PDA

צפייה בגרסה מלאה : ממיר מתח מספק כח

עודד זנטון
22-05-11, 16:21
לקראת המילואים הבאים עלינו לטובה, נתבקשתי על ידי הזרוע הטכנולוגית של צוות ההאמר שלי ליצר ממיר מתח מ 12V ל 220V.
הבנתי שישנה דרך פשוטה לבנות אלמנט כזה מספק כח של מחשב שהלכה לו הבטריה.
יש לי ספק כח כזה.
הנתונים שלו הם:
יצרן: בטח סיני כלשהו אבל רשום עליו 'EVER-POWER'.
מודל: UF 010 N
תדירות: 50MH
מתח: 220V.

אני בטוח שיש מי שכבר בנה משהו דומה כאן בסביבה.

אגב, אני לא מחפש הערות בנוגע לסכנת התחשמלות וכדומה, החיים במילואים ללא 220 וולט ממילה לא שווים הרבה...

יללא, תתחילו לשפוך עלי ידע :rolleyes:(נראה שמישהו עבד על הסמיילים פה סוף סוף...)

עודד זנטון
22-05-11, 16:51
הנה מה שמצאתי בסוף.

http://www.cjclub.co.il/index.php/technical-articles/2010-09-18-12-15-13

האמנם כל כך פשוט?

omri_t
22-05-11, 16:59
פשוט- כן. בריא... פחות...

לעניינינו:
מה שתיארת כאן הוא הפיכת UPS "אל פסק" לממיר מתח.
במקרה זה, במקום לחבר לכניסת האל פסק 220, אתה מפרק אותו- ובמקום שבו אמורה להיות סוללה 12 V אתה מחבר את הסוללה 12V של הרכב.
(שים לב 12V ולא 24!!!)
ההספקים וכו' כמובן כתלות ב UPS שבד"כ נועד להחזיק מערכת מחשב ביתית. כמובן כתלות בסוללה, שבד"כ די קטנה, במקרה שלנו הוחלפה לאחת "בלתי נגמרת".

קח בחשבון שהנ"ל מסוכן! מדובר ב 220V ללא הארכה ומפסקי הגנה.
וגם ככה מדובר בקומבינה שאם לא בנויה נכון עלולה להיות מסוכנת.

עם זאת, זה אכן לא דבר מסובך לביצע בתיאוריה.

יש לקנות ממירים יעודיים, אפילו 1000W גם בדיל אקסטרים. עלותם פחות מ 50$

Pageup
22-05-11, 17:09
כל מה שעומרי כתב.
לפעמים יש זמזם שמצפצף שאין 220V בכניסה אז צריך לנטרל אותו.
אם כן החלטת להשתמש בזה במקום בממיר אמיתי תבדוק שיש פיוזים
על הקו של ה 220 וגם על הקו של ה 12 בתלות בהספק של האל-פסק.

עודד זנטון
22-05-11, 20:46
ובכן, איך אני מזהה את ההספק של האל פסק?
לא ברור לי אם ישנם פיוזים ואני רוצה להרכיב כאלה על המעגלים (220, 12).
איזה פיוז אני צריך ל220?
איך אני מזהה את הזמזם ואיך אני מנתק אותו בצורה בטוחה (לא הורס את המערכת)?

לגבי רכישה, אנו צוות האמר סיור דל אמצעים (מנכלי חברות, אבל במיל. כן?!)
אם יש נדבן שרוצה להקל ולו במקצת על חייהם השבוזים של ארבעה אזרחים תמימים שנקלעים כמה פעמים בשנה אל לב המאפליה ללא כל תנאים הגיוניים למעט האמר מדוגם לפחות כמו הסלון בבית, טבח צמוד וציוד תצפית משוכלל, (כמו מסע צייד לאלפיון העליון באלסקה. רק שרוב הזמן חם) נשמח להיעזר בו...
(בקיצור, אני משקיע חודש בשנה. לשלם על זה, נראה לי קצת אובר ריאקטינג).

עודד זנטון
22-05-11, 20:48
ובכן, איך אני מזהה את ההספק של האל פסק?
לא ברור לי אם ישנם פיוזים ואני רוצה להרכיב כאלה על המעגלים (220, 12).
איזה פיוז אני צריך ל220?
איך אני מזהה את הזמזם ואיך אני מנתק אותו בצורה בטוחה (לא הורס את המערכת)?

