PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לגביי כמות קילומטרז' וקנייה - GV 2009

Alex Gauchman
27-05-11, 16:49
שלום לכולם,
גראנד ויטרה 2009
עם 99000 קילומטר.

עשתה יותר כביש משטח!!!

שמורה, פרטית , נהג יחיד.
מטופלת עם ספר.

האם הקילומטרז' אמור להדאיג?

נאמר לי שהויטרה עושה בלי בעיות 400,000 (פחות או יותר) קילומטר לפני החלפת מנוע.

רכב כזה, במידה והוא עם כל התוספות האפשריות (מיגון מלא, מולטימדיה מדרגות וכו' וכו') האם שווה לשלם מעל המחירון איזה 6-7 אלף?

raanan
27-05-11, 17:07
רכב כזה, במידה והוא עם כל התוספות האפשריות (מיגון מלא, מולטימדיה מדרגות וכו' וכו') האם שווה לשלם מעל המחירון איזה 6-7 אלף?

שווה לחפש רכב אחר !

בהצלחה
רענן

Alex Gauchman
27-05-11, 17:19
שווה לחפש רכב אחר !

בהצלחה
רענן

הי רענן,
תודה על התגובה.
האם אפשר קצת להרחיב על ה "שווה לחפש אחר" בגלל הקילומטראז'???

zivo
27-05-11, 23:21
נגיד והמנוע יחזיק 400K , מה אורך החיים של שאר החלקים? גיר, דיפרנציאלים (יש 3 ברוך השם), ציריות, צלבים, הגה (מסרק)?
100K לרכב בן שנתים זה הרבה מעל הממוצע, אני לא רואה שום סיבה לשלם מעל מחירון, וגם מתחת הייתי מתלבט הרבה לפני שהייתי נוגע.

גלוי נאות - אני נוסע על GV2006 (שעוד לא הגיע לקילומטרז' הזה) וחושב שהאוטו הזה אמין ביותר.
ודרך אגב- בשביל מה בדיוק המדרגות??? רק על זה הייתי מוריד כסף ומוריד מיד את המדרגות (המטופשות) האלו.

נדב42
27-05-11, 23:26
ודרך אגב- בשביל מה בדיוק המדרגות??? רק על זה הייתי מוריד כסף ומוריד מיד את המדרגות (המטופשות) האלו.
אך... כמה כסף שהמדרגות האלו כבר חסכו לי...
ברכב שנוסע בשטח סלעי הן חיוניות (כמובן "מדרגות" מאסיביות ולא מדרגות ליופי ודאווין ...)

נדב.

raanan
27-05-11, 23:39
הי רענן,
תודה על התגובה.
האם אפשר קצת להרחיב על ה "שווה לחפש אחר" בגלל הקילומטראז'???

בוודאי !
זה קילומטראז של מונית או רכב משמרות של כמה נהגים.
רכב זה לא רק מנוע. יש מכלולים רבים נוספים ומכלול עיקרי שעבד קשה זה הגיר האוטומט.

בקיצור, אני חיכיתי מעל שנה (אבל אני לא דוגמה), מאמין שמכסימום חודש תמצא "מועמד" טוב בהרבה מהנוכחי.
בפרט, שכנראה אתה "סגור" על דגם ספציפי (אתה לא נמצא בשלב ההתלבטויות של איזה ג'יפ לבחור בהתאם לצרכים/דרישות והתקציב).

בהצלחה
רענן

Saar
28-05-11, 09:56
גם אני הייתי ממשיך בחיפושים...

zivo
28-05-11, 10:46
אך... כמה כסף שהמדרגות האלו כבר חסכו לי...
ברכב שנוסע בשטח סלעי הן חיוניות (כמובן "מדרגות" מאסיביות ולא מדרגות ליופי ודאווין ...)

נדב.
אין לך GV 2009 וכל המבנה שלך שונה.
ל GV2009 יש פתרון של "כיסוי" הקורות צד (ע"י מיגון אלומיניום), זה עושה עבודה טובה מאוד ללא הפסד של מרווח קרקע.
כל מדרגות הצד שאני מכיר לGV החדשה זה קישקוש אחד גדול.

Alex Gauchman
28-05-11, 15:23
שלום ותודה לכל המגיבים.
זה לא שאני נעול על הרכב הספציפי הזה.

אבל, כן הייתי רוצה לקנות את ה2.4 והבעיה היא שרק בודדות נמכרות, ואלה שנמכרות אז כל בעלים חושב שהוא "עבדאי" ומבקש על הרכב שלו איזה 20 מעל המחירון.

אם לעשות חישוב גס אז הרכב עשה 136 ק"מ ביום במשך שנתיים - אני מכיר מלא אנשים שנוסעים ככה (כביש בינעירוני) ושומרים על הרכב.
נגיד והמוכר יהיה גמיש עם המחיר, האם שווה בכלל להתעסק ולקחת לבדיקה? - עוד דבר - זה סיכוי היחיד (מבחינת התקציב העומד לרשותי) להתקרב לדגם 2009 (כולל מיגון!!! מולטימדיה, GPS מובנה וכו'). זה גם חשוב וחלק מחוויית הנסיעה.
כמו-כן אני לא אסע יותר מ 20 אלף בשנה ועם אני אחזיק אותו אצלי 3 שנים אזי כשארצה למכור אותו הוא יהיה ויטרה בת 5 עם 160,000 שזה כבר נראה בסדר יחסית.
אך כמובן שעם אתם אומרים שעוד מלא חלקים יכולים להתקלקל אז אולי שווה להמשיך לחפש.

