PDA

צפייה בגרסה מלאה : אין בישראל מצננים חדשים טובים?

חנן-ג'יפולוג
18-05-03, 12:59
אחרי שעשיתי מסע צלב לאחרונה בעד מצננים חדשים, רציתי לקנות ביום שישי מצנן כזה, ונאמר לי על ידי אחד מהמשווקים בענף, שמעדיף שלא להזדהות, אבל זה איש שאני סומך על המילה שלו, שהמצננים החדשים שקיימים בענף לסיקסים וסופות הם באיכות ירודה מאוד, מיוצרים במזרח אירופה ועדיף לקנות משופץ או משומש, לדעתו.
למשווק יש מצננים חדשים, ולמרות זאת לא רצה למכור לי מצנן כזה כי הוא מכיר אותי ולא נעים לו למכור לי מוצר גרוע.
אמרו לי את זה שני משווקים שונים, כשלשניהם יש אינטרס למכור לי חדש.
אז יש מצנן חדש ב900 ש"ח, משופץ ב400 ווהמצנן אצלי בכלל תקין, נכון לעכשיו, רק שהוא כבר ישן, עם עלים מתפוררים, וכבר תיקנתי אותו מספר פעמים בעבר עקב חורים בדודים שנגרמו מרקבון.
מישהו מכיר בכל זאת מקום שניתן לקנות ממנו מצנן איכותי?
אולי שווה כבר להביא מארה"ב בדואר?

RINCEWIND
18-05-03, 13:39
אם אין לחץ, תביא מחו"ל.
מצנן חדש אפשר למצוא ב130$
(אפשר גם אלומיניום ב350, אבל אז תאבד את אפקט המים החומים...)
שלח לי ה"פ אם אתה הולך על זה, אולי נתחלק בעלות הובלה

ניר ל
18-05-03, 14:02
חנן,
אני מבין שהדוודים שלך בעיתיים, אז אולי שווה לקנות רדיאטור מפירוק בשביל הדוודים ולשתול בו רשת 3 שורות אצל בעל מקצוע.
המצננים המקוריים הם עם רשת שתי שורות ולכן פחות מומלצים לדעתי.

חנן-ג'יפולוג
18-05-03, 14:02
מצידי, גם אם הוא יגיע דרך הים עוד שלושה חודשים זה טוב, אין שום לחץ.
מים חומים לא היו לי אף פעם, אבל הבנתי שיש בעייה מסוימת בשילוב אלומיניום וחלקים ממתכות שונות במנוע, לא?
מה האינטרס לקנות מאלומיניום אם אין לי בעיות חימום ורדיאטור הנחושת המקורי (אני חושב שהוא נחושת, אין לי ממש מושג) החזיק כ17 שנים?

חנן-ג'יפולוג
18-05-03, 14:06
ניר, אני לא מעוניין להכניס לג'יפ שלי חלקים מפירוק, בטח לא דודים של מצנן בני 17.

חנן-ג'יפולוג
18-05-03, 14:43
דיברתי עכשיו עם אמנון מ"רדיאטור מודיעין" שאומר שהוא עובד עם חברת "נחשונים" או משהו כזה, שמייצרים מצננים טובים בעצמם או מייבאים, אולי, מתורכיה, והוא טוען שהוא הרכיב כאלה והם בסדר.
מחיר למצנן 3 שורות חדש, 1300 ש"ח לפני מע"מ.
בארה"ב מצנן 3 שורות עולה בTELLICO4X4, מאה ושמונים דולר, לפני משלוח.

ניר ל
18-05-03, 16:08
חנן,
כרגע ביררתי גם אני,
רדיאטור 3 שורות מתוצרת נחשונים חדש , אותו מחיר שציינת.
מדובר ברשת נחושת אגב.

AvigdorAharon
18-05-03, 16:19
למען חיזוק דברי קודמיי:
לפני כ 10 חודשים, מצנן שלוש שורות, במזומן (קש מני) 1250 ש"ח בתל אביב מול אצטדיון יד אליהו. השם והכתובת נמצאים בבית, אם אתה מעונין, אני אמצא לך.
ד"א, הרכבה עליי, אחריות של חצי שנה.

