PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין ג'יפון - ג'מני או טריוס

TomerE
15-05-11, 08:30
שלום לכל חברי הפורום.

יש לי דילמה של כל גבר ממוצע בגיל שלי שאוהב להנות מהטבע בישראל ולרדת לשטח אבל גם לא מחפש טיפוס על שטח סלעי בזווית של 90 מעלות בגשם או פילוס שבילים בשדה מוקשים בירידה של 180 מעלות ברוורס תוך כדי גרירה... אני סתם אוהב לרדת לשטח עם הבת זוג או לפעמים עם עוד זוג חברים קצת להנות מהטבע ולפתוח אוהל.

אני מעוניין לקנות ג'יפון בתקציב שלא עולה על 80K, אני רווק (לא נשוי אבל עם בת זוג) שיורד לשטח לסופי שבוע בממוצע פעמיים בחודש (15% מהנסיעות). רוב הנסיעות שלי הם לעבודה או למשפחה במהלך השבוע(85% מהנסיעות), ממה שהבנתי בפורומים, שני הג'יפונים האלו הם המתאימים ביותר לצרכים שלי.
בגלל השימוש הפחות אינטנסיבי שלי בשטח אני מעוניין שיהיה לי יותר נוחות בכביש על חשבון הביצועים בשטח אבל גם שלא יתחפר בשלולית בוץ ושיצליח לטפס על השטח הסלעי במדבר יהודה בלי לחורר לי את הגיר (כפי שקרה לי כבר עם 2 רכבים פרטיים, מזל שזה היה ליסינג) ואם אפשר שלא יביא אותי לתחנת דלק או למוסך לעיתים קרובות.

למישהו יש המלצה או ניסיון עם הרכבים?
אני ממש אשמח לתגובה...
תודה

נדב42
15-05-11, 09:14
הרכבים האלו לא ברי השוואה. אם הג'ימני מספיק נוח לך ואתה מסתדר עם 3 דלתות במקום 5 של הטריוס, אז הג'ימני לוקח בענק.
מה שכן מתבקש לשקול בנוסף זה את הויטארה/גראנד ויטארה (מודלים ישנים) שנותנות תחושה של רכב פרטי בכביש, יכולת שטח אמיתית, וחסכון בתחנת הדלק ...

TomerE
15-05-11, 11:04
נסעתי בעבר על הג'ימני ועל הטריוס (2005) (נהגתי ברכבים של חברים) ואני לא זוכר הבדל משמעותי, אני אפילו חושב שהיה יותר נוח בג'ימני גם בכביש וגם בשטח והייתי סגור על לקנות ג'ימני בנוסף לביקורות המהללות.

לפני חודש יצא לי לנסוע על טריוס מודל 2008 בשטח (כורכר ואבנים, מעט טיפוסים) וזאת הייתה ממש חוויה, הרבה יותר מהג'ימני והטריוס נראה לי שהם עשו הרבה שיפורים מאז הדגם הישן יותר של הטריוס, בכל אופן הטריוס היה הרבה יותר נוח מהג'ימני בעיקר בכביש וגם בשטח למרות כל הביקורות המסרסות שאני קורא על הטריוס...
כמו כן הבנתי שיש לג'ימני שלדת סולם, שאין לי מושג מה זה אומר.. גם הבנתי שהג'ימני יותר חסכונית, מישהו יודע למה?

benalima
15-05-11, 11:44
לפי 3 חודשים רכשתי ג'ימיני.

בשטח הרכב פשוט גדול, עובר בלי דרמות במקומות רבים שלא האמנתי שיעבור.

פרקטית - אם אתה מדבר על שבילי כורכר וכד' , אזי הטריוס נוח יותר ביום יום ויספק את הסחורה בשטח.

הנאה - אם אתה מחפש קצת יותר ריגושים ( בין שבילי קק"ל ומעלה יאיר יש הרבה הנאה צרופה ) אזי הג'ימיני הוא הפתרון.

תהנה

sapog
15-05-11, 12:23
גם הבנתי שהג'ימני יותר חסכונית, מישהו יודע למה?
לג'ימני מנוע ומשקל קטנים יותר משל הטריוס.
כמו כן, על הכביש הג'ימני נוסע בהנעה אחורית ואילו הטריוס בהנעה כפולה.

שגיא S
15-05-11, 12:34
על הכביש - יתרון גדול לטריוס לדעתי.
פחות קופצני, איכות נסיעה בבינעירוני הרבה יותר טובה, יותר גדול, 5 דלתות.

בשטח - אין מה לדבר בכלל, אם אתה רוצה משהו שהוא קצת מעבר לכבישים לא סלולים וטיולים ברמה קל-בינונית מינוס אז הטריוס לא יתן לך את זה, והג'ימני יכול לתת
לך הרבה מעבר, גם אפשר לגדול ולשפר אותו כאוות נפשך.

