PDA

צפייה בגרסה מלאה : טעינת מצבר בויטרה

benza
12-05-11, 10:07
הרכב עמד מיום שישי כמעט כל השבוע, אתמול בבוקר הניע רק בעזרת כבלים, אחה"צ הניע בקושי והיום בבוקר שוב לא מגיב.

ניגשתי לחשמלאי רכב, בדק מתח וטעינה אמר שהכל נראה מצויין (המצבר 46A מתחילת השנה).
הוא שאל כמה הרכב נוסע, ולאחר שהסברתי לו שהרכב משמש ביום יום את אישתי שנוסעת אולי 6ק"מ ביום בתוך היישוב, הוא אמר שהבעיה היא שזה לא מספיק בשביל טעינה טובה למצבר וצריך לפחות פעם בשבוע לתת לו נסיעה "בריאה"

מה שלא ברור לי, זה איך הרכב הקודם (פיאסטה 2001) עם מצבר בן 5 לא נתקל באותה בעיה ? האם יש עוד משהו שאני מפספס פה ?

ishc
12-05-11, 10:23
אם הטעינה תקינה אז כנראה שהלך המצבר. אם הוא מתחילת השנה הוא באחריות אז גש שיבדקו אותו

benza
12-05-11, 10:29
אם הטעינה תקינה אז כנראה שהלך המצבר. אם הוא מתחילת השנה הוא באחריות אז גש שיבדקו אותו

הייתי אצל החשמלאי רכב... אמר תקין...

ישי.פ
12-05-11, 21:39
תחליף חשמלאי.

eyalzo
12-05-11, 23:25
חשמלאי לא יכול לקבוע כך שהמצבר תקין.
איזה יצרן? אני סתם מנחש שזה שנפ, כי פעמיים הלך לי מצבר שלהם עוד לפני תום האחריות.

8ball
12-05-11, 23:44
חבר אוומטר למצבר כשהמנוע כבוי - אם הוא יציג פחות מ 11.4 וולט אתה לא תוכל להניע... אחר כך תניע ומדוד שוב מה המתח שמתקבל - אמור להיות בין ערכים 12.45 ל13.8 לא פחות ולא יותר... אם אלו הערכים לאחר בערך דקה בה המנוע מונע הבעיה היא במצבר עצמו... אם הערכים מעל או מתחת יש לך בעית טעינה... מעל יגרום לטענית יתר שתקצר באופן משמעותי את חייו של המצבר וקשורה לווסת טעינה... מתחת לערכים האלו הבעיה אני מאמין ברורה.

בהצלחה

ישי.פ
13-05-11, 01:01
יכול להיות שהמצבר אכן גמור וללא עומס (כאשר הרכב כבוי) הוא גם יראה ערכי מתח תקינים. מעל 11.4 V
רק לאחר הפעלת עומס(אורות) תוכל לדעת בוודאות את המצב האמיתי/

-->