אביגדור

השועל
18-05-03, 17:22
מה לגבי קניית שורות של מצנן בלבד ללא המסגרת .

והרכבת הרשת למסגרת יעשה אצל רדיאטוריסט .

השועל

ערן המסוקס
18-05-03, 21:32
לידיעתכם, אצלי בג'יפ הוחלפו רדיאטורים כמו גרביים עד שסידרתי את עניין המניפה שנושקת לרדיאטור.. הרדיאטור המקורי שהיה על הג'יפ היה רקוב ולא עמד בלחץ. כל הזמן פרץ ממקום אחר עד שנמאס. עשו לי רשת חדשה (גם כן 2 שורות) עוד פעמיים, וגם רדיאטור רקוב נוסף היה מורכב לזמן קצר. עכשיו יש לי רדיאטור 3 שורות. אין שום הבדל בטמפרטורת המנוע. ואם יש אז אולי לטובת הרשת הקודמת עם 2 השורות!
כמו כן שמתי לב שהרדיאטורים הקודמים היו מורכבים משורות עדינות וצפופות יותר מהרדיאטור הנוכחי (3 שורות) המורכב משורות גסות יותר.
החלפת רשת 2 שורות, לדעתי מספיקה בהחלט ועושה את העבודה מספיק טוב. 800 ש"ח בערך.. רק להדגיש לרדיאטוריסט להלחים אקסטרה הלחמות בחיבורים לצינור העליון והתחתון. יש שם עומס רב והיו לי בהתחלה בעיות עם זה.

אבי גולן
18-05-03, 21:52
חנן
לגבי רדיאטור מודיעין (אמנון) אזי הבחור בעל ידי זהב ואמין ויעידו על כך
שחר וסביון וכמובן אנכי לפני כ3 שנים הרכבתי אצלו רדיאטור ו... חבל על הזמן
כדאי שווה , יש עם מי לדבר ויש אחריות
אבי

חנן-ג'יפולוג
18-05-03, 21:56
אני מכיר אותו, וגם שמח שאני מכיר אותו.

Bulldog
21-05-03, 17:10
יש אפשרות לקצר רדיאטור?
ישנם רדיאטורים מאלומיניום בעלי אמבטיות (או דודים) מפלסטיק, אפשר לקצר כזה דבר?

חנן-ג'יפולוג
28-05-03, 11:36
סיכום: קניתי מאמנון מצנן חדש קומפלט שלוש שורות של נחשונים ב1300 ש"ח. הדודים גדולים מאוד, גדולים מדי לטעמי וקרובים יותר למאוורר בכס"מ אחד מאשר קודם.
אני שוקל לקשור את הטרנספר אחורה לשילדה עם שרשרת ומותחן כבל כדי לא להסתמך על תושבות גומי שימנעו מגע בין המאוורר למצנן (לא שזה קרה לי , אבל מרוב סיפורי אימה גם אני התחלתי לחשוש מזה).
אם אני אעשה משהו יפה, אני אפרסם כאן תמונות כדי שמי שירצה יעתיק את זה.
אם זה יצא מכוער, אני עדיין אסמוך על זה אבל אשמור את זה לעצמי :wink:

ערן המסוקס
28-05-03, 18:14
חנן. יש פתרון טוב יותר והרבה יותר פשוט.. אני לא יודע אם זה מקורי, אבל נראה שזה מקורי. אצלי יש מגביל שיושב ממש מול תושבת הגיר אשר מונע ממנה להתקדם.
זה פשוט בנז"ט מחובר למגן וצמוד לתושבת הגיר.
אנסה לצלם מייד..

t_uri
28-05-03, 18:24
כחלק מהגשר גיר החדש, הוספתי גם מגבילים לתנועת הגיר לכוון המנוע.
http://imgsrv.pic4u.co.il/9f86240f919e11241647f6b9ca23b3b0030000.a spx

יש לי עוד כמה עשרות מטרים של כבר פלדה כזה. אם אתה צריך - אתה יודע איך למצוא אותי.

