PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני מעוניין לשדרג את הפרייבט לניסאן טראנו ארוך 97-99 דיזל חוות דעת בבקשה !!!

משה 25
06-05-11, 14:32
שלום שמי משה ואני מעוניין לקנות ג'יפ ולהתחיל לרדת לשטח עם משפחתי.

1. אני מעוניין להשקיע לא יותר מ 40,000 ש"ח
2. הרכב הוא יום יומי .
3. הוא מיועד לאישתי ולילדים,ולי יש קטנוע.
4. הוא צריך להכיל בטיולים משפחה של חמש נפשות.
5. הג'יפ יעשה בשנה משהו כמו 7000 או 7500 ק"מ
6. לא משנה לי אם הגיר אוטומוטי או ידני .
7. חשוב שיהיה חסכוני עד כמה שאפשר אז אני מעדיף דיזל על בנזין
8. אם אפשר פרוט של עלויות אחזקה טסטים ביטוח ותיקונים.
9. מחלות שיש לרכב.
10.מהו הקילומטראז' והיד הסבירים לשנים אלו ??
11.אני מעוניין להתחיל בטיולי שטח קלים ולא ברמה גבוהה לכן אני חושב שאני צריך משהו סביר
ולא מתקדם יותר מידיי.
נ.ב. - אם מישהו חושב שיש רכב שיותר יתאים לדרישות שלי מהטראנו הארוך דיזל אני ישמח לשמוע .
תודה רבה לכולם ולכל מי שיעזור לי אני מעריך אותכם מאוד .
משה .

משה 25
06-05-11, 17:00
אני רוצה להוסיף עוד משהו חשבתי גם בכיוון של יונדאי גאלופר אוטומטי מה אתם אומרים ??
מה יותר מתאים לי ומה יותר אמין???
תודה רבה משה

שיימן
07-05-11, 08:26
לפי דעתי הטראנו אמין יותר מהגלופר
קח טראנו בשנה כמה שיותר גבוהה
אני נוסע על טראנו 96 בנזין קצר ונהנה כל רגע הארוך זדיזל הוא טיפה יותר כבד
אבל אם אתה לוקח רכב שמור עשה יישור קו בהתחלה ואין לך מה לדאוג יותר

liron_al
07-05-11, 08:49
אנסה לתת תשובות לשאלותך:
הארוך מאוד מרווח, אך לא מרווח כמו הטרופר למשל. בטראנו כיסאות אחוריים צרים מעט, אך לרוב זה לא מפריע.
אין הרבה מחלות לרכב מלבד הפרונט העדין שלו.. צריך לדעת לנהוג ולא סתם לתת גז במכשולים.
תושבות מנוע וגיר (בדיזל) מעט חלשות, החלפה מעצבנת והתחליפיים שווים ל.. נו לא צריך להמשיך.
בדיזל המנוע מרגיש מעט עייף אך עשיר במומנט - דבר המתבטא בעליות. לדיזל פשוט יש כח.
מהירות סופית באיזור ה140 על השעון ויש זיוף של בערך 12%.
בידוד רעשים טוב ויחסית לדיזל שקט..
מחלה נוספת - נזילות מהסאןרוף. ניתן לתיקון אך מאוד תלוי במצב המסגרת. חשוב מאוד לפתוח את החלון ולחפש פטריות חלודה.
תיקון משמעו החלפת המסגרת אם היא במצב לא טוב, איטום עם סיליקון אם אין חלודה.
בולמי זעזועים בטוח גמורים בשנתונים שאתה מחפש אלא אם החליפו.
אל תתיאש מהמזגן החלש, זה נכון שהוא לא שווה כלום בלי מס' שדרוגים אך תוספת של מזגן מאחור היא ממש לא הכיוון. אתה מוזמן ליצור איתי קשר לאחר הקנייה.
אצלי המזגן מוציא 6 מעלות בימי השרב האחרונים וקירר את הרכב מצויין.

