה זמן, עשיתי בו לא מעט, די התגלחתי על כל התקלות האפשריות - ואשמח לסייע בשאלות נוספות.

ytzur
09-05-11, 14:08
הגבהה עם ספייסרים משולבת עם החלפת בולם מאחורה לפתיחה של 56 ס"מ נותנת תוצאות מצויינות 1600-1800 ש"ח והכל בסדר.

hadtomer
09-05-11, 18:59
56? ירון, האוטו חולה? בפעם האחרונה שמדדתי פתיחה נעצרתי ב72 ס"מ.

-->