לגבי רכישה, אנו צוות האמר סיור דל אמצעים (הייטקיסטים, אבל במיל. כן?!)
אם יש נדבן שרוצה להקל ולו במקצת על חייהם השבוזים של ארבעה אזרחים תמימים שנקלעים כמה פעמים בשנה אל לב המאפליה ללא כל תנאים הגיוניים למעט האמר מדוגם לפחות כמו הסלון בבית, טבח צמוד וציוד תצפית משוכלל, (כמו מסע צייד לאלפיון העליון באלסקה. רק שרוב הזמן חם) נשמח להיעזר בו...
(בקיצור, אני משקיע חודש בשנה. לשלם על זה, נראה לי קצת אובר ריאקטינג).

המשוטט
22-05-11, 22:25
בהנחה שהאימונים שלך לא מתנגשים עם שלי תוכל להלוות את שלי

asafk
22-05-11, 22:44
אתה מודע לזה שהאמר הוא בעיקר 24 וולט?
(יש מקומות מאוד ספציפיים להתחבר ל12 וזה לא מומלץ בכלל כי זו דרך די בטוחה להשבית את המחשב גיר)

לי יש ממיר 24-220 של 150 וואט (יענו בשביל להטעין טלפונים ולהפעיל לפטופ, זה מספיק) שקניתי בכמה גרושים באינטרנט, חיברתי לו בצורה מסודרת ותקנית תקע זרקור במקום הקרוקודילים.

יש לך גם את המעביר משקע זרקור לשקע מצית ב e-shetach אם זה רק בשביל להטעין טלפונים.

אסף.

zivo
22-05-11, 23:45
איך מוצאים את הזמזם - פותחים ומחפשים "קפסולה" שחורה בקוטר 8-10 מ"מ עם חור ושתי רגלים.
לא זיהית? תחבר ממקור 12V לחיבור של המצבר ותדליק את ה UPS, הזמזם יתחיל לצפצף ויסגיר את מקומו.
הכי פשוט (ללא מתח כמובן), פשוט לחתוך רגל אחת (שים לב לא לחתוך צמוד מדי לאחד הצדדים ולהשאיר זנבות, זה יקל עלייך את התיקון).

הספק - תחפש נתון של W או V/A או רק A, תשלח מה שאתה מוצא ונעזור. להערכתי, ניחוש גס, UPS סיני קופסאת פלסטיק? 300-500W.

שים לב להערה של אסף על 12V לעומת 24V שיש בהאמר.

zivo
22-05-11, 23:53
איך מוצאים את הזמזם - פותחים ומחפשים "קפסולה" שחורה בקוטר 8-10 מ"מ עם חור ושתי רגלים.
לא זיהית? תחבר ממקור 12V לחיבור של המצבר ותדליק את ה UPS, הזמזם יתחיל לצפצף ויסגיר את מקומו.
הכי פשוט (ללא מתח כמובן), פשוט לחתוך רגל אחת (שים לב לא לחתוך צמוד מדי לאחד הצדדים ולהשאיר זנבות, זה יקל עלייך את התיקון).

הספק - תחפש נתון של W או V/A או רק A, תשלח מה שאתה מוצא ונעזור. להערכתי, ניחוש גס, UPS סיני קופסאת פלסטיק? 300-500W.

שים לב להערה של אסף על 12V לעומת 24V שיש בהאמר.

אני מניח שיש פיוז על ה 220V . אם אין, גם אתה לא יודע את ההספק - שים על על ה 220V פיוז של 2A זה יתן לך הגנה של כמעט 500W (גם אם ה UPS 300W זה בסדר. ה UPS מגן על עצמו מעומס יתר, אתה רק צריך להגן על קצר מוחלט).
לגבי פיוז על ה 12V זה מיותר - במקרה של תקלה, האלקרוניקה תשרף הרבה לפני הפיוז :-(

עודד זנטון
23-05-11, 09:48
ראשית, תודה למשוטט על הצעתו הבאמת נדיבה.
אני מעדיף את הדיגומים שלי אצלי במחסן.
אסף, האמר הוא לא 24V! הוא פעמיים 12V. מתחברים לאחד המצברים וזה 12 לכל דבר ועניין.
לגבי טעינת טלפונים, מפצל שקע מצית ב30 ש"ח יעשה את העבודה נהדר אם רק תחליף לו את התקע מצת ב2 תנינים...
אתה מקבל שקעי 12 למטענים, פרוזקטור ציידים וכל מה שעובד על 12V.
אבל עזבו טעינת ניידים,
עשיתם פעם סיור בקו עם האמר שמנגן ואגנר בפול ווליום ברקע?? זה כבר דורש 220V.....(לא באמת עושים זאת, אבל המחשבה על זה נחמדה דיה..).

