PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד הוכחה קטנה שדרור צדק (מכסת דוחות של משטרת התנועה)

GodsFather
11-05-11, 16:19
רגע לפני שימחקו את השרשור הזה, רק תשימו לב לכתבה הבאה בYNET -

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4067130,00.html

והכותרת -

מפכ"ל מבטיח: לא תהיה מכסת דו"חות תנועה
בטקס כניסתו לתפקיד של ברונו שטיין, מפקד אגף התנועה החדש, הבטיח מפכ"ל המשטרה כי מעתה לא יידרשו השוטרים לעמוד במכסת דו"חות אישית וכמותית. שטיין: "המלחמה בתאונות הדרכים היא גם המלחמה בפשיעה"

bizon
11-05-11, 16:32
האם זה אומר שינויי לטובה הייתכן ??? אני עדיין סקפטי ניחיה וניראה מה יהיה בעתיד ומה ההשלכות של זה בשטח

מור

GodsFather
11-05-11, 16:34
אני חושב שזה אומר כלום. הוא יצא בהכרזה , גם קודמו בתפקיד כמדומני יצא בהכרזה די דומה. אבל כל אלה הם דברים שאומרים בפומבי, מתחת לפני השטח כנראה שעדיין תהיה מכסה ודרישה לעוד "הכנסות".

zerez
11-05-11, 17:04
הוא אמר שהייתה מכסה ויותר לא תהיה, כלומר, כל צמרת המשטרה שהכחישה את קיומה של המכסה שיקרה!!

דרור ברלי
11-05-11, 17:06
רשמית אין מכסה ומעולם לא היתה.
בפועל, שוטר שלא מביא איזה שהוא מספר מינימום של דו"חות, כנראה יישאר שוטר סיור קטן כל חייו.
ככה זה בכל גוף ממשלתי שתפקידו המוצהר הוא לסחוט כספים מאזרחים כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי וכו'. איך אמרה פעם בראיון רשמי, פקידת שומה אחת? "כל פקיד אצלי צריך להביא גבייה של מינימום 800 שקלים לשעת עבודה. שקל לא פחות".

אל תצפו לשום שינוי. כל מפקד חדש של אגף תנועה מצהיר על "אכיפה איכותית" בלהבלהבלה, ובסוף הכל חוזר לנורמות הידועות. אז אל תשמחו, מה שהיה הוא שיהיה.

talw
11-05-11, 17:22
זה לא קשור להכנסות וזו לא מטרתם הישירה,יוצא כך שהיא עקיפה.

כל קצין /מפקד מישטרע רוצה להיתקדם בחיים (אחרת הוא לא היה מפקד או קצין)
את המדד לפעילותו הקצינים שמעליו רואים שחור על גבי דוחות וככל שיהיו "איכותיים" יותר ,עשה הקצין עבודתו נאמנה והשקיע את מירצו ב"חינוך" הנהגים.
זו הדרך היחידה ש"מפקד על" יכול לתרגם פעילות של זותריו.

אם עדיין מ'ס ההרוגים והפצועים במחוז של הקצין יהיו גבוהים ,מי אשם? ,כמובן הנהגים ,הרי כמות הדוחות מורה שהקצין עשה מעל ומעבר.......

אם כמות ההרוגים/פצועים במגמת ירידה ,כל הכבוד לקצין שהצליח במשימתו ע"י כח ההרתעה שבידיו............

ישנו גם את נושא התקציב ומ'ס התקנים בכל מחוז וכל תחנה .
גם פה יש פרדוקס ,ככל שהפשיעה מרובה תקבל יותר תקנים ויותר משאבים.ועוד פעם ,שחור על גבי דוחות........

הכל מתחיל בחינוך
של נהגים
ושל שוטרים שצריכים לצאת מנקודת הנחה של שירות לעם וטובתו ורק אח"כ ענישתו.

טל

אני רואה שדרור ירה לפני.......

טלטולי
11-05-11, 17:44
כמו כל אירגון יש "יעדים "שנתיים שלפיהם מודדים את היחידות מישהו חושב על יעדים שונים באגף התנועה??[ולא תאונות זה אחריות של מישרד התחבורה]??!!

