PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיע הזמן לרכוש לי חבר חדש !!

iahsiva
15-05-11, 05:20
שלום
אני כבר הרבה זמן רוצה להכנס לשטח עם גיפ משלי! עד היום הייתי יוצא רק עם גיפים של חברים
חסכתי קצת כסף והחלטתי לקנות לי חבר חדש והייתי רוצה לקבל קצת עצות

דבר ראשון, ותסלחו לי על הבורות, ידני או אוטומט הנטייה שלי היא לכיוון ידני אבל אולי זה לא הצעד הנכון בשטח

אז ככה, יש לי 80 אלף שקל שצרכים לקנות חבר שימות על שטח ויהיה טוב גם על הכביש ביום יום
הוא לא צריך להיות מפוצץ בתכנולוגיה הוא בעיקר צריך לסוע

איזה דגם אתם ממליצים לי לקנות להתחלה ?

תודה מראש
אבישי

Saar
15-05-11, 08:27
ניסית לקרוא קצת בפורום?
תגדיר דרישות כדי שנוכל לעזור.
מה שמתאים לי אולי לא יתאים לך ולהיפך...

נדב42
15-05-11, 09:21
דבר ראשון, ותסלחו לי על הבורות, ידני או אוטומט הנטייה שלי היא לכיוון ידני אבל אולי זה לא הצעד הנכון בשטח

קודם כל אני מסכים עם סער, חסר הרבה מידע כדי לייעץ.
אני מניח שהמידע חסר כי אתה לא יודע, לכן ההמלצה היא שתבקש מהחברים לנהוג קצת, תתייעץ איתם כדי לקבל כיוון. גם תכתוב לנו מה שימוש הכביש והשטח שאתה רוצה, מגבלות תקציב לתחזוקה ודלק וכדומה.

לגבי ידני או אוטומטי: בגדול זה עניין של העדפה אישית. עם רכב אוטומטי יותר קל בשטח טכני מאשר עם גיר רגיל. בעיניי זה פחות כיף, אבל שוב, תתנסה קצת ותחזור אלינו.

בהצלחה,

נדב.

iahsiva
15-05-11, 15:08
דבר ראשון יש הרבה אמת בזה שאני לא מבין הרבה בתחום
ואני קורא הרבה מאוד בפורום ולומד הרבה ממה שאתם כותבים בו ועדיין זה לא משתווה לניסיון ולידע שיצטבר במהלך השנים.
ונראה לי שהבנתם שאני מתחיל מכמעת 0 מבחינת ידע.
אז אני אשמח אם תוכלו לעזור לי למצוא כיוון ואני יודע שזה קשה לעזור למישהו שלא יודע יותר מידי.

מבחינה תקציבית החלטתי להוציא 70 על הגיפ ויישור הקו ומבחינת עלויות תחזוקה ודלק אני צריך משהו שפוי שלא ישחוט אותי, אני לא יודע להגדיר את זה במספר.

הגיפ ישמש לנסיעות ביום יום על הכביש, לא נסיעות ארוכות בתוך העיר. ובסופי שבוע הוא יצא להתאוורר בטבע בטיולים.
מבחינת רמת הטיולים אני שואף להכי גבוהה אבל אני רק בתחילת דרכי, אז הוא יצתרך להיות חזק בהנחה שהוא ישאר איתי קצת זמן.

בקשר לנהיגת שטח אני לא מקצוען אבל אני כן נוהג די הרבה בשטח בגיפים של חברים.
ככה שאני לא נזרק לעולם לא מוכר לחלוטין מבחינת תפעול

בקשר לחברים, כבר דיברתי איתם די הרבה פעמים וכול אחד אומר לי דברים שונים לחלוטין, אחד אמר שאסור ידני כי זה מאוד מקשה על תפעול במצבים קשים ואחד אמר שזה מוציא את כול הFUN. מהניסיון המועט שלי אני מעדיף גיר רגיל השאלה אם זה לא מאוד מקשה במצבים מסויימים.
בקשר לדגמים גם אמרו לי הרבה מאוד דברים וכול אחד סטר את האחרים.
הם אומנם נוהגים בשטח ומבינים יותר ממני אבל אני להם ניסיון של הרבה שנים, הם גם יחסית חדשים בטחום ככה שאני ספקן בנוגע לעצות שלהם

הנטייה הראשונית שלי היא לכיוון של סופה, רנגל , דיפנדר ו-CJ
אולי זה לא ראלי במיוחד אבל זה מה שמושך אותי

ושוב, אני יודע שזה מסימה לא פשוטה בכלל אבל אני ממש ישמח לעזרה, כי אני פשוט אוהב את השטח, אני מטייל בארץ טיולים רגליים מגי 13, בגיל 16 הדרכתי בחוגי סיור. ובקיצור השטח זה בית בשבילי.