השאלה היא אם אתה יכול להתמודד עם הגודל של הג'ימני? רק 4 מקומות, כמעט ואין תא מטען...

raanan
15-05-11, 18:06
זה אתר שטח ! לכן תמיד ההמלצות "ילכו" לכיוון השטח.
רובנו פה מעדיפים נחיתות מסוימת בכביש העיקר שבשטח "לא ניעצר".

כלומר, היתרון הקל של הטריוס בכביש זניח (לדעתי). לעומת היתרונות והיכולות של הג'ימני בשטח.
בפרט אם יבוא לך "לתקוע" אוהל באיזה פיסגה רומנטית. אך, בפועל תתקע עם הטריוס בדרך לגבעה. אני מניח שהרמונטיקה תיגמר בשלב זה ...

רענן

TomerE
16-05-11, 12:51
הבנתי.

נראה כאילו אין ספק בכלל... הג'ימני כנראה תעשה את העבודה.
תודה על התגובות.
עוד משהו שרציתי לשאול, מה עלי לשאול בבדיקת רכב כאשר אני קונה ג'יפ יד 2, זאת הפעם הראשונה שאני קונה רכב שטח לכן אין לי מושג מה לומר למוסכניק כשאני לוקח את הרכב לבדיקה לפני הקניה. האם יש דברים מסויימים שאני צריך לשים לב אליהם כשאני מחפש ג'ימני? האם מישהו יודע על איזו בעיה נפוצה ברכב או דגם \ מודל מסויים של הג'מני שכדאי יותר לחפש או הבדלים מינורים בין דגמים מסויימים?

תודה רבה לכולם על העזרה.

נדב42
16-05-11, 15:17
תבדוק את הרכב במוסך שמתמחה בג'יפים של סוזוקי, וספציפית בג'ימני.
השניים המוכרים ביותר לעניין הזה פה בפורום הם מורי בראשל"צ וליאור בנורדיה (ליד נתניה)

רון נחמן
16-05-11, 16:46
מה שכן מתבקש לשקול בנוסף זה את הויטארה/גראנד ויטארה (מודלים ישנים) שנותנות תחושה של רכב פרטי בכביש, יכולת שטח אמיתית, וחסכון בתחנת הדלק ...

נדב, אני הייתי שוקל להוסיף את המשפט הזה לחתימה... סתם בזבוז זמן לכתוב אותו כל כך הרבה פעמים...

וברצינות - אני יודע שזה מוזר כשזה בא מפי בעל סמוראי, אבל בהתחשב בצרכים/רצונות שלך גם אני חושב שויטארה זה כיוון נכון - אין לי מושג אילו שנתונים ייכנסו לך בתקציב, אבל אני חושב שהוא נותן יותר מטריוס בכביש, ועבור רוב האנשים הוא יספיק לחלוטין בשטח (לפחות יש לו הילוך כח ושוק שיפורים מסוים, למקרה שתחליט להעלות את רמת הטיולים).
עוד 2 דברים חשובים - המחירון שלו קצת פחות משוגע מהג'ימני למרות שהוא רכב סחיר, ויש בו הרבה יותר מקום.

TomerE
16-05-11, 16:49
למה מודלים ישנים?

raanan
16-05-11, 17:47
למה מודלים ישנים?

עם תקציב של 80K לא הייתי מתלבט כלל. גראנד ויטארה ארוכה 99 - 2003 (מנוע 2000) !
מוסיף הגבהה , צמיגים 50/50 ומיגון. בהמשך עפ"י הצורך, נעילה אחורית אוטומטית.

לא מזמן "נדי" מכר את הגראנד ויטארה המקסימה שלו (היה לה סט קלמיני).

בהצלחה
רענן

TomerE
17-05-11, 07:50
תודה רענן, אבל אני חושב שקצת יצאנו מפרופורציות. כמו שכתבתי, אני רווק, אין לי משפחה, אני צריך רכב שישמש אותי רוב הזמן לכביש כדי לנסוע בבוקר לעבודה לכביש בין עירוני ולעמוד בפקקים כמו כולם ופעם בשבוע שבועיים לרדת למדבר או לרמת הגולן עם אוהל, אני לא חובב טיולי ג'יפים אלא רק כאמצעי להגיע למקומות מבודדים בטבע שלא כל אזרח ממוצע בישראל יכול להגיע.
אתה מציע לי מפלצת עם 2000 סמ"ק שצורכת דלק כמו תחנת הכוח בחדרה, נראה לי שזה גדול עלי.
אני חושב שאני אשאר עם הג'ימני כפי שאתה ואחרים המליצו לי קודם, 1300 סמ"ק חסכונית ביותר תתן לי בדיוק את מה שאני צריך (עם התפשרות על הנוחות בכביש) לפי מה שקראתי פה אלא אם כן יש עוד המלצה שלא הוזכרה כאן...

הייתי רוצה לדעת איזה דגם של ג'ימני מומלץ (שנתון), אני אשמח אם מישהו מכיר קצת את ההבדל בין הדגמים.