סה"כ רכב טוב, מהנה מאוד ויחסית חף מתקלות. פשוט צריך לזכור שזה לא סופה או האמר ולנהוג בהתאם.. הרכב מסוגל בהחלט למעלות ברמה בינונית +, עם נעילה אחורית,
מסוגל גם לעבירות קשה.

לגבי הגלופר - שכח למזה. הגלופר הוא בעצם פג'רו ממש ממש ישן עם מנוע עצל ואמינות הממ, לא בשמיים :)

אתה מוזמן ליצור קשר בטלפון ולבוא להתרשם
052-8883376
לירון

משה 25
07-05-11, 21:54
אז בסוף מה אתם ממליצים לי ?? טראנו ארוך?,גאלופר ארוך או פיג'רו ארוך ?? אני ממש לא מבין בג'יפים מה גם שזה ג'יפ ראשון ...

liron_al
08-05-11, 06:26
אתה ממש לא ממוקד.
גלופר - כבר עניתי לך - לא ממליץ
פג'רו מצויין רק שהוא עולה כמעט פי 2 מהטראנו
בקיצור- - טראנו מתאים לך כל עוד אתה מודע למגבלות שרשמתי

לירון

משה 25
08-05-11, 21:38
אוקיי תודה רבה לירון הבנתי טראנו ,עכשיו השאלה היא מה עדיף יותר דיזל או בנזין אני מחפש שהרכב יהיה חסכוני,
ודבר נוסף מה יותר עדיף גיר רגיל או אוטמוטי מבחינת אחזקה וכוח???

dingo1st
08-05-11, 21:51
לדעתי טראנו ארוך דיזל גיר רגיל רכב שנותן תמורה מעולה לסכום וגם חסכוני מאד להחזקה ואינו זולל סולר...
זה נכון שהוא לא הפלטפורמה לשיפורים אבל רכב טיולים++ הוא אחלה דבר...
אני לא אוהב את הצריכה דלק של הבנזין אבל אוהב את הזריזות...
תהנה..

revo465
08-05-11, 21:52
אנסה לתת תשובות לשאלותך:
הארוך מאוד מרווח, אך לא מרווח כמו הטרופר למשל. בטראנו כיסאות אחוריים צרים מעט, אך לרוב זה לא מפריע.
אין הרבה מחלות לרכב מלבד הפרונט העדין שלו.. צריך לדעת לנהוג ולא סתם לתת גז במכשולים.
תושבות מנוע וגיר (בדיזל) מעט חלשות, החלפה מעצבנת והתחליפיים שווים ל.. נו לא צריך להמשיך.
בדיזל המנוע מרגיש מעט עייף אך עשיר במומנט - דבר המתבטא בעליות. לדיזל פשוט יש כח.
מהירות סופית באיזור ה140 על השעון ויש זיוף של בערך 12%.
בידוד רעשים טוב ויחסית לדיזל שקט..
מחלה נוספת - נזילות מהסאןרוף. ניתן לתיקון אך מאוד תלוי במצב המסגרת. חשוב מאוד לפתוח את החלון ולחפש פטריות חלודה.
תיקון משמעו החלפת המסגרת אם היא במצב לא טוב, איטום עם סיליקון אם אין חלודה.
בולמי זעזועים בטוח גמורים בשנתונים שאתה מחפש אלא אם החליפו.
אל תתיאש מהמזגן החלש, זה נכון שהוא לא שווה כלום בלי מס' שדרוגים אך תוספת של מזגן מאחור היא ממש לא הכיוון. אתה מוזמן ליצור איתי קשר לאחר הקנייה.
אצלי המזגן מוציא 6 מעלות בימי השרב האחרונים וקירר את הרכב מצויין.

סה"כ רכב טוב, מהנה מאוד ויחסית חף מתקלות. פשוט צריך לזכור שזה לא סופה או האמר ולנהוג בהתאם.. הרכב מסוגל בהחלט למעלות ברמה בינונית +, עם נעילה אחורית,
מסוגל גם לעבירות קשה.

