PDA

צפייה בגרסה מלאה : ווינר VS היילקס VS B2500 VS מוסו

shushahar
17-05-11, 00:48
אני קונה רכב ל-
70% נסיעות בין עירוניות עמוס במשפחה + 200 ק"ג ציוד
10% נסיעות קצרות לא עמוס
20% נסיעות בשטח בקושי בינוני מינוס.

אחרי מחקר מעמיק אלו הפיינליסטים:

סאניונג מוסו 4על4 שנת 2004 230000קמ 35אלף ש"ח
ניסאן ווינר 4על4 שנת 1999 350000ק"מ 35 אלף ש"ח
טויוטה היילקס 4על4 שנת 96 350000ק"מ 39 אלף ש"ח
מאזדה בי2500 4על4 שנת 2000 350000ק"מ 35אלף ש"ח

כולם דיזל ידני

מבקש ממי שמכיר:

א. צריכת דלק בבין עירוני נהיגה רגועה מאוד.
ב. אמינות מכנית
ג. עלות חלפים ותחזוקה (יחסי האחד לשני)
ד. בטיחות
ה. יכולת שטח
ו.דברים שחשוב לבדוק בדגם הספציפי?

ובנוסף אשמח לדעת מה ואיך לבדוק ברכב 4על4 לפני בדיקה במכון, בשונה מרכב רגיל, אם יש הפניה לקובץ או דף מוכן אודה מכל הלב!

אשמח לתשובות מנומקות
בתודה רבה

שגיא S
17-05-11, 09:14
להיילקס יש מוניטין של רכב עם אמינות אגדית. צריך לבדוק כל מקרה לגופו כי רובם עבדו קשה ולא זכו ליחס ראוי מהבעלים שלהם - אבל אם מצאת אחד שמור וטוב אז רוב הסיכויים שהוא יהיה הכי אמין בחבורה ועם יכולות שטח גבוהות יותר, יש לו נעילה אחורית מקורית ושני סרנים חיים והוא גבוה מוד.

מה שכן - מבחינת נוחות הוא כנראה יהיה במקום אחרון, וכנ"ל מבחינת מהירות. צריכת דלק של חבר עם צמיגי 31 בנהיגה רגועה לדרום קצת מתחת ל10 ק"מ לליטר. אבל עם פחות משקל.

לגבי השאר אני לא יודע ניתן למבינים יותר לדבר.

מידבר
17-05-11, 18:06
אם לא היה את הנתון של ה 200 ק'ג ציוד במשך 70% מהזמן, המוסו היה עדיף. ביחוד אם נוסיף את העובדה שהוא החדש ביותר.
עם הנתון הזה אתה צריך טנדר. את המאזדה אני לא מכיר. ההילקס יותר חסון מהוינר אבל לנייד בו משפחה (משפחה>מתינוק וחתול) 70% מהזמן גובל בהתעללות. תוסיף לזה שברוב הזמן אתה הולך להעמיס על המנוע העצל שלו לא מעט משקל ותקבל רכב שיתקשה להתמודד גם עם עליות קלות.
לכן לדעתי, הוינר הוא הבחירה המועדפת. חזק, אמין ונוח יחסית.
אליה וקוץ בה, עם הוינר צפה לקושי מסוים בזמינות חלקי חילוף שבטח תזדקק להם ברכב שעבר 350 אק'מ.

בהצלחה.

dogtor
17-05-11, 19:13
ידידי לפי מה שאתה מציג איפון הכי טוב לך לא הבנתי איך הוא לא ברשימה הוא הכי מהיר בכביש עם משקל או בלי משקל טוב מאוד בשטח אמין בטירוף כל מה שאתה צריך זה למצוא אחד שיהיה סביר מכנית ולשמור עליו כך
בהצלחה

אודי פ.
17-05-11, 21:21
1) ווינר 99 שלי צריכת דלק: 8.5 ק"מ לליטר
נסיעה בין עירונית לא זורמת (מגדל העמק - יוקנעם)
עמוס קבוע ב- 100 ק"ג ארגז ברזל מלא בכל טוב, פתוח מאחור, צמיגים 235/75/15
כל זה אחרי שיפוץ אינג'קטורים. לפני זה היה 8 ק"מ לליטר.

