PDA

צפייה בגרסה מלאה : לבטים לגבי הסמוראי וטנדר

ishc
05-05-11, 23:26
בשנתיים האחרונות אני מחזיק סמוראי ארוך. כמו כל רכב שטח ישן הוא עבר תהליך יישור קו מאוד רציני ויקר שכלל מעבר על כמעט כל מכלול באוטו. היום, בשעה טובה ומוצלחת אני עובר תהליך של הסבה מקצועית שחלק מהתהליך הזה מצריך רכב בעל יכולת העמסה (טנדר). הרעיון המקורי היה להמשיך להחזיק את הסמוראי כרכב טיולים נטו ולקנות טנדר 2X4 ליום יום ועבודה. אבל, בגלל מחירי הדלק, אפילו בסמוראי הטיולים הולכים ומתמעטים ועכשיו בתחילת דרכי כעצמאי אני לא רואה את עצמי מטייל הרבה.
עולה בי יותר ויותר המחשבה על למכור את הסמוראי ולקנות טנדר 4X4 שישמש להכל.
השאלה העיקרית איזה טנדר?
טיוטות הן חיות עבירות אבל רובן ישנות ועייפות ובמקרה הזה אין לי רצון להכנס ליישור קו מסיבי כמו שהיה לי בסמוראי (ואני יודע שאני לא אקבל את הכסף חזרה). המטרה היא רכב שיכול לשמש כרכב עבודה ביום יום ומסוגל לעבור את רוב המסלולים בארץ בלי להתרגש יותר מדי.
קורץ לי מגנום ידני, נעילה אחורית וצמיגי 31 הם בסיס טוב שאין לי ממש שימוש מעבר. מאזדות זולות אבל אין לי מושג מעבר, לאיסוזו איפון יש מנוע מסיבי לאללה ושמעתי שהניסן אמין מאוד.
חשוב לציין שאמינות הם אחד הפרמטרים שחשובים לי.
אין תקציב או דעה מגובשת של ממש סתם רעיון שרץ בראש ובא לי לשתף ולשמוע דעה.
ושוב אני מציין, אני מודע שעל הסמוראי אני בחיים לא אקבל את ההשקעה חזרה.

itayhi
05-05-11, 23:53
אם זה היה השיקול שלי לפני 5 שנים כשמכרתי את הסמוראי, הייתי הופך אותו ל"טנדר".
בהנחה ואתה לא צריך יותר מנהג+נוסע, תוריד את הברזנט הארוך, שים "פלטת העמסה" מעץ והנה לך טנדר סובארו עביר כמו סמוראי :-D
אם אתה בכלל בעניין של השקעה, תתפור סגירת ברזנט ל"קבינה" הקדמית ותתקין מזגן קטן.

אני העברתי כמה דירות עם הסמוראי שהיה לי,עם גגון מסיבי מאוד מבניה עצמית פשוט הייתי מעמיס "לגובה".

וכל זה כמובן בהנחה שאתה לא צריך מקומות ישיבה ויכולת העמסה של טנדר יפני או אמריקאי.

בהצלחה

איתי

ishc
06-05-11, 07:50
זהו שזה לא בא בחשבון. יש צורך ביכולת העמסה (משקל). המערכת מתלים אצלי לא בנויה לעומסים כאלו והוספת עלים תהפוך את האוטו לקשה אימים (כאילו היום זה סיטרואן).
האופציות הן:
1. לקנות טנדר 2X4 + סמוראי כרכב טיולים
בעד: אם בג׳יפ מושבת כמה ימים זה לא ממש מפריע ואם דפקתי אותו בטיול תמיד לעבודה יש איך לנסוע.
נגד: ביטוח נוסף וטסט נוסף (וגם ככה לסמוראי יש שניים), הדלק יקר אפילו בסמו שעושה 1 ל-9, אני חושב שהסולר יותר משתלם.
2. למכור את הסמו ולקנות טנדר 4x4
בעד: מחזיק רק רכב אחד על כל המשתמע מכך, מבאס אותי שהסמוראי יעמוד בחניה סתם וכמו שכתבתי לטייל לא יצא הרבה בזמן הקרוב, כל טנדר יפני יהיה יותר נוח מהסמוראי (האישה תהיה מבסוטה מאיכות החיים החדשה)
נגד: על אוטו לעבודה צריך לשמור שבעתיים בטיול, לא פתוח (זה ממש מבאס), יותר נוח (האישה תתרגל ואז מה הסיכוי לקנות עוד פעם ג׳יפ פתוח?), מאבד את יכולת עז ההרים של הסמוראי ופשוט פחות מגניב ( זה לא רק פרקטי אני חולה סמוראים).
אני מתחיל לבלבל את עצמי (ולמה אין במעילי???)

