PDA

צפייה בגרסה מלאה : התאמת הגה ספורט בסופה

הנהג השלו
26-05-11, 17:07
נהגתי בג'יפ של חבר, סיקס עם הגה ספורט והיה לי נוח וכייף לנהוג. לעומת זאת לא כזה כייף לנהוג בהגה הסטנדטי של הסופה. לפעמים כש צריך לתמרן במהירות בדיונה או נסיעה מפותלת במהירות. אני מתקשה להשתלט ומאחר בסיבובי ההגה. לאחרונה החלפתי כיסא נהג (המקורי) והוא יושב קצת גבוה וזה טוב כי שדה הראייה והישיבה השתפרה מאד אבל ההגה נוגע ברגל.
יש לי הגה ספורט טוב של evolution אבל אני לא מצליח למצוא מתאם כדי להרכיב אותו.לכל החנויות לאביזרי רכב/יוקרה שפניתי לא היה מתאם להגה. אני כמובן מעדיף למצוא מתאם, אבל שמעתי שאפשר לבנות אחד כזה. משיהו יכול לשפוך אור בנושא הזה.אשמח לדעת אם יש מתאם אצל מישהו או איך לבנות אותו.

cj 64
26-05-11, 21:58
אם יש חשק\ או כסף ?לך לכל חרט ,יעשה לך את המתאם.
רק אל תשכח שישאיר לך עומק לביית הצופר.
אם איין לך כסף\חשק לשלם,תחתוך את ההגה המקורי,עד לקוטר,של החלק (העגול הפנימי של הקטן,)ותרכיב עם 3 ברגים חזקים.
אם אתה לא מבין?צור עימי קשר ואני אסביר לך אותך.
גל

GodsFather
27-05-11, 06:04
וקח בחשבון שזה אחד הדברים הראשונים שמושכים את תשומת לב הכחולים. עוד לפני שהם ניגשים לצמיגים בולטים, פנסים, צבע, פרצוף של הנהג.

cj 64
27-05-11, 09:43
וקח בחשבון שזה אחד הדברים הראשונים שמושכים את תשומת לב הכחולים. עוד לפני שהם ניגשים לצמיגים בולטים, פנסים, צבע, פרצוף של הנהג.
אני לא סבור שזה מעיניינם ,למה הגה ספורט זה לא חוקי?
אם אני לא טועה ..לפניי כמה שנים היה לי ויכוח מול אחד המכונים והתעקשתי ,שיראו לי מה התקנון ,ואז בעל המכון התערב ופסק ....שאם זה לא עשוי מעץ אז זה בסדר?!
לשיקולך.
גל

GodsFather
27-05-11, 09:50
גל - לא אמרתי מכון, אמרתי כחולים. וזה מנסיון של כמה אנשים, כולל חברים מאד מוכרים בפורום ובברנז'ה. השוטה(ר) רואה הגה ספורט ורושם בדו"ח "הגה ספורט". חוקי או לא זה לא משנה כי אתה כבר במצב של "הורדה מהכביש" לפני שאתה מגיע למצב שבו אתה יכול לערער על ההחלטה הזו.

שלא תבין, אני בעד הגה "ספורט" (עוד מונח שגוי...), גם לי היה ונהניתי מאד מהנהיגה, ההיגוי שונה ללא ספק בגלל השוני בקוטר גלגל ההגה. אבל העובדה שזה נותן עילה למישהו להוריד אותי מהכביש הביאה אותי לכך שאת ההגה המקורי הייתי סוחב בארגז, ליתר בטחון :)

עוד יתרון של לנהוג במדינת עולם שלישי - אין חוקים!

