PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת קיה ספורטז' 97-96

EliranSasi
10-05-11, 18:51
לאחר שבשעה טובה נפטרנו במשפחה מהרנו קנגו 2002 במחיר טוב יחסית החלטתי שצריך לגוון ולקנות ג'יפ , חיפוש קל ביד 2 ריכז אותי ל2 תוצאות - ספורטאג' וטריוס - רציתי לשמוע חוות דעת לגבי הספורטאז' בעיקר לגבי הדלק וגם לגבי תקלות .
בנוסף זהו לא הרכב העיקרי אנחנו משפחה של 3 נפשות ויש לנו גם טויוטה קורולה , ככה שהעומס לא יהיה רק על רכב אחד.

נדב42
10-05-11, 19:08
זו לא ההשוואה הנכונה. עם טריוס לא תוכל ממש לרדת לשטח אמיתי (סליחה, טלי ...).
ההשוואה המתבקשת היא בין ספורטאז' לויטארה, שהם היחידים בקטגוריית ה"ג'יפונים" עם יכולת שטח ממשית.
(האמת שגם הסמוראי נחשב "ג'יפון", אבל זו כבר אגדה אחרת לגמרי... ויש גם את הג'ימני אם התקציב מאפשר)

ייתרונות הספורטאז': מחיר קנייה נמוך יותר לאותו שנתון, מנוע חזק יותר (ככה אומרים ...)
ייתרונות הויטארה: חסכונית בכ- 30% בדלק (מנועי ה- 16V), חלפים זולים משמעותית, זמינות שיפורים ומחיריהם, אמינות.

נקודת תורפה של הויטארה: סרן קדמי עדין מאלומיניום. יש דרכים מנטליות ומכניות להתגבר על זה בלי לקחת משכנתא, אבל חשוב להיות מודעים לכך.
(שיטוט בפורום סוזוקי יעלה מספר שרשורים רלוונטיים ...)

אני אישית בעד הויטארה כמובן (מבין כל האפשרויות שציינתי).
לגבי חוות דעת ספציפית על הספורטאז', המתן שתומר יגיע ויגיב ...

בהצלחה,

נדב.

hadtomer
10-05-11, 20:29
כפי שנדב כתב, הטריוס, שכבודו במקומו מונח, אינו מתחרה בספורטאז'. לא בגלל שהוא פחות/יותר טוב, אלא מכיוון שהוא לא מיועד לעשות את מה שעושה רכב עם שלדת סולם והילוך כוח. נכון, פה ושם תיתקל במתאבדים שרוצחים את הטריוס שלהם כדי שיעשה בערך את מה שעושה די בקלות כל ג'יפון עם הילוך כוח, אבל בשביל מה לגרום נזק?

מעבר לזה, כפי שנדב כתב- הקיה זולה יותר לרכישה. אך היא צורכת יותר דלק, נושא כאוב בימינו. ממה שנסעתי, היא גם משמעותית יותר חזקה (אלא אם תמצא ויטארה 2.0, די נדיר) עם זאת, יש לה תא נוסעים הרבה יותר מודרני ממה שיש בויטארה (קוראים לזה "כריות אוויר").

תקלות: יש, תודה. לא משהו ברמה חריגה, אבל מכלולים מתבלים. תהיה מודע לעובדה שרכב שטח בן 14 יסבול מתקלות. עם זאת, וכאן יש לקיות יתרון-חלק ניכר מהן לא ירד לשטח. זה רכב שנורא קל להתיחס אליו מבחינה רעיונית כ"פרייבט עם פוזה" ולכן יש הרבה רוכשים שפשוט מעולם לא ראו לנכון לרדת לשטח. אני מכיר כמה וכמה כאלה, כולל שכנה שלי עם מודל 2003 יד ראשונה.

שיפורים: נכון להיום, אין בעיה להשיג כמעט הכול, אך חלקי החילוף מוגבלים בעיקר למה שניתן לרכוש אצל היבואן, מה שמייקר אותם, במיוחד בהשוואה לויטארה, שכל חלק בה קיים במספר דגמי סוזוקי ובכמה גרסאות של מספר יצרנים, מה שהופך את הרכישה והתיקון לזולים מאוד. עם זאת, קח בחשבון שהפערים אינם גדולים כפי שניתן לחשוב.

איז רכב לרכוש? זו כבר בחירה שלך. אצלנו הקיה היא רכב יחיד בבית ולכן היה חשוב לי 5 דלתות. בתקציב שקבעתי לעצמי בזמנו היה ניתן להביא ויטארה ישנה, גרנד ויטארה במצב שחוט או ספורטאז' במצב טוב. אם היתי צריך כיום לבחור רכב שני בבית (בהתחשב בעובדה שיש לי ילדה אחת) היתי הולך דווקא על ויטארה קצרה, רכב שאינו קשוח ברמה שמפרקת את חוט השדרה אך ניתן לשדרוג באופן ניכר, והיתי משאיר לעצמי עודף בכיס לישור קו ושדרוגים (אם הרכב לא שודרג כבר, שזה יתרון).

