PDA

צפייה בגרסה מלאה : התבלטות בין רודיאו לשירוקי

ערן_א
25-05-11, 11:53
היי
כיום אני בעל פגרו 99 דיזל אוטומט.
אני בשלבי החלפה לרכב בנזין (הרכב יעשה מעט מאד ק"מ וישמש כרכב שני אחרי רכב חברה )
בהתחלה חשבתי על שירוקי אבל התקציב שלי יכול להביא רכב שנת 98 עד 99 גג (כ 45K )
האופציה השניה היא רודיאו או טרופר בנזין עם שנתון יותר גבוה.
מבחינת צרכים: ישמש את אישתי בישוב עם שני ילדים,טיולים בנוניים משפחתיים כ 4-6 בשנה..

קשה להשוות בין הרכבים אבל עדיין הייתי רוצה לשמוע את דעתכם.
ערן

alal
26-05-11, 10:15
שני רכבים שונים לחלוטין למטרות שונות , ההשוואה לא רלוונטית.
כמו להתלבט בין טנק T52 (רודיאו) למרכבה סימן 4 (צ'ירוקי) .

בשטח - עליונות מוחלטת לצירוקי
בעיר - זה לא משנה במה נוסעים .
בין עירוני (הרבה כביש) רודיאו לוקח בכל הפרמטרים למעט צריכת דלק .
כח מנוע - די דומה.
יחסי העברה וגיר - עדיפות לצירוקי
אפשרויות שידרוגים - צירוקי ללא עוררין .
כייף ופוזה - ברור שצירוקי .
ח"ח - עדיפות לצירוקי. (נסה למצוא מנוע לרודיאו - אתגר לא פשוט)
"צריחת" דלק - רודיאו 1:5 עם רוח גבית , צירוקי יכול להגיע גם ל 1:6.5 עם רוח גבית.
צירוקי שני סרנים חיים על כל המשתמע מכך .

השקעה בשדרוגים באותה עלות תביא את הצירוקי לרמות הרבה יותר גבוהות .

הרכבים כל כך שונים שההשוואה לא כל כך רלוונטית .

ערן_א
26-05-11, 10:30
אני יודע שקשה להשוות
אבל השאלה אם אני לוקח את אותו סכום האם שווה לעלות ב 3 שנים ולהתפשר ברמת העבירות או לרדת בשנה ולא לרגת ברמת העבירות לעומת הפג'רו

nissany
26-05-11, 10:51
מה זה משנה שנת המודל ? ,הגראנד יותר נוח ,יותר עביר ,חסכוני יותר בדלק ,עלות חלפים יותר נמוכה , אז איפה ההתלבטות...?

ערן_א
26-05-11, 11:10
שיכנעתם אותי למרות שמההתחלה הלב אמר אינדיאני :)
עכשיו נישאר למצוא את הכלה
אז אם מישהו מכיר מישהו שמוכר גראנד במצב טוב עד שנת 99 ובמחיר ראלי ,אשמח לדעת
ערן 052-6727391

klam
26-05-11, 19:01
אתה מדבר על צ'ירוקי או על גראנד? אלו רכבים שונים..

חן

A r i
26-05-11, 20:47
מה זה משנה שנת המודל ? ,הגראנד יותר נוח ,יותר עביר ,חסכוני יותר בדלק ,עלות חלפים יותר נמוכה , אז איפה ההתלבטות...?

הבדל של 3 שנים בשנת המודל יכול להיות משמעותי - במקום לקנות גרנד צ'ירוקי שחוט משנת 2000 אפשר להשיג רודיאו יד ראשונה עם פחות מ- 100,000 ק"מ מודל 2003.
הרודיאו גם אמין יותר...

לגבי צריכת הדלק - מאיפה הבאתם הנתונים שרודיאו צורך יותר? לפי מבחני צריכת דלק באינטרנט (השוואה אובייקטיבית בתנאים זהים) הגרנד צ'ירוקי צורך יותר דלק - אפילו מנוע ה- 4 ליטר. על מנוע ה- 8 צילינדר חבל לדבר בכלל...