אורי טל.

נמרוד
28-05-03, 18:31
אורי, נראה לי ממש לא טוב... אבל ממש :cry:
מה זה הכבלים המצחיקים האלו? הגשר שלך שעשוי מקורת רוחב אחת נראה על פניו חלש מדי, יכול להתכופף גם קדימה אחורה, גם למעלה... נראה רע בקיצור.

איך אני יודע? אני לא יכול להסביר את האינטואיציה שלי בפשטות. אבל אני כן יכול להגיד כלל אצבע - זה נראה הרבה פחות "ברזל" מהגשר המקורי. כשזה אמור להיות הרבה יותר! דבר איתי בטלפון, אני אשמח לעזור לך לתכנן את גשר הגיר שיחליף את הזמני הזה.

ערן המסוקס
28-05-03, 18:56
http://imgsrv.pic4u.co.il/9f8624eb9eb475f05441dd8f81273350030000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/9f86240805ff3da4a9486db5c9866ea0030000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/9f8624582320ac88ed45899732c02160030000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/9f8624adac697890cb4a5ebdc1bca8c0030000.a spx

הנה כמה תמונות. מקווה שיעזור לכם להבין.. אם צריך עזרה בסימון הסטופר אוסיף רק תודיע. וסליחה על כמות הג'יפה. :oops:

t_uri
28-05-03, 19:42
נמרוד. גשר מסיבי מאד. אתה יכול לראות אצת יותר בבירור בשירשור הזה:http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=544&postdays=0&postorder =asc&start=40

כדי לא לערבב דיון בדיון, אני מציע נמשיך את הדיון (אם עדיין תחשוב שזה חלש) בשירשור שלי בנושא הגיר.

אורי טל.

t_uri
28-05-03, 19:43
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=544&postdays=0&postorder =asc&start=40

AvigdorAharon
29-05-03, 08:27
ערן,
לא הצלחתי לראות מהתמונות איפה ממוקם הסטופר.
אולי תנסה להסביר מילולית?
אני מוכן להתקשר, אך לדעתי זה יעניין עוד אנשים!

תודה,
אביגדור.

ערן המסוקס
30-05-03, 15:46
עשיתי עכשיו עוד שתי תמונות. מקווה שזה יהיה ברור יותר עכשיו. הסטופר עצמו הוא פשוט בזנט קטן, שיושב מול תושבת הגיר ומונע אפשרות של תזוזה קדימה. פשוט מאוד ויעיל. אולי קצת קשה להבין היכן מתחבאת אצלי תושבת הגיר. היא נמצאת תחת חתיכה של פלדת "U", שאותה רואים בבירור..

http://imgsrv.pic4u.co.il/673d1ae2e3548681af462aa981e51e80030000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/673d1ae47566f633a54b6fa1d0a2c0c0030000.a spx

סוזי המשתוללת
30-05-03, 16:36
חנן
העסק אכן זז קדימה ופוגע ברדיאטור אילו לא אגדות
זה קרה לי על סיקס צבאי (זה אומר כמה זקן אני אם היה לי סיקס לא ?)אבל אחרי מעבר אגרסיבי של מחסום אבנים
חשבת ללכת על חשמלי ?
מצד אחד פחות אמין בגלל תלות במרכיבים נוספים כמו ריליי יוניט וכו' ומצד שני אמינות מוגברת בדמות פתרון לבעיית התזוזה של המנוע
כך ששווה לחשוב על זה מעבר לרווח הנקי בכך שאין צורך לסובב את המאוורר כל הזמן
ובונוס נוסף חשוב בהרבה - מאוורר חשמלי מסתובב הרבה יותר מהר ולכן יקרר טוב יותר במצבים של עמידה / זחילה

נמרוד
30-05-03, 16:57
ערן, התושבת שלך נראית כמו אלתור - זה לא תושבת מקורית?

Bulldog
30-05-03, 17:39
זה נראה כמו פלח זויתי מסכן ועוד קורת "U" אבל עושה רושם שזה מקורי.
לי היה את הסטופר הזה בשני סיקסים שונים.

