PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה באמת עולה לנו להחזיק פאג'רו Q

ניר ל
17-05-11, 15:09
יש לי מן מסורת כזו, לתעד לאורך זמן עלויות אחזקה של כלי הרכב שלי , זה מרכז עלויות במקום אחד ושובר הרבה מיתוסים לטוב ולרע, אני אמשיך אותה גם כאן...

אני מחזיק כבר מעל שנה Q 98 דיזל ארוך אוטו' , נקנה מיד ראשונה עם ק"מ נמוך, מטופל באופן מוכח עם תוספת מיגון תחתון, במחיר מחירון לוי יצחק של 48K בזמנו.
הרכב עבר אצלי בינתיים כ 12 אלף ק"מ וצפוי לעבוד קשה יותר בשנים הבאות.
כלקח מהעבר - אני מעדיף לבצע השקעות בסמוך למועד הקנייה ע"מ למצות אותן עד למכירה -
הושקעו 3.8K ברביעיית BF AT ,
הושקעו כ 3K בקפיצים ובולמים TJM
700 ש"ח במצבר חדש , 1200 ש"ח בנקיון וחידוש
250 ש"ח גז מזגנים + 250 ש"ח לכוון פרונט. מערכת מולטימדיה וכו' - לא נכניס לחישוב, הרכב נקנה מיד אחרי טיפול תקופתי.
שורה תחתונה - 57K מיושר, מדוגם ומשופצר על הכביש.

במהלך השנה האחרונה הוחלף שמן מנוע (160 ש"ח)
נרכשו פילטר אוויר ושמן שיוחלפו בטיפול הקרוב (משתמש במקוריים - כ 250 ש"ח לפילטר)
גומיית ציריה הוחלפה בטסט - 250 ש"ח (תחליפית+ עבודה).
בעקבות רעשים מבוקסות משולש עליון - הוחלפו תפוחים ובוקסות בשני המשולשים העליונים + תפוחים תחתונים, חלפים איכותיים ויקרים - סה"כ 1750 ש"ח, בולמי TJM קדמיים הוחלפו במסגרת האחריות לבולמי RAW ללא עלות.

שורה תחתונה לשני טיפולים , 15 אלף ק"מ למשך שנה - כ 2800 ש"ח, רק הטיפולים השוטפים והרכבת המתלים בוצעו בעבודה עצמית - השאר אצל בעלי מקצוע. מעריך שכ 1000 ש"ח היו נחסכים בעבודה עצמית.

ארוך ירוק 98
17-05-11, 22:22
ניר כשתתחיל לשלב ל 4X4 , העלויות יעלו, זאת הבטחה !
אתה מוזמן לשתף אותנו בתובנות שלך, אנחנו מטיילים ביחד ומקיימים מועדון שנקרא PAJCLUB , יש לנו דף פייסבוק פעיל ואנו מטיילים יחד .
כל מה שאתה אומר מעניין אותנו

http://www.facebook.com/PAJCLUB

http://www.youtube.com/user/pajclub?feature=mhee

להתראות

רני

ניר ל
18-05-11, 10:53
אני לא כותב כאן בלוג, כל מי שמחזיק רכב כזה מוזמן לשתף בעלויות - אני מתכוון להשתמש ברכב ביומיום ובוודאי שלא מצפה ל 0 בלאי, אני גם מתכוון להשקיע בחלפים מקוריים אם אין ברירה שוות ערך למרות המחיר - כי חשוב לי לשמור על אמינות גבוהה של הרכב. הייתי שמח לקרוא מנסיונם של אחרים בכדי לדעת למה לצפות. חלקנו מאותגר פייסבוק...

ELKABETS
21-05-11, 07:41
Q 99 2.8
הדברים הבאים הוחלפו במסגרת יישור קו מאז הקנייה עד היום,
כל מה שהיה דרוש החלפה טופל והוחלף ללא חשבון עכשיו נשאר רק לשמר איזה כייף,יאללה לרשימה.
רדיאטור - 1250 ש"ח.
מכסה רדיאטור - 144.
נוזל קירור - 120 ש"ח.
טרמוסטט - 85 ש"ח.
בית טרמוסטט - 120 ש"ח.
וונטה למזגן - 800 ש"ח.
שמני מנוע גיר טרנספר ופילטרים X2 החלפות - 1500 ש"ח.
מצתי להט - 250 ש"ח.
סט בלמים קומפלט - 800 ש"ח.
משולשים + פרונט 1200 ש"ח.
תושבות מנוע - 300 ש"ח.
שיפוץ משאבת סולר - 3000 ש"ח.
סט רצועות מנוע - 110 ש"ח.
גגון 1000 ש"ח.
צמיגים? - לא עכשיו. לפחות עוד שנה.
זהו בגדול זו המכה הראשונה עכשיו אני שקט ורגוע 100 אחוז כמו מצב הרכב.
יש עוד כמה דברים בטוח שהחלפתי ברכב אבל לא זוכר מה. כל ההוצאה הזו בכמעט שנה שהרכב אצלי.
ב 80 אחוז מהרשימה העבודה נעשתה על ידי,כך שנחסך כאן כסף רב למוסכים.
בחלק מהדברים שהוחלפו לא לקחתי צ'אנס הם הוחלפו אולי בגלל פרנוייה לא באמת כי באמת היה חייב.