zivo
28-05-11, 21:27
2.4 זה שיקול, אבל הרכב הזה עשה הרבה מעל מה שהוא צריך לעשות, והבעלים מתחיל מעל המחירון, אז הוא צריך להתגמש, והרבה.
אתה קונה רכב, GPS זה לא שיקול (7" חדש =500 ש"ח) בגלל זה לא קונים רכב משומש over ומתחילים להתמקח 6-7 מעל המחירון.
אתה עושה חשבון נכון על הקילומטראז' עוד 5 שנים, אבל מסיק מסקנה שגויה!
אתה כל ה 5 שנים תסע על רכב "ישן" ומשומש מהמקבילים לך!
תמצא 2008 עם 60-70K , תשלם 20-30 ש"ח פחות ועוד הרבה פחות על תחזוקה ושקט.
לגבי ה 2L לעומת 2.4L , זה לא שה 2L נתקע, פשוט צריך קצת ללחוץ אותו.

hadtomer
29-05-11, 06:44
[QUOTE=Alex Gauchman;388107]
אבל, כן הייתי רוצה לקנות את ה2.4 והבעיה היא שרק בודדות נמכרות, ואלה שנמכרות אז כל בעלים חושב שהוא "עבדאי" ומבקש על הרכב שלו איזה 20 מעל המחירון.

אם לעשות חישוב גס אז הרכב עשה 136 ק"מ ביום במשך שנתיים - אני מכיר מלא אנשים שנוסעים ככה (כביש בינעירוני) ושומרים על הרכב.
QUOTE]
אתה כותב שאתה לא נעול על הרכב הספציפי הזה, אבל למרות שאנשים כאן כותבים לך להתרחק, אתה מתעקש לשכנע את עצמך שהוא בסדר. אתה מכיר אנשים שנוסעים כל יום 136 קילומטרים? גם אני, יש להם מכונית ליסינג, הם גרים בזכרון ועובדים בת"א. או לסירוגין, יש להם על המכונית שלט "טקסי". התרוץ של "אני אסע מעט ולכן זה יתאזן" לא מחזיק מים. אם פתאום תגלה שאתה אוהב טיולים? (אגב, בגרנד ויטארה החדשה מדרגות הצד הן אביזר קוסמטי ושביר) למה שלא תקשיב להרבה עצות שאנשים נותנים לך - תיקח רכב שפשוט יש לו פחות קילומטראז'?

klam
29-05-11, 07:48
יש אנשים שנוסעים 136 ק"מ ביום. הם מוכרים את האוטו (או יותר נכון, חברת הליסינג מוכרת), כמעט בחצי מחיר. לא מעל המחירון. אם אתה נעול על דגם, חכה בסבלנות כמו כולנו..

בוזי
29-06-11, 23:08
אלכס היקר,
ברוך הבא לפורום!
דלג הלאה, נמצא לך רכב אחר.
הדבר הכי חשוב בקניית רכב משומש, זה שהוא יהיה כמה שיותר חדש, מבחינת מודל וק"מ. אחר כך מצבו של הרכב, ובסוף תוספות ושיפורים.
בהצלחה

ניר ל
01-07-11, 09:36
מה המחירון של ה GV ? כמה עולה חדשה ?

בסה"כ אני מסכים עם מה שנאמר כאן, אבל רוצה להאיר עוד נקודה -

לוי יצחק הוא בדיחה והמונופול שעשו ממנו חברות הביטוח חמור הרבה יותר ממונופול הקוטג' . אנחנו יכולים להימנע מצריכת קוטג' , אבל לא יכולים להימנע מלוי יצחק , כי כשאנחנו מבטחים את הרכב , הוא זה שקובע לנו כמה נקבל עבורו בעת גניבה או תאונה , אפשר גם להתאים את הערכת השווי למציאות ע"י כך שנשלם ללוי יצחק בעבור הערכה אישית...

בכל מקרה - זאת המשמעות של מחיר המחירון, היא תקפה לעניין ביטוח הרכב.
מחיר הרכב האמיתי נקבע בשוק המשומשות ועפ"י דבריך הוא גבוה ב 20 אלף ש"ח מהמחירון הנקוב - כלומר הרכב שאתה מדבר עליו , מחירו נמוך ב 14K ממחיר השוק.

idan_ti
02-07-11, 20:50
100K לשנתיים? זה 50 בשנה. זה המוןןןןןן. כמו כן שים לב לספר טיפולים. יש טיפול כל 15K או כל שנה? צריך המוקדם מהשניים. יתכן ובעל הרכב טיפל רק פעם בשנה ואז צריך לברוח מהרכב כמו מאש. רכב ממוצע עושה טיפול פעם ב15K זה אומר שהוא בשנה היה צריך לעבור מינימום 3 טיפולים!! עשה טיימניג (אם יש שרשרת...) בדוק גם איזה טיפול עשה ואיפה...

ובכלל באופן כללי הייתי חושב הרבה לפני שאניהייתי קונה רכב במצב הזה בטח שהוא לא שווה 6-7 מעל מחירון .
לפי מחירון יד 2 הדגם המפואר הארוך מנוע 2.4 שעלה לכביש ביוני 2009 עולה 149000 . בשקלול ק"מ בלבד המחיר יורד ל140000 . וזה שלקחנו את הדגם המפואר שעלה ביוני על הכביש . אני מציע שתבדוק לפי כל הפרמטים במדויק מה הוא שווה באמת וההבדלים ענקיים כי בפברואר הוא כבר יורד ל 135...
לגבי התוספות מהרגע שהותקנו הערך שלהם יורד בלפחות חצי אם לא יותר מזה. מדרגות +מיגון + gps לא שווים עוד 6-7 במחיר .

-->