ערן המסוקס
30-05-03, 23:12
אכן פלאח זויתי מסכן, עם חיזוקים קלים. עובד נפלא ומקורי ככל הידוע לי.
קורת הפלדה המסיבית (והטיפשית) היא פרי יצירתי. במקור על תושבת הגיר יש תוספת של פלאח המחובר לבורג עם כריות גומי. מן תוספת מקורית לתושבת הגיר. אצלי אין את זה ולכן הקורה הזאת זה הדבר הראשון שנתקלתי בו, אז הרכבתי. בכל מיקרה זה לא רלוונטי לנושא הסטופר, וזה מה שחשוב.

חנן-ג'יפולוג
31-05-03, 10:18
סוזי, חשבתי על הורדת המאוורר המכני תמורת חשמלי, בהחלט.
לא ברור אם הוא מספיק חזק בכל התנאים. אם למישהו יש נסיון אישי טוב עם מאוורר חשמלי, הייתי שמח לשמוע עליו כולל פרטים מדויקים כגון קוטר המאוורר והספקו החשמלי.
לא נתקלתי בכל שנותי בשטח במפגש של מאוורר מצנן בסיקס תקין, אז עדיין יתכן מבחינתי שכל הדיון הזה מסתובב סביב סיקסים עם בעיות תחזוקה.

Bulldog
31-05-03, 10:34
נתקלתי בסיקס שהיה שייך לרדיאטוריסט עם פן חשמלי.
הוא השתמש בפן חשמלי של רנו מגאן או אקספרס, מדובר בפן גדול יחסית, על צינור המים הראשי שמוביל לטרמוסטו הוא חיבר את יוניט החום הראשון שיפעיל את הפן, וליוניט השני שמתריע על חום מים גבוהה (בתחתית הרדיאטור) הוא חיבר פן גיבוי.

סוזי המשתוללת
31-05-03, 15:22
חנן
ראיתי הסבה כזו שנעשתה לסופה של פרוג'יפ שיצאה לקרואטיה למיטב ידיעתי העסק תפקד טוב וממשיך לתפקד על הסופה הנ"ל גם היום
אני עצמי שוקל את ההסבה ובכלל שוקל לקחת רדיאטור קומפלט של סוברו (מגיע עם שני פאנים )או משהו דומה בתנאי שיכנס ברוחב

סוזי המשתוללת
31-05-03, 15:24
חנן
הסיקס שהיה לי בצבא תוחזק לעילא ולעילא (היו לי הקשרים הנכונים בסדנאות הנכונות)ועדיין קרה לי המקרה הנ"ל אלא שלדעתי זה קשור יותר בעצם הנהיגה מאשר ברכב

חנן-ג'יפולוג
01-06-03, 01:06
סוזי, היה טוב אם היית מפרט בדיוק את האירוע כי אחרת זה הופך את הדיון לעקר.

בדיון ביני ובין נמרוד, נמרוד העלה את הטענה שאין מצב שהמנוע רץ קדימה על הגמישות של התושבות, אלא המצב היחיד שבו בסיקס תקין המאוורר יפגוש את המצנן הוא כשמשהו בשטח לוחץ בצורה חזקה את גשר הגיר כלפי מעלה, כשהג'יפ מתיישב בצורה חזקה על הגחון, הגיר עולה, תושבות המנוע משמשות כציר והמאוורר מתקדם לכיוון המצנן.
הטענה נשמעה לי מאוד הגיונית.
החלטתי שאם כך, אני הולך לחזק את גשר הגיר כך שלא יהיה מצב כזה, ובאמת הבוקר פרקתי את גשר הגיר, ישרתי אותו וחיזקתי אותו לרוחב (בלי לפגוע במרווח הגחון, תמונות בהמשך) בעזרת פרופיל 40X40 מ"מ בעובי דופן של חמישה מ"מ.
גשר הגיר חזק עכשיו במידה כזו שאני יכול להרים עם ג'ק הידראולי את כל משקל הג'יפ מהגשר בלי שהוא יתעוות.
ותוך כדי כך , כמובן, גם בחנתי בצורה אינטנסיבית יותר את כל המערכת:
אין מצב! אני חוזר, אין מצב! שהמנוע/גיר טרנספר/יכולים להתקדם על תושבות הגומי יותר ממספר מילימטרים כאשר הן תקינות וכאשר מותקן ה"סטופר" שערן דיבר עליו וצילם אותו (נמרוד, אני משוכנע יותר מתמיד שזה אכן סטופר ולא מגן על הברגים או משהו מוזר מעין זה) המכלולים הנ"ל לא יכולים לזוז יותר ממ"מ אחד או שניים קדימה.

