PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיטת פעולת הלוקרים בדנה 60 קדמי ?

קובי2
08-12-04, 23:12
שאלה 1: האם מישהו מכיר איך פועלים לוקרים קדמיים בדנה 60 קדמי ?
הרכב GMC סיירה 1990 דאבל ג'נט דבל קבינה, עם ספייסרים עבים על ה-DRUM הקדמי (להרחקת הג'נט הקמור מהתפוחים).
הלוקרים לא "ידניים". מבחוץ יש מכסה חלק שכתוב עליו באלכסון "4X4".
מוכר הרכב, שיפוצניק שלא מבין הרבה, אמר שכנראה הם פועלים חשמלית כי הוא היה משלב ל-4X4 וזה היה תופש ונוסע... אבל לא מצאתי שום חוט חשמלי באיזור הביצה או הצלחות. בהרמה על ג'ק, הגלגל מסתובב אך האקס לא מסתובב (הרכב בלי מצבר). אולי הם מתחברים מכנית כשהאקסים מסתובבים (ראצ'ט, צנטרפוגה...) ?...

שאלה 2: הניתן להרכיב לסרן כזה (עם ספייסרים) לוקר ידני מקורי של GM10 ?
(בהנחה שנכונה השמועה שהאקס הקצר (שבתוך הספינדל) בדנה 60 זהה לזה שב-GM10, ומשכך הוא גם הנק.תורפה של דנה 60 קדמי מקורי).

תודה לעזרתכם, קובי

אריה פאהן
08-12-04, 23:22
כנראה שיש לך לוקרים אוטומטיים , זה לא עובד על חשמל אלא מכנית ,הסבר בגדול כאשר הציריה מסתובבת יותר מהר מהגלגל זה מזיז משהו בפנים הלוקר שנועל אותו , זה טוב לעצלנים אבל לא אמין לחלוטין, נראה לי ש10 בולט לפחות מבחינת הגודל מתאים יותר לדנה 44 ,בכל אופן הלוקר של דנה 60 גדול יותר מזה של ה10 בולט

אריה פאהן
08-12-04, 23:24
אתה בטוח שיש לך דנה 60 מקדימה ?

asafk
08-12-04, 23:25
לוקרים מופעלים על ידי ואקום (עם פיקוד חשמלי) ברוב הדגמים.
אפשר להחליף ללוקר ידני של CUCV צבאי (אם למישהו יש סרן של CUCV שהוא הוריד ממנו את הלוקרים והרכיב במקומם פלאנג'ים. סרן קומפלט לא כדאי לקנות בשביל זה, כמובן..). אני לא יודע לגבי לוקרים של סרן קטן.

אסף.

קובי2
08-12-04, 23:50
תודה לאריה ולאסף.
אריה, ההסבר שלך נראה הנכון, גם כי אין שם צינורות ואקום.
זה אכן דנה 60 (על הדבל ג'נט), וכשיהיה זמן וכח אעביר אותו ל"ירקנית" (סיירה 87 חד ג'נט וקבינה).

אריה: מה לא אמין בלוקר האוט' ? מה התורפה ?(סביר שזול יותר לתקן (רק לכשיתקלקל...) מלהחליף שני לוקרים קומפלט).

אסף: כשאתה מפנה לסרן CUCV לאיזה סוג הכוונה ?(אני מניח שגם לצבאיים הללו היו כמה סוגי סרנים בהתאם לדגם ולשנתון הרכב).

אריה פאהן
09-12-04, 00:04
בלוקר ידני אתה יודע שברגע שנעלת זה נעול כל הזמן , בלוקר אוטו' הוא ננעל ומשתחרר עצמאית אני פחות אוהב את זה ביחוד שלפעמים יש השהיה קטנה לפני שהוא ננעל , טכנית נק' התורפה זה שבפנים יש פחית דקה ופלסטיק שהם המנגנונים שגורמים לנעילה ולפתיחתה (כבר עברו כמה שנים מאז שפרקתי לוקר אוטו) זה עדין יחסית ונהרס,עלות לוקר אוטו' גבוה בהרבה מלוקר ידני ,לכן ביחוד שאתה כעת מתחיל עם הרכב הייתי ממליץ על החלפה ללוקרים ידניים

asafk
09-12-04, 00:59
אם הרכב עושה מעט קילומטרז'- אפשר להחליף לפלאנג'ים של נ.נ. אין יותר אמין מפלאג'ים. אין נעול' לא נעול, ואין מה שיישבר.

אם לא ראית צנרת ואקום- זה מן הסתם האוטומטי. הלוקר משתלב כשיש עליו עומס משני הצדדים (צד הגלגל וצד הטרנספר). בלוקרים כאלה צריך לפעמים רוורס קטן בשביל לשחרר אותם.

אסף.

אריק זמר
09-12-04, 14:26
שאלה 2: הניתן להרכיב לסרן כזה (עם ספייסרים) לוקר ידני מקורי של GM10 ?
(בהנחה שנכונה השמועה שהאקס הקצר (שבתוך הספינדל) בדנה 60 זהה לזה שב-GM10, ומשכך הוא גם הנק.תורפה של דנה 60 קדמי מקורי).

החלק החיצוני של הציריה בGM10, יחד עם ההאב (לוקר) עצמו מתאים אחד לאחד לדנה...44.

זו לא אותה המידה ולא אותו הגודל, וכמובן שאינו מתאים לדנה 60.

gluk
17-12-04, 17:26
ישנם גם כמה סוגים של ה"אוטומטים" ל-GM, ככל הידוע לי, ראיתי לפחות 2: בגודל, זהה ל"ידני", ויותר ארוך. עלות משומשים, אגב, לדעתי אותו הדבר, לגבי החדשים אינני יודע...

-->