PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בתיקון חופש ידית הילוכים- ויטרה

aka
27-05-11, 17:00
יש לי ויטרה מודל 97 ידנית כמובן,
המוט של ידית ההילוכים חופשי מדי, ומשחק כאילו הוא בניטורל גם כשהוא בהילוך.
ההילוכים עוברים חלק אבל אני חושב שזה עתיד להשתנות ולכן אני רוצה לתקן את זה.

עשיתי קצת חיפוש בפורום וראיתי שאולי הבעיה ב"תושבת" מוט ההילוכים, או אטם כלשהו שיושב מתחת לידית עצמה,
לא כל כך הצלחתי להבין.
ראיתי מדריך לגבי תיקון בעיה בסמוראי- http://www.jeepolog.com/forums/content.php?1442-jeepolog-archive
שם ראיתי שמחליפים טבעת שהמק"ט שלה 29541-80051 .

והשאלות-
1. האם הטבעת הזו זה האטם המדובר?
2. האם זה יפתור לי את בעית החופש בידית ההילוכים?
3. האם יש הבדל במבנה של ידית ההילוכים בין סמוראי לויטרה?
4. איפה אפשר להזמין את החלק?

תודה רבה
ושבת שלום

נדב42
27-05-11, 23:21
אתה מערבב. הקישור שצירפת מדבר על ידית הטראנספר ולא על ידית ההילוכים. זו בעייה שקיימת בסמוראי ולא בויטארה.
נתקלתי בכמה ויטארות עם חופש כמו שאתה מתאר, אף פעם לא נדרשתי להתעמק בנושא, מאחר ונתקלתי בתופעה רק בבדיקות של ויטארה לפני קנייה (שלי או של חברים), ולא נרכשה אפילו אחת עם התופעה הזו.

קנית את הרכב כך, או שהחופש נוצר אצלך ? בהדרגה או בבת אחת ?
בכל מקרה, אני ממליץ לך להתייעץ עם ארז מטופ-גיר רעננה http://santo.co.il/

נדב.

ישי.פ
28-05-11, 11:15
אני לא בטוח לגבי ויטרה
בד"כ ברכב רגיל יש מוטות שמעבירים את התנועה של ידית ההילוכים.
בסוף כל מוט יש מעיין מפרק, שעם הזמן נוצר בו חופש.
המוט והמפרק מכונים "שטנגות" (עלות לא גבוהה)
תבדוק איך המוט הילוכים מחובר לתיבה

8ball
28-05-11, 16:15
הידית נמצאת בתוך התיבה עצמה- מה שאתה מתאר יכול לנבוע מחוסר\התייבשות הגריז בבית של ידית ההילוכים או שהטבעת מרכוז שלה מתה. מופיע הסבר מאוד מפורט בספר של היינס איך לטפל. במידה ותרצה אוכל להעלות לכאן...

aka
28-05-11, 20:44
תודה רבה על התגובות והעצות.
8ball אשמח מאד אם תוכל להעלות את ההסבר.
דרך אגב מה זה הספר של היינס?

הבעיה נוצרה אצלי ככך הנראה בבת אחת כי פתאום הרגשתי...

8ball
28-05-11, 22:12
AKA לשאלותייך:
ספר היינס - ספר טיפולים למכונאי החובב מהוצאת היינס, מפרט פירוק טיפול והרכבה של רב מכללי הרכב פרט לבודדים שטיפול בהם הוא מעבר לידע של חובב (תיבות הילוכים בעיקר)
קשה לי להאמין שזו הבעיה לפי העובדה שאתה מתאר כי היא נגרמת לאורך זמן, לעומת זאת יכול להיות שיש לך נזק מכני בבסיס הידית או בתיבה עצמה (הסבר מדויק אני לא יכול לתת הבנתי בתיבות הילוכים היא בסיסית ביותר) אך יכול להיות שפשוט רק עכשיו שמת לב.

את הצילום אני מקווה שאוכל להעלות ביום שני אני כרגע לא נמצא ליד הספר. בגדול הפירוק מאוד דומה לפירוק ידית הטרנספר.

אוהד מ.
31-05-11, 21:27
זה מה שנקרא "בוקסות". למעשה אילו שני תותבים מאוקולון (חומר פלסטי) שיושבים על מפרקי ידית ההילוכים.
ההחלפה אמורה להיות פשוטה ועלות החלקים זולה.

-->