ועוד לא אמרתי תודה, אז תודה רבה על כול העזרה

אבישי

raanan
15-05-11, 17:58
כתבת "מגילה" אבל, עדיין רב הנסתר על הנגלה ....

חסר הרבה פרטים ומידע על עצמך (מי אמורים להצטרף) והיכן אתה מטייל עם החברים.
יותר חשוב לאיזה רמת עבירות/טיולים אתה מתכנן.
הכי פשוט, מכיוון שאתה כנראה תמשיך לטייל עם החברים שלך, תרכוש ג'יפ בסגנון שלהם.

אתה מוזמן לקרוא ולהוסיף פרטים עפ"י ההנחיות שבשרשור :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?28546-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%95%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%9B%D7%9D-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%91%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%AA!

בקרוב (כשיהיה לך ג'יפ), ברוך הבא !
רענן

iahsiva
15-05-11, 18:31
אני חושב שאת רוב הפרטים שבשרשור כבר מסרתי במגילות שלי אבל אני אכתוב אותם שוב בצורה מאורגנת.

1. כמה אתם רוצים להשקיע?
כמו שאמרתי במגילות שלי בסביבות ה70 אלף כולל יישור קו
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
הרכב ישמש אותי גם לנסיעות בתוך העיר ביומיום, לעבודה וכמעט כול סוף שבוע יצא לבלוט בשטח
3. מי נוהג בו?
בעיקרון אני נוהג בו, אולי גם חברים שירצו לנהוג בו
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
בעיקרון אני מעדיף רכב עם 4 מושבים אבל זה לא מה שימנע ממני לבחור ברכב מסויים
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
על זה קצת קשה לי לענות אז אתם תאלצו לסלוח לי
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
אני ממש מעדיף גיר רגיל

היעדים העיקריים הם מדבר יהודה אבל גם מקומות רבים אחרים בכול הארץ
הרכב צריך להיות בעל יכולות עבירות טובות, לעבור עליות קשות ומכשולים קשים, אני לא הולך מחר בבוקר לעשות איתו את הדברים הכי קשים כי אני עוד לא מספיק מיומן אבל אני יגיע לזה מתישהו.

בקשר לסגנון הרכבים האחרים שנוסעים איתנו זה דיפנדר, 2 ויטרות, סטיישן והיילקס

אם צריך עוד פרטים אני אשמח לכתוב רק תגידו
תודה
אבישי

raanan
15-05-11, 19:20
פאג'רו קצר/ארוך דיזל ידני 2.8
טרופר ארוך דיזל ידני 3.1 (עד שנת 98)

הרכבים שהייתי בוחר אם הייתי מסתדר עם ידני .
מצא שמור ומשופר ועוד ישאר לך עודף רב ליישור קו.

בהצלחה
רענן

iahsiva
15-05-11, 20:43
תודה רבה רענן
אני אשמח לקבל דעות של עוד גיפאים
ולשמוע חוות דעת על הדיפנדר והרנגלר, אם הם מתאימים לצרכים שלי או לא ?

תודה אבישי

iahsiva
15-05-11, 20:51
פאג'רו קצר/ארוך דיזל ידני 2.8
טרופר ארוך דיזל ידני 3.1 (עד שנת 98)

הרכבים שהייתי בוחר אם הייתי מסתדר עם ידני . המשפט הזה נראה לי כמו סוג של מחאה נגד ידני. אתה חושב שעדיף לי אוטומט??
מצא שמור ומשופר ועוד ישאר לך עודף רב ליישור קו.

בהצלחה
תודה
רענן

....... כתבתי באדום על גבי הציטוט .........

raanan
15-05-11, 21:23
מחאה ? ביום יום בכביש אני נוהג על רכב ידני.
בשטח מעדיף אוטומט לטיפוס מעלה טכני, מאוד מוטרד למצב של זינוק בעלייה במעלה ארוך ותלול.

