PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחס דחיסה במנוע 240 מוגדל

shmil
23-05-11, 11:56
יחס הדחיסה המקורי של מנוע 242/240 הוא 8.8.
בסטרוקר מתקרב יחס הדחיסה ל-10, (9.5-9.8 לערך), במידה והשינוי הוא רק קראנק וטלטלים.
בארץ, ככל הידיוע לי לא נמכרות בוכנות עם צלחת שקועה לתיקון יחס הדחיסה, ולא לא אטמי ראש עבים יותר.

לכאורה, הנכון ביותר הוא תיקון יחס הדחיסה למקור. אינני משוכנע שהבוכנות הנמכרות בארץ יעמדו בכרסום הצלחת.

גם בפורומי חו"ל, יש המצדדים בהרכבה AS IS, ללא תיקון יחס הדחיסה, ויש המצדדים בתיקון היחס חזרה.
לא ראיתי בשום מקום שהמצדדים באי תיקון היחס מפרטים את אורך חיי המנוע, ויש גם שמועות על מנועים רבים ללא תיקון יחס דחיסה שמתחממים הרבה יותר מ-258, א מ-240.

אנא השאירו את הדיון בנושא טכני, עובדתי, ולא "אח של אמא של בן דוד שלי אמר", וכדומה.

איציק - 4X6ZH
23-05-11, 13:30
לא עשיתי שינוים כאלה בדגם המנוע הזה .
אבל עשיתי המון שינויים כאלה במנועים אחרים . כאשר ליצרן היו בוכנות שונות ואטמי ראש שונים .
הכל בהתאם ליחס הדחיסה ( שנגזר מהשוק אליו יוצר המנוע בהתאם לדלק שניתן היה להשיג )
בכל המנועים שיחס הדחיסה היה גבוה ( ניתן היה לבדוק זאת בקלות בבדיקת קומפרסיה ) תמיד המנועים צלצלו \ התחממו \ והביצועים היו ירודים .
כאשר הבוכנות היו מוחלפות ( לאלה עם השקע ) הכל היה מסתדר .
ואז יום אחד התחלנו לחרוט את השקע והכל עבד מעולה לא היתה כל בעיה .
היצרן בדרך כלל לא מיצר בוכנות ליחס דחיסה שונה
יש מספיק בשר במצח הבוכנה להוריד את ה מ"מ והכל יבוא על מקומו בשלום .
רק להקפיד ליצור שקע סימטרי שהפינות לא יהיו חדות !.

איציק

six 4 life
23-05-11, 13:40
אם זה הראש שלך אל תבנה מוגדל, אתה סתם מבזבז כסף וההבדל יהיה שולי עם יחס דחיסה סטנדרטי.

coas
23-05-11, 14:23
בהתחשב בכך ש258 עובד עם 1:9.1 אזי פלאגים עם דרוג חום נמוך יותר (RC9YC-4), אספקת דלק נכונה ומערכת הצתה חזקה מהמקורית, יכולים להביא סטרוקר לאורך חיים דומה למנוע סטנדרטי ללא שינויים מבניים מעבר לקרנק וטלטלים.

יש שעשו בעניין דוקטורט עם נתונים הנדסיים וחישובי לחצים ודחיסה. העסק פשוט יותר והמפתח למנוע סטרוקר מוצלח, ובכלל, הוא איכות העבודה והחלפים. הדרך הנכונה לטעמי היא להזמין את כל החלקים לפי מפרטי מקט"ים מוכחים שקיימים ברשת. היתי מוסיף לכך גם משאבת שמן HV ורדיאטור קירור שמן מנוע.

אל תסתמך על שמועות, גש תראה את המנוע של ארז, אמנם לא מוזרק אבל ללא שינוי בבוכנות או במערכת הקירור, המנוע עובד כבר שנים והילד נוהג כמו פסיכי.

riko
24-05-11, 21:46
שרשור מעניין בהחלט !
אבל אף אחד עוד לא ענה על השאלה של שמיל, איך מורידים יחס דחיסה ?
בנוסף , אם בוכנות היי קומפרשיין מעלות את יחס הדחיסה (בליטה בראש הבוכנה) , ובעקבות העלייה ביחס הדחיסה עולה גם החום , או שמתקצרים חיי המנוע , למה מייצרים אותם בכלל ? או אולי יש פיצויי במקום אחר ? , מערכת קירור חזקה וכ"ו

six 4 life
24-05-11, 22:56
יחס דחיסה מורידים ע"י בוכנות עם שקע גדול יותר/ אטם ראש עבה יותר וכו'.
בוכנות לחץ גבוה כשמן כן הן, מעלות יחס דחיסה.
אין קשר בין יחס דחיסה גבוה להתחממות או לאורך חיי מנוע.

tzagi
25-05-11, 05:41
, המנוע עובד כבר שנים והילד נוהג כמו פסיכי.

לא צריך להגזים, הוא התבגר מאז, פעם, כשהדלק היה"זול" היה נוהג כמו הואן פנהיו, היום הוא יותר כמו שומאכר.....

בכול מקרה, לדעתי אכות הדלק בישראל יותר גבוה מארה'ב, (לא אין לי הוכחות מדעיות, דעתי נוסדה לפי הריח, וככה זה היה מריח פעם גם פה, בשנות ה80)
אז לא הייתי מודאג יותר מדי מהקומפרסיה גבוה, מקרה הכי גרוע, תמיד אפשר להוסיף מחשב טיימינג פיגי באק.

עופר2011
29-05-11, 17:36
אז ככה.
יש לי סופה עם מנוע מוגדל.
השאלה שלי היא כמה כוח סוס היא בערך אחרי ההגדלה סתם בשביל שאני אדע...

תודה עופר

-->