נדב42
10-05-11, 20:47
מעבר לזה, כפי שנדב כתב- הקיה זולה יותר לרכישה. אך היא צורכת יותר דלק, נושא כאוב בימינו. ממה שנסעתי, היא גם משמעותית יותר חזקה (אלא אם תמצא ויטארה 2.0, די נדיר) עם זאת, יש לה תא נוסעים הרבה יותר מודרני ממה שיש בויטארה (קוראים לזה "כריות אוויר").

אין בארץ ויטארה עם מנוע 2000 ביבוא מסודר. היו כמה דגמי סיידקיק האמריקאיים, אני לא מכיר אף אחד כזה שנוסע היום.
לגבי כריות אוויר - תומר, אל תסיק מהרכב שלי על כל הויטארות. אל תשכח שאני נוסע על "קשישה" מודל 94... ממודל 95 יש 2 כריות אווויר, כמקובל בקטגוריה באותן שנים.

נדב42
10-05-11, 21:07
שיפורים: נכון להיום, אין בעיה להשיג כמעט הכול
תומר, זה שהצלחת במאמץ רב להביא נעילה אוטומטית מקוריאה, לא אומר שאין בעייה להשיג כמעט הכל.

מה מתוך הרשימה הבאה זמין לכל דיכפין עבור ספורטאז' בארץ ?

- יחסי העברה בסרנים
- יחסי העברה בטראנספר
- נעילות נשלטות קדמית/אחורית
- נעילות אוטומטיות קדמיות/אחוריות
- דיפרנציאל מוגבל החלקה קדמי/אחורי
- קיטי הגבהה מושלמים שמטפלים גם בזוויות העבודה של הציריות/צירים
- סעפות ומערכות פליטה משופרות
- מייצב היגוי
- בולמי מונוטיוב
- ציריות מחוזקות
- סרנים מחוזקים (טוב, גול עצמי, בספורטאז' לא כל כך צריך ...)

(וכל זה רק מלעבור על האתר של זוקי-פרו, פה בארץ הקודש ...)

נדב.

raanan
10-05-11, 22:19
אין בארץ ויטארה עם מנוע 2000 ביבוא מסודר. היו כמה דגמי סיידקיק האמריקאיים, אני לא מכיר אף אחד כזה שנוסע היום.
לגבי כריות אוויר - תומר, אל תסיק מהרכב שלי על כל הויטארות. אל תשכח שאני נוסע על "קשישה" מודל 94... ממודל 95 יש 2 כריות אווויר, כמקובל בקטגוריה באותן שנים.

סיידקיק עם המנוע הכי גדול ,היה 1.8
לארץ הגיעו 2 ויטארות ביבוא אישי מאירופה, מנוע V6 2000 ידניות (אחת הכרתי "אישית") ולמיטב ידעתי "מסתובבת" כעת באזור גדרה.
חוץ מהמנוע, הן לא תואמות 1:1 לדגמים שבארץ (בזמנו בחנתי אותה מתוך מחשבה "להעמיס" עליה את הקלמיני וה-ARB ואח"כ להסב אותה לאוטומט)

נדב, אומנם "הקשישה" שלך ללא כריות אוויר. אבל, מפצה באין צורך בממיר ובאי בדיקת 4 גאזים בטסט.

לעצם העניין והשאלה, כמו שציינו, הטיריוס לא בקטגוריה.
אם אני הייתי צריך לבחור אז :
א. גראנד ויטארה ארוכה (99+)
ב. קיה ספורטאז'
ג. ויטארה ארוכה (מודל הכי חדיש 98 )8) 8)

רענן

נדב42
10-05-11, 22:42
סיידקיק עם המנוע הכי גדול ,היה 1.8
לארץ הגיעו 2 ויטארות ביבוא אישי מאירופה, מנוע V6 2000 ידניות (אחת הכרתי "אישית") ולמיטב ידעתי "מסתובבת" כעת באזור גדרה.
חוץ מהמנוע, הן לא תואמות 1:1 לדגמים שבארץ (בזמנו בחנתי אותה מתוך מחשבה "להעמיס" עליה את הקלמיני וה-ARB ואח"כ להסב אותה לאוטומט)

נדב, אומנם "הקשישה" שלך ללא כריות אוויר. אבל, מפצה באין צורך בממיר ובאי בדיקת 4 גאזים בטסט.

היו המון דגמים שלא הגיעו לארץ. היה גם SE420 שזה מנוע 2.0 במבנה 4 צילינדרים. שוב, כנראה לא רלוונטי לדיון הזה.
אגב, פיצוי נוסף לאין כריות אוויר זה שיש מקום נפלא למחשב ניווט בגודל מלא (איפה הסמיילים לעזאזל ??? לא הגיע הזמן שיחזרו כבר ???)
מ- 95, כאמור, יש כריות אוויר ...

נדב.

8ball
10-05-11, 22:52

רענן

מאיזה מודל אין חובה לבדיקת 4 גאזים? 92 קרבורטור לא ניגשת?
מעניין אותי כי אני לפני טסט עם הגמדה

raanan
10-05-11, 23:41

עד 94 (כולל) אין בדיקת 4 גאזים.

רענן

נדב42
10-05-11, 23:41
מודל 95 ומעלה, כולל חיב בדיקת 4 גזים95.
עד מודל 94 (כולל), עדיין יש לבצע בדיקת CO רגילה.

8ball
10-05-11, 23:43
תודה חברים... החכמתי,

-->