לגבי דיפנדר, קצת מגבלתי בשביל רכב יום יומי.
לגבי רנג'לר, בחירה מצויינת ! אך לא חושב שזה נכנס בתקציב שהגדרת.

בהצלחה בבחירה
רענן

נדב42
15-05-11, 21:29
רענן באופן מובהק מעדיף גיר אוטומטי בשטח. זו דעתו והוא זכאי לה, אם כי יש סיכוי שהוא יחזור בו אחרי שינהג בויטארה שהוא מכר לי, לאחר שעברה ניתוח שינוי מין וקיצור גפיים (כלומר הסבה לגיר ידני ויחסי העברה בטראנספר). הוא בוודאות מתגעגע לצריכת הדלק שלה ...

אני מאלו שמעדיפים גיר ידני ואם גם אתה כך וחושב שתסתדר עם ידני גם בקטעים טכניים/סלעיים, אזי כל היתרונות הטכניים הם לטובת הידני. קיים גם השיקול של כמות הנסיעה בפקקים, אם כי גם לי יש לא מעט כאלו ואני עדיין מעדיף גיר ידני.

לגבי דגמים ספציפיים בג'יפים הגדולים - אני פחות מכיר, אבל סומך על רענן שהוא בדק היטב וציין את הדגמים הנכונים - רק צריך להשלים את השנתונים שג'יפולוג החליט להמיר לסמיילים בלתי נראים ...

כמובן שמבחינת עלויות אחזקה ותחזוקה אין על סוזוקי - חסכוניים בדלק, אמינים, ויש להם מצא חלפים ושיפורים זולים יחסית.
מבחינת יכולת שיפור - בוא תעשה סיבוב אצלי ותבין לבד ...
מבחינת נוחות - זה כבר גם עניין של העדפה - יש שיעדיפו את הג'מוסים ויש שיעדיפו את התחושה של פרייבט. אה, ויש כאלו שבאמת אוהבים לנסוע על סמוראי ...

בקיצור, אני בעד ויטארה/GV ...

נדב.

Saar
15-05-11, 21:48
הי

ידני או אוטומט - עניין של טעם, נהנתי מאוד לנהוג עם גיר ידני בשטח (ויטרות בעבר) ואני נהנה לנהוג עם גיר אוטומטי בשטח, לטעמי, בשטח, כל זמן שהוא לא מתחמם/מתקלקל - גיר אוטומטי עדיף.
הק"מ שתעשה הוא קריטי מבחינת עדיפות לבנזין/דיזל.
באופן אישי, למתחילים, אני אוהב את הויטרה הקלאסית - עד מודל 98.

פגרו/טרופר - גם הם טובים ופה נכנס עניין הגודל, הטרפור מרגיש לי כמו משאית, אני לא אוהב את זה, אני אוהב מכוניות קטנות.
הפגרו - נחמד מאוד.
לא ציינת מהו התקציב החודשי שלך לרכב, ויטרה עולה בערך 1/2 - 2/3 מעלות אחזקת טרופר/פגרו וכו'.
מצד שני, היא יותר קטנה...
סיקס כרב יום יומי - לא נראה לי מתאים במיוחד, יש כאלו שאוהבים את זה, הרוב לא.
סופה- אפשרי אך עדיין נדיר :) (סליחה דרור)
דיפנדר אני לא מכיר ורנגלר - אם אפשר אנלימטד, 4 דלתות וגג ברזנט - אז תארוז גם לי אחד :-)
זה הרכב היחד כיום שאני יכו לחשוב עליו כעל מחליף ל XJ (אבל הוא מחוץ לתקציב שלך ושלי...)
מקווה שעזרתי במשהו
סער.

iahsiva
15-05-11, 22:12
מחירון רנגלר קצר ידני 98 - 45000
רנגלר קצר ידני 99 - 54000
רנגלר קצר ידני 01 - 69000

ואני יכול למשוך תתקציב ל90

נראה לכם אפשרי ??

ומה בקשר לצריכת הדלק של הרנגלר, וכמה הוא פוגש מוסך

אבישי

דרור ברלי
15-05-11, 22:12
תצטרך להגדיר לעצמך אופי שימוש די ספציפי, כי זה משפיע המון על הבחירה.