MR BIG
11-05-11, 18:48
ואני עדיין מחכה לעיתונאי הגבר שיקום ויחשוף את ההסכם הסודי ביותר במדינה וגם יקבל פרס פוליצר על זה :

ההסכם בין האוצר למשטרה שלדעתי בגדול, שר האוצר אומר לשר המשטרה ככה : "תשמע, אין לי אפילו שקל להקצות לך. מה שתוציא מהאזרחים....- שלך!"
יאללה....לך תחגוג עליהם....

דרור ברלי
13-05-11, 09:44
אייל, לא צריך להגזים. אם היה דבר כמו שאתה מתאר, מישהו מבפנים שמסוכסך עם מישהו אחר, כבר היה מוצא דרך להדליף את זה החוצה. במדינה שלנו אדם לאדם זאב ובמקרים כאלה, טוב שכך.

אהבתי למשטרע ידועה, אבל אין מה לעשות - האמת לאמיתה היא שמשטרת התנועה לא לוקחת לכיסה שקל מהקנסות. אבל כמו שהמגיבים לפני ציינו - היא צריכה ועוד איך לעמוד בכל מיני יעדים שמוכתבים לה מלמעלה, והדרך היחידה לוודא ששוטר תנועה "עובד כמו שצריך" ולא מסתלבט חצי משמרת באלונית על קפה ובורקס, זה לספור את הדו"חות שרשם.
"ירידה במספר התאונות" ו"ירידה במספר ההרוגים" אלה שני יעדים נפרדים ואינם מעניינה של המשטרה. התקשורת אוהבת לספור בעיקר את היעד השני - ליעד הראשון אין הרבה משמעות אם היעד השני לא הושג, וכמו שצוין קודם לכן - אלה יעדים של משרד התחבורע ולא של המשטרע. היא מבחינתה צריכה "לתת תוצרת" בצורת ערימות של דו"חות ותו לא. כמובן שאם היתה עליה בתאונות או בנפגעים - משרד התחבורע יאשים את המשטרע, וזו מצידה תאשים את הנהגים ותדרוש עוד תקנים ועוד תקציבים.

עוד משהו - מה שהמשטרע קוראת "עבירות איכות" זה לא רמת המסוכנות שלהם, אלא גובה הקנס.
כלומר - יתמקדו יותר באכיפת העבירות שמכניסות 750-1000 שקל, ופחות בדו"חות ה"קטנים" של 250 שקל.

כמו שאמרתי קודם, ואתם יודעים שבסוף אני צודק - חילופי קודקודים באגף התנועה בדרך כלל לא מביאים לשום שינוי משמעותי בהתנהלות המשטרע מול האזרח הפשוט בכביש. מה שהיה - הו אשיהיה: הם, תפקידם לצאת לכביש ולשדוד מאיתנו מיסי דרכים - ואנחנו, תפקידנו לנסוע בזהירות (בשביל עצמנו, לא בשביל המשטרע) ולעשות כל מה שניתן כדי לא לפגוש/להתחכך בשוטרים. כי זה מפגש יקר ומעצבן. וזהו.

bizon
13-05-11, 16:01
תפקידם לצאת לכביש ולשדוד מאיתנו מיסי דרכים

סמיילי ענק !!!!

בוא נפנק את ניידות המישטרע בדגלי גולגולות שחורים ולכל שוטר עם כובע נאמר היי היי קפטן !!! ניסיון לסמיילי :)

talw
13-05-11, 16:40
בכמות אכיפה ואיכותה נימדד הקצין האחראי (זו היתה כוונתי),אותו אולי נצליח לשנות עם מדד אחר

את הקניבלים שונאי אדם שמשחרים לטרף בכבישינו ,אותם לא נצליח לשנות
אלה שהקצין שולח לבצע את העבודה השחורה
ברובם אנשים קטנים עם חסכים עמוקים בילדותם,אשר באמתלת החוק נוגסים בנו עם שינייהם הנגועות בכלבת.

טל

-->