בדבר אחד אין ויכוח - הגרנד עביר יותר ועם פוטנציאל שיפורים גדול יותר, אבל לפי מה שהתרשמתי ממה שכתב פותח השרשור הוא לא בדיוק מחפש חיית עבירות מטורפת...

GodsFather
27-05-11, 06:07
עם הרכב בא התאבון וחבל שפתאום יבין שמה שרכש אינו בר-שדרוג (לפחות לא במחיר סביר). ואם זה באמת יהיה רכב "שבת" אז אין סיבה שלא יחפש וימצא צ'רוקי שיתן לו את תענוגות הנשמה.

klam
27-05-11, 09:45
[QUOTE=A r i;387784]הבדל של 3 שנים בשנת המודל יכול להיות משמעותי - במקום לקנות גרנד צ'ירוקי שחוט משנת 2000 אפשר להשיג רודיאו יד ראשונה עם פחות מ- 100,000 ק"מ מודל 2003.
הרודיאו גם אמין יותר...

לגבי צריכת הדלק - מאיפה הבאתם הנתונים שרודיאו צורך יותר? לפי מבחני צריכת דלק באינטרנט (השוואה אובייקטיבית בתנאים זהים) הגרנד צ'ירוקי צורך יותר דלק - אפילו מנוע ה- 4 ליטר. על מנוע ה- 8 צילינדר חבל לדבר בכלל...

QUOTE]
ההבדל גם יכול להיות זניח. במקום לקנות רודיאו שחוט 2003 עם 200K קמ, אפשר עם קצת סבלנות למצוא גראנד ישן יותר ומטופל בקנאות...
הגראנד עם מנוע 4.7 בודאות לא צורך יותר דלק. עם המנוע V8 הקודם (עד 99 5.2ל'), צריכת הדלק תהיה דומה, בלי קשר למה שכתוב באינטרנט.

orend
27-05-11, 10:28
אבנר, תספר לו קצת גם על הצד השני [או שאתה מתבייש בשיירה המעורבת שלך;)?]...
לפותח השירשור, לאחר שנכוותי קשות מרכב ישן [אומנם דיסקו - אבל זה כבר לשירשור אחר] החלטתי ללכת על רכב כמה שיותר חדש הנכנס בתקציב. הבדל ש 4-5 שנים הוא די משמעותי, מה גם שמבחר הרודאו השמורים[ברבים רודאואים?] הרבה יותר גדול ורובם לא הריח אבק. נכון שלגראנד עליונות מוחלטת בשטח בזכות הסרן החי, אבל אני [שמעולם לא העדתי על עצמי כאקסטרימיסט] טיפסתי בכמה מקומות די קשים [כולל מעלה ה"צינור" בחניתה] עם הרודאו המוגבה והנעול שלי:)
לדעתי אם אינך מתעתד לבנות מפלצת עבירות הרודיאו יספיק לכל צרכיך וזה שווה את ההתקדמות בשנתונים
my 2 cents
43147

Saar
28-05-11, 09:59
אני לא מכיר את הרודאו.
אולי תפרט האם אתה מחפש צירוקי או גראנד צירוקי? אלו שני רכבים שונים מאוד.
סער.

ערן_א
29-05-11, 09:28
תודה למגיבים
אני מחפש גראנד שירוקי עדיפות 5.2
אחרי חיפוש נוסף,להזכירכם התקציב שלי הוא 45 K ובמחיר הזה קשה למצוא אפילו רודיאו 2002 עם ק"מ נמוך ויד נמוכה לעומת זאת יש לי על הכוונת גראנד 98 עם בסביבות 145K ק"מ ויד 3.
עם עוצמה אי אפשר להתווכח ושנותנים גז בגראנד מרגישים את כל הסוסוים וקשה להגיד אותו דבר על הרודיאו

-->