זרקו
17-05-11, 20:01
שלום תומר,
דגם מומלץ- אני העדפתי את הדגם עד 2005 יענו עד ה-VVT (אם כי גם ב-2005 יש הדגם הקודם).
סיבות:
מחיר, ידית שילוב 4X4 ולא כפתור חשמלי, בשלב ראשון אם אתה לא משפר אז גם פגוש גבוה יותר הוא יתרון (השיפור הכי זול בג'ימני הוא לחתוך לו את הפגוש...)
אם אתה רוצה לקפוץ להרצליה-רעננה, להתרשם ולקבל עוד מידע אתה מוזמן.
אתה יכול גם להתקשר 054-5795334
ואכן מצטרף לקודמי- בדוק אותו גם,אם לא רק, אצל מישהו שמבין- השמות הוזכרו לעייל. כך תקבל גם מידע לגבי כמה יעלה יישור קו.
בהצלחה,
נועם

zerez
17-05-11, 20:40
אני לא חושב שידית שילוב 4X4 היא חסרון ואולי אפילו להיפך, בידית יש פחות סיכוי לתקלות.
תומר, לא הייתי פוסל גרנד ויטרה קצרה, חסכונית והרבה יותר נוחה בשטח.

sapog
17-05-11, 20:48
נועם ציין את הידית כיתרון.

לירן.
17-05-11, 21:53
תומר, הנה הבעיה, ג'ימני הוא לא ג'יפון בשום אופן.
הוא רכב שטח קשוח קטן. (כמו למשל לנד-רובר דיפנדר, כן ?, רק עם מידות קטנות בהכל ועיצוב אופנתי עם פלסטיקה מנופחת)

לדעתי לשימושים שציינת עדיפה לך טריוס מהדגמים החדשים אלו של 2007 ומעלה.

benalima
17-05-11, 23:07
אם אתה מעוניין אני מוכר ג'ימיני 2004 מטופל אצל ליאור מזוקילנד

בן 052-3843722

TomerE
18-05-11, 11:33
תודה רבה לכולם על התגובות.

אני מבין שהגרנד ויטארה הקצרה זו גם אפשרות. האם יש לה גם כן שילדת סולם והילוך כוח? מה לגבי נוחות בכביש וחיסכון בדלק?

האם מישהו יודע מה ההבדל בין הדגמים החדשים של הטריוס (2007 ומעלה) לדגמים הישנים, חוץ מהעיצוב?

עדיין ככל הנראה ממה שאני קורא כאן לשימוש של 85% כביש ו 15% שטח מתאים לי יותר הג'ימני.

raanan
18-05-11, 13:48
אני מבין שהגרנד ויטארה הקצרה זו גם אפשרות. האם יש לה גם כן שילדת סולם והילוך כוח? מה לגבי נוחות בכביש וחיסכון בדלק?
אם אתה מתכוון לעד שנתון 2005 , אז התשובות לשאלות שלך, זה כן !
חיסכון בדלק ? צריכה ממוצעת 1:9 אולי 1:10 באוטומטיות .

האם מישהו יודע מה ההבדל בין הדגמים החדשים של הטריוס (2007 ומעלה) לדגמים הישנים, חוץ מהעיצוב?
מנוע חזק יותר 1.5 במקום 1.3 , רוחב סרנים גדול יותר (שיפר את היציבות בכביש) , נדמה לי שאין גם מאחור סרן "חי" יותר.

עדיין ככל הנראה ממה שאני קורא כאן לשימוש של 85% כביש ו 15% שטח מתאים לי יותר הג'ימני.
טעות ! דווקא לכך הגראנד ויטארה מתאימה לך כמו כפפה ...

והתייחסות לתגובה ישנה יותר שלך :

תודה רענן, אבל אני חושב שקצת יצאנו מפרופורציות. כמו שכתבתי, אני רווק, אין לי משפחה, אני צריך רכב שישמש אותי רוב הזמן לכביש כדי לנסוע בבוקר לעבודה לכביש בין עירוני ולעמוד בפקקים כמו כולם ופעם בשבוע שבועיים לרדת למדבר או לרמת הגולן עם אוהל, אני לא חובב טיולי ג'יפים אלא רק כאמצעי להגיע למקומות מבודדים בטבע שלא כל אזרח ממוצע בישראל יכול להגיע.
אתה מציע לי מפלצת עם 2000 סמ"ק שצורכת דלק כמו תחנת הכוח בחדרה, נראה לי שזה גדול עלי.

הייתי יכול להבין את התגובה לו הייתי מציע לך את הטרופר בנזין שלי (3500 סמ"ק) ....

ההבדל בין גראנד ויטארה ארוכה לקצרה בגודל הוא לא משמעותי. כנ"ל בצריכת הדלק.
תוספת המקום והכוח דווקא יעשו את ההבדל.

בהצלחה בבחירה
רענן

-->