PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ בשיקום מסור סרט

ohanani
24-05-11, 16:24
שלום,
ירשתי מסור סרט. ישן. גדול (שוקל איזה 400 ק"ג).
אין לו מנוע, מגש ומייצב לסרט.
צריך גם ריפוד חדש לגלגלים של הסרט, רצועה, סרט.
מישהו מבין בזה?
הפולי שלו בקוטר של 30 ס"מ, מסובב גלגל כבד בקוטר 80 ס"מ.
מנוע 3 כ"ס, 1500 סל"ד יספיק?
איך אני מחשב את קוטר הפולי שצריך לבוא על המנוע?
המסור הוא בייצור עצמי (כך נראה לפחות) - ולכן אין לי נתונים שאני יכול לדלות עליו מהאינטרנט...

zagi
24-05-11, 18:31
תמונה תעזור לעזור לך ....

ohanani
25-05-11, 12:33
נסיון להכניס תמונה

C:\Users\Hanani\Pictures\מסור סרט\PICT0012.JPG

ohanani
25-05-11, 13:10
נסיון נוסף להכניס תמונה

איציק - 4X6ZH
25-05-11, 13:47
זה לא מסור מיצור עצמי
אתה יכול עדין למצוא מסורים כאלה עובדים בנגריות ישנות .( מכיר לפחות נגריה אחת שאני רואה את המסור עומד בכבוד )
המנוע \ גלגל הרצועה זה החלק הקל
השולחן \ המגינים \ על השולחן היתה דופן לחיתוך בזוית
תעשה חיפוש באינטרנט בטוח תמצא

לגבי המנועים מהירות הסיבוב המקובלת למנועים האלה היא 1500 RPM
המנוע תלת פאזי
התנעה כוכב משולש .

איציק

ohanani
25-05-11, 22:38
אני יודע שמשורים דומים עובדים ברחבי הארץ ובעלם...
לפי הריתוכים שלו - נראה לי שהוא העתק של אחד כזה... אולי רק הגוף.
אני יודע שיש לי הרבה שלבים בדרך.
כרגע אני מתעניין במנוע, לאט לאט נתקדם עם שאר החלקים.
1500 סל"ד זה גם מה שאני יודע. היה 3 פאזות, אני מניח. יש לי כוונות להפוך אותו לפאזה אחת...
כמה כוח סוס? באתרים אמריקאיים מדברים על כ"ס אחד... אבל קשה לדעת בדיוק את רמת הדמיון בין המשורים...
כשדיברתי עם מלפף מנועים תלאביבי - הוא אמר לי ללכת על לפחות 3 כ"ס...
זו כרגע ההתלבטות שלי...
אח"כ נראה מה גודל הפולי, איזו רצועה, וככה שלב אחר שלב...

ERAN NO 1
27-05-11, 15:09
יש לי אחד כזה במצב מעולה!
תרשום (תעשה רשימה) כל מה שאתה רוצה לדעת ואני אוציא לך את הנתונים ואם אצליח גם כמה תמונות של המנוע לוח חשמל שלו פולי והמגש

ohanani
28-05-11, 17:50
ערן - אתה באמת מספר 1...
האם יש לשלך שם יצרן ודגם? שלי נראה לי ייצור עצמי, אבל אולי אני טועה...
דבר ראשון - אין לו מנוע. אני מתעתד לשים מנוע חד פאזי 1500 סל"ד, אני רק לא יודע כמה כוח סוס הוא צריך להיות... כמה שלך?
ואם אני כבר עוסק במנוע, צריך למצוא גם פולי. מה קוטר הפולי אצלך (זה יקבע את מהירות הסיבוב של הסרט בסוף), איזו רצועה אתה משתמש? מה המידות שלה?
אח"כ אתעסק עם הריפוד לגלגלים. היה שם סוג של יפוד שנמצא במצב מתפורר. אצטרך משהו במקום. אם אתה יודע להמליץ על משווק/יצרן לריפוד שכזה?
בסוף - הסרט והמגש. אבל עוד חזון למועד. אלה גם דברים יותר ניתנים לשינוי ע"פ העבודה.
כמובן שאשמח לכל תמונה מכל זוית של כל חלק. זה בטח ילמד אותי עוד המון על המסור.
תודה על כל עזרה שהיא.