בקיצור, עם תושבות מנוע/גיר תקינות וגשר גיר מחוזק המנוע לא יכול לרוץ קדימה, אני חותם על זה.
נשאר לוודא שהמצנן לא ילך אחורה אל המאוורר בגלל ברגים משוחררים/מסכה קדמית קרועה מהמרכב או משהו מעין זה, זהו.

בעתיד הקרוב אכתוב ואצרף תמונות על מה שעשיתי היום.
מבחינתי, ואני מקווה שלא אתבדה, הסיפור הזה של החשש ממפגש לוהט כנ"ל, נגמר.

ערן המסוקס
01-06-03, 01:54
לדעתי חנן, לא היית צריך לחזק את הגשר. אם חיזקת אותו עם בזנטים זה בכלל לא טוב כי הרסת את האלסטיות שלו. כאשר הרכב מתיישב על הגחון האלסטיות של המגן סופגת את המכה, השלדה כנראה מתרחבת מעט. כך זה אמור להיות ואין עם זה בעייה. בטיול האחרון מישהו נהג לי על הג'יפ הקפיץ גלגלים קדמיים ונחת באכזריות עם המגן על המדרגה הגבוהה.. התיישב חזק כלכך שלא היה כל משקל על הגלגלים בשביל לזוז קדימה או אחורה. הטורים במנוע עלו כתוצאה מתזוזה של הכל אבל המאוורר לא נגע בכלום. המאוורר אמור להיות במרחק בטחון מהרדיאטור וכאשר יש כונס אויר לא צריכה להיות בעייה עם זה.
בקיצור, עם הסטופר (גם לי לקח זמן עד שהבנתי מה זה הדבר הזה ועד שמיקמתי אותו נכון) ומרחק נכון של המאוורר לא צריכה להיות בעייה לעולם. אין צורך בשיפורים.

RINCEWIND
01-06-03, 11:15
ביום שישי במהלך טיול בנחל חימר, הרבה מהמורות, הרבה סלעים ובשלב מסוים
התחיל רעש של שפשוף מכיוון מכסה המנוע.
פתיחת מכסה מנוע הראתה שהמאוורר נוגע ברדיאטור.
הרעש התחיל לאחר מכה של סלע מלמטה, מה שמחזק את ההשערה של חנן.
בשלב זה יהיה נחמד לראות את התמונות (חנן) ע"מ להמנע ממקרה דומה בעתיד

חנן-ג'יפולוג
01-06-03, 21:31
ערן, פחות או יותר כשהיית בגן רשות היתה הפעם הראשונה שראיתי איך סיקס שמתיישב על סלע מפגיש בין המאוורר למצנן ומאז ראיתי עוד אי אלו מקרים כאלה.

אני משתדל לאחר שאני פוגש בכשלים בג'יפ (גם אם הם לא קרו אצלי) להבין מה לא בסדר ולנסות לראות איך אני מתקן או משפר את זה ואם יש מישהו אחר שכבר עשה את זה, אני אנסה ללמוד מנסיונו.
ועכשיו שאלה פרובוקטיבית: לא עלה בדעתך אחרי הפעם הראשונה שהעפת את המאוורר לתוך המצנן המחשבה שאולי אתה עושה משהו לא בסדר ואולי מישהו בעולם כבר לא נתקל בבעיה דומה כי הוא שינה משהו? או סתם תיחזק את הג'יפ שלו נכון?
ואחרי הפעם השנייה?
והשלישית?
ואולי : "סיליקון זה טוב...." זה לא משפט נורא נורא חכם?
אתה כנראה לא מעכל את זה אבל מהפעם הרביעית ניצלת במה שנקרא "יותר מזל משכל".