2) ווינר רכב כעקרון אמין אבל אני נפלתי על רכב מוזנח. עכשיו הוא כבר די אמין טפו טפו. חבר מכונאי ממליץ על מזדה מבחינת אמינות.

3) חלפים לווינר יקרים, הרבה פעמים אין תחליפיים וקרסו גנבים. וגם אין הרבה בפירוק. תחזוקה חוץ מחלקים נראה לי דומה בכולם. עכשיו "זוקי-פרו" מייבאים חלקים משופרים של קלמיני - פרונט וכו'

4) בטיחות - בווינר כרית אויר לנהג, ABS, משאר הבחינות הבטיחותיות הם דומים ולא מצטיינים

5) יכולת שטח - מזדה הכי פחות טוב, טויוטה מפורסם עם נעילה אחורית ווינר לא רע לדעתי - חסון ועם זויות מרכב טובות. שים לב שקשה מאוד לשנות מידות צמיגים כך שאם חשוב לך שטח תקנה רכב עם צמיגים גדולים ברשיון. עדיף 31'', שלי 29'' כמו טראנו. ווינר לא נעול, אפשר כעיקרון לארגן נעילות אוטומאטיות קדימה אחורה.

6) לבדוק בווינר (מניסיון כואב) שלמות משולשים תחתונים בעיקר סביב החיבור של המוט פיתול. וכמובן שהרכב לא מוזנח, חשמלים וכו'. בכללי לבדוק רעשים ונזילות מהטורבו - אמור לשרוק יחסית בשקט מ- 1,800-2,000 סל"ד ומעלה אבל לא לעשות המון רעש.

עוד כמה הגיגים:
ווינר שוקל ריק 1,800 ק"ג, כ-200 ק"ג יותר מחבריו הטנדרים מהשנתונים האלה כמדומני, ן- 10 ס"מ יותר רחב.
עדיף לך ג'יפ זול מטנדר לדעתי מבחינת עלויות ונוחות, וגם מבחינת ההיצע.
אם בכל זאת טנדר, יש קושי לסדר כסאות ילדים, למשל הסל-קל חייב להיות מאחור באמצע כי מאחורי מושב קדמי הוא לא נכנס, והייתי צריך להתקין חגורת בטיחות אמצעית שלוש נק'. אנחנו 5 נפשות ומסתדרים אבל זה צפוף ואנחנו נמוכים שנינו עם ילדים קטנים. תבדוק שמסתדר לפני שאתה קונה!
מבין הטנדרים שהזכרת מזדה והיילקס יותר צרים ופחות נוחים מווינר. אני קניתי ווינר בגלל הגודל. כמו-כן לטייל בשטח עם טנדר זה לא נוח ליושבים מאחור.

איפון אני בדיעבד מצטער שלא בדקתי, שמעתי שהוא נוח. אשמח לעוד ווינר בפורום...

אודי

shushahar
17-05-11, 21:24
תודה לכל המגיבים!
משום מה על האיפון שמעתי הרבה תגובות שליליות אבל אני אשמח ללמוד משהו חדש, אנ יאבדוק גם אותו. יש נתונים של המכוניות למישהו? צריכת דלק ושאר השאלות ששאלתי? תודות!!

razzamataz
17-05-11, 23:26
קצת מידע על האיפון (השני שלי)

