PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול דרך הבשמים אשמח להנחייה

revi3
16-05-11, 09:49
לצורך צילומים... וכמובן לא נוותר על כל המרחבים מזככי הנפש.
לתעד סיפור שהיא דרך בין העתיקות והראשיות בעולם.
תודה
רויטל

שמוליקו
16-05-11, 10:01
לא ברור איזה סוג של הנחייה נדרשת
מקומות בדרך, הובלה של המסלול, הזהרות מפני דברים במסלול.....

revi3
16-05-11, 10:07
גם וגם וגם

revi3
18-05-11, 00:01
אהיה ספציפית יותר.
מדובר ביציאה לכתבה שזה צלם וכתבת,אין לנו צורך במורה דרך.
אם יש רכב שעושה המסלול בדרך הבשמים נשמח מאוד.
תודה שמוליקו.

יוני5
18-05-11, 00:29
סע בכביש הערבה לכיוון דרום. כקילומטר אחרי מושב צופר פנה ימינה לדרך הבשמים - יש שילוט וסימונים גדולים ומרשימים, לא תפספס. סימון שבילים שחור.
אחרי בערך 2 ק"מ מואה - העיר הנבטית. תמשיך בשביל השחור. אחרי בערך 7 ק"מ חירבת קצרה ולפניה מעלה קצרה. לא מסובך מדי (תלוי ברכב והנהג) אבל יש מעקף למעלה.
אחרי בערך עוד 5 ק"מ מפגש נחלים קצרה ונקרות. מכאן ואילך המסלול עובר בנחל נקרות וסימון השבילים מתחלף לאדום. ממש לפני ההשתלבות עם הנקרות סהרון משולשל גדול על הגדה השמאלית (הדרומית) אם זכרוני אינו מטעני. אחרי עוד כמה ק"מ מיצד נקרות ובור נקרות. אלה נמצאים באזור מפגש נחלים נקרות (סימון שבילים אדום) ונחל מישר (סימון שבילים שחור אם אני לא מתבלבל). אה צריך למשוך לכיוון צפון מערב ולא דרום מערב שהוא נחל מישר - בכל מקרה סימון שבילים אדום. אחרי עוד 5 ק"מ מעבר בינות לסלעי הנחל וטיפוס על הגדה השמאלית - תלוי רכב ונהג, יכול להיות שתידרש לעבודות מע"צ. בכל מקרה רצוי מכוון קרקעי בנקודה זו. עוד 2-3 ק"מ ואתה יכול לבחור בין מעלה דקלים (שוב, יכולות הרכב והנהג), או המסלול הבטוח דרך הר ארדון. עוד שני ק"מ והגעת לחניון בארות. עוד בסביבה: חאן סהרונים, מיצד סהרונים, פרסת נקרות (רגלי בלבד) והרבה נוף.

איחלתי לחייל בהצלחה...
בברכה,
יוני5

revi3
18-05-11, 00:53
אמממ...תודה יוני ,אבל מדובר באישה.
ועדיין נשמח להצטרף לרכב שעושה ת'מסלול.

revi3
01-06-11, 09:15
up up

zivo
01-06-11, 11:23
אני מעדיף את המסלול הזה בירידה - יותר קל וגם אפשר לצפות על התא שטח (יעד) הבא.
שמתחילים מצפון , אני מתחיל מאזור עובדת, אבל שם יש בעיה להכנס לשטח ולתפוס את התוואי (יש חווה חקלאית שצריך לחצות). בקטע הזה ניתו גם לראות את אבני המייל הנבטיות שסימנו את הדרך.
הקטע הצפוני לרמון כולל גם ביקור (יחודי לדעתי) בנחל \ גב חווה. זו נקודת מים מאוד יחודית ברדיוס מאוד גדול שמאפשרת להבין את כל האסטרטגיה הנבטית של מחסום מדברי שרק מי שמכיר נקודות שכאלו מסוגל לחצות אותו.
בעידן שלנו, שהכל מצולם מלווין ואפשר להטיס, כל יום, המבורגר טרי לחיל אמריקאי במדבר בעירק, אנחנו מתקשים להבין את התיפקוד של מכשול טבעי כמו המדבר.
לדעתי, היחוד של הדרך הזו, הוא לא רק בגיל אלא בעיקר באסטרטגיה של הנבטים לתחזק את הביזנס שלהם.
כל הרעיון של להעביר סחורה משירה לשירה ולא לתת לשירה אחת לחצות את כל המרחב (וע"י זה להבטיח שאין אדם יחיד שמכיר את כל התחנות \ מקורות מים) . כל השיטה של להסתיר מקורות מים (מקור החיים), בניגוד לכל שליט אחר שאנחנו מכירים שבנו מצודות בנקודות חשובות (אבל ע"י זה גם הסגירו את המיקום).
(לכל החכמולגים שיקפצו - נכון מייצד סהרונים שונה, שם יש מבנים וחגיגה שלמה על המים, אבל הוא חריג. כשיטה, הנבטים הסתירו את המים שלהם).

