PDA

צפייה בגרסה מלאה : איסלנד - מיכלי גז לגזייה?

gali
12-05-11, 17:04
שלום לטיילים,

אני מתכנן טיול לאיסלנד ממש בקרוב ואני לא יודע איזה מיכלי גז לגזיות מוכרים שם.
האם משהו מכיר ויודע אם ניתן לרכוש שם מיכלים לגזיות הקטנות של הפק"לי קפה? הדגם עם ההברגה ולא עם הסיכת ניקוב.

תודה, גלי.

hadtomer
12-05-11, 17:31
שלום לטיילים,

אני מתכנן טיול לאיסלנד ממש בקרוב ואני לא יודע איזה מיכלי גז לגזיות מוכרים שם.
האם משהו מכיר ויודע אם ניתן לרכוש שם מיכלים לגזיות הקטנות של הפק"לי קפה? הדגם עם ההברגה ולא עם הסיכת ניקוב.

תודה, גלי.

בשדה"ת בKEFLAVIK יש חנות ציוד קמפינג ומעילים ממש אחרי שיוצאים מהמכס. המעילים, אגב, נורא מומלצים. מה שאנחנו מגדירים כ"מעיל" זה אצלם גופיה. הקור שם באמת נוראי, גם ב"קיץ". אני היתי ביוני והיה אפס מעלות ליד החוף, עם רוח שגורמת לזה להרגיש כמו מינוס עשרים (וזה עוד לפני שעלית לקרחון). אני זוכר שיש שם בחנות בשדה"ת טונות של ציוד. קשה מאוד לרדת עד לרזולוציה של איזה הברגה יש לבלונים שהם מוכרים, למה לא לקנות פשוט גזיה ובלון? זה לא כזה יקר

gali
12-05-11, 20:35
הי תומר,

כמה זה לא יקר באיסלנד אין לי מושג, נראה לי מדינה קצת יקרה.
יש מושג לגבי טווחי מחירים לציוד קמפינג שם?

hadtomer
13-05-11, 06:37
הי תומר,

כמה זה לא יקר באיסלנד אין לי מושג, נראה לי מדינה קצת יקרה.
יש מושג לגבי טווחי מחירים לציוד קמפינג שם?

כשאני הייתי הקריסה הכלכלית שם רק החלה והכל היה זול מאוד. מעיל קל עם כמה בטנות מתפרקות שקניתי בזמנו (קל כלומר יכול לעמוד ברוח, ברד ושלג, אני די משוכנע שהוא יכול לשמש גם כחליפת חלל במידת הצורך) עלה שלושים ומשהו יורו. אני באמת לא יודע כמה עולה גזיה- אבל זה בדיוק מסוג הדברים שלא לוקחים איתם סיכון. אתה לא רוצה להגיע לאיסלנד גם האמגזית שלך ולגלות שאין בלונים מתאימים. גזיה עולה 200-300 שקל בארץ? נגיד שתיפול על חנות יקרה ברייקיאוויק שתמכור לך ב500 שקל? עדיין שווה להוסיף 200 שקל ולדעת שיש לך ראש שקט מאשר להיסחב עם גזיה שלא מתאימה לבלון. מה גם שבכל הקשור לקמפינג, הציוד שיש להם הוא ממש פגז ושווה להביא לארץ אחרי סוף הטיול. מקסימום תמכור כמשומש

gali
13-05-11, 18:27
הי תומר תודה על הטיפים, נראה לי שאני אקנה שם גם מעיל וגם עוד ציוד שלא שווה לי להביא מהארץ.

צור
21-05-11, 07:07
לגבי הגזיה -
א. אני טיילתי עם ראש מתברג ולא היתה לי בעיה להשיג בלונים.
ב. אפשר לקנות מתאם בין הבלונים המאורכים של הגזיות כירה לבין הראש נקירה / מתברג .
הוא קטן ( לא כלכך זול כ 40 שח ) וניתן למצוא אותו היום בכל חנות מטיילים.
יש מתאם נוסף בין מיכלי נקירה למיכלי הברגה הוא יקר יותר כ 110 שח מסורבל מידי לטעמי

לגבי מזג אויר
א. אנחנו היינו בטמפ' ממוצעת של 12 מעלות זה נשמע קר וזה ממש לא אפילו נשרפנו מהשמש - כלומר הטמפ זה לא הכל יש ענין הרוח ועננות וזה ממש ענין של מזל.
ב. מעילים - בהחלט שווה להצטייד במעיל מתפרק - אבל ממש לא הכרחי
ג. קנית מעיל - אני חלוק על ההמלצה לפני . יש שם ציוד טוב אבל ממש לא זול. המחירים היום בארץ / אירופה דומים. איסלנד קצת יותר יקרה, וציוד טוב יקר בכל מקום.
יש שם את אופנת 66 מעלות ביגוד יפיפה לדעתי ויקר בטרוף מעיל פלייס עבה עולה כ 450 שח'.
להלן האתר :http://www.66north.com/shop/c-489-men.aspx

eldadarnon
21-05-11, 08:14
לגבי גזיה
מניסיון בטמפרטורות נמוכות גזיה לא מספקת את העבודה. בטמפרטורות נמוכות הגז נדחס והלהבה ממש חלשה ( אין לחץ במיכל).
תבדקו מה הטמפרטורות הממוצעות כיום באיסורים שאתם מתכננים לטייל. פחות מ 10 מעלות הייתי ממליץ לוותר על הגזיה ולרכוש בנזיניה.
תהנו בטיול
אלדד

-->