ועוד משהו שכדאי לך לקחת: מכלולים חלשים זה BUG, לא FEATURE.

כל הסיפורים ששמעת על פיוזים מכניים וכו' זה חרטא של בעלי מכלולים חלשים.

גם בנושא הדיון הנוכחי וגם במכלולי הינע ובעוד נושאים דומים.

כמו שאתה לא מארגן לך סרנים מגומי אתה גם לא רוצה גשר גיר "אלסטי" כי זה רק עניין של חישוב גיאומטרי פשוט שיאמר לך כמה גשר הגיר צריך לעלות כדי שהמאוורר יתקדם את שניים-שלושת הס"מ אל המצנן.
רמז: לא הרבה ומספיק מעט בשביל שזה יקרה הרבה יותר מדי פעמים.

ערן המסוקס
01-06-03, 21:56
כן חנן. עלה על דעתי ולמדתי מנסיון מר. עכשיו הרכב שלי מתוחזק ובנוי כהלכה ואין לי כשלים מסוג זה וגם הרבה אחרים שמאפיינים את ה"מחלות" של הסיקסים, כפי ש"מביני דבר" טוענים. :D
לשאר הענינים אני לא אענה, אבל יש לי תשובה טובה (ומוחצת) על כל אחד.
מתי רואים צילום של המגן המשופר? :wink:

חנן-ג'יפולוג
01-06-03, 22:40
אחרי שהוא ייצבע וכשמישהו בעל מצלמה דיגיטלית טובה יפגוש אותי יחד עם המצבה.

ערן המסוקס
04-06-03, 02:17
זה יושב לי כמו אבן על הלב! אז אנסה להתנסח בנימוס ואיפוק.
לא אהבתי את ההתרברבות שלך חנן. עם כל הכבוד, ותקן אותי אם אני טועה, אבל על סיקסים עשיתי הרבה יותר קילומטרים ממך. במשך 5 השנים שגם לי וגם לך יש את הג'יפ אני נסעתי כל יום כמעט עד השנה האחרונה, כ 90,000 ק"מ.
בזמן שאתה וחבריך עסקתם בשיפוץ מנוע, חיתוך כנפיים ושיפורים שונים, אני עסקתי בכל הדברים הקטנים והמשעממים של תחזוקה נטו ושיפור אמינות. לך יש הרבה יותר ידע וניסיון בתחומים האלה, אבל בדברים הקטנים, אשר עליהם אני כותב אני לא מחרטט.
נכון, הרדיאטורים שהלכו לי היו ביזבוז והנזק נגרם כתוצאה של חוסר הבנה. בתמימותי חשבתי שככה זה בסיקס ופשוט צריך להזהר. עד שקלטתי איפה הכשל והשקעתי מעט מחשבה (לא מזל! מחשבה). מה לעשות, אני לא מושלם, ולא יאומן גם אתה לא.
נכון, מכלולים חלשים מומלץ לחזק, גם אני מסכים איתך.
גשר הגיר, ככל הידוע לי, ויש לי ניסיון לא רע של התישבויות על הגחון, מוצלח. אין שום דבר רע במעט אלסטיות. להיפך, המגן יכול לספוג הרבה יותר כך בלי לשנות צורה. האלסטיות גם היא גבולית ולא אינסופית. בכל מיקרה, אצלי המפגש המיוחל כבר לא יקרה, לעולם, לא במצב הנוכחי.

תרגיש חפשי למחוק הודעה זו ובדרך גם את ההודעה שלך. מצטער על ההתבטאויות, אבל הייתי חייב להוציא את זה. :oops:

חנן-ג'יפולוג
04-06-03, 09:40
מכיוון שהדיון הפך לאישי, ערן קיבל ממני תגובה דרך כלי ההודעות הפרטיות.

-->