ERAN NO 1
29-05-11, 22:40
435254352143520

לצערי אני לא יכול לעזור לך הרבה .
יש לי מלא מנועים בחצר לכולם יש תוית עם נתונים ודווקא לזה של המסור אין ):
אבל בתוך הלוח חשמל רשום 10 HP (הלוח לא מקורי אבל לדעתי נבנה לפי המנוע) אין לי מושג אם זה הנתון המדוייק אבל הוא חתיכת בהמה המנוע הזה.
לא מאמין שתוכל להפוך אותו לחד פאזי גם ככה שלי מתקשה בהנעה הראשונית שלו
יש על הרצועה מכסה שלא כל כך התחשק לי להתעסק איתו אבל מידות הפולי של המנוע הוא 13.2 ס"מ
אין יצרן למסור אבל לא נראה בניה עצמית
לגבי הגלגלים אז הציפוי שלהם נראה לי לפחות (אל תתפוס אותי בזה) כרצועת אסבסט או משהו דומה ואין לי מושג איפה למצוא כזה.
זה פחות או יותר מה שאני יכול לתרום לך.

טל חסיד
30-05-11, 07:22
לפני שאתה הולך לשפוך כסף אל מנת להשמיש את המסור הזה תיבדוק כמה עולה מסור חדש או משומש. החדשים יותר קטנים ולא תופסים הרבה מקום,גם רמת הבטיחות של המסור הנ"ל לא מי יודע מה בלשון עדינה.

טל

ohanani
30-05-11, 08:30
ערן, אני לא מצליח לפתוח את התמונות... אבל תודה בכל אופן על שאר העזרה.
10 כ"ס נראה לי גדול על פאזה אחת, והאמת שגם נראה לי ענק למסור הזה - אבל הכל יכול היה להיות לפני 40-50 שנה...
טל - הרבה מהרעיון הוא להשמיש מסור ישן שכזה. זו שריטה כמו ליסוע בוויליס או בדיפנדר סדרה 1 או 2 - שגם הם לפעמים עולים יותר מדיפנדר 97 או סיקס 90, וסביר להניח שבטוחים הרבה פחות... אני אוהב את תהליך השיפוץ כמו את המוצר המוגמר...

itayhi
30-05-11, 09:46
מנוע מעל 4 כ"ס תמיד (לפחות ככל הידוע לי) יהיה תלת-פאזי.
אל תחשוב בכלל על מנוע חד פאזי בגדלים האלו ו/או לשימושים האלו, הוא לא יעמוד בזה...

איתי

ohanani
30-05-11, 12:38
הי איתי,
בתור חשמלאי מוסמך, אולי לך יש רעיון מהתמונות האם מנוע 3 כ"ס מצליח לסחוב כזה מסור?
אני כרגע מוגבל לפאזה אחת, ולכן מנסה למצוא פתרון שכזה... למצוא פתרון, לא לאנוס אותו... אם אי אפשר, אז אי אפשר.
ראיתי באינטרנט די הרבה מסורים חדישים שמגיעים עם מנועי 1 כ"ס ואפילו פחות. הם קטנים יותר וחדשים יותר - אבל בכל זאת - זה מנוע פי 3 יותר גדול...
יש לך מושג איך להעריך את זה? אולי אפילו דרך למדוד ע"פ קוטר הגלגל או מהירות הסיבוב וכד' איזה מנוע צריך?

טל חסיד
30-05-11, 12:51
שיהיה לך בהצלחה הבנתי שאתה רוצה אותו לעבודה יום יומית. אם מדובר על שיחזור יפה מאד אני גם שרוט בעניין שפצתי כרסומת ישנה ויש לי גם רכבי אספנות ואופנועי אספנות.

בהצלחה טל

-->