הנהג השלו
31-05-11, 00:47
תודה לכ להמגיבים. אני מבין שעל מתאם מוכן מהחנות אין לי על מה לדבר. רק לבנות אחד אצל חרט?

kobiarava
31-05-11, 13:05
בהחלט שיש מתאמים מוכנים. ציר ההגה בסופה זהה לשל מרבית הואנים האמריקאיות, המתאם יכול להיות ייעודי גם לסונומה, ואנדורה וכו'. לבנות מתאם כזה אצל חרט, כולל השינון, יעלה יותר וכפול מההגה עצמו, אז לא הייתי בונה על זה.
דוגמה למתאם מאיביי (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/3-HOLE-BILLET-STEERING-WHEEL-ADAPTER-CHEVY-TRUCK-69-94-/260784375398?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item3cb7f5c666)

קובי

הנהג השלו
31-05-11, 16:43
קובי
תודה רבה, פתרת לי את הבעיה.

חנן

הירשפלד יובל
31-05-11, 19:11
" וקח בחשבון שזה אחד הדברים הראשונים שמושכים את תשומת לב הכחולים. עוד לפני שהם ניגשים לצמיגים בולטים, פנסים, צבע, פרצוף של הנהג "
http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=39651&uid=6271&d=1304177383http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=39650&uid=6271&d=1304177045
לא יודע איך אתה ו/או הרכב נראים ועד כמה השילוב מושך את תשומת ליבם של הכחולים .אצלי ברכב מורכב גלגל הגה ספורט גרמני "momo ".הניילון השחור עליו (ככה קיבלתי אותו ),הופך אותו לסולידי יותר . עד היום בפעמים הבודדות שעצר אותי בוחן/שוטר או בטסט אף אחד לא טרח להציץ או להעיר משהו על הגלגל.הטרידו אותם יותר צמיגים/הגבהות/זיהום אויר .
אם גלגל קטן דרוש לך יותר מבחינה פרקטית מאשר אסתטיקה/שופוני הרכב אותו ונסה לשוות לו מראה סולידי אם הוא קצת "צועק "

הירשפלד יובל
31-05-11, 19:27
"ואז בעל המכון התערב ופסק ....שאם זה לא עשוי מעץ אז זה בסדר?"

דווקא העץ לא בסדר .היו לי 3 alfa-romeo שלראשונה שבהן (junior 74 ) היה הגה עץ כמדומני ורציתי להרכיב גם לאחרות .מדובר על גלגל הגה ממתכת חבוקה בעץ. אני מנסה לדמיין בוחן תנועה/טסטר מנסה להיטפל למכונית יוקרה ישנה/חדשה שבאה במקור עם גלגל הגה מעץ וזוג כפפות נהיגה קצוצות למניעת הזעה.

הנהג השלו
01-06-11, 12:48
הג'יפ של החבר עם הגה ספורט כבר שנים עובר טסט ואף פעם לא העירו לו. לא הבוחן או השוטר. ההערה צריכה להיות עניינית, הגבהה בגלל יציבות הרכב, צמיגים בולטים בגלל בטיחות הולכי רגל... אבל קוטר הגה? לא חושב שיש תקנת תעבורה. עובדתית אני שולט על הג'יפ בהגה ספורט ולא תמיד משתלט בהגה הסטנדרטי. אז מה עדיף?

GodsFather
01-06-11, 13:33
עצם העובדה שיש כאלה שקיבלו הורדה כזו, אומרת שיש חלמאים כחולים שעושים את זה. בזאת זה מסתכם.

מי מה מו ? אם הם ירצו, הם יספרו, הם גולשים כאן.

הירשפלד יובל
01-06-11, 18:24
" אבל קוטר הגה? לא חושב שיש תקנת תעבורה. עובדתית אני שולט על הג'יפ בהגה ספורט ולא תמיד משתלט בהגה הסטנדרטי. אז מה עדיף? "

אצלנו בשכונה (מדינת ישראל להלן ) לא שואלים , מה עדיף ? מה נכון ? מה בטוח ? אלא : שינוי או לא שינוי ? תקני/מקורי או לא? כל השאר מבחינתם הבל הבלים .

-->