בקיצור - לדעתי הנבטים בכלל (ולא רק פטרה) זה אחד משבעת פלאי עולם ואנחנו ממעטים להעריך את היחודיות שלהם.
בהצלחה עם הפרוייקט.

דרור ברלי
01-06-11, 12:31
לא יודע מתי את מתכוונת לצאת, מי נוהג ובאיזה אוטו - אבל מוטב לכם להזדרז, כי כבר מתחיל להיות חם ולא נעים שם. החל מעוד שבועיים ואילך, שיטוט במדבר הופך לחוויה מפוקפקת למדי. לפחות עד אמצע אוקטובר. וכן - גם ברכב ממוזג היטב. לא תוכלו להוציא את האף החוצה בלי שהוא יישרף מהחום.... אני בהחלט מגזים בכוונה, כדי שתבינו שהקיץ אינו הזמן לטייל שם.

לגבי קשיי הדרך - הרוב המוחלט של הגולשים כאן כבר תפר את דרך הבשמים עשרות רבות של פעמים מכל הכיוונים ובכל העונות, לכולם זה כבר נדוש וקל, ורוב הרכבים כאן כבר מכירים את הציר הזה בעל פה ועם עיניים עצומות... אבל אתם מגיעים לשם בפעם הראשונה ומוטב לא להקל ראש. מה שיוני כתב באנדרסטייטמנט "תלוי נהג ורכב" נכתב מהפוזיציה של ג'יפאי ותיק שנוסע בהיילקס כפול נעילות.... אם אתם מגיעים עם נהג לא מנוסה, ב-SUV נמוך עם צמיגי כביש (לא להעיז לנסות עם ג'יפונים) - נקודות של "עבירות" כמו מעלה קצרה, מדרגת הנקרות ומעלה דקלים יאכילו אתכם לא מעט חצץ.... וזו בהחלט אזהרה. כבר ראינו לא מעט מקרים לא נעימים שם, במסלול הנדוש, המוכר והידידותי הזה...
לכן ההמלצה של זיו לגבי כיוון הנסיעה היא בעלת משקל ומשמעות, והיא מקבלת משנה תוקף אם מתכווננים לשעות הנכונות.
וכל זה למרות שאני אישית מעדיף להתחיל בערבה, בכיוון המקורי שבו נעו שיירות הנבטים.

elro
01-06-11, 13:20
אישית, אני כמו דרור גם הייתי מעדיף את הדרך המקורית.
בעיקרון נקודות חשובות לאורך המסלול הן, חאן מואה, מיצד נקרות + בור המים שליד, חאן סהרונים והמעיין, מיצד מחמל שנמצא למעלה ומשם לכיוון העיר הנבטית עבדת.
המסלול הינו כמו שתיאר אותו יוני, למעט תוספת (תלוי בזמן) שהוא לעלות את מעלה נוח לכיוון מיצד נקרות ומישם להמשיך לכיוון העיר הנבטית עבדת.
יש כמובן המשך לדרך הבשמים שהגיעה בסופה לנמל עזה בסוף.

revi3
01-06-11, 16:09
אחלה....תודה לעצות שאקח לתשומת ליבי.
המסלול נפלא ולא פלא שרובכם חרשתם אותו.

-->