אגב.לא יודע אם נחשב אבל ביטוחים ואיתור לשנה - 6800 ש"ח.
מקווה שעזרתי שבת שלום.

Itsik Levi
23-05-11, 22:13
99 2.5 דיזל
הרכב אצלי חודשיים במסגרת טיפול יישור קו הוחלפו במוסך הפריטים הבאים:
שמן מנוע 259 שח
מסנן שמן 55
מסנן אויר 56
מסן סולר 56

ניר ל
18-11-11, 10:29
טפו טפו ... הרכב מתדלק ונוסע, משמש למעשה כרכב יומיום + טיולים בערך אחת לחודש,

עבר כ 20 אלף ק"מ מאז הקנייה (סה"כ 170) , שמתי לב לעלייה בצריכת הדלק והוספתי 244 (תוסף K44 לדיזל) ב 70 ש"ח - החזיר עצמו אחרי שני תדלוקים.

אני מניח שבגלל אופי הנסיעה שלי שכולל זמן איכות בפקק כל יום, מצטבר פיח - אוסיף את התוסף הזה כל טיפול 15 להבא.

החלפתי פילטר אוויר 166 ש"ח לפני מע"מ

רכשתי פילטר סולר 210 ש"ח שאחליף בהזדמנות , למרות שאני בספק אם הוא דורש החלפה אחרי 20 אלף ק"מ

פילטר שמן לטיפול הקרוב 233 ש"ח . סה"כ 708 ש"ח כולל מע"מ לפילטרים מקוריים.

אני יודע שבסכום הזה אני יכול לקנות פילטרים תחליפיים לשארית חיי, אבל כשאני משווה אותם לתחליפיים , אני מבין טוב מאד לאן הלך הכסף.

קניתי גם צלחות ורפידות לבלמים הקדמיים 180 ו 250 ש"ח בהתאמה לפני מע"מ, הצלחות מתוצרת סינית שאמורה להיות איכותית , הבלמים עשו 45 אלף ק"מ ולא מראים סימני עייפות - אבל אפרק בהזדמנות הראשונה ואחליף אותם בכל מקרה. אם הצלחות הן מקוריות ועדיין עומדות בתקן - אשמור אותן לפעם הבאה ואקח אותן לחריטה.
לגבי הצלחות הסיניות - אמרו לי לא לדאוג ושאם לא יראו לי (עיוותים/ רעידות/ רעשים/ וכו' ) , אוכל להחזירן אחרי שימוש של מס' חדשים ולהזדכות עליהן.

רוצה להמליץ בהזדמנות הזו על "בירגר" בנס-ציונה, הוא הוגן ומבין, לא מוכר זבל בלי להזהיר ועומד מאחורי המוצרים, אין לי מושג לגבי המחירים שלו - אתם יכולים להשוות.

אני מתכוון להשאיר את הרכב במוסך לצורך - החלפת 2 גומיות בצירייה שמאלית למקוריות, הח' מחזיר שמן דיפ' שמאלי , החלפת צינור מחזיר שמן טורבו, החלפת אטם לצינור משאבת הגה והחלפת רצועות. אם יש למישהו המלצה על מוסך במרכז ת"א יבורך, אם לא -אבצע זאת במוטורוני.

ערן_א
20-11-11, 13:09
פגירו Q 99 אוטומט
אצלי שנתיים וחצי כמעט.נקנה עם 265K ק"מ היום עם 308K
במהלך הזמן הזה הוחלפו:
אלטנטור, מצבר,סטרטר,גומייה לצירייה קדמית.
כל שאר ההוצאות הלכו על טיפולים שוטפים.
טפו טפו שישאר ככה

ניר ל
03-12-11, 08:30
נכנסתי למוטורוני וביקשתי החלפה של רצועות מנוע, גומיות ציריה שמאלית מקוריות, מחזיר שמן דיפ´ , אטמים של צינור משאבת הגה וביטול נזילה נוספת מצינור שמן טורבו, שטפו את המנוע וגם הודיעו לי שהבלמים דורשים החלפה. 2000 ₪ השארתי במוסך , חצי מזה על העבודות, עשו עבודה טובה סה״כ. את הבלמים החלפתי כמובן ואכן הגיע הזמן .

-->