220V פותח בפני המילואימניק שפע של אפשרויות חדשות (לעשות אספרסו כמו שצריך, רק לדוגמה). זהו ממש שחר של יום חדש בלוחמה המודרנית!

8ball
23-05-11, 09:57
ואגנר בפול ווליום נוסה עד היום רק על מסוקים - מצד שני נרשמה יעילות גבוהה מאוד בתנאי וזה מגיע עם כובע של הקונפדרציה וגלשן...

המשוטט
23-05-11, 11:01
ראשית, תודה למשוטט על הצעתו הבאמת נדיבה.
אני מעדיף את הדיגומים שלי אצלי במחסן.
מבין אותך אני סובל מאותה בעיה

שני דברים נוספים :
1. לא להתחבר עם קרוקודילים למצברי רכב נוסע - יש פה סכנה חמורה לקצרים - תשתמש בסופית U
(דומה לזה http://www.e-shetach.co.il/pl_product~emter178ana~16~68.htm רק חתוך בקצה )
ותוודא שהכל מבודד היטב כולל כל הכבל .

מבחינתי שישרפו ההאמרים - אבל המת"ש אוי המת"ש (קריצה)

2 . ממתי צריך 220V לאספרסו טוב בשטח? מקינטה עושה את העבודה הרבה יותר טוב ,ואם אתה באמת מפונק - חמם חלב על גזיה ותקציף עם מקציף על סוללות או כאלה http://www.coffeetime.co.il/category.asp?catcode=23

איחלתי לחייל בהצלחה (סמיילי)

עודד זנטון
23-05-11, 11:47
מבין אותך אני סובל מאותה בעיה

2 . ממתי צריך 220V לאספרסו טוב בשטח? מקינטה עושה את העבודה הרבה יותר טוב ,ואם אתה באמת מפונק - חמם חלב על גזיה ותקציף עם מקציף על סוללות או כאלה http://www.coffeetime.co.il/category.asp?catcode=23

איחלתי לחייל בהצלחה (סמיילי)

נו, אתה נתפס לפרטים, הג'קוזי גם עובד עם מקינטה?????
ולגבי הפינוק, זה לא אני, אני יכול להסתדר עם מברשת שיניים אחת גם לפה וגם לנשק!
זה חבר שלי התל אביבי שלא יכול בלי מחמם מגבות כשהו מתקלח...

ולגבי הכובע והגלשן, כובע אולי נסדר אבל אני לא רואה איך גלשן על הדופן של ההאמר יעזור לי באיו"ש...אני חושב שפרה על חבית בוערת, וכמה ליטר בירה יתנו אפקט כפול!

asafk
23-05-11, 20:03
שמע, עודד - אני כותב את זה במלוא הרצינות ובגלל שאני מרגיש שאולי יש מי ששומע - זה לא הרכב שלך, אלא של צה"ל. הוא עלה 70 אלף דולר לפני דיגום, ובאמת צריך אותו אחרת לא היו קונים אותו - ואם הוא לא יהיה אתה תצטרך ללכת ברגל לתצפית במלחמה הבאה ותילל בפורום של מילואימניקים שלא נתנו לך את הציוד המתאים.
גם אלו ששרפו האמרים בגלל אילתורי חשמל לפניך- והיו לא מעט- חשבו שיהיה בסדר. אבל לא היה.
לא מתחברים למצבר בחיבור פרוביזורי, בשום רכב, אף פעם, בטח לא עם תנינים.
זה מסוכן, וזה אילתור.
מי שמכיר תא מצברים של האמר באופן אינטימי יודע שיש שם סכנות קצר די מפחידות מהמבנה המקורי שלו עם הפס-צבירה בצד שמאל צמוד לבורג של חיבור המצבר לגוף. לתוך התא הזה להכניס עוד חיבורים זה מוגזם.

