PDA

צפייה בגרסה מלאה : רודיאו טרופר או אחר?

Toto
16-05-11, 14:39
שלום רב,
עומד בפני קניית רכב שטח -ואשמח לעצתכם.
אנחנו לא ג'יפאים "אמיתיים" אנחנו יותר אוהבים לטייל ולמצוא פינות חמד.
הג'יפ מיועד רק לקחת אותנו לשם. לא מתכוונים להתעמת במכוון עם מסלולים אתגריים במיוחד,
אבר לא רוצים שהם ימנעו מאתנו להגיע לאן שנרצה.
הג'יפ החדש יהיה מיועד ל 6,7 טיולים בשנה מקס' (יש לנו בנוסף רכב המיועד רק לטיולים. שאינו 4X4) , וכרכב משפחתי שני שלא יסע הרבה . במרבית הזמן אנחנו 3 נוסעים.
מכיוון שלא יסע הרבה -צריכת הדלק לא הכי משמעותית. לא פוסלים גם התקנת מע' גז במידת האפשר.
משמעותי שיהיה אמין. לא יקר מידי בתחזוקה שוטפת והעיקר נעים ומפנק עד כמה שניתן.
התקציב עד 80,000 בערך אחרי שיפורים.
כרגע המועמדים הסופיים שלנו הם רודיאו משופר או טרופר בנזין . הגראנד צ'ירוקי הישן קצת מאחור.
אשמח לשמוע את הצעותכם או חוות דעתכם בנושא.

תודה:rolleyes:

alal
16-05-11, 16:11
בין השלושה ברור שהגרנד לוקח ובגדול אבל אם השארת אותו מאחור אז הטרופר בנזין עדיף בכל קנה מידה על הרודיאו.

אלי אהרוני
19-05-11, 19:33
מסכים איתך שהגרנד לוקח.
הבעיה שאם הוא יחפש טרופר בנזין - קשה מאוד למצוא במצב טוב.
גם ככה אין כל כך הרבה.
במחירים של הרודיאו היום, לדעתי זו קנייה לא רעה.
מנוע חזק, אמין יחסית, כל הפינוקים.
צריך רק להשקיע עליו יותר מהשאר ע"מ לנסוע בשטח נורמלי.

אלי

klam
19-05-11, 20:34
הגראנד WJ הוא בקטיגוריה אחרת מכל בחינה.
באיסוזו, הטרופר עדיף, במיוחד לשטח, נוח מאוד למרות גודלו. כאן בפורום תגלה שההמלצה היא על בנזין והסולר בעייתי מאוד. בפועל, יש גם סולרים טובים, אבל צריך לבדוק היטב היסטורית טיפולים והחלפת מזרקים בחברה. היתרון הוא במחיר..
הרודיאו רכב נחמד, די נוח ודי אמין, לא ממש מיועד לשטח, אלא אם כן עבר שדרוג של מתלים ומיגון (וגם אז, רק בידיו של נהג/ת מיומן/נת).

בהצלחה, חן

A r i
19-05-11, 21:32
הרודיאו רכב נחמד, די נוח ודי אמין, לא ממש מיועד לשטח, אלא אם כן עבר שדרוג של מתלים ומיגון (וגם אז, רק בידיו של נהג/ת מיומן/נת).

בהצלחה, חן

חן - האם נהגת על רודיאו שאתה קובע הקביעה הזו בכזה אופן חד-משמעי?

כבעל רודיאו לאחר שיפור מתלים + מיגון (דגם ה- LS - גלגל על הדלת) אני יכול להעיד שלרכב עבירות מצוינת שמאפשרת תיקול שטח רציני בידי כל נהג שטח ממוצע.

ההבדל של רודיאו לאחר הגבהה יחסית לטרופר (גם על טרופר נהגתי בשטח) הוא שולי למדי.

במחירים שניתן למצוא רודיאו היום - אין הרבה אופציות שנותנות כזו תמורה למחיר...

klam
19-05-11, 23:13
[QUOTE=A r i;386563]חן - האם נהגת על רודיאו שאתה קובע הקביעה הזו בכזה אופן חד-משמעי?

כן. אחרת לא הייתי מגיב..אפשר להסכים שאחרי שיפור הוא בהחלט טוב בשטח, והוא גם תמורה טובה מאוד למחיר, וכך גם אחיו המגודל. הטרופר שאצלי בחצר, מרגיש לי בשטח טוב יותר (הרבה יותר). לגבי המיומנות, נו טוב, יצא לי להשתתף בחילוץ של רודיאו שהתיישב על הגלגל שתקוע שם למטה. אני לא כל כך יודע מיהו "נהג שטח ממוצע", אבל גלגל על הדלת בהחלט מומלץ..

ishc
20-05-11, 07:41
חברים אני חושב שאתם מפספסים את העיקר.
לטיולים רגועים כל SUV עם הילוך יהיה סבבה. במצב הזה פלי דעתי ולאור העובדה שהאמינות ניא הפקטור העיקרי הייתי מחפש מודל הכי חדש שאפשר ורכב הכי שמור שאפשר.

klam
20-05-11, 12:43
חברים אני חושב שאתם מפספסים את העיקר.
לטיולים רגועים כל SUV עם הילוך יהיה סבבה. במצב הזה פלי דעתי ולאור העובדה שהאמינות ניא הפקטור העיקרי הייתי מחפש מודל הכי חדש שאפשר ורכב הכי שמור שאפשר.
ולכן, גראנד-ויטרה החדשה, מודל 2006, היא כנראה הבחירה המתאימה לתקציב..

Toto
25-05-11, 16:21
הכוונה שלנו היא לאו דווקא טיולים רגועים.
כנראה שנלך על הנוחות של הרודיאו בעיר + שיפורים לשטח: בשלב ראשון - בולמים קפיצים ומיגון גחון.
מבין שמיקום הגלגל הרזרבי בדגם המפואר בעייתי. האם יש בעיה לשים אותו על הגג בכל פעם שיוצאים לשטח?

eysham
26-05-11, 22:16
טכנית? אין בעיה.
מעשית? זה לא יקרה. מהר מאוד הוא ישאר על הגג...

איל

ishc
27-05-11, 08:25
הכוונה שלנו היא לאו דווקא טיולים רגועים.
כנראה שנלך על הנוחות של הרודיאו בעיר + שיפורים לשטח: בשלב ראשון - בולמים קפיצים ומיגון גחון.
מבין שמיקום הגלגל הרזרבי בדגם המפואר בעייתי. האם יש בעיה לשים אותו על הגג בכל פעם שיוצאים לשטח?

אתה צריך להחליט. בטיולים רגועים לא התכוונתי לשבילים אבל אתה כתבת בעצמך שאתם לא מתכננים עבירות. לטיולים ברמת עד בינונית כל רכב עם הילוך כוח כמעט יקח אתכם.

klam
27-05-11, 08:52
טכנית? אין בעיה.
מעשית? זה לא יקרה. מהר מאוד הוא ישאר על הגג...

איל
+1
הבעיה היא בכניסה לחניה של הקניון - 2.10מ' לא מספיק עם הגלגל - ואז היא לוחצת. חנייה בחוץ זו לא אופציה..(מה באמת אין כבר סמיילים?).

-->