א. 1:10 אילו יותר (מנוע על 2600 סלד ב 100)
ב. לדעתי אמין כל עוד אתה מטפל בו כמו שצריך
ג. בינתיים השגתי חלפים לא מקוריים לטיפולים במחירים נמוכים
ד.גרועה כמו בכל טנדר ישן, אין באיפון כריות אויר! והברקסים חלשים (בוכנה אחת) משמעותית מהיילקס (לא יודע לגבי טנדרים אחרים)
ה. סבירה, שוק שיפורים די חלש לאיפון, אבל בינתיים הוא הפתיע אותי בכמה דרכים
ו. כמו כל דיזל קומפרסיה, נזילות, טורבו! (שריקות), למרות שלא בדקתי אישית כלום
התנעה ברגע ורעש המנוע הספיקו לי להבין שהוא עובד בסדר
אהה טרנספר ואם יש לוקרים אוטומתיים, אם לא הרווחת

shushahar
22-05-11, 22:13
רוצה להודות לכל מי שטרח להעלות מידע.... אני עדיין בבדיקות הדברים בסתבכים לתמונה נכנס סוחר רכב ערמומי עם הווינר והעובדה שאני בצפון מגבילה את האפשרויות בע"ה אעדכן. אם יש מידע על המזדה?

shushahar
22-05-11, 22:22
רוצה להודות לכל מי שטרח להעלות מידע.... אני עדיין בבדיקות הדברים בסתבכים לתמונה נכנס סוחר רכב ערמומי עם הווינר והעובדה שאני בצפון מגבילה את האפשרויות בע"ה אעדכן. אם יש מידע על המזדה?

עידן מרציאנו
25-05-11, 01:48
שלום,
מכל הרשימה שרשמת (כולל איסוזו)הייתי ממליץ דווקא על המזדה להלן הסיבות:
1-רכב אמין מאוד והיחיד שיותר אמין ממנו הוא הטיוטה אבל הוא גם הכי ישן\שחוט לא נוח ונכון שאפשר "לסדר"שיהיה יותר נוח אבל לא נראה שזה הכיוון שלך
2-בטוח הכי חסכוני בחבורה (כל עוד לא תחליף לצמיגים לרחבים יותר )
3-מלבד הסנגינג שאני לא יכול לרשום כלום עליו כי אני פשוט לא מכיר אותו הוא הכי חדש וזה חשוב מאוד בטנדרים
4-בשנים האלו הרכב יכול לעקוף בכביש 6 מה שטיוטה יכול רק לחלום
5- לגבי עלות חלקים אני לא יכול לעזור לך כי לא היינו משלמים על תיקונים אבל הוא נכנס הכי פחות למוסך מבין כולם (לא היה לנו טיוטה)
אני רושם את שרשמתי מעלה על בסיס שנתיים בעלות של טויטה שנת 94
ובזמן עבודה בגדר ההפרדה לפני 8 שנים היה בבעלות החברה שעבדתי בה צי של 50 טנדרים (איסוזו (הכי חזק), מגנום(הכי חרא) ווינר(טוב עד שמתקלקל) מזדה הכי טוב לפי דעתי בהתאם לדרישות שלך

ניצן39
25-05-11, 05:19
אנסה לתרום את חלקי
ווינר לא לגעת בגלל קרסו
בי 2500 מנסיון כואב לא לגעת נותן פייט למגנום בנושא חוסר אמינות
איפון לא רע אבל בעיות בטורבו(ארבע ברגים שמחזקים את המגדש לסעפת נוטים להשתחרר וכל העסק יכול לצאת בריקוד)
הילקס הטוב מכולם(אבל בשנים האלה צפויות בעיות)עם חייב טנדר אז זה זה(מודה גרופי של טיוטה)
כולם מניסיוני 1 לשבע עד שמונה ק"מ לליטר
אבל למה לא גיפ ארוך טרופר או דומיו מ 1999 גם מנוע יותר מתקדם וגם נוח למשפחה?

shushahar
06-06-11, 20:54
בינתיים ראיתי גם שני מיצובישי בופאלו ולמדתי כי ההגדרה של "מצב מצוין" אכן יכולה לקבל פרשנויות שונות. קשה קשה רוב הרכבים שאני רואה פשוט שחוטים\עייפים....

-->