אז אם אתה באמת חייב 220 בהאמר - קנה ממיר מ 24 ל 220 ותחבר לו תקע כמו שצריך, ותחיה כמו בנאדם בלי לקחת סיכון.

אילתורים תעשה באוטו שלך כמה שבא לך. אתה תישא בתוצאות באופן ישיר ומלא וזה ממש בסדר מבחינתי.

אסף.

8ball
23-05-11, 21:29
שמע, עודד - אני כותב את זה במלוא הרצינות ובגלל שאני מרגיש שאולי יש מי ששומע - זה לא הרכב שלך, אלא של צה"ל. הוא עלה 70 אלף דולר לפני דיגום, ובאמת צריך אותו אחרת לא היו קונים אותו - ואם הוא לא יהיה אתה תצטרך ללכת ברגל לתצפית במלחמה הבאה ותילל בפורום של מילואימניקים שלא נתנו לך את הציוד המתאים.
גם אלו ששרפו האמרים בגלל אילתורי חשמל לפניך- והיו לא מעט- חשבו שיהיה בסדר. אבל לא היה.
לא מתחברים למצבר בחיבור פרוביזורי, בשום רכב, אף פעם, בטח לא עם תנינים.
זה מסוכן, וזה אילתור.
מי שמכיר תא מצברים של האמר באופן אינטימי יודע שיש שם סכנות קצר די מפחידות מהמבנה המקורי שלו עם הפס-צבירה בצד שמאל צמוד לבורג של חיבור המצבר לגוף. לתוך התא הזה להכניס עוד חיבורים זה מוגזם.

אז אם אתה באמת חייב 220 בהאמר - קנה ממיר מ 24 ל 220 ותחבר לו תקע כמו שצריך, ותחיה כמו בנאדם בלי לקחת סיכון.

אילתורים תעשה באוטו שלך כמה שבא לך. אתה תישא בתוצאות באופן ישיר ומלא וזה ממש בסדר מבחינתי.

אסף.

+1000

tzagi
24-05-11, 07:27
בתור אדם שמשלם תשלומים חודשיים על ההאמר שעודד מתכנן לשרוף,
אני מבקש-דורש:
בלי קרוקודילים, בלי אילתורים, בלי קומבינות

בבקשה.

zerez
24-05-11, 16:29
עודד, עזוב אותך מאילתורים, זה תמיד נכשל במקום ובזמן הכי לא מתאים ובמקרה הזה קשה לי להאמין שתוכל לאלתר ממיר מתח במחיר זול יותר מאלו שנצכרים בדיל אקסטרים.
הכי פשוט, זול וטוב להזמין ממיר מתח מדיל אקסטרים.

רון נחמן
24-05-11, 20:25
נו, אתה נתפס לפרטים, הג'קוזי גם עובד עם מקינטה?????
ולגבי הפינוק, זה לא אני, אני יכול להסתדר עם מברשת שיניים אחת גם לפה וגם לנשק!
זה חבר שלי התל אביבי שלא יכול בלי מחמם מגבות כשהו מתקלח...

ולגבי הכובע והגלשן, כובע אולי נסדר אבל אני לא רואה איך גלשן על הדופן של ההאמר יעזור לי באיו"ש...אני חושב שפרה על חבית בוערת, וכמה ליטר בירה יתנו אפקט כפול!

אל תיתן לחבר'ה פה להוציא לך את הרוח מהמפרשים -
לשמוע ואגנר אפשר עם מערכת 12V
מקינטה סוגרת את עניין הקפה
אני הייתי ממליץ לחבר את הג'קוזי והצנרת של מחמם המגבות לצנרת מים של הרכב. שלח אליו גם את האגזוז וקיבלת בועות.

מה עוד ה"חבר התל אביבי" צריך?

עודד זנטון
25-05-11, 21:23
טוב נו, נרד מזה.

מישהו יודע איך בונים מחסנית שלא נגמרת?

המשוטט
26-05-11, 05:04
טוב שירדת מזה....

בנוגע למחסנית ,יש איזה ג'יני במדינת ללה

אבל אם אתה גולנצ'יק בעברך.....

קח שתיים
;)