PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעיינות "פרטיים" בצפון ובעמק.

MR BIG
20-05-11, 14:54
לקחנו חופש מהעבודה באמצע השבוע....
ביקשנו אישור יציאה מהקמבצ"ית...
רכשנו מכל טוב היין ,הבשר, השרימפסים והגבינות...
ושמנו פעמינו צפונה אתמול ושלשום לטיול מעיינות מגניב של אמצע השבוע בתחילת הקיץ לפני שהכל מתמלא בבני ישיבות ,קייטנים, וכו'..
הכרתי את "עמק המעיינות" לפני הסגירה הבריונית של הרשויות הנאורות שם. זו הפעם הראשונה שאני רואה את זה במו עיניי סגור ומסוגר בפני גישה עם רכב!
כמה חוצפה , עזות מצח ובריונות אפשר להפעיל מול אזרחים פשוטים שרק רוצים להנות מהדברים הקטנים של המדינה הזו?? (...שגם ככה לא נשאר פה יותר מדי ממה להנות....)
אפילו לעין מודע, שהיה מגודר לכניסת רכב אין גישה היום!!! אם מישהו רוצה לבוא הוא צריך להחנות את הרכב במרחק ק"מ אחד ולצעוד ברגל. למה??????????
מי עומד מאחורי זה?
באיזו זכות?
על מי צריך לפרוק את העצבים?

חוץ מזה...בערב...- ישנו על חוף נחל שניר שליד מושב בית הילל.
אנחנו מסודרים, שקטים ונקיים. כרגיל!
בעשר בלילה מגיע איש מבוגר , אומר ש"הוא האחראי פה " והוא ייתן לנו קנס(!!) כי אסור להיות פה.
מי אתה אדון אחראי שתיתן קנסות??
אתה לא שוטר ולא פקח רשות שמורות הטבע....- מי אתה שתיתן קנסות????????????
למה??
כמה??
בגיבוי של מי??
גם אני יכול לתת קנסות לאנשי הצפון אם הם ייכנסו אליי למושב במרכז הארץ?

עד כאן תיאור המעשה.
עכשיו לשאלה : מה אני מפספס ? אולי באמת משהו בי לא בסדר ואני לא מבין שמשהו השתנה ורק אני נשארתי באמת מטייל רע , עבריין ופורע חוק??אני מטייל כל חיי. בחיים לא נתקלתי ביומיים שלמים בכל כך הרבה "לא" ו"אסור" ו"תיזהר- קנס" בגלל שרציתי להנות בטיול במקומות ששיכים לכל עם ישראל.

רבותי , מה פספסתי????

יובל48
20-05-11, 16:30
פספסת הרבה,פספסת את אחינו הערסים והסטלנים שהשאירו את האשפה ליד
מקווי המים ,עשו צרכיהם ליד הנחל וקבעו שם את ביתם.
פספסת את בני דודנו שביתם פנימה נקי ומצוחצח ובחוץ השטח הוא מזבלה.
פספסת גם אולי את אותם גופים חזקים שמספחים שטחים ציבוריים והופכים
אותם לפרות מניבות.
בטוח פיספסת את כל הכתבות והשירשורים שהתריעו על החסימות,סגירת השטחים
והקנסות על לינה ליד נחלים.
אפשר להתרפק על העבר ולהאנח,אח פעם היה טוב,כן פעם היה טוב...
בתקווה לעתיד טוב יותר
שבת שלום

יונתןמצפה
20-05-11, 19:07
יכול להיות שזה נגמר
מילים: יהונתן גפן
לחן: שם טוב לוי

אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי,
והכל היה פשוט נפלא עד שהגעתי
שומר עברי על סוס לבן, בלילה שחור
על שפת הכינרת טרומפלדור היה גיבור
תל אביב הקטנה, חולות אדומים, ביאליק אחד
שני עצים שיקמים, אנשים יפים מלאים חלומות
ואנו באנו ארצה לבנות ולהיבנות,
כי לנו, לנו, לנו ארץ זאת.

כאן, איפה שאתה רואה את הדשא
היו פעם רק יתושים וביצות
אמרו שפעם היה כאן חלום נהדר
אבל כשבאתי לראות לא מצאתי שום דבר

יכול להיות שזה נגמר.
יכול להיות שזה נגמר.

אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי
פלמ"ח, פינג'אן, קפה שחור וכוכבים
אנגלים, מחתרת וילקוט הכזבים
שפם ובלורית, כאפיה על צוואר, ירון זהבי
אלתרמן, תמר, בחורות יפות, מכנסיים קצרים
היה להם בשביל מה לקום בבוקר
כי לנו, לנו, לנו ארץ זאת

כאן, איפה שאתה רואה את הדשא...

אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי
והכל היה פשוט נפלא עד שהגעתי.

talilim
20-05-11, 19:16
[QUOTE=יונתןמצפה;386741]יכול להיות שזה נגמר
מילים: יהונתן גפן
לחן: שם טוב לוי

אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי,
שומר עברי על סוס לבן, בלילה שחור
על שפת הכינרת טרומפלדור היה גיבור
.
.
.
.
אחלה שיר.
תיסכול גדול .....

אודי פ.
20-05-11, 19:22
אפילו לעין מודע, שהיה מגודר לכניסת רכב אין גישה היום!!! אם מישהו רוצה לבוא הוא צריך להחנות את הרכב במרחק ק"מ אחד ולצעוד ברגל. למה??????????
מי עומד מאחורי זה?
באיזו זכות?
רבותי , מה פספסתי????

מועצה אזורית "עמק המעיינות" עומדת מאחורי זה. הם מפרסמים את זה די הרבה זמן. לטענתם ככה אפשר לשמור על המעיינות "נקיים" מלכלוך. לא חשבו על פקח, מה לעשות.
יש פה שילוב של בורות וטפשות של מקבלי החלטות יחד עם חמדנות של אינטרסנטים - יש שירות השכרת "גולף קאר", אופניים וכו'. כדי שאפשר יהיה להינות מהמעינות גם אם קשה לך ללכת המון ברגל עם ילדים וציוד.

אגב, אני מבלה (כלומר ביליתי) כל סוכות 3 ימים בין שוקק והמקום סביר מבחינת ניקיון יחסית. אפילו שבאים אליו סטלנים.

אביעד פ.
20-05-11, 19:30
"המבוגר האחראי" הוא פקח של מועצה אזורית אצבע הגליל. הוא רשאי לתת לך דו"ח.
בדרך כלל לא מתריעים- מצלמים את הרכב ושולחים הביתה. לאורך כל הנחל יש שלטים שהחניה על גדות הנחל אסורה.
הסיבה (המקוממת בטירוף!!!):
יש המון חיות סביב הנחל. במהלך היום מטרידים אותם בלי הפסקה כל החברה שמתעשרים מהקייאקים והנופש בנחל.
בלילה זה הזמן היחידי שלהם למנוחה.

לכן, אם אתה רוצה להנות מנחל שניר- אתה צריך לשלם 150 שקל לשעה סיבוב על סירת גומי מתנפחת.
כל דרך אחרת תעלה לך 500 שקל קנס.

תענוג אה?

asafk
21-05-11, 01:24
הסיבה היא שתיירות הצימרים התחילה להיפגע מעט לפני כמה שנים, אנשים התחילו לגלות מחדש את הקמפינג.
אז המועצה האזורית החליטה קטגורית שאסור יותר לעשות קמפינג בתחומי המועצה על יד הנחלים.

פארק המעיינות? במקום להעניש את מי שמלכלך, יש פתרון יותר טוב - לקחת כסף מכל מי שבא - כמובן לא על המעיינות, אל זה אסור להם. אבל על השכרת קלנועיות ואופניים מותר.

וכן הלאה וכולי...

ההשתלטות על חופי הכינרת היתה כסף קטן לעומת מה שנהיה בכל ארץ הצפון בשנים האחרונות. זה מקומם, זה מרגיז, אבל כולם עם כאלו סיבות צדקניות שאתה רוצה לחבק אותם על זה שהם מבקשים ממך כסף כשאתה נושם מצפון לחדרה.

אסף.

אסף.