נסיעה יומיומית, הרבה כביש - באוטו שאתה תלוי בו ביומיום, חשובים מאוד תצרוכת דלק ואמינות. אם עיקר הנסיעה היא עירונית ובפקקים, יהיה יתרון מובהק לרכב קטן יחסית (נוחות בחנייה, כושר תמרון) ו/או אוטומטי. אם הרבה נסיעות הן בינעירוניות,/ארוכות, נוחות כוללת היא פקטור חשוב, וכמובן צריכת דלק, ואז לרכב מרווח יחסית (לאו דווקא גדול) עם גיר ידני יהיה יתרון מובהק. רוב מנועי הדיזל חסכוניים יותר בק"מ לליטר ממנועי בנזין בנפח דומה, אבל מכיוון שהסולר כבר אינו זול מבנזין ברוב התחנות, לא צריך לפסול מראש מנוע בנזין.

נסיעה בשטח - ברוב תרחישי השטח, יהיה יתרון מובהק לכלים ה"קשוחים" כמו דיפנדר, סופה, רנגלר, היילקס, סמוראי ואפילו ג'ימני, על פני SUV למיניהם. ה-SUV יהיו נוחים ומתורבתים יותר בכל מצב, וייתכן שלא הרבה פחות עבירים, אבל התחושה אחרת לגמרי. רכב שטח "קשוח" נותן לך יותר ביטחון בהתמודדות עם מכשולים, ולדעתי גם יותר כיף. לסוג השטח שאתה אוהב גם יש השפעה. בסלעים ובשטח טכני אתה לא צריך המון כוחות סוס אלא הרבה מומנט בסל"ד נמוך. בדיונות אתה דווקא כן רוצה מנוע חזק ומהיר עם המון סוסים. לא כל הכלים נותנים לך גם את זה וגם את זה.

צריכת דלק - כאן אין קסמים. כל רכב שטח שותה הרבה יותר דלק ומעניק פחות ביצועים מכל פרייבט מקביל בנפח המנוע. עניין של מערכות מכניות נוספות שמייצרות חיכוך והפסדי אנרגיה, משקל, אוירודינמיקה גרועה ועוד. כללי האצבע הם שהג'יפים הקטנים חסכוניים יותר מהגדולים, הדיזלים חסכוניים יותר מבנזין והידניים חסכוניים מהאוטומטיים.

גיר ידני - העדפה אישית שלי ברוב סוגי המכוניות. בדרך כלל חסכוני ב-15-25 אחוזים מרכב זהה עם גיר אוטומטי. בדרך כלל גם אמין יותר, אבל זה כבר לא מדעי אלא תלוי ישירות באופי הנהיגה. נהג לא מנוסה יישחק ויחליף כמה מצמדים באותו פרק זמן שבו יצטרך להחליף/לשפץ גיר אוטומטי, ולעומתו נהג מודע ומנוסה יכול לנסוע על אותו קלאץ' ללא שום תקלה גם עשר שנים או יותר... כך שזה לא מדעי אלא כל אחד לעצמו. גיר ידני ייתן לך מקסימום של ביצועים ברוב התרחישים, אם כי בשטח טכני ידרוש ממך "לעבוד" ולדעת לנהוג. לדעתי האישית זה הרבה יותר כיף, לדעתם של אחרים זה מטרד. יש כמה רכבי שטח שהגיעו לישראל עם גיר ידני בלבד - טרנו בנזין, טרופר דיזל 3.1, סמוראי, דיפנדר, טנדר היילקס

גיר אוטומטי - בלי ספק נוח יותר ומקל על החיים בפקקים ובשטח טכני. לגבי האמינות הדעות חלוקות, אבל אני סבור שזהו מכלול מורכב, עדין ורגיש שמהווה נקודת תורפה בכל רכב שהוא בעולם. מזג האוויר הישראלי החם, במיוחד בקיץ ובמיוחד בנסיעת שטח, לא עושה חיים קלים לשום גיר אוטומטי. תצטרך לפנק אותו בקולר חיצוני נוסף כדי להקל ולהאריך את חייו. יש רכבי שטח שנמכרו בישראל עם גיר אוטומטי בלבד, וזה מה שתקבל אם תבחר בהם (פג'רו בנזין, טרופר בנזין, טויוטה לנדקרוזר לדגמיו, פטרול, דיסקברי בנזין, צ'רוקי, גרנד צ'רוקי, יוקון וכו')