סוזי המשתוללת
06-05-11, 07:56
קח איפון
מנוע בהמתי וקל לשיפור עתידי בהקעה מצחיקה
יש נעילות אפרטר מרקט אוטומטיות ונשלטות בהתאם לתקציב
ניתן להגביה בלי בעייה כ3 אינטש
מיכלולים מסיביים בסך הכל וגם תנוחת נהיגה סבירה יחסית לטנדרים
עלות חלפים זולה עד כדי גיכוך
משולש עליון קומפלט למשל 165 ש"ח ועבודה עצמית

אופציה נוספת !! נגרר

אגב כל טנדר שתיקח לא יהיה נוח בגלל שהקפיצים שלו בנויים לנשיאת משקל אולי אפילו יותר ממה שאתה צריך !!
אז יכול להיות ששוה לך להשאר איתו ולהוסיף עלים

asafk
06-05-11, 09:09
קרא שוב מה שסוזי כותב לך.
ולא לגבי האיפון - לא הייתי לוקח כזה, גם כי אין לו אופציה לנעילה וגם כי המנועי דיזל שלהם, כבר כחדשים, עשו צרות צרורות לבעליהם.
בעניין של הנגרר שווה להקשיב לו.
נגרר טוב, חדש, יעלה כמה אלפי שקלים.
בסמוראי מותר לך לגרור 500 ק"ג (כי הוא שוקל פחות מ 2.2 טון). זה מספיק לך? אז יש לך את הסמוראי שלך בשבתות לטייל, ובמשך השבוע כשאתה לא צריך לסחוב, וכשצריך להעמיס אתה רותם את העגלה ויש לך יותר נפח העמסה מברוב הטנדרים.

אסף.

ishc
06-05-11, 09:55
גם על זה חשבתי. סמוראי עם המנוע האנמי שלו, לגרור עגלה עמוסה בכמה מאות ק״ג זה לא קונספט חכם לדעתי. מה שגם סתור רכב מנהלות בקטנה ורכב טיולים סמוראי נסבל אבל בתור רכב יומיומי ולעבוד איתו לא ממש בא לי טוב.

idanw
06-05-11, 12:28
תראה,
אין שום הגיון כלכלי בלהחזיק שני רכבים כאלה (ששניהם לא נוחים לנסיעת כביש מנהלתית).
אם אתה מעלה את השיקול הכלכלי - מגנום\טויוטה\ווינר יתנו לך את הפתרון - כאשר המגנום נותן את התמורה הטובה ביותר לכסף, לדעתי. (עדיין אל תצפה לעלויות אחזקה כמו של הסוזוקי)

אם אתה טוען שאתה חולה על סמוראי - זה כבר עניין של סריטה - אם אתה מוכן בשביל זה להחזיק עוד רכב, ויש לך כסף - לך על זה. (אם אין כסף, אין שאלה.)

אגב - אני לא יודע במה אתה עוסק ומה אתה מעמיס - אבל אם כבר טנדר 4X2 אז אולי תשקול טנדרון (ברלינגו\פרטנר) שהם אחד הרכבים היותר זולים לאחזקה.

עידן

bizon
06-05-11, 13:36
טוב אני מקווה שלא יתנו לי ביס באוזן על זה (סמיילי של טמבל ) אבל סונומה /ג'ימי הם אחלה רכבי עבודה נוחים מאוד ויש כאלה שמוסבים לגז מבחינת משקל לא תיהיה לך בעיה זה בטוח. גם לא עם עגלה עמוסה מנסיון מקום יש בשפע רק חשוב לבדוק טוב טוב את הגיר סך הכל רכב שנותן המון ביחס למחיר אגב גם בשטח הוא לא רע

מור

ishc
06-05-11, 14:01
אין מצב שאני קונה סונומה, כל טנדר יפני יתן לי תמורה טובה יותר. אני אכן שרוט בקטע של סמוראים אבל לא בטוח ביכולת שלי להחזיק שני רכבים. ברלינגו ודומיהם לא באים בחשבון אני אהיה זקוק לארגז פתוח.

ItayWitzer
06-05-11, 14:47
אין מצב שאני קונה סונומה, כל טנדר יפני יתן לי תמורה טובה יותר. אני אכן שרוט בקטע של סמוראים אבל לא בטוח ביכולת שלי להחזיק שני רכבים. ברלינגו ודומיהם לא באים בחשבון אני אהיה זקוק לארגז פתוח.

יש לך אחלה סמוראי, חבל למכור אותו.
סחבתי פעם 400-500 ק"ג על הסמוראי עצמו, המתלים עוד איכשהו יכלו לעמוד בזה, אבל האוטו בקושי זז.
לדעתי הסמוראי אינו אופציה לרכב עבודה.
לגבי נושא הנגרר : אם אני סוחב על האוטו שלי חצי טון והוא לא נוסע, אני חושב שנגרר הוא גם לא יצליח לסחוב.

מחירי הדלק ואגרות הרישוי האלו גורמים לנו לבעיות רציניות כשזה נוגע לפרקטיות... נראה לי שרובנו יוותרו בסוף על החלומות מחוסר ברירה

אודי פ.
06-05-11, 15:56
קורץ לי מגנום ידני, נעילה אחורית וצמיגי 31 הם בסיס טוב שאין לי ממש שימוש מעבר. מאזדות זולות אבל אין לי מושג מעבר, לאיסוזו איפון יש מנוע מסיבי לאללה ושמעתי שהניסן אמין מאוד.
חשוב לציין שאמינות הם אחד הפרמטרים שחשובים לי.

הניסאן שלי לא כל-כך אמין בינתיים, כנראה שעשיתי קנייה לא משהו. למרות שזה רכב שטח ראשון אז אין לי בסיס אמיתי להשוואה.
באופן אובייקטיבי, לניסאן אין כל-כך חלקים תחליפיים וצריך לקנות אצל קרסו הידועים בהגינותם. שילמתי למשל על משולש תחתון 1,400 ש"ח (כולל מע"מ).
ממה שהמוסכניק אומר מאזדות אמינות להפליא, אבל הישנות לא ממש חיות שטח. ניסאן גדול ומרווח יותר יחסית לטנדרים מקבילים. צריכת דלק אצלי 1:8 בעיקר מחוץ לעיר.
בדיעבד, מבחינת אמינות חשוב יותר הרכב הספציפי מאשר הדגם אם אתה קונה רכב ישן.

אודי

razzamataz
06-05-11, 17:57
הייתי בסרט שלך לפני שנה, רציתי 4x4 אבל הייתי צריך יכולת העמסה וגרירה ברכב יומיומי

חיפשתי איפון (לא כל כך מסכים עם אסף ומאוד מסכים עם סוזי) מאחר ואני מכיר כמה שעברו 400 אלף ק"מ על המנוע המקורי, ואחד מהם היה שלי (רכב עבודה) ועבר את 500!! וכלל התעללות קשה ביותר, אלף ידיים ומוסך (שהועבר לי) שהיה פשוט מחפיר וגרם אין ספור נזקים.
המנוע של האיפון מאוד אמין לדעתי וחזק ביותר (משאיר פרייבטים מאחור, כולל עליות סדום\מצפה) ואני עוד עדין בגז(1:9.5), נוחות נסיעה לטעמי סבירה ורק גיר ידני!!

אבל מה....מה שכתב אודי בסוף נכון אחד לאחד, לאחר חיפוש של חצי שנה!! והתיאשות התחלתי לפזול גם למזדות וגם לניסאן עקב שפע רכבים קרועים שראיתי, והייתי בכפר סבא כך שנסעתי לראות רכבים בחולון בדרום וגם באליקים בצפון. את הטיוטה הורדתי מהרשימה בגלל בעיית גניבות באזור ובעיקר בגלל שבא לי לישון קצת...ממש קצת בלילה, וגם הגב שלי חשוב לי יותר מעבירות. אל תתקרב למגנום!! אם לא בא לך לשבור ברזל. המזאדות הישנות פחות טובות מהחדשות ועדיין סבירות, אבל פשוט אין הרבה והאחת שראיתי הייתה עם בעיה מוזרה שהרכב (ידני) היה מתחיל לנסוע רק אחרי השהייה של 10 שניות כל פעם ששחררת קלאץ ואז נוסע רגיל (אין לי מושג מה זה היה (הזרקה?) אבל הרכב בא עם הרבה רגקטים).
והניסאן נשאר חלום מאחר והם נמכרים הרבה מעל מחירון וגם אין יחסית הרבה, אבל ממה שבחנתי הרכב בנוי נכון יותר וכמו טנק.

קשה למצוא טנדר שמור אפילו ברמה סבירה, למרות שבסוף מצאתי איפון קצת מוזנח שהיום אני מברך שלא התייאשתי וקניתי קנגו, אהה ולנסוע ביומיום עם עגלה זה גם יקר וגם מייאש.

אז בהצלחה בחיפוש

רז.

Tom Bril
14-05-11, 22:54
איש, במקומך לא הייתי מוכר רכב כל כך מושקע וקלאסי, אם אתה שואל אותי התקן את שני הסרנים אשר בביתך , הכן את הארגז האחורי להעמסה ו...

התקן מנוע ויטרה, חשבת על זה?

ishc
14-05-11, 23:05
איש, במקומך לא הייתי מוכר רכב כל כך מושקע וקלאסי, אם אתה שואל אותי התקן את שני הסרנים אשר בביתך , הכן את הארגז האחורי להעמסה ו...

התקן מנוע ויטרה, חשבת על זה?

מנוע 1600 זה כבר לא חוקי בעליל, וחוץ מעניין החוקיות זו השקעה שלא בא לי לכנס אליה. בתור טנדר הסמוראי פשוט לא מתאים, גם לא מערכת המתלים שלו. לצערי הרב ההיגיון ניצח, הסמוראי כבר מפורסם ויש כמות נאה של אנשים מתעניינים (הרבה יותר מהר ממה שציפיתי). הדבר היחיד הוא שכנראה את האהבה וההשקעה שהאוטו הזה קיבל כבר שום אוטו לא יקבל. הכאב לב למכור פשוט לא שווה את זה.

freedom
14-05-11, 23:36
הי איציק
אני יכול להמליץ לך על קנייה של נגרר,אני בעל סובארו טנדר אשר גורר בגינון הרבה משקל
אני לא מאמין שלסמוראי יהיה בעייה לגרורר נגרר
ובכך תכה שתי ציפורים במכה אחת .......
בהצלחה

-->