סטובצקי
21-05-11, 01:59
הבעיה בנו. כולם שכחו את המקום שלהם אהחנו לקוחות ושכאלה מגיע לנו השרות המתאים. אם לא יתנו לנו להגיע בגיפ ולמנגל ליד הגלגל פשוט לא נבוא ואז נראה את כלכלת המקום מדברת

דידין
21-05-11, 07:27
מי בעד המשך העליה לארץ ?
מי בעד בניית יישובים חדשים ?
מי בעד בנייה צמודת קרקע ?
מי בעד "כיבוש השממה "

מי בעד חזרת הפליטים למען השלום ?

כל אלה ועוד ,יתנו לך את התשובה על מעיינות פרטיים וגדות נחלים.

asafk
21-05-11, 20:04
הבעיה בנו. כולם שכחו את המקום שלהם אהחנו לקוחות ושכאלה מגיע לנו השרות המתאים. אם לא יתנו לנו להגיע בגיפ ולמנגל ליד הגלגל פשוט לא נבוא ואז נראה את כלכלת המקום מדברת

גם אני חושב שהבעיה בנו, אבל ההפך ממך, אנחנו לא צריכים להיות לקוחות. ללקוחות מגיע יחס? אבל לקוחות צריכים לשלם וכמה שיותר.
אני חושב שאנחנו צריכים לראות את עצמנו שותפים בטבע במקרה הטוב, עבדיו במקרה המחמיר. ולהתנהג כמו שותפים, לא כמו מי שמגיע לו.

אסף.

MR BIG
27-09-13, 12:36
עברו שנתיים...- ואני שוב מעיר את השרשור הזה. לא סתם.

הייתי שם אתמול , פעם ראשונה מאז שבאמת סגרו את הכל . ראשית , שאלה : משהו זז עם כל העמותות / התנגדויות/ עצומות לפתיחת העמק שוב לכולם כמו שהיה כל השנים ? או שהכלבים נבחו ....והשיירה עברה....?

ועכשיו , קצת דעות ונתונים מהשטח :

1) אני עדיין חושב שמה שמתחולל שם זו בריונות. גורמים ואנשים שניכסו את השטח לעצמם. חוצפה.
2) כבר ניכסתם את זה לעצמכם וחסמתם את הכל....יאללה...בסדר . אבל שימו פחי אשפה ....- סחבתי את הזבל כ- 3 ק"מ שהם הכריחו רותי ללכת!
3) מישהו שם עושה "וואחד קופה!" . להשכיר גולף קארט לשעתיים עולה 155 ש"ח!! רק לשם השוואה....אני השכרתי רכב דרגה 2 ב- 170 שקל ליום.....- פרופורציות....??
4) מתי מתפרסם המכרז של הפעלת הגולף קארט האלה....- האם אני יכול להשתתף?? ( ברור לי שהזוכה כבר ידוע מראש....)
5) הם סגרו כי ה"חוצניקים" שבאים לשם מלכלכים להם? כולם באופן גורף?? סבבה....בפעם הברה שמגיע למושב שלי (במרכז הארץ) מישהו משם....אני גם אבקש שישאיר את הרכב בחוץ וייכנס ברגל...
לא זכור לי שחולדאי אוסר על מישהו להיכנס לתל אביב כי "כולם מלכלכים". יש פקחים....ואם מישהו יעבור על החוקים...- שיקבל מתנה לחג!!

זהו , טיילתי בשבילי העמק והתרפקתי על הימים היפים שבהם הייתי מגיע עם הדיפנדר ברוורס עד המעיין, פותח דלת אחורית (חורקת!) , מדליק שקשוקה על גזייה ושותה בירה (ולא , לא ליכלכתי ולא שמעתי מוזיקה מזרחית) .

הלכתי ברגל כמו תאילנדי , סחבתי 87 תיקים ולא נהניתי , כי הייתי הפורטר של עצמי(גזיה , קפה, אוכל, מים , מחצלת....וכו' וכו' ) כי ככה מישהו החליט!!

היום בבוקר בחוף הים בתל אביב , לפני משחק המטכות דיברתי עם ידידי בני , בן 77 .ממקימי המדינה. הוא אמר לי ככה: " איילצ'וק , מה שקורה כאן עכשיו....זה בדיוק ההפך ממה שתיכננו . זה לא יסחוב עוד הרבה...."

תיסכול של שבת.

אמיר ב.א
27-09-13, 16:54
בדיוק על זה - מסכם את הנושא טוב טוב :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=79563

-->