הבחירה שלך צריכה להתחשב בכל המשתנים הנ"ל וכמובן גם לקחת בחשבון את העניין הרגשי שברכבי שטח יש לו משקל רב - איזה אוטו מדבר אליך יותר. רק תעשה את החשבון שלך טוב-טוב, כדי שתהנה מבחירתך ולא תסבול במוסכים ובהוצאות הכלליות.

באופן אישי ואחרי "קצת" נסיון, כמה החלטות שגויות שקיבלתי כשהייתי צעיר ופזיז לפני עשרים ומשהו שנים וקצת חוכמה שלאחר מעשה, היום הייתי מתחיל לאו דווקא עם אוטו ש"מדליק" אותי, אלא עם אחד שיהיה כמה שיותר חדש במסגרת התקציב, ובמיוחד כזה שיהיה קל להיפרד ממנו במעמד המכירה. לטוב - אם הקטע של השטח מדליק אותך ותרצה להתקדם למשהו "רציני" יותר, וגם במקרה ההפוך - לא מתאים לך כל כאב הראש זה, ההוצאות הורגות אותך, ואתה רוצה לחזור לפרייבט. במקרה הזה, יש יתרון מובהק לסוזוקים - ג'ימני, ויטארה וגראנד ויטארה וכו'. הם מצטיינים בצריכת דלק שפויה, אמינות ועמידות מוכחות, ויש להם יכולות שטח בסיסיות סבירות עד טובות, מה שהפך אותם לכלים מוערכים ומבוקשים, במיוחד על ידי מתחילים (אבל לא רק).
רנגלר, סופה, דיפנדר, היילקס - זה כבר למכורים הקשים באמת. כלים עם המון אופי, המון יכולת והמון יתרונות לא מעורערים, וגם המון מגבלות וחסרונות לא מעורערים באותה מידה ממש..

דרור ברלי
15-05-11, 22:30
מחירון רנגלר קצר ידני 98 - 45000
רנגלר קצר ידני 99 - 54000
רנגלר קצר ידני 01 - 69000

ואני יכול למשוך תתקציב ל90

נראה לכם אפשרי ??

ומה בקשר לצריכת הדלק של הרנגלר, וכמה הוא פוגש מוסך

אבישי

למחירון הזה אין שום קשר למציאות, ולו קלוש ביותר. רנגלר TJ הוא רכב נדיר בישראל. אקזמפלר ידני נדיר עוד יותר. בכל מקרה, המחירון לא ריאלי בעליל - תוסיף עוד הרבה אחוזים.
לרנגלר TJ יש מנוע 4 ליטר בריא ונמרץ שאוהב בנזין בכמויות. 5-7 ק"מ לליטר בממוצע. תלוי בצורת הנהיגה שלך, בשיפורים, בסוג ובמידת הצמיגים ועוד הרבה משתנים.
האמינות הבסיסית סבירה עד טובה, אבל מכאן ואילך היא תלויה מאד באופי השימוש, רמת הטיפולים ומידת ההתעללות שעבר בידיים קודמות (משהו שלעולם לא תדע בדיוק). המנוע מעולה, חזק מאוד ואמין מאוד - מהטובים במנועי הבנזין בכלל. יש רגישויות כמו סרן אחורי חלש ואיכות גימור לא מדהימה, אבל כל היתר סביר עד בסדר.

שגיא S
16-05-11, 12:48
אני במקומך הייתי בודק את הצ'רוקי הידני האדום שיש בלוח למכירה.
ראיתי אותו במציאות והוא גם יפה וגם אופה, ואתה יכול לגדול איתו לאן שתרצה.

רק שים לב שהוא שותה דלק יחסית 1 ל6 כנראה.

אם היה לי כסף, הייתי קונה אותו.ואם היה לי יותר כסף הייתי קונה רנגלר חדש.
אבל שוב פעם - שים לב לקילומטראז' שאתה הולך לעשות..במחירים של היום 1 ל6 זה יותר משקל לקילומטר

-->