לגבי הגלופר - שכח למזה. הגלופר הוא בעצם פג'רו ממש ממש ישן עם מנוע עצל ואמינות הממ, לא בשמיים :)

אתה מוזמן ליצור קשר בטלפון ולבוא להתרשם
052-8883376
לירון
אהלן לירון איזה שידרוג ביצעת שהמזגן מקרר לך 6 מעלות ?

liron_al
09-05-11, 00:56
אוהו! המון שידרוגים... דרך ארוכה ומייגעת, אבל המזגן - ממש לחייך כשמדליקים אותו :). הכי חשוב לא עולה אלפי שקלים.
אפתח שירשור בפורום הרלוונטי

לירון

משה 25
09-05-11, 07:24
לירון תודה על הסבלנות והעזרה שאלה נוספת לי אלייך: מה זה ק"מ נורמאלי בשביל ניסאן לשנתונים האלה אני מחפש ומוצא שכמעט כולם עברו את ה250 אלף האם זה נורמאלי או שאני יכול למצוא אחת ממש שמורה??
ואני רק צריך לחפש או שאין כזה דבר שמורה פשוט לקחת אותה לבדיקה ולעשות יישור קו??
נ.ב. איפה יש מכון באזור חולון,בת-ים,ראשל"צ או ת"א שמתמחה בבדקית ג'יפים במיוחד טראנו????

liron_al
09-05-11, 07:32
בכיף!
את שלי קניתי לפני כחצי שנה עם 127000!!!
קח בחשבון שבשנתונים מסויימים הוחלף לוח השעונים כתוצאה מתקלה סדרתית, כך שהתצוגה לא תמיד נכונה.
חשוב מאוד לבדוק במוסך יבואן את היסטורית הטיפולים של הרכב ואם הוחלף לוח השעונים.
250000 ק"מ לרכב בן 14 נותן קצת יותר מ17,000 בשנה. לא ממש גבוה אבל גם לא נמוך.
הכל תלוי איך טיפלו ברכב.

לגבי בדיקה:
בדיקה זה טוב בשביל להוריד מחיר למוכר, זה לא נותן בשום פנים ואופן תמונה מדוייקת של מצב הרכב.
לי למשל אמרו שהלוקרים תקינים למרות שכלל לא הותקנו לוקרים ברכב! (אני הצלחתי להוציא מהמוסך לוקרים ידניים חדשים של WARN כפיצוי)
חשוב מאוד להכניס את הרכב למוסך לאחר הבדיקה לבדיקה מעמיקה יותר, תוך כדי התמקדות בפרונט, טורבו, מנוע וגיר.
השאלה האחרונה שלך לא רלוונטית עקב מה שעניתי לך.
אם תרצה המלצה למוסך טוב, צור איתי קשר.

לירון

משה 25
09-05-11, 15:49
לירן ממש תודה על הכל
רק רציתי לשאול אמרת שקנית את שלך לפניי חצי שנה עם 127000 ק"מ
איזה טראנו זאת (שנה ודגם)?ואיך מצאת ק"מ כל כך נמוך(איפה לחפש כאלה כמו שלך )???
דבר שני אמרת שיש לך מוסך טוב!! הם עושים בדיקות לפניי קנייה ??אפשר בבקשה את הטלפון של המוסך???
תודה משה

liron_al
09-05-11, 16:04
לא צריך כלכך הרבה סימני שאלה (סמיילי מחייך)
שלי שנת 2001, דיזל ארוך
איפה לחפש? בלוחות השונים.
יש לי מוסך טוב שאני סומך עליו, הם לא מבצעים בדיקות קנייה מישום שהם לא יכולים להרשות לעצמם לתת אחריות למימצאים.
אם תהיה מעוניין בבדיקה, קח בחשבון שאין אחריות. אגב, אני לא מכיר אף מוסך שיתן לך אחריות על בדיקה שכזאת...

שים לב שקילומטרז' נמוך לא אומר דבר על הרכב.
אני החלפתי בולמים, קפיצים, מוטות פיטול, תפוחים, אטמים שונים, רצועות, שטיפה לרדיאטור, כיוונים של ידיות האוורור והמיזוג,
מנוע סאןרוף, חלקי פלסטיק בתוך מנגנוני חלונות החשמל, ציריות, מיסבים ועוד.
מעט מהדברים עשיתי במוסך, הרוב עשיתי לבד. אני חולה - לא מסוגל לשמוע חריקה או ציוץ בנסיעה.
כמו כן מיגון קדמי הורכב בגטוס, מיגונים אחרים תוכננו והוזמנו אצל זווד. הורכבה נעילה נשלטת.

1) קודם כל תמצא אחד במצב טוב.
2) קח לבדיקה ובדוק הסטורית טיפולים.
3) הכנס למוסך לצורך הצעת מחיר עבור ישור קו
4) סכם עם המוכר מחיר. מתאים? מברוק. לא מתאים? עוברים הלאה.
5) בכל מקרה, קח לסיבוב כמה שיותר רכבים. כך תדע האם הוא מתאים לך.

לגבי תחזוקה חשוב לזכור:
דיזל דורש טיפולים שונים כל 5000. בנזין כל 10000 (לפחות כך כתוב אצלי במדבקה מתחת למכסה מנוע).
אני לא משחק. כל 5000 טיפול. פילטר אויר כל 5000 או לאחר נסיעה ממושכת על פודרה (לדוגמא טיול של יומיים בנגב כשאני אוכל אבק של שני עם הסמוראי שלו)
הפילטר זול מאוד (אני קונה ארגז של 4 ב105 ש"ח) ופילטר לא תקין יוצר בעיות בטורבו - אז אין שאלה בכלל!)

שיהיה בהצלחה
לירון

מויש
12-05-11, 17:38
משה שלום
לפני חודש מכרתי את הניסן שלי , - דיזל ארוך ידני שנת 98 , יד5 , 310,000 ק"מ ב- 29,000 ש"ח .
הרכב היה באמת במצב טוב , וסה"כ בשנתיים שהיה אצלי הוצאתי עליו 3500 ש"ח לתיקונים שונים ( לוקרים, ציריות וטיפולים )
עשיתי עליו 45,000 ק"מ ומאוד מאוד נהניתי , הרכב אכל אצלי 1:9 ( בעיקר בין עירוני) וזה כנראה החסכוני בקטגוריה ( פג'רו,טרופר,טראנו)
מומלץ בחום למשפחה

משה 25
13-05-11, 01:46
אוקיי תודה רבה מויש..

liron_al
13-05-11, 06:28
מויש ספר לנו איפה טיפלת,
המחיר שציינת נמוך מאוד, לי עלו הלוקרים (או יותר נכון עלו למכון בדיקה) 2150 ש"ח לפני רכבה (הרכבתי לבד)..
משה25, קח בחשבון שג'יפ זה דף ריק, אתה יכול לצבוע אותו איך שאתה רוצה
בולמים אחרים, צמיגים והגבהות, גגונים יעודיים, מכשירי קשר, ציוד חילוץ, כל מה שמתאים לך ולך בלבד.
אני הקפדתי מהסיבה הזאת לקנות רכב שלא נסע בשטח. רציתי להתחיל מדף חלק.
אבל זה רק אני, אחרים יגידו לך לקנות הת ההרכב הכי משופר שתמצא, גם זאת גישה.
מה שרציתי לומר זה שמעבר לקניית הרכב והטיפולים (ותיקונים) ישנם עלויות נוספות. לא של הכרח, אלא של רצון לשפר ולדגם..
קח בחשבון

לירון

משה 25
15-05-11, 01:02
לקחתי בחשבון מה שאמרת לירון ואני מסכים איתך שעדיף לקחת רכב חלק שלא שאינו משופר